Handzar divizija

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply

Handzar je?

Zlocinci
203
49%
Nemam stav
80
19%
Pozitivci
128
31%
 
Total votes: 411

TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#101 Re: Handzar

Post by TheMule »

nosara wrote: Jok, nisu...
dokaz?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#102 Re: Handzar

Post by TheMule »

nosara wrote:
Covjek treba da zivi kao covjek, a ne kao mis...
Ne vidim ja nista misevsko u tome. Danas fino prihvacate pomoc od Amerike, dok oni tamane Muslimane sirom svijeta. Prihvacate pomoc od Turske dok se oni obracunavaju sa Kurdima. Gdje vam je cast? Kad zelis da zivis ko covjek, zasto se ne iselis ili ako ne mozes, onda se ubi poput Japanaca ili Rimljana, nemoj da zivis ko mis.

Stvari su mnogo vise komplicirane nego Njemacka=zlo
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#103 Re: Handzar

Post by nosara »

TheMule wrote:
nosara wrote:
Covjek treba da zivi kao covjek, a ne kao mis...
Ne vidim ja nista misevsko u tome. Danas fino prihvacate pomoc od Amerike, dok oni tamane Muslimane sirom svijeta. Prihvacate pomoc od Turske dok se oni obracunavaju sa Kurdima. Gdje vam je cast? Kad zelis da zivis ko covjek, zasto se ne iselis ili ako ne mozes, onda se ubi poput Japanaca ili Rimljana, nemoj da zivis ko mis.

Stvari su mnogo vise komplicirane nego Njemacka=zlo
Ne shvatam vezu izmedju sluzenja naci-fasistima u IIWW i komplikovanom geopolitickom situacijom danas... :?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45817
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#104 Re: Handzar

Post by Chmoljo »

TheMule wrote:
nosara wrote:
Covjek treba da zivi kao covjek, a ne kao mis...
Ne vidim ja nista misevsko u tome. Danas fino prihvacate pomoc od Amerike, dok oni tamane Muslimane sirom svijeta. Prihvacate pomoc od Turske dok se oni obracunavaju sa Kurdima. Gdje vam je cast? Kad zelis da zivis ko covjek, zasto se ne iselis ili ako ne mozes, onda se ubi poput Japanaca ili Rimljana, nemoj da zivis ko mis.

Stvari su mnogo vise komplicirane nego Njemacka=zlo
nije Njemačka=zlo, nego je fašizam=zlo. bilo bi super da se H. divizija usitinu borila za spas Bošnjaka. ali nije, borila se za interes njemačke armije. i gotova priča. ubijanje civila nije branjenje.

a tvoji stavovi me nimalo ne čude. :) imao si ti bisera i na bezazlenim temama.

samo da ostali znaju, ovaj čovjek tvrdi da korištenje ćirilice znači nazadovanje i stagnaciju :lol:

i da neko troši na tebe vrijeme da ti objašnjava banalne stvari :) nema šanse, uživaj u svom crno-bijelom svijetu :)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#105 Re: Handzar

Post by nosara »

Prisega Handžar divizije

"Ich schwöre dem Führer, Adolf Hitler, als Oberstem Befehlshaber der Deutschen Wehrmacht Treue und Tapferkeit. Ich gelobe dem Führer und den von ihm bestimmten Vorgesetzen Gehorsam bis den Tod. Ich schwöre zu Gott dem Allmächtigen, dass ich dem kroatischen Staat und dessen bevollmächtigtem Vertreter, dem Poglavnik, stets treu sein, die Interessen des kroatischen Volkes stets hüten und die Verfassung und die Gesetze des kroatischen Volkes immer achten werde."

Prijevod:

"Zaklinjem se Führeru, Adolfu Hitleru, kao vrhovnom zapovjedniku njemačkog Wehrmachta na odanost i hrabrost. Zavjetujem se Führeru, kao i pretpostavljenima koje on odredi, na poslušnost do smrti. Kunem se Bogom svemogućim da ću hrvatskoj državi i njezinom ovlaštenom predstavniku, Poglavniku, uvijek biti odan te da ću uvijek štititi interese hrvatskoga naroda i poštovati hrvatski Ustav i zakone."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#106 Re: Handzar

Post by TheMule »

nosara wrote:
TheMule wrote:
nosara wrote:
Covjek treba da zivi kao covjek, a ne kao mis...
Ne vidim ja nista misevsko u tome. Danas fino prihvacate pomoc od Amerike, dok oni tamane Muslimane sirom svijeta. Prihvacate pomoc od Turske dok se oni obracunavaju sa Kurdima. Gdje vam je cast? Kad zelis da zivis ko covjek, zasto se ne iselis ili ako ne mozes, onda se ubi poput Japanaca ili Rimljana, nemoj da zivis ko mis.

