Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47249
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#101 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Edin H. »

Sanchez22 wrote:Uzeo sam par stvari ,sve uredno.Jest jedan prodavao mobitel kaze bez packe a to su mi dvije najmrze rijeci na piku,tip donese mobitel oklop sam izgreban,ubacio karticu nece mobitel da se upali..Tip i dalje kaze sve radi extra stanje.
Sta reci :x :x
Jesi li ga kupio? :D
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#102 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bolonjac »

Mislim da je pik dovoljno utjecajan da traži verifikaciju preko adrese stanovanja (gdje ti pošalje na kućnu adresu token z registraciju kao ebay) tako da teže možeš napraviti lažne ili više profila
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#103 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

Bolonjac wrote:Mislim da je pik dovoljno utjecajan da traži verifikaciju preko adrese stanovanja (gdje ti pošalje na kućnu adresu token z registraciju kao ebay) tako da teže možeš napraviti lažne ili više profila
mislim da to nije nužno,tako da sigurno mozeš sa iste ip adrese napraviti vise profila... sve zavisi koliko na kojem profilu provodis vremena i kakve malverzacije smisljas :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82354
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#104 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

prevaranti će uvijek biti domišljatiji
tako da nikakve verifikacije adresa neće pomoći

i drugi problem
ljudi imaju 100 transakcija za artikle od 2 do 5 maraka
i kažu pošteni
i onda prodaju nešto od 500 i kaže zavalio ga :D
pa normala
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#105 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by irac300 »

Glavno je pravilo što se tiče PIK-a, nikad ne kupuj polovnu robu plaćanjem pouzećem. Ja pouzećem plaćam jedino nove stvari i to ako kupujem preko registrovane firme. Za polovnu robu obavezno se naći uživo s osobom koja prodaje, pogledati svojim očima, uvjeriti se je li proizvod onakav kakav je u opisu, pa tek onda odlučiti o kupovini. Nisam nikada doživio neprijatnost, ali se pridržavam ovih pravila.
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#106 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Erzsebet »

Image


Ovo je auto koje sam na kraju prodao sestri, ali evo vidim da ga nikad nisam obrisao sa Pika. Po cijeloj vašoj priči ja bih sad povjerovao da je ovo postavio neki varalica, jer ima col tablice na njemu, samo jednu sliku, itd. A auto je bio moj, samo mi se nije dalo postavljati previše slika :).
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#107 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

hehe jos jedan uobicajen dan na pik-u

Image
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#108 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

:lol:
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#109 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by 2001 »

van Basten wrote:sad ste me zadeverali... baš mjerkam neke alu felge na pik-u i kontao sam ih pazariti iduće sedmice. Doduše, ja bih prvo otišao na lice mjesta da se uvjerim u stanje istih (nije daleko, negdje u Kiseljaku valjda), ali opet... šuhvu ste mi svezali
Eh, jesi i ti "out"...čuj, felge? :D
Sad se kaže FELUGE ili FELME! :lol:

P.S.
Ovo je postalo tragično koliko je ova današnja omladina nepismena i neuka! :roll:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#110 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

felNE :D
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#111 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Ugljesa_ »

roll_over wrote:hehe jos jedan uobicajen dan na pik-u

Image
****mu ljeb

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41007
Joined: 21/05/2012 22:46

#112 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by AmiĐa_Idriz »

Phia wrote:Ovaj lik realmadrid111
https://www.pik.ba/profil/realmadrid111/
trazi kaparu 50 KM da mu se uplati na racun

