Jemen

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4826 Re: Jemen

Post by sumirprimus »


Ups ameri po svom rokaju, huti bla bla truc po uzoru na velikog brata hezbolu i iran.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4827 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

jeza u ledja wrote: 19/01/2024 17:10
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 11:38 i naravno glavni zaključak je da zapad smije uvoditi sankcije kome želi, kako želi, povodom čega god želi, dok drugi ne smiju nikakve korake poduzimati, pa bili oni opravdani ili neopravdani, inače će biti bombardovani.

Bombardovanje je opravdano, kada neka tamo grupa u papučama, sa kalašnjikovima gađa par brodova, ali nema bombardovanja kada full naoružana vojska za tri mjesecea ubije 10000 djece. takvu vosjsku nećeš bombardovati, nego ćeš im još pride slati svaku moguću pomoć, i priprijetiti da će bombardovan biti bilo ko ko se pokuša suprostaviti takvoj vojsci.
Tvoj zakljucak je izgleda da militantne grupe po Bliskom Istoku mogu ubijati civile i gadjati civilne ciljeve bez ikakvih posljedica.

Takodje je izgleda zakljucak da drzave po BI mogu birati s kim mogu imati ekonomske odnose, ali da drugi ne mogu birati da li da imaju ekonomske odnose s njima.

I generalno poredis ekonomske sankcije sa ubijanjem civila, kao da je to isto.
Bgm ti izvede zaključke do kojih ne znam kako si došao?
I uopšte ne razumijem tvoj post.
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4828 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

I da se zaključi rasprava. Istok je zlo, barbari, anticivilizacija i sve što dolazi od tamo ne valja.

Zapad je demokratija, ljudska prava, svi potegi koje urade su izvrsni, moralno superiorni, ništa im se ne smije prigovoriti.

Uredu je odmah bombardovati Hute, u čijim akcijama ni jedan čovjek nije ubijen, a isto tako je uredu žmiriti i direktno podržavati na sve moguće načine ubijanje djece u Gazi. Na prvo odmah treba reagovati, jer jebi ga poskupiće nam nafat, a na drugo ne treba reagovati jer jebeš djecu Palestine,da budu izabrati Hamas 2000 i neke godine na izborima. :run:
HelaS
Posts: 5799
Joined: 22/09/2018 13:21

#4829 Re: Jemen

Post by HelaS »

Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:35
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
Civile niko ne treba ubijati, niti uništavati tuđe brodove koji trguju...

Zašto pola Svijeta mora da trpi divljanje Huta po brodovima Adenskog zaljeva, zašto Huti ne odu u Gazu da se bore protiv Izraela, ako su već na strani Palestinaca :-)
Osmi Socrates
Posts: 8304
Joined: 19/10/2020 15:33

#4830 Re: Jemen

Post by Osmi Socrates »

Pravo pitanje je koliko su nedužnih ljudi na Bliskom Istoku pobili bliskoistočni režimi.
User avatar
HarTar
Posts: 8734
Joined: 20/05/2020 02:33

#4831 Re: Jemen

Post by HarTar »

Osmi Socrates wrote: 19/01/2024 22:43 Pravo pitanje je koliko su nedužnih ljudi na Bliskom Istoku pobili bliskoistočni režimi.
Pravo pitanje je ko stoji iza tih režima?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4832 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

HelaS wrote: 19/01/2024 22:42
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:35
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
Civile niko ne treba ubijati, niti uništavati tuđe brodove koji trguju...

Zašto pola Svijeta mora da trpi divljanje Huta po brodovima Adenskog zaljeva, zašto Huti ne odu u Gazu da se bore protiv Izraela, ako su već na strani Palestinaca :-)
Svijet nek spriječi ono u Gazi i neće biti blokade. Prosto ko pasulj.

A kao ono dozvolilo bi se Hutima da dodju do Gaze? Mislim, daj budi relan.
Osmi Socrates
Posts: 8304
Joined: 19/10/2020 15:33

#4833 Re: Jemen

Post by Osmi Socrates »

Zaboravio sam i druge bliskoistočne vojne formacije.