Stvari su mnogo vise komplicirane nego Njemacka=zlo
Ne shvatam vezu izmedju sluzenja naci-fasistima u IIWW i komplikovanom geopolitickom situacijom danas... :?
Isto je i tad bilo komplikovano. Sto su nacisti radili u drugim djelovima evrope nije isto sto su radili i ovdje. Ovdje su bili najmanje zlo, osim Partizana koji ipak nisu mogli zastiti narod kako treba. Ti ljudi koji su se pridruzili su to uradili za svoj narod nakon najezde cetnika, a ne sto vole hitlera. I sam vjerovatno znas da su se pobunili cim su ih bacili tamo negdje u Francusku?

Dok ne bude crvstih dokaza da su ucestvovali u masovnom ubijanju civila, necu promjeniti svoje misljenje. A to sto su se pridrucili okupatoru, kao sto rekoh, izabrase najmanje zlo.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#107 Re: Handzar

Post by Chisum »

nosara wrote:Prisega Handžar divizije

"Ich schwöre dem Führer, Adolf Hitler, als Oberstem Befehlshaber der Deutschen Wehrmacht Treue und Tapferkeit. Ich gelobe dem Führer und den von ihm bestimmten Vorgesetzen Gehorsam bis den Tod. Ich schwöre zu Gott dem Allmächtigen, dass ich dem kroatischen Staat und dessen bevollmächtigtem Vertreter, dem Poglavnik, stets treu sein, die Interessen des kroatischen Volkes stets hüten und die Verfassung und die Gesetze des kroatischen Volkes immer achten werde."

Prijevod:

"Zaklinjem se Führeru, Adolfu Hitleru, kao vrhovnom zapovjedniku njemačkog Wehrmachta na odanost i hrabrost. Zavjetujem se Führeru, kao i pretpostavljenima koje on odredi, na poslušnost do smrti. Kunem se Bogom svemogućim da ću hrvatskoj državi i njezinom ovlaštenom predstavniku, Poglavniku, uvijek biti odan te da ću uvijek štititi interese hrvatskoga naroda i poštovati hrvatski Ustav i zakone."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jebeno je to, druze moj, kad si cvijet... nema zajebancije.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#108 Re: Handzar

Post by TheMule »

Chmoljo wrote:
TheMule wrote:
nosara wrote:
Covjek treba da zivi kao covjek, a ne kao mis...
Ne vidim ja nista misevsko u tome. Danas fino prihvacate pomoc od Amerike, dok oni tamane Muslimane sirom svijeta. Prihvacate pomoc od Turske dok se oni obracunavaju sa Kurdima. Gdje vam je cast? Kad zelis da zivis ko covjek, zasto se ne iselis ili ako ne mozes, onda se ubi poput Japanaca ili Rimljana, nemoj da zivis ko mis.

Stvari su mnogo vise komplicirane nego Njemacka=zlo
nije Njemačka=zlo, nego je fašizam=zlo. bilo bi super da se H. divizija usitinu borila za spas Bošnjaka. ali nije, borila se za interes njemačke armije. i gotova priča. ubijanje civila nije branjenje.

a tvoji stavovi me nimalo ne čude. :) imao si ti bisera i na bezazlenim temama.

samo da ostali znaju, ovaj čovjek tvrdi da korištenje ćirilice znači nazadovanje i stagnaciju :lol:

i da neko troši na tebe vrijeme da ti objašnjava banalne stvari :) nema šanse, uživaj u svom crno-bijelom svijetu :)
Ako nista, tvoj svijet je crno bijel. Dokazi za masovno ubijanje civila?

To pominjanje lijevih tema o cirilici govori dovoljno o tvojim sposobnostima kad je u pitanju diskusija
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#109 Re: Handzar

Post by nosara »

White Goat wrote: Ma kakave fraze,covjece.To su cinjenice.Pa covjek ti je rekao,dok ti jednostavno predjes preko toga.Himmler nije zasao medju Bosnjake???Ukucaj na youtube bilo koji klip Hadnzara pa ces vidjeti,a Sauberzweig i Berger su rekli a poslije je Malkoc potvrdio da Himmler mrzi krscanstvo a da simpatise islam.
Kakav plus za islam... Jedan od najvecih degenerika koji su hodali zemljom je simpatisao islam... Kakav povod za radost i likovanje...

