Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#101 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by goran16v »

johntra wrote:Ma nema ništa od Renaulta i Bunje, ta priča je završena...ta auta ispred salona će se prodati i to je to....Guma M ulazi u Sarajevo na velika vrata, jer će uskoro početi raditi na gradnji salona dole u Neuronu...
Raspordace sta imaju na lageru i do daljnjeg nastaviti sa servisiranjem, a vec krecu sa treninzima za Toyotu. Danas sam bio u Triabu, proslo je za svaku pohvalu.
tintilinic
Posts: 333
Joined: 30/01/2013 17:44

#102 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tintilinic »

goran16v wrote:
johntra wrote:Ma nema ništa od Renaulta i Bunje, ta priča je završena...ta auta ispred salona će se prodati i to je to....Guma M ulazi u Sarajevo na velika vrata, jer će uskoro početi raditi na gradnji salona dole u Neuronu...
Raspordace sta imaju na lageru i do daljnjeg nastaviti sa servisiranjem, a vec krecu sa treninzima za Toyotu. Danas sam bio u Triabu, proslo je za svaku pohvalu.

Veliki povratak Toyote u Sarajevo.Već skoro dvije godine se muče s AFA i valjda je sada tome kraj. U te dvije godine napravili strašan posao - 35 Priusa u Banja Luci na taxiju i ove godine 50 Aurisa u Mostaru na taxiju. Sad će i Bunjo u Sarajevu "razvaliti". Brend za poželi samo ga je AFA u Sarajevu srozala...
Sad će Renault otresti s prodajom u Sarajevu bez Bunje.
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#103 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Lolobrigida »

Da li to znači da će ona praznoglava bagra u vidu Damira i Maje na ulicu?
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#104 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

to su teške riječi...baš me zanima na osnovu čega takvi zaključci?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#105 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by goran16v »

Koliko ja znam Damir i Maja ne rade za AFA-u nego za Toyota Adria i osim sto ne znam zasto su praznoglava bagra ne znam zasto bi oni ostajali bez posla????
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#106 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by dinao »

Toyota salon - Bunjo, na Šipu, mozda najbolji u Sarajevu..


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#107 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mali_milojica »

Po nekim pricama kako sam nacuo izgleda i u F-AC rasulo i potop,cini mi se gube licencu ili ce neko drugi to preuzeti.
murathans
Posts: 247
Joined: 03/05/2013 19:11

#108 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by murathans »

Lolobrigida wrote:Da li to znači da će ona praznoglava bagra u vidu Damira i Maje na ulicu?
Maja je meni dobra kao beton...
User avatar
drndalo
Posts: 22895
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#109 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

dinao wrote:Toyota salon - Bunjo, na Šipu, mozda najbolji u Sarajevu..

Mozda jedini u Sarajevu.... 8)
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#110 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by direstraits0078 »

Je li zatvoren Renault Bunjo ili nastavljaju na istoj lokaciji s Toyotom? Ili eventualno na nekoj drugoj lokaciji? :bih:
User avatar
drndalo
Posts: 22895
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#111 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

Koliko sam ja shvatio, Reno i Bunjo su proslo vrijeme. Na tom mjestu je sada Skoda, a preko ceste ce biti Toyota...
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#112 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

Mada mu i dalje totem Renaulta stoji ispred... :D
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#113 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by direstraits0078 »

Mislio sam na nekoga ko zna, ne nekoga ko izvlaci zakljucke iz novinskih napisa. :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22895
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#114 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

johntra wrote:Mada mu i dalje totem Renaulta stoji ispred... :D
Ih, ko ce jos placati da se to skine...? :wink:
direstraits0078 wrote:Mislio sam na nekoga ko zna, ne nekoga ko izvlaci zakljucke iz novinskih napisa. :thumbup:
Vidim i ti si nacitan...? :wink: Znam i malo dublju pricu, ali sa subjektivne strane, pa moze biti da nije 100% tacna jer je jednostrana... Ono sto sigurno znam je da je kod Bunje, tamo gdje je bio Reno/Dacia, sada Skoda. Dakle na jedinom mjestu koje je bilo osposobljeno za rad, sada rade drugu grupaciju, obliznja lokacija jos nije u pogonu ni za sta, pa je odgovor da ni na jednoj od 2 lokacije koje imaju ne rade vise Reno.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1425
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#115 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by astala_vistala »

Nisam mogao pronaci pravu temu pa valjda neko moze da odg i sa ove.

koje je maksimalna starost auta koji mozete uvesti u BiH a da se moze registrovati?
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#116 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

drndalo wrote: Ih, ko ce jos placati da se to skine...? :wink:
Bolje da plati nekom trkaču sa kakvom dvičinom da se zabije u totem... :D
iskreno, nije mi jasno što ga nije skinuo, jer samo buni raju...isto tako, ostalo mu je i nešto neprodatih automobila Renault grupacije, koliko sam vidio...
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#117 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

astala_vistala wrote:Nisam mogao pronaci pravu temu pa valjda neko moze da odg i sa ove.