Pravo pitanje je zašto ne kmečite ovoliko kad Assad ubija koga stigne, kad Erdo ubija koga stigne, kad iranski luđaci ubijaju koga stignu, kad Saudijci ubijaju koga stignu, itd.
HelaS
Posts: 5799
Joined: 22/09/2018 13:21

#4834 Re: Jemen

Post by HelaS »

Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:46
HelaS wrote: 19/01/2024 22:42
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:35
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
Civile niko ne treba ubijati, niti uništavati tuđe brodove koji trguju...

Zašto pola Svijeta mora da trpi divljanje Huta po brodovima Adenskog zaljeva, zašto Huti ne odu u Gazu da se bore protiv Izraela, ako su već na strani Palestinaca :-)
Svijet nek spriječi ono u Gazi i neće biti blokade. Prosto ko pasulj.

A kao ono dozvolilo bi se Hutima da dodju do Gaze? Mislim, daj budi relan.
Sve i da im se ponudi besplatan prevoz, nijedan Hut ne bi kurcem mrdnuo. Nije njima interes zaštita Palestine, već pozicioniranje u vlastitom području i naplata "putarine" brodovima koji plove kraj njihove obale. To je parazitska primitivna organizacija, odlično ih je Jež opisao prije par postova
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4835 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

Eto nek ih bomabrduju i dalje. Vidimo da je bombardovanje urodilo plodom. Već se slobodno plovi Crvenim morem. :thumbup:
HelaS
Posts: 5799
Joined: 22/09/2018 13:21

#4836 Re: Jemen

Post by HelaS »

Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:52 Eto nek ih bomabrduju i dalje. Vidimo da je bombardovanje urodilo plodom. Već se slobodno plovi Crvenim morem. :thumbup:
Huti se moraju zaustaviti u njihovim raketiranjima tuđih trgovačkih brodova, trpi pola Svijeta. Koji je drugi način, osim bombama? Možda da ih se zamoli ljudski. Kako, ne liče mi na ljude. Ili da im se plati... Pristali bi jednom, za 10 dana ponovo bi ispalili rakete, bilo bi im malo para... To je polusvijet koji poznaje i poštuje oružje kojim se i sami koriste.
Hendrix
Posts: 4134
Joined: 27/02/2004 00:00

#4837 Re: Jemen

Post by Hendrix »

Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:42 I da se zaključi rasprava. Istok je zlo, barbari, anticivilizacija i sve što dolazi od tamo ne valja.

Zapad je demokratija, ljudska prava, svi potegi koje urade su izvrsni, moralno superiorni, ništa im se ne smije prigovoriti.

Uredu je odmah bombardovati Hute, u čijim akcijama ni jedan čovjek nije ubijen, a isto tako je uredu žmiriti i direktno podržavati na sve moguće načine ubijanje djece u Gazi. Na prvo odmah treba reagovati, jer jebi ga poskupiće nam nafat, a na drugo ne treba reagovati jer jebeš djecu Palestine,da budu izabrati Hamas 2000 i neke godine na izborima. :run:
Komentar na nivou djeteta u prvom razredu srednje.

Mali bosanac sjedi i nada se pravdi, kao puno se sikira oko palestinske djece, zali za Jemenom takodjer...jebe mu se za Kurdsku djecu jer oni su protiv jarana Turaka...itd. Najveca koncentracija sikiracije za Palestinom je na carsiji kad se kafica pije. Iran nije zapad pa nam ni on ne odgovara nesta...sto li?

Mojne lazne patetike brate, zivot ide dalje mi ne mozemo nista promjeniti nego razmisljati malo vise strateski s kim se udruziti da nas zlo koje nam direktni prijeti opet ne pocne tamaniti.

Niko nije budala da ne vidi patnju Palestine, samo neki znaju da post na forumu ili lajk na Fejsu ne znace apsolutno nista tim ljudima tamo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45614
Joined: 29/12/2005 01:20

#4838 Re: Jemen

Post by jeza u ledja »

Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:35
jeza u ledja wrote: 19/01/2024 17:10
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 11:38 i naravno glavni zaključak je da zapad smije uvoditi sankcije kome želi, kako želi, povodom čega god želi, dok drugi ne smiju nikakve korake poduzimati, pa bili oni opravdani ili neopravdani, inače će biti bombardovani.