Koji odron, Tito dragi... :-)
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#110 Re: Handzar

Post by Chisum »

White Goat wrote:
Chisum wrote:
nosara wrote:Prisega Handžar divizije

"Ich schwöre dem Führer, Adolf Hitler, als Oberstem Befehlshaber der Deutschen Wehrmacht Treue und Tapferkeit. Ich gelobe dem Führer und den von ihm bestimmten Vorgesetzen Gehorsam bis den Tod. Ich schwöre zu Gott dem Allmächtigen, dass ich dem kroatischen Staat und dessen bevollmächtigtem Vertreter, dem Poglavnik, stets treu sein, die Interessen des kroatischen Volkes stets hüten und die Verfassung und die Gesetze des kroatischen Volkes immer achten werde."

Prijevod:

"Zaklinjem se Führeru, Adolfu Hitleru, kao vrhovnom zapovjedniku njemačkog Wehrmachta na odanost i hrabrost. Zavjetujem se Führeru, kao i pretpostavljenima koje on odredi, na poslušnost do smrti. Kunem se Bogom svemogućim da ću hrvatskoj državi i njezinom ovlaštenom predstavniku, Poglavniku, uvijek biti odan te da ću uvijek štititi interese hrvatskoga naroda i poštovati hrvatski Ustav i zakone."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jebeno je to, druze moj, kad si cvijet... nema zajebancije.
Jebeno je to moj druze kada si i neopredjeljena zivotinja!

Evo ga jos jedan cvijet :-D

Pa koliko vas je, majku mu... bas vas ima. Sve cvijet do cvijeta, sve shahara do shahare, ljubi vas tata Ante.

P.S. Kad si cvijet, haveru, jebeno je... uvijek te neka zvjerka zapishava, pa se onda vjecnoj Hrvatskoj zakunes, a Bosne ni u okukama. I jos se hvalis tim.... :-) Jeeebote....
Last edited by Chisum on 27/11/2009 11:38, edited 2 times in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#111 Re: Handzar

Post by nosara »

Chisum wrote:
Evo ga jos jedan cvijet :-D

Pa koliko vas je, majku mu... bas vas ima. Sve cvijet do cvijeta, sve shahara do shahare, ljubi vas tata Ante.
Nevjerovatno je koliko im je milina sto su se podali i prodali...
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#112 Re: Handzar

Post by Chisum »

White Goat wrote:Moj deda nije bio vjernik,ali opet nije htio prodat dusu za stojadina i vikendicu u Trpkovicima!
White Goat wrote:Cvijet?Ne kontam?Jeli govoris za hrvatsko cvijece i ta sranja? Ne pricamo o ustasama nego o 13 SS.Bogu hvala nisam ni cvijet ni neopredijeljen jer je to ha govno ha kaka.Ja sam Bosnjak,ti budi neopredijeljen koliko hoces.

Prisega Handžar divizije

"Ich schwöre dem Führer, Adolf Hitler, als Oberstem Befehlshaber der Deutschen Wehrmacht Treue und Tapferkeit. Ich gelobe dem Führer und den von ihm bestimmten Vorgesetzen Gehorsam bis den Tod. Ich schwöre zu Gott dem Allmächtigen, dass ich dem kroatischen Staat und dessen bevollmächtigtem Vertreter, dem Poglavnik, stets treu sein, die Interessen des kroatischen Volkes stets hüten und die Verfassung und die Gesetze des kroatischen Volkes immer achten werde."

Prijevod:

"Zaklinjem se Führeru, Adolfu Hitleru, kao vrhovnom zapovjedniku njemačkog Wehrmachta na odanost i hrabrost. Zavjetujem se Führeru, kao i pretpostavljenima koje on odredi, na poslušnost do smrti. Kunem se Bogom svemogućim da ću hrvatskoj državi i njezinom ovlaštenom predstavniku, Poglavniku, uvijek biti odan te da ću uvijek štititi interese hrvatskoga naroda i poštovati hrvatski Ustav i zakone."


Treba li ti jos sta crtati?

