feđa narkić

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 8487
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#151 Re: feđa narkić

Post by sehohari »

MehmedPasaMoric wrote: 27/02/2024 18:24
iClass wrote: 24/02/2024 08:16 Razumijem da je lik antiteista i da će tu i tamo gurati tu priču, ali ovaj ga baš pretjera.

Nego, kako nije imao nikoga da mu kaže da se provaljuje u ovom intervju:
- Na tragu tog ‘posjedovanja’ te vraćam na početak devedesetih jer mi se čini da je dijelom i zbog toga što je neko pomislio da je nekadašnja zajednička zemlja ‘više moja nego tvoja’ dovelo toga da te zemlje više nema.

Ne želim da vrijeđam nikoga, ali pravim razliku između dvije vrlo bitne stvari - a to su grad i selo. Bez potrebe da ikoga omalovažavam, ali to su potpuno dve različite stvari. Ono što se dešavalo u Sarajevu zadnjih 30 godina je to da su ljudi koji su došli sa sela počeli da vode grad, a o tome nemaju nikakvog pojma. Isto bi se desilo da biste vi iz grada došli u selo i počeli da vodite to selo - to vi jednostavno ne biste znali. Vi biste od sela pokušali da napravite ono što znate, a to je grad.

Međutim selo ne treba da bude grad. Taj iz grada bi pokušao u selu da napravi teatar, bioskop, školsku ustanovu koje imamo u gradu. Ali u selu namjerno toga nema da ljudi ne bi počeli da razmišljaju o nekim bitnijim stvarima. Oni moraju da proizvode hranu. I pošto je tamo na selu manje obrazovanih tu dolazi religija koja popunjava ono znanje koje bi inače školstvo dalo. Religija to popunjava svojim dogmama i učenjem, a dio tog religijskog učenja je nacionalizam i koncept krvi i tla.

Taj koncept je u gradu nepoznat jer u gradu imate svoj stan koji je toliki koliki je, ne postoji nikakava međa oko koje ćete se tući sa nekim. Nemate u glavi razvijen taj koncept krvi i tla. Većina mojih prijatelja dolazi iz manjih mjesta i zaista ih ne smatram malograđanima, tako da kad kažem ‘seljaci’ ovdje ne mislim na geografski pojam već prije svega na mentalni sklop.
Bitno je da je na kraju rekao da je "seljak" mentalni sklop a ne geografski pojam, iako kroz čitav tekst misli na ljude koji žive na selu.
Ali šta reče lik, nisu dali škole i bioskope u selu da ljudi ne bi počeli razmišljati, trebaju hranu proizvoditi, međutim, to obrazovanje zamijenila vjera koja je učila ljude da se kolju i radi toga počeo rat :lol: :lol:

Dugo nisam čuo ovoliko provaljivanja u 3 pasusa samo :-D
Sta je pogresno rekao? Vecina ratnih zlocinaca su seljaci i najgori zlocini su pocinjeni u selima, i u minulom ratu, i u WW2 i u svakom drugom. Ljudima iz grada je ranije usitinu bilo strano da neko nekome raspolovi glavu sjekirom radi pola metra zemlje koja vrijedi mozda 10 maraka. Oni koji su ponikli u takvom ambijentu su spremni na sve, i posljedice te spremnosti vidimo u danasnjem Sarajevu, zrtvi urbicida
Da, da.
Posljedice vidimo prije svega tokom rata u Sarajevu, vidiš kako je urbana raja sve to riješila šahovskom partijom za razliku od seljaka što ruše, pale, pljačkaju, ubijaju snajperima i granatiraju...
swanfilter
Posts: 7984
Joined: 06/06/2008 18:52

#152 Re: feđa narkić

Post by swanfilter »

Kada je vec krenuo tim putem, trebao se Feđa sjetiti SPC i na koji nacin je prala, a jos uvijek pere mozak srpskom puku. Tako decenijama i vekovima.
zigson
Posts: 3173
Joined: 04/04/2015 22:17

#153 Re: feđa narkić

Post by zigson »

Pa smradovan karadzic ti je gradsko dijete
seselj ti je gradsko dijete
dosta cetalja u nekim parajedinicama po sarajevu su ti bili gradska djeca
@MehmedPasaMoric
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20008
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#154 Re: feđa narkić

Post by teskeredzic_22 »