koje je maksimalna starost auta koji mozete uvesti u BiH a da se moze registrovati?
http://www.klix.ba/forum/uvoz-auta-t85503.html

pročitaj malo ovu temu bolje, ima tu napisano sve...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#118 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by direstraits0078 »

drndalo wrote: Znam i malo dublju pricu, ali sa subjektivne strane, pa moze biti da nije 100% tacna jer je jednostrana... Ono sto sigurno znam je da je kod Bunje, tamo gdje je bio Reno/Dacia, sada Skoda. Dakle na jedinom mjestu koje je bilo osposobljeno za rad, sada rade drugu grupaciju, obliznja lokacija jos nije u pogonu ni za sta, pa je odgovor da ni na jednoj od 2 lokacije koje imaju ne rade vise Reno.
Pazi sta pricas, jer ovo sto sam boldovao nije tacno. Lokacija koja je na slikama je radila i bila opremljena jos krajem jula. Na toj lokaciji su radili Renault, a licencu nisu izgubili, to je sasvim sigurno. Licenca za Renault je vazeca i u 2014. godini.

I dalje me interesuju informacije o lokaciji na kojoj rade Renault, tj. da li rade REnault zajedno s Toyotom ili na odvojenoj lokaciji?
User avatar
drndalo
Posts: 22895
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#119 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by drndalo »

Sorry, ovo otvaranje sam stvarno propustio, *ebi ga, na moru sam bio... Bogami su ga onda u rekordnom roku zavrsili, jer kad sam zadnji put bio gore prije toga, tek su bile keramicke plocice unesene...

Ne znam im uslove licence, ako je uslov posebna lokacija za salon i servis, a ne s nekim "sustanarstvo", ne zadovoljavaju je, jer je tu konkurencija... To ne znaci da ne mogu raditi jos ponesto, ali "onako"... Posto taj dio ne znam poblize, necu nagadjati... To sto neko ima licencu do npr. godine 2017, ne znaci da ako nesto pogrijesi u 2015, ili sklopi bolji ugovor s drugima, "mora" izdrzati do kraja 2017... Ugovori se potpisuju, ali i raskidaju...
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#120 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

direstraits0078 wrote: Pazi sta pricas, jer ovo sto sam boldovao nije tacno. Lokacija koja je na slikama je radila i bila opremljena jos krajem jula. Na toj lokaciji su radili Renault, a licencu nisu izgubili, to je sasvim sigurno. Licenca za Renault je vazeca i u 2014. godini.

I dalje me interesuju informacije o lokaciji na kojoj rade Renault, tj. da li rade REnault zajedno s Toyotom ili na odvojenoj lokaciji?
moguće je da mora imati licencu još neko vrijeme, barem za vlasnike automobila kojima je prodao Renault modele...to je samo servis, pošto nigdje, osim totema, nema Renault znaka niti bilo kakve oznake za prodaju dijelova i prateće opreme...ako se neko ne javi do tada i objasni ovo, raspitat ću se ja o čemu se radi...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#121 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by goran16v »

Ja sam nedavno cijelo poslijepodne bio u Bunji. Kao sto je poznato stari Renault prostor je sad 100% Skoda, a sto se tice Renaulta sam tamo cuo da iako najveci prodavaci Renaulta u BiH "degradirani" u korist Gume M, te da ce iz tog razloga rasprodati Renaulte i Dacie s lagera i zavrsiti s prodajom Renaulta, a zadrzati servis do daljnjeg i koliko sam pihvatao sve ce to biti u novom prostoru zajedno sa Toyotom, sto bi moglo znaciti nece imati Renault salon, a da bi servis mogao biti zajednicki.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2567
Joined: 07/05/2009 19:51

#122 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Magarece_godine »

johntra wrote:
direstraits0078 wrote: Pazi sta pricas, jer ovo sto sam boldovao nije tacno. Lokacija koja je na slikama je radila i bila opremljena jos krajem jula. Na toj lokaciji su radili Renault, a licencu nisu izgubili, to je sasvim sigurno. Licenca za Renault je vazeca i u 2014. godini.

I dalje me interesuju informacije o lokaciji na kojoj rade Renault, tj. da li rade REnault zajedno s Toyotom ili na odvojenoj lokaciji?
moguće je da mora imati licencu još neko vrijeme, barem za vlasnike automobila kojima je prodao Renault modele...to je samo servis, pošto nigdje, osim totema, nema Renault znaka niti bilo kakve oznake za prodaju dijelova i prateće opreme...ako se neko ne javi do tada i objasni ovo, raspitat ću se ja o čemu se radi...
Izgubio A licencu, ostala B ... znaci ako hoce prodavati mora raditi preko GUME ...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#123 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by direstraits0078 »

To se desilo jer su pod Gumu M potpali redom: Halilovic, Grabovickic, Neuron. I kad su sabrali sve sto oni prodaju ispalo je da su prebacili Bunju za neku sitnu cifru. Naravno, zapadno-hercegovacki lobi i njihove kontakte sa Renaultom Hrvatska ne treba potcjenjivati u toj prici...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#124 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by goran16v »

direstraits0078 wrote: Naravno, zapadno-hercegovacki lobi i njihove kontakte sa Renaultom Hrvatska ne treba potcjenjivati u toj prici...
Po prici koju sam cuo kod Bunje ovo je osnovni razlog bez obzira na broj prodatih.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#125 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by 530i »

A opet eno mu jedan nov Captur na parkingu ispred Toyota salona, i još par novih renoa i dacija.
Post Reply