A sto se opredjeljenja tice, ja sam se 92. sa svojih 20 i kusur kuka opredjelio, i na to sam ponosan... A, boriti se protiv fasizma, i raznih fasizama, za svoj narod, a ne za nekog bolesnog degenerika Himlera, ili mu kopiju Pavelica, Luburica (da ne zaboravimo i cetnicke pizde koje su se u vise navrata sa istima susretali i zvalili i fatali), neku hrvatsku drzavu, hrvatski zakon, i slicne picke materine, e, to je lijep osjecaj. :-D
Last edited by Chisum on 27/11/2009 12:31, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#113 Re: Handzar

Post by nosara »

White Goat wrote:
Chisum wrote: Prisega Handžar divizije

"Ich schwöre dem Führer, Adolf Hitler, als Oberstem Befehlshaber der Deutschen Wehrmacht Treue und Tapferkeit. Ich gelobe dem Führer und den von ihm bestimmten Vorgesetzen Gehorsam bis den Tod. Ich schwöre zu Gott dem Allmächtigen, dass ich dem kroatischen Staat und dessen bevollmächtigtem Vertreter, dem Poglavnik, stets treu sein, die Interessen des kroatischen Volkes stets hüten und die Verfassung und die Gesetze des kroatischen Volkes immer achten werde."

Prijevod:

"Zaklinjem se Führeru, Adolfu Hitleru, kao vrhovnom zapovjedniku njemačkog Wehrmachta na odanost i hrabrost. Zavjetujem se Führeru, kao i pretpostavljenima koje on odredi, na poslušnost do smrti. Kunem se Bogom svemogućim da ću hrvatskoj državi i njezinom ovlaštenom predstavniku, Poglavniku, uvijek biti odan te da ću uvijek štititi interese hrvatskoga naroda i poštovati hrvatski Ustav i zakone."


Treba li ti jos sta crtati?


A sto se opredjeljenja tice, ja sam se 92. sa svojih 20 i kusur kuka opredjelio, i na to sam ponosan... a boriti se protiv fasizma, i raznih fasizama, za svoj narod, a ne za nekog degenerika Himlera, ili mu kopiju Pavelica, Luburica (da ne zaboravimo i cetnicke pizde koje su se u vise navrata sa istima susretali i zvalili), neku hrvatsku drzavu, hrvatski zakon, i slicne picke materine, e, to je lijep osjecaj. :-D
Ama covjece,jebala te zakletva kada je u pitanju spasiti porodicu i kucu.
Nista oni nisu spasili... Samo je ostala stigma na muslimanima kao slugama hitlera i pavelica... :-)
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#114 Re: Handzar

Post by Chisum »

White Goat wrote:
Chisum wrote:
White Goat wrote:Moj deda nije bio vjernik,ali opet nije htio prodat dusu za stojadina i vikendicu u Trpkovicima!
White Goat wrote:Cvijet?Ne kontam?Jeli govoris za hrvatsko cvijece i ta sranja? Ne pricamo o ustasama nego o 13 SS.Bogu hvala nisam ni cvijet ni neopredijeljen jer je to ha govno ha kaka.Ja sam Bosnjak,ti budi neopredijeljen koliko hoces.

Prisega Handžar divizije

"Ich schwöre dem Führer, Adolf Hitler, als Oberstem Befehlshaber der Deutschen Wehrmacht Treue und Tapferkeit. Ich gelobe dem Führer und den von ihm bestimmten Vorgesetzen Gehorsam bis den Tod. Ich schwöre zu Gott dem Allmächtigen, dass ich dem kroatischen Staat und dessen bevollmächtigtem Vertreter, dem Poglavnik, stets treu sein, die Interessen des kroatischen Volkes stets hüten und die Verfassung und die Gesetze des kroatischen Volkes immer achten werde."

Prijevod:

"Zaklinjem se Führeru, Adolfu Hitleru, kao vrhovnom zapovjedniku njemačkog Wehrmachta na odanost i hrabrost. Zavjetujem se Führeru, kao i pretpostavljenima koje on odredi, na poslušnost do smrti. Kunem se Bogom svemogućim da ću hrvatskoj državi i njezinom ovlaštenom predstavniku, Poglavniku, uvijek biti odan te da ću uvijek štititi interese hrvatskoga naroda i poštovati hrvatski Ustav i zakone."


Treba li ti jos sta crtati?