_BataZiv_0809 wrote: 27/02/2024 22:55
n+1 wrote: 27/02/2024 21:33 Od "ko nas bre zavadi" gori su samo "ko vas bre zavadi" ljudi. Feđa je jedan od njih.
I par forumasa sa inostranih IP adresa
Naprijed braćo muslimani u Njemačkoj se Bosna brani.
I Zoka Čegar da ostane ako može.
swanfilter
Posts: 7984
Joined: 06/06/2008 18:52

#155 Re: feđa narkić

Post by swanfilter »

zigson wrote: 28/02/2024 00:44 Pa smradovan karadzic ti je gradsko dijete
seselj ti je gradsko dijete
dosta cetalja u nekim parajedinicama po sarajevu su ti bili gradska djeca
@MehmedPasaMoric
Odakle gradsko? Neka zabit u CG mjesto rođenja ...
User avatar
Truba
Posts: 82310
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#156 Re: feđa narkić

Post by Truba »

JoseMujica wrote: 27/02/2024 22:15
Truba wrote: 27/02/2024 22:12 jesam li naveo činjenice?

trese se samo kad amerika napada pod bušom i meće kurtone na katedrale
a svejedno mu kad rusija napada ili arabija

ista mu je šuplja i o vjeronauku... eto kćer mu ne ide na vjeronauk i šta hoće više
da svi budu ko on?
zašto da ne?!

jel to jedino legitimno da budemo svi ko ti?

jednako vas sve boli to što čovjeka libo tuki za vaše crkve i džamije
Ne ne...ti kao on trazite da se suti nad kurtonima i da se ukidaju vjeronauci

Ljudi ko ja zele transparentnost...vjeronauk svima ko zeli a kurtoni prema vjerskoj i nacionalnoj zastupljenosti u kontekstu ratova
HelaS
Posts: 5799
Joined: 22/09/2018 13:21

#157 Re: feđa narkić

Post by HelaS »

swanfilter wrote: 28/02/2024 00:37 Kada je vec krenuo tim putem, trebao se Feđa sjetiti SPC i na koji nacin je prala, a jos uvijek pere mozak srpskom puku. Tako decenijama i vekovima.
A pa tako reci, Binasr :-) Džaba Mujo, bitna je Vesna. Zato i jeste ovakva pljuvačina po njemu :(
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#158 Re: feđa narkić

Post by MehmedPasaMoric »

zigson wrote: 28/02/2024 00:44 Pa smradovan karadzic ti je gradsko dijete
seselj ti je gradsko dijete
dosta cetalja u nekim parajedinicama po sarajevu su ti bili gradska djeca
@MehmedPasaMoric
Karadzic sa Durmitora, Seselj od Posusja cini mi se, iz nekakvog kamenjara, kakva gradska djeca :? Seljacine sa dna kace... Po tebi je onda valjda i Munira Subasic gradsko dijete zato sto je trenutno nastanjena u gradu
HelaS
Posts: 5799
Joined: 22/09/2018 13:21

#159 Re: feđa narkić

Post by HelaS »

Truba wrote: 28/02/2024 07:43
JoseMujica wrote: 27/02/2024 22:15
Truba wrote: 27/02/2024 22:12
ista mu je šuplja i o vjeronauku... eto kćer mu ne ide na vjeronauk i šta hoće više
da svi budu ko on?
zašto da ne?!

jel to jedino legitimno da budemo svi ko ti?

jednako vas sve boli to što čovjeka libo tuki za vaše crkve i džamije
Ne ne...ti kao on trazite da se suti nad kurtonima i da se ukidaju vjeronauci

Ljudi ko ja zele transparentnost...vjeronauk svima ko zeli a kurtoni prema vjerskoj i nacionalnoj zastupljenosti u kontekstu ratova
Stevo Žigon zabetonirao vjeronauk.

https://forum.klix.ba/da-li-je-vjeronauka-u-skolama-zapravo-zlostavljanj-t110910s150.html#p19268346
User avatar
mirota
Posts: 2387
Joined: 11/01/2018 11:42

#160 Re: feđa narkić

Post by mirota »

Truba wrote: 28/02/2024 07:43
JoseMujica wrote: 27/02/2024 22:15
Truba wrote: 27/02/2024 22:12 jesam li naveo činjenice?

trese se samo kad amerika napada pod bušom i meće kurtone na katedrale
a svejedno mu kad rusija napada ili arabija

ista mu je šuplja i o vjeronauku... eto kćer mu ne ide na vjeronauk i šta hoće više
da svi budu ko on?