132 100 200 800 6029 (ako nekog zanima ime moze mi se javiti na pp)
Htjeli da odemo direktno po to u Tuzlu ali odjednom prica to jos nije doslo iz Njemacke a lik prodaje na Pik-u..
Naravno nismo pristali da bi vidjeli nako par dana da je banovan. Sigurno je prevario neke ljudie pa gaprijeavili ali sigurno vec ima novi profil i sam sebi stavlja dojmove sa laznih profila..
Ne placajte kaparu nikome niposto, neka nadje par budala da to urade uzme poveliku sumu samo na tome a da nista ne ulozi..
"Odličan kupac, toplo ga preporučujem."x10000 bas se neofirno iz reklamir'o
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#113 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by 2001 »

vjesticanametli wrote:felNE :D
Hajd' taj termin i nekako prolazi...jer je odavno "udomaćen" u Srbiji...iako je i on nepravilan i papanski! ;-)
Jedina i još prije rata korišćena ISPRAVNA riječ, na ovim prostorima je NAPLATAK...eh sad, volja ti čelični ili aluminijski! :D
Kamo sreće da je raja pismenija pa da s milinom pogledaš oglas; "Prodajem aluminijske naplatke"...a ne k'o maloprije na PIK-u turbo-seljak napisao, zipa sad; ALMINISKE.... :lol:
Ne bi imao komunikaciju s njim da ih džaba daje... :x
antonio_denco
Posts: 22
Joined: 02/06/2012 11:02

#114 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by antonio_denco »

TEMA ODLIČNA ;)

Malo ste odlutali, dajte linkove od prevaranta :D

Kupovao i prodavao na piku, ali doduse ne puno. Nisam do sad imao negativnih iskustava. Kao sto već neko renije reče, kroz priču se može dosta skontati ko mulja a ko ne.
Sad odoh slikati neki resiver jer sam stavio slike sa neta, nije mi se dalo slikati :)
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#115 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Melami »

Ko je god budala da nasjedne na ove prevare nije mi ga ni zao.
Sta god kupujes, lijepo fino u auto i odes, vidis i kupis.
Jasno ko dan.
User avatar
Truba
Posts: 82354
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#116 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

na piku većina želi sve i to džaba

:run:
tako da većinu stvari prodam na pijaci... ako se niko ne javi na piku za 2-3 dana
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#117 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Melami wrote:Ko je god budala da nasjedne na ove prevare nije mi ga ni zao.
Sta god kupujes, lijepo fino u auto i odes, vidis i kupis.
Jasno ko dan.
Ne pretjeruj! Treba mi nesto i kosta 80KM, a u Tuzli. Da ja odem do Tuzle da se licno uvjerim !? Znas li ti sta je internet kupovina ?
User avatar
BlackCaviar
Posts: 962
Joined: 05/06/2010 16:36

#118 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by BlackCaviar »

@Melami Također se ne slažem. Šta ako nemam vremena da idem iz Zenice u Bihać, a ta mi stvar hitno treba? Meni je samo bilo nejasno što mi ne daju da otvorim paket i provjerim je li unutra ono što sam kupio a ne letva npr.
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#119 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by van Basten »

2001 wrote:
van Basten wrote:sad ste me zadeverali... baš mjerkam neke alu felge na pik-u i kontao sam ih pazariti iduće sedmice. Doduše, ja bih prvo otišao na lice mjesta da se uvjerim u stanje istih (nije daleko, negdje u Kiseljaku valjda), ali opet... šuhvu ste mi svezali
Eh, jesi i ti "out"...čuj, felge? :D
Sad se kaže FELUGE ili FELME! :lol:

P.S.
Ovo je postalo tragično koliko je ova današnja omladina nepismena i neuka! :roll:
primite moje duboko izvinjenje zbog nepoznavanja pravopisa :D :D :D
ja te oglase gdje prodaju felUge ili felNe ili sl nisam ni otvarao. Još samo trebam sa nepismenom bagrom deverati
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#120 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

iskreno to pregledanje robe pri primanju pouzecem kod nas je super ali po pravilu sta boli dostavljaca briga hoce li se ovome svidjeti ili ne? njegovo je da preuzme dostavi uzme pare i to je to.