A sto se opredjeljenja tice, ja sam se 92. sa svojih 20 i kusur kuka opredjelio, i na to sam ponosan... a boriti se protiv fasizma, i raznih fasizama, za svoj narod, a ne za nekog degenerika Himlera, ili mu kopiju Pavelica, Luburica (da ne zaboravimo i cetnicke pizde koje su se u vise navrata sa istima susretali i zvalili), neku hrvatsku drzavu, hrvatski zakon, i slicne picke materine, e, to je lijep osjecaj. :-D
Ama covjece,jebala te zakletva kada je u pitanju spasiti porodicu i kucu.
Jebala tebe kuca koju ces "spasiti" puzuci k'o crv i klanjajuci se onima koji su vec do tada spalili i poklali pola Evrope, a pod cijim su se skutima krili i oni ciji smo fasizam osjetili i '90ih, ustase i cetnici, oni koji su kao i tada, kada su se Bosnjaci zaklinjali majcici Hrvatskoj, ponovo po ko zna koji put pokusali unistiti ovu zemlju i ovaj narod i pripojiti je sebi.
Borili su se ljudi u tom ratu za slobodu, za porodice i svoje kuce, ali ne samo s puskom, nego i sa obrazom, pa nisu trcali u zagrljaj fasizmu i nacizmu.
Kada to shvatis shvatices sta je sloboda, a kada shvatis sta je sloboda shvatices da ona nema cijene i da se pred njom ne postavljaju pitanja sta ces raditi sutra i prekosutra.
Da smo tako razmisljali, ni ovo od nas ostalo ne bi, ali eto, bilo nas je dovoljno budala pa da ustanemo za ovu zemlju i zaboravimo na sebe barem na trenutak.
Zavrsiti rat na istoj strani nisana sa ustasom i cetnikom, to je za mene nezamislivo... to se ne zove cast, to se ne zove obraz!
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#115 Re: Handzar

Post by nosara »

White Goat wrote:
Chisum wrote:
Zato onda spomnjem zupu Bosnu?Uglavnom,Jedan mi je stari partijas rekao:Jebi ti to sinko,ali nije to bila losa stvar.Ne strahujes ni od koga pored tebe,bar znas na cemu si.

Zakljucujem!!!TI SI COVJEK KOGA .......HOCE LI SE NJEGOV NAROD KLATI!
..... vase vikendice,stojadine,fice i juge i tu drzavu ciji je raspad rezultarao sa poklanim,silovanim,popaljenim gradovima i selima!
Izvini,samo me proganja 200000 dusa svaki dan.
To je sda cifra... Zvanicno, broj stradalih je ukupno duplo manji... To istine radi...

A sto se tice drzave i vikendica, mogu ti samo reci, bilo je i drzave i vikendica i ljetovanja i zimovanja i besplatnog skolovanja i lijecenja i jos puno toga o cemu ova kukavelj moze samo sanjat...

Kad se rastura nesto tako dobro, mora bit sranja...
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#116 Re: Handzar

Post by dr.gog »

Nije poenta priča o ustašama i SS, već bizarno hvalisanje sa tzv. "podrškom" Heinricha Himmlera muslimanima.Pa bolan znaš li ti o kome govoriš kad pomeneš fakine tipa Gottloba Bergera i njegovog šefa?.

Drugo, ustašluk i ss-fantazije ne možeš razdvojiti ni uljepšati jer se radi o prevari.Fascinantno je internetsko fanatično restauriranje nacionalnih mitova po svaku cijenu.
Ja ti govorim da mi je muka kad čitam hvalospjeve jednoj SS formaciji i smatram iste obožavatelje SS Handžara ravnim Dražinim ili Pavelićevim obožavateljima.Lijepo sam se ogradio od ideološkog prenemaganja oko komunizma, pa ni jugonostalgičarima ne pridajem puno pažnje.

Bolesno je isticati domoljublje i vjernost naciji kroz priču o SS-u.To ukazuje na temeljno neznanje i zatrovanost instant shitovima tipa onih klipića na youtube koje pominješ.Čovječe ,nisi svjestan dubine zla u koji je bio uvučen izmanipulisani narod tog vremena.

Hitler "cijenio" muslimane :lol: :lol: Himmler cijenio islam :lol: :lol: .Sama ideologija i srž nacizma apriori pobija bilo kakvo slično učenje..da pojasnim..."religija je inferiorni sistem razmišljanja za podrase"(Rosenberg).Ima tu još stotine detalja koje romantizam bošnjačkih mladih nacionalista izvrću ruglu SVAKi PUT KAD SE isti svodi na nivo priče o "pismu sarajevskih uglednika Hitleru" ili "Himmler je cijenio bošnjake".