jel to jedino legitimno da budemo svi ko ti?

jednako vas sve boli to što čovjeka libo tuki za vaše crkve i džamije
Ne ne...ti kao on trazite da se suti nad kurtonima i da se ukidaju vjeronauci

Ljudi ko ja zele transparentnost...vjeronauk svima ko zeli a kurtoni prema vjerskoj i nacionalnoj zastupljenosti u kontekstu ratova
u Srbiji vjeronauk je neobavezan predmet, moje 2 djece islo i izdrzalo jedva 1 skolsku god, i poslije uzeli gradjansko kao izborni...
zašto da ne?!
User avatar
mirota
Posts: 2387
Joined: 11/01/2018 11:42

#161 Re: feđa narkić

Post by mirota »

MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 07:46
zigson wrote: 28/02/2024 00:44 Pa smradovan karadzic ti je gradsko dijete
seselj ti je gradsko dijete
dosta cetalja u nekim parajedinicama po sarajevu su ti bili gradska djeca
@MehmedPasaMoric
Karadzic sa Durmitora, Seselj od Posusja cini mi se, iz nekakvog kamenjara, kakva gradska djeca :? Seljacine sa dna kace... Po tebi je onda valjda i Munira Subasic gradsko dijete zato sto je trenutno nastanjena u gradu
prvo Seselj je iz Popovog Polja samo porijeklom, a rodjen je i zivio u SAR
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#162 Re: feđa narkić

Post by MehmedPasaMoric »

mirota wrote: 28/02/2024 10:45
MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 07:46
zigson wrote: 28/02/2024 00:44 Pa smradovan karadzic ti je gradsko dijete
seselj ti je gradsko dijete
dosta cetalja u nekim parajedinicama po sarajevu su ti bili gradska djeca
@MehmedPasaMoric
Karadzic sa Durmitora, Seselj od Posusja cini mi se, iz nekakvog kamenjara, kakva gradska djeca :? Seljacine sa dna kace... Po tebi je onda valjda i Munira Subasic gradsko dijete zato sto je trenutno nastanjena u gradu
prvo Seselj je iz Popovog Polja samo porijeklom, a rodjen je i zivio u SAR
Nebitno, porijeklom je seljak jer ga je seljak rodio i odgojio i nazivati ga gradskim djetetom je cista glupost. On je gradsko dijete koliko i djeca izbjeglica sto su u ratu dosli u Sarajevo, ako su Seselj i djeca izbjeglica gradska djeca, sta sam onda ja kome je zadnjih minimum 5 koljena u familiji rodjeno u centru grada? Ne mozemo nikako biti svedeni pod isto jer moj dedo za zivota nije prisao kravi na blize od kilometar, a njih su rodili i odgojili oni koji su citav zivot znali samo za kravu i za motiku (nista protiv krava, divne i korisne zivotinje)

Ne odredjuje se to po mjestu rodjenja nego po nekim drugim faktorima, a oni koji to ne razumiju i koji osudjuju Fedju za njegovu izjavu vjerovatno ni sami ne zadovoljavaju te faktore.
User avatar
mirota
Posts: 2387
Joined: 11/01/2018 11:42

#163 Re: feđa narkić

Post by mirota »

bgm lafe ko da ti je dedo iz Pariza, e sta se nece napisati.. Fedjinom knjigom sam odusevljen, kao i intervjuima, potpisujem sve za religije i nacije
Naslovnica
Posts: 28156
Joined: 20/03/2013 15:38

#164 Re: feđa narkić

Post by Naslovnica »

Pročitah Blank u dahu.
Siguran sam da ima žešćeg bombanja i šuplje, da su neke stvari prešućene, neke preuveličane, i da nije baš sve bilo ni približno onako kako je pisac napisao.
Uostalom, čujte, to je sloboda umjetničkog izraza.
:gunjastajl:
I ja se slažem sa svim vezanim za religije i nacije.
Nadam se da će ostati čist.
User avatar
Truba
Posts: 82310
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#165 Re: feđa narkić

Post by Truba »

ja je mogo na pijaci za 7 kupiti i nisam
gnušam se iako sam mogao odmah prodati za 14
ne volim govnima zarađivat pare
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#166 Re: feđa narkić