sta posaljem ja nekome ajfon i taj ga uzme zagledati i ispadne mu i razbije ga... naravno da ga onda nece htjeti preuzeti a ovaj dostavljac nedobi ni pare ni potpis da je iko preuzeo, a osta na razbijenom telefonu... ko snosi taj trosak? ko zakonski odgovara? garant dostavljac licno iz dzepa... ili bolje receno prodavac nek se pusi dok se taj slucaj ne rijesi
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#121 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

slazem se, dostavljačevo je jedino da donese paket i jos vaznije da omoguci da taj paket stigne u sto bezbjednijem transportu do kupca... a da li ce u paketu biti iphone ili grana to nije njegov problem...
bob sap
Posts: 332
Joined: 16/08/2011 13:05

#122 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by bob sap »

da li je neko narucivao ove parfeme "testere" valjaju li cemu ili su i oni prevaranti :D kupe u Turskoj pa nama prodaju maglu :)
izbili ste ovo moje :D sad mi niko ne moze pomoci
Last edited by bob sap on 13/01/2013 22:43, edited 1 time in total.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#123 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Melami »

un1ted wrote:
Melami wrote:Ko je god budala da nasjedne na ove prevare nije mi ga ni zao.
Sta god kupujes, lijepo fino u auto i odes, vidis i kupis.
Jasno ko dan.
Ne pretjeruj! Treba mi nesto i kosta 80KM, a u Tuzli. Da ja odem do Tuzle da se licno uvjerim !? Znas li ti sta je internet kupovina ?
Ja cesto kupuje online, al PIK nije nikakva online kupovina jer nisi nikako zasticen.
PIK ti ga dodje kao neki oglasnik./
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#124 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Melami »

abrinjaDonjo wrote:
un1ted wrote:
Melami wrote:Ko je god budala da nasjedne na ove prevare nije mi ga ni zao.
Sta god kupujes, lijepo fino u auto i odes, vidis i kupis.
Jasno ko dan.
Ne pretjeruj! Treba mi nesto i kosta 80KM, a u Tuzli. Da ja odem do Tuzle da se licno uvjerim !? Znas li ti sta je internet kupovina ?
a znas li ti sta znaci sigurno placanje unaprijed a sta znaci biti glup pa uplatit na neke racune unaprijed!? na to je covjek vj mislio i potpuno je upravu sto se toga tice da ti koji nasjednu na tako nesto i jesu zasluzili.

vidis nesto u Banja Luci npr sto kosta 90 KM, naravno da neces otici po to autom, nego ti prodavac posalje dostavom ti otvoris paket vidis jel sve u redu itd i tek tad platis, tako rade svi ozbiljni prodavaci na pik .ba.
Oni koji NE PONUDE mogucnost otvaranja i pregledanja paketa prije placanja, nece biti uopste uzeti u razmatranje kao ozbiljni prodavaci, tako da je svako sam kriv ko nasjedne na raznorazne prevare
Neces sigurno nekome uplatit nesto unaprijed da bi ti poslao naknadno paket, ako to uradis onda si zasluzio da budes prevaren iznova i iznova i iznova i iznova....
Upravo tako, al isto tako nema logike da ti kurir daje da otvaras paket i razgledas, tako da je to sve jedno veliko sra**e sve dokt i ne odes i vidis taj predme kupoprodaje i platis licno.

Ako je nesto daleko onda nemoj ni kupovati, nadji blize nesto ili negdje online gdje je kupac zasticen.
Slicne sajtove koje ja koristim za oglase uvijek naglasavaju da se nista ne placa online niti unaprijed, da se cekovi ne primaju, nikakva shipping, internation transaction itd itd/
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#125 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Melami »

Jedan od najpoznatiji sajt ovog tipa u USA.
http://www.craigslist.org/about/scams

Prvo pravilo:
DEAL LOCALLY WITH FOLKS YOU CAN MEET IN PERSON - follow this one rule and avoid 99% of scam attempts.

Drugo pravilo:
NEVER WIRE FUNDS VIA WESTERN UNION, MONEYGRAM or any other wire service - anyone who asks you to do so is likely a scammer

Sad bosanci bi da nekog uce o online trgovini :S
Post Reply