Ne želim ti soliti pamet jer sam od toga odustao boraveći na sajtovima gdje razgovaram sa 10 tvojih istomišljenika, ili na istim takvim sajtovima gdje mi četnici prodaju priču o "nužnosti saradnje sa Nemcima zaradi spasa naroda".
želim ti iskreno preporučiti da na forumima nesvjesno ne ponavljaš baš tu ,četničku oportunističku priču, jer je krajnje bolesno isticati činjenicu o prevari nad bošnjačkim narodom kao primjer odbrane domovine.P

Koje domovine? NDH? ....shvati da onaj ko ima i promiče pozitivno mišljenje o NDH, a rodio se i odrastao u ovoj zemlji, živi ovdje, je neprijatelj ove zemlje u srži.Onaj ko shvata NDH kao rješenje za bošnjake je neprijatelj vlastitog naroda, fašistički kolaborant jednog genocidnog nakaznog sistema.

Kakvi sentimenti prema Reichu? Kažeš "da je bogdo nama takva nakarada"....pa..de samo naglas pročitaj vlastitu rečenicu...Ja ne mogu..
Imao sam priliku pregledati desetine sati snimaka njemačkih dokumentarnih materijala, i brojne dokumente dva vojnoistorijska arhiva Njemačke, gdje je bilo desetine uputstava za SS koje je kontraobavještajna služba Wehrmachta(po ličnoj zapovjedi adm.Canarisa), tzv.Abwehr, skupljala i dokumentovala za budućnost, jer je Canaris bio veoma svjestan kratkotrajnosti Fuehrer-og SS projekta.
Veći broj stručnjaka Wehrmachta , ( sa sinom jednog od njih, profesorom vojne akademije Bundeswehra sam radio tri mjeseca) je već 44-e uredno dokumentovao i pohranio brojne ključne zločine i projekte Hitlerovih glavešina SS-a.Zašto?
Zato da danas neonacisti u Njemačkoj mogu samo da glume budaletine kao što je jedan Udo Voigt ili Holger Apfel, ili kao što je bio jedan pajac tipa Heidera.

Tako su i zločini SS Handžara pedantno zabilježeni.Okrutna nacistička formacija sastavljena ideološkom prevarom, političkom manipulacijom nad muslimanima, pravno-dokumentovana kao grubo okupatorsko miješanje i prisilno rušenje poretka čak i za samu marionetsku NDH.

Međutim , pošto još živimo u protektoratu poludržave, nemamo zakone koji bi i samu pomisao na "patriotizam" SS jedinice kaznili-prvo batinama, pa zatvorom.SS ,kompletna organizacija, je zločinačka.

Saradnja i borba uz SS pod plaštom nacionalnog očuvanja je ravna četničkoj kolaboraciji sa istim tim fašistima pod plaštom očuvanja srpskog naroda.
Na žalost nostalgičara, komunistički partizani su bolje shvatili ko je okupator, barem njihovo vodstvo, te su istu krvožednu kamarilu rasturili, likvidirali a poražene i zarobljene žestoko kaznili, progonili po čitavom svijetu i nagrađivali pravednom presudom.

I da, priče o porodici i djedovima.Kad bi meni moj dedo sa nostalgijom pričao o učešću u Hitlerovoj formaciji, bilo bi mu to zadnje što bi mi saopštio do smrti.Čista obraza kažem da bih rođenog brata strpao iza rešetaka kad bi veličao bilo koju od tih zločinačkih bagri..i to dobro isprebijanog.

Ko ne shvata bijes i brutalnost sa kojom se mora razračunati sa ovom ideologijom, neka samo pregleda dostupne službene dokumente.

Nisam istoričar i ne znam stručne termine vezane za samu literaturu, ali se radi o mnoštvu prikaza u vidu službenih analiza koje nisu "skopljene "u knjigu, a posebno "uploadovane negdje".Osim toga, imao sam zaista teške momente kad sam slušao izlaganja njemačkih visokih oficira na temu metodologije nacizma, na njemačkom jeziku-sasvim otvoreno i hladno analiziranje vlastitog nacionalnog crnila.Mračno i zadivljujuće beskompromisno.

Ostala mi je želja da doživim takva izlaganja od strane nekoga u uniformi Vojske Srbije naprimjer( iz veoma ličnih razloga)...ili da neko u HV odori prozbori ponešto-hladno, tačno i iskreno.