Post by MehmedPasaMoric »

mirota wrote: 28/02/2024 12:26 bgm lafe ko da ti je dedo iz Pariza, e sta se nece napisati.. Fedjinom knjigom sam odusevljen, kao i intervjuima, potpisujem sve za religije i nacije
Meni je draze sto je iz Sarajeva nego da je iz Pariza i ne pada mi na pamet da to bacam pod noge govoreci da smo svi mi samo ljudi i sl. Naravno da smo ljudi, nismo vanzemaljci, ali nije mala stvar bila imati radnju u Sarajevu prije 120 godina, i nikako nije bila jednako bitna stvar i jednako drustveno dostignuce prije 120 godina kao cuvanje koza na planini
zigson
Posts: 3173
Joined: 04/04/2015 22:17

#167 Re: feđa narkić

Post by zigson »

:-)
Schumann
Posts: 92
Joined: 05/02/2021 20:10

#168 Re: feđa narkić

Post by Schumann »

MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 15:22Meni je draze sto je iz Sarajeva nego da je iz Pariza i ne pada mi na pamet da to bacam pod noge govoreci da smo svi mi samo ljudi i sl. Naravno da smo ljudi, nismo vanzemaljci, ali nije mala stvar bila imati radnju u Sarajevu prije 120 godina, i nikako nije bila jednako bitna stvar i jednako drustveno dostignuce prije 120 godina kao cuvanje koza na planini
Jaro moj, nisi ni ti rodjen u rajvosa a kamoli tvoj pradedo, cim imas tolike komplekse. Kakva radnja u sarajevu, dedo ti je lovio muflone po zelengori (nista protiv muflona, divne zivotinje).
Naslovnica
Posts: 28156
Joined: 20/03/2013 15:38

#169 Re: feđa narkić

Post by Naslovnica »

Truba wrote: 28/02/2024 13:48 ja je mogo na pijaci za 7 kupiti i nisam
gnušam se iako sam mogao odmah prodati za 14
ne volim govnima zarađivat pare
11 godina si konstantan na ovoj temi, počevši od prve stranice.
Jel' zbog onih kurtona ili nečega drugoga osjećaš nepodnošljivo gnušanje prema dotičnom i ne propuštaš priliku da pljucneš. 🤔
Mislim, ne moraš odgovoriti, nije policijsko ispitivanje.
User avatar
sehohari
Posts: 8487
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#170 Re: feđa narkić

Post by sehohari »

MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 15:22
mirota wrote: 28/02/2024 12:26 bgm lafe ko da ti je dedo iz Pariza, e sta se nece napisati.. Fedjinom knjigom sam odusevljen, kao i intervjuima, potpisujem sve za religije i nacije
Meni je draze sto je iz Sarajeva nego da je iz Pariza i ne pada mi na pamet da to bacam pod noge govoreci da smo svi mi samo ljudi i sl. Naravno da smo ljudi, nismo vanzemaljci, ali nije mala stvar bila imati radnju u Sarajevu prije 120 godina, i nikako nije bila jednako bitna stvar i jednako drustveno dostignuce prije 120 godina kao cuvanje koza na planini
Moji preci sa mamine strane su bili guverneri Sarajeva u 18. vijeku, kasnije zadnji veziri bosanskog porijekla.

Odgovorno tvrdim da si obična seljačina.
Sid the sloth
Posts: 2905
Joined: 30/01/2013 15:56

#171 Re: feđa narkić

Post by Sid the sloth »

MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 12:17
mirota wrote: 28/02/2024 10:45
MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 07:46

Karadzic sa Durmitora, Seselj od Posusja cini mi se, iz nekakvog kamenjara, kakva gradska djeca :? Seljacine sa dna kace... Po tebi je onda valjda i Munira Subasic gradsko dijete zato sto je trenutno nastanjena u gradu
prvo Seselj je iz Popovog Polja samo porijeklom, a rodjen je i zivio u SAR
Nebitno, porijeklom je seljak jer ga je seljak rodio i odgojio i nazivati ga gradskim djetetom je cista glupost. On je gradsko dijete koliko i djeca izbjeglica sto su u ratu dosli u Sarajevo, ako su Seselj i djeca izbjeglica gradska djeca, sta sam onda ja kome je zadnjih minimum 5 koljena u familiji rodjeno u centru grada? Ne mozemo nikako biti svedeni pod isto jer moj dedo za zivota nije prisao kravi na blize od kilometar, a njih su rodili i odgojili oni koji su citav zivot znali samo za kravu i za motiku (nista protiv krava, divne i korisne zivotinje)