Nakon analiza brigadira i generala Bundeswehra ,zaista je smiješno slušati male internet naciste i ustaške nostalgičare koje obrazuje gomila klipova Youtube-a i opskurni sajtovi gdje se vije ustaška, četnička ili izdajničko-nacistička Handžar zastava.
U nedostatku nacionalnih mitova, nije nam potrebno ni ovo nebulozno fašističko glupiranje.
Nije stvar u "komunjarama" već u moru bezumnika koji bi najstravičniji politički sistem svih vremena prikazali kao pozitivni dio istorije svoga naroda.

Veoma svježa su mi sjećanja na genocid iz proteklog rata i bešćutni pokušaj fizičkog zatiranja i getoizacije bošnjaka Bosne, ali te lekcije ne osvježavam nacističkim i ustaškim sranjima o "odbrani domovine" preko SS jedinica.

Da mi je dedo bio SS-ovac ,glogov kolac bi mu nišan bio.Tačka.

p.s. Eborg, veoma rado ću ti odgovoriti glede izvora na pp ili mail, jer se u većem broju slučajeva radi o građi koju sam imao priliku proučavati, ali ne i nositi sa sobom, te je najčešće korištena za vojnostudijske potrebe(u formi scanova u skriptama sa originalnim brojem mikrofilmovane ili digitalizirane građe-izvora).Ostatak sam kupio iz knjiga i izvora koje ću ti poslati čim prije.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#117 Re: Handzar

Post by Chisum »

White Goat wrote:
Chisum wrote:
Zato onda spomnjem zupu Bosnu?Uglavnom,Jedan mi je stari partijas rekao:Jebi ti to sinko,ali nije to bila losa stvar.Ne strahujes ni od koga pored tebe,bar znas na cemu si.

Zakljucujem!!!TI SI COVJEK KOGA .....HOCE LI SE NJEGOV NAROD KLATI!

..... .. vase vikendice,stojadine,fice i juge i tu drzavu ciji je raspad rezultarao sa poklanim,silovanim,popaljenim gradovima i selima!
Izvini,samo me proganja 200000 dusa svaki dan.
Ajde..., mani se zakljucaka jer ti idu od ruke k'o sto ti od ruke ide poimanje slobode. Da me je bolio... k'o sto ti balavis ovdje, ne bih dao 4 godine mladosti, nego bi ljubio tudju zastavu i pjevao pjesme nekom novom Pavelicu.

Idi hvali se kako ti je ubica civila Himler tapsao istomisljenike po ramenu, .......... i prodji me se, svega ti.
Last edited by dr.gog on 27/11/2009 13:46, edited 2 times in total.
Reason: psovke
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#118 Re: Handzar

Post by dr.gog »

jebokuracpičkaglupane....nemojte molim vas.Jel može ikako? :) Ima milion drugih izraza i načina :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45817
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#119 Re: Handzar

Post by Chmoljo »

TheMule wrote:
Ako nista, tvoj svijet je crno bijel. Dokazi za masovno ubijanje civila?

To pominjanje lijevih tema o cirilici govori dovoljno o tvojim sposobnostima kad je u pitanju diskusija
istočna Bosna :) da želiš znati našao bi. bitno je imati svog konja za trku jel' de? kad mogu oni, možemo i mi? :)

tema o ćirilici nije lijeva majstore. samo mi je jasno pokazala tvoj mentalni sklop koji je užasno predvidiv :) :sax:

napregni mozgić, možda i skontaš :) nisam ja lud ko gog ( :D ) da ti referate pišem o onom što već znaš, samo te briga za to, jer ti ruši tvoj vrijednosni sistem. :)

aufviderzen pameti :mrgreen:
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#120 Re: Handzar

Post by michio »

Tako su i zločini SS Handžara pedantno zabilježeni.Okrutna nacistička formacija sastavljena ideološkom prevarom, političkom manipulacijom nad muslimanima, pravno-dokumentovana kao grubo okupatorsko miješanje i prisilno rušenje poretka čak i za samu marionetsku NDH.
A jesu li negdje objavljeni ti zlocini Handzar divizije?

A o cvijecu, sta je bio Vidosav Bijedic u partizanima?
Ilirski vitez
Posts: 55
Joined: 11/06/2009 20:05
Location: IV R

#121 Re: Handzar

Post by Ilirski vitez »

postavivši zakletvu Handžar divizije pokušali ste da nekog osramotite ali ste zapravo osramotili samo sebe i to zbog vlastitog neznanja :P

zašto ne kažete da je ovaj drugi dio zakletve posvećen poglavniku Anti i Hrvatskoj bio jedan od najvećih uzroka sukoba između autonomaških i prohrvatskih vojnika u diviziji Handžar? Zašto ne kažete da su se koplja lomila oko svega što se zvalo hrvatsko i da se to ime provlačilo samo u nekim situacijama i to zato da bi se udovoljilo autonomašima.a hrvatska odrednica je stavljena kao i neka obilježja samo zato što se Bosna nalazila pod kakvom-takvom jurisdikcijom NDH. Pa i ova zakletva je veoma rijetko polagana u punom obliku. Vojnici su samo prvi dio srcem izgovarali.

i mi koji branimo diviziju Handžar se nijednom u cijeloj raspravi nismo pozivali na vjeru...jedini koji potenciraju vjeru su neokomunisti a to rade iz njima poznatih razloga.
III Reich jeste nastojao da Njemački narod vrati svoje ratničke tradicije a na tom putu je stajalo kršćanstvo. Jedini razlog zbog kojeg je Islam favoriziran je fanatizam određenih pripadnika ove religije. sve u svemu...čisti zdravi nacionalizam sa tendencijom vraćanja korjenima.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45817
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#122 Re: Handzar

Post by Chmoljo »

Ilirski vitez wrote:postavivši zakletvu Handžar divizije pokušali ste da nekog osramotite ali ste zapravo osramotili samo sebe i to zbog vlastitog neznanja :P

zašto ne kažete da je ovaj drugi dio zakletve posvećen poglavniku Anti i Hrvatskoj bio jedan od najvećih uzroka sukoba između autonomaških i prohrvatskih vojnika u diviziji Handžar? Zašto ne kažete da su se koplja lomila oko svega što se zvalo hrvatsko i da se to ime provlačilo samo u nekim situacijama i to zato da bi se udovoljilo autonomašima.a hrvatska odrednica je stavljena kao i neka obilježja samo zato što se Bosna nalazila pod kakvom-takvom jurisdikcijom NDH. Pa i ova zakletva je veoma rijetko polagana u punom obliku. Vojnici su samo prvi dio srcem izgovarali.

i mi koji branimo diviziju Handžar se nijednom u cijeloj raspravi nismo pozivali na vjeru...jedini koji potenciraju vjeru su neokomunisti a to rade iz njima poznatih razloga.
III Reich jeste nastojao da Njemački narod vrati svoje ratničke tradicije a na tom putu je stajalo kršćanstvo. Jedini razlog zbog kojeg je Islam favoriziran je fanatizam određenih pripadnika ove religije. sve u svemu...čisti zdravi nacionalizam sa tendencijom vraćanja korjenima.
čega se pametan stidi, time se budala diči :)
Ilirski vitez
Posts: 55
Joined: 11/06/2009 20:05
Location: IV R

#123 Re: Handzar

Post by Ilirski vitez »

to mi prvo na pamet padne kad vidim na TV-u reportaže iz Jajca, "Mrkonjić grada" ili sa Kozare.
White Goat
Posts: 19
Joined: 26/11/2009 14:19
Location: Bavar,BiH

#124 Re: Handzar

Post by White Goat »

Hvala dr.gog.Bez obzira na neke sramne stvari koje pises kao sto su da bi djeda prikiovao zato sto je bio u Handzaru,opet si koliko-toliko nepristrasan.I sto mi je naj nisi pisao iz nekog komunistickog ugla.Eh..

Kazes da nismo svijesni dubine tog zla?Cekaj malo,kakav je ovo svijet koji nas je odbranio od Hitlera i postavio anti-nacisticke standarde???Na kojem je to stupnju zla ili dobra?
Ja kako vidim drugacija vremena dolaze,mnogi ljudi imaju daleko bolje misljenje o 13 SS.Jer vidi u cemu je fazon.Sva prica o stvaranju autonomije BiH pod kontrolom Njemacke je poteklo od ljudi koji su izdavali rezolucije protiv ustaskih zlocina nad pravoslavcima,zidovima i ciganima.PAZI,TI LJUDI KOJI SU SEBE I SVOJ NAROD NASTOJALI ODVOJITI OD USTASKIH NEDJELA SU ISTI ONI KOJI SU POSLALI ZAHTJEVALI ZUPU BOSNU!Jesu li oni zlocinci?Jesu li oni isti kao cetnici?
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#125 Re: Handzar

Post by Energični leptir »

.čisti zdravi nacionalizam sa tendencijom vraćanja korjenima.
Image
Post Reply