Ne odredjuje se to po mjestu rodjenja nego po nekim drugim faktorima, a oni koji to ne razumiju i koji osudjuju Fedju za njegovu izjavu vjerovatno ni sami ne zadovoljavaju te faktore.
Samo je pitanje vremena kad ce roDJeni Sarajaaaaajlija ŠĆarsije da izvuce iz rukava onu "moj dedo i njegov dedo scarsije" :lol: :lol:
Odma znas da mu je dedo sljego zbrda pa se pere :lol:
User avatar
sehohari
Posts: 8487
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#172 Re: feđa narkić

Post by sehohari »

Sid the sloth wrote: 28/02/2024 18:56
MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 12:17
mirota wrote: 28/02/2024 10:45

prvo Seselj je iz Popovog Polja samo porijeklom, a rodjen je i zivio u SAR
Nebitno, porijeklom je seljak jer ga je seljak rodio i odgojio i nazivati ga gradskim djetetom je cista glupost. On je gradsko dijete koliko i djeca izbjeglica sto su u ratu dosli u Sarajevo, ako su Seselj i djeca izbjeglica gradska djeca, sta sam onda ja kome je zadnjih minimum 5 koljena u familiji rodjeno u centru grada? Ne mozemo nikako biti svedeni pod isto jer moj dedo za zivota nije prisao kravi na blize od kilometar, a njih su rodili i odgojili oni koji su citav zivot znali samo za kravu i za motiku (nista protiv krava, divne i korisne zivotinje)

Ne odredjuje se to po mjestu rodjenja nego po nekim drugim faktorima, a oni koji to ne razumiju i koji osudjuju Fedju za njegovu izjavu vjerovatno ni sami ne zadovoljavaju te faktore.
Samo je pitanje vremena kad ce roDJeni Sarajaaaaajlija ŠĆarsije da izvuce iz rukava onu "moj dedo i njegov dedo scarsije" :lol: :lol:
Odma znas da mu je dedo sljego zbrda pa se pere :lol:
Rođeni Sarajlija, jedino dostignuće lika iz neke mahale gdje zimi možeš noge slomiti prije nego što siđeš do čaršije.
User avatar
konektovan
Posts: 40997
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#173 Re: feđa narkić

Post by konektovan »

Schumann wrote: 28/02/2024 18:46
MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 15:22Meni je draze sto je iz Sarajeva nego da je iz Pariza i ne pada mi na pamet da to bacam pod noge govoreci da smo svi mi samo ljudi i sl. Naravno da smo ljudi, nismo vanzemaljci, ali nije mala stvar bila imati radnju u Sarajevu prije 120 godina, i nikako nije bila jednako bitna stvar i jednako drustveno dostignuce prije 120 godina kao cuvanje koza na planini
Jaro moj, nisi ni ti rodjen u rajvosa a kamoli tvoj pradedo, cim imas tolike komplekse. Kakva radnja u sarajevu, dedo ti je lovio muflone po zelengori (nista protiv muflona, divne zivotinje).
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40997
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#174 Re: feđa narkić

Post by konektovan »

Fedja ili kako rekoste Azmir, je kao glumac los, neubjedljiv,...jedan od losijih glumaca "novije" generacije.
Piaty
Posts: 5781
Joined: 01/12/2020 00:58

#175 Re: feđa narkić

Post by Piaty »

MehmedPasaMoric wrote: 28/02/2024 07:46
zigson wrote: 28/02/2024 00:44 Pa smradovan karadzic ti je gradsko dijete
seselj ti je gradsko dijete
dosta cetalja u nekim parajedinicama po sarajevu su ti bili gradska djeca
@MehmedPasaMoric
Karadzic sa Durmitora, Seselj od Posusja cini mi se, iz nekakvog kamenjara, kakva gradska djeca :? Seljacine sa dna kace... Po tebi je onda valjda i Munira Subasic gradsko dijete zato sto je trenutno nastanjena u gradu
Hehe kakve su to fore :)

Kakve ima veze gdje je ko rođen. Mogli su Karadžić i Šešelj biti rođeni u avionu, o čemu pričamo?
Od Posušja, sa Durmitora...ali PORIJEKLOM

Fora je gdje je ko odrastao, a njih dvojica su odrasli u Sarajevu kao i Nele Karajlić i Kusturica.
Kamo sreće da su odrasli na Grmeču recimo.
Post Reply