Bombardovanje je opravdano, kada neka tamo grupa u papučama, sa kalašnjikovima gađa par brodova, ali nema bombardovanja kada full naoružana vojska za tri mjesecea ubije 10000 djece. takvu vosjsku nećeš bombardovati, nego ćeš im još pride slati svaku moguću pomoć, i priprijetiti da će bombardovan biti bilo ko ko se pokuša suprostaviti takvoj vojsci.
Tvoj zakljucak je izgleda da militantne grupe po Bliskom Istoku mogu ubijati civile i gadjati civilne ciljeve bez ikakvih posljedica.

Takodje je izgleda zakljucak da drzave po BI mogu birati s kim mogu imati ekonomske odnose, ali da drugi ne mogu birati da li da imaju ekonomske odnose s njima.

I generalno poredis ekonomske sankcije sa ubijanjem civila, kao da je to isto.
Bgm ti izvede zaključke do kojih ne znam kako si došao?
I uopšte ne razumijem tvoj post.
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
Ne razumijes?

Kada neko nekog napadne i pobije hiljadu civila u jednom danu, onda ne mozes reakciju na to opisivati kao neopravdanu BEZ da spomenes ono sto je njoj bilo uzrok. I jedno i drugo je zlocin i nema nikakvog opravdanja, no ti spominjes samo jedno, koje je prethodilo ovom drugom. Time jasno umanjujes znacaj jednog zlocina.

Slicno vazi za napade Huta. Oni su odlucili da napadaju civilne brodove u Crvenom Moru, no ti se samo zalis na reakciju na to. To jos opisujes kao eto “Zapad moze da radi sta hoce”, ali kad neka grupa na BI odluci da “poduzme korake”, onda se odmah bombarduju. Nema veze sto je to “poduzimanje koraka” napad na civilni saobracaj. Time jasno umanjujes znacaj jednog napada.

Sto se tice sankcija, ne znam tacno na sta mislis ali pretpostavljam da govoris o sankcijama prema Iranu. Ti pak zaboravljas da je Iran taj koji je odlucio da prekine sve ekonomske veze sa Amerikom ili Izraelom, ali kad Amerika to uradi, onda je to nepravda je li? A nepravda je zato
sto je americka ekonomija sto puta jaca i sto Amerika
ima ekonomske veze sa 99% ostatka svijeta, i moc kojom moze kontrolirati veze velikog broja zemalja sa Iranom. No to je problem, jel, ali nije problem kada Iran odluci sta i kako sa svojom ekonomskom i geopolickom moci.

Jednostavno ne mozes se ponasati kao divljak i onda praviti sebe zrtvom.

A na tvoje pitanje postoje statistike na netu koje ce ti dati odgovore. Pretpostavljam u “zemlje Bliskog Istoka” ne ubrajas sponzore terorista i militantnih grupa.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#4839 Re: Jemen

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

HelaS wrote: 19/01/2024 22:57
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:52 Eto nek ih bomabrduju i dalje. Vidimo da je bombardovanje urodilo plodom. Već se slobodno plovi Crvenim morem. :thumbup:
Huti se moraju zaustaviti u njihovim raketiranjima tuđih trgovačkih brodova, trpi pola Svijeta. Koji je drugi način, osim bombama? Možda da ih se zamoli ljudski. Kako, ne liče mi na ljude. Ili da im se plati... Pristali bi jednom, za 10 dana ponovo bi ispalili rakete, bilo bi im malo para... To je polusvijet koji poznaje i poštuje oružje kojim se i sami koriste.
A na sta ti lice?
HelaS
Posts: 5799
Joined: 22/09/2018 13:21

#4840 Re: Jemen

Post by HelaS »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 20/01/2024 07:24
HelaS wrote: 19/01/2024 22:57
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:52 Eto nek ih bomabrduju i dalje. Vidimo da je bombardovanje urodilo plodom. Već se slobodno plovi Crvenim morem. :thumbup:
Huti se moraju zaustaviti u njihovim raketiranjima tuđih trgovačkih brodova, trpi pola Svijeta. Koji je drugi način, osim bombama? Možda da ih se zamoli ljudski. Kako, ne liče mi na ljude. Ili da im se plati... Pristali bi jednom, za 10 dana ponovo bi ispalili rakete, bilo bi im malo para... To je polusvijet koji poznaje i poštuje oružje kojim se i sami koriste.
A na sta ti lice?
Figurativno je bilo, zar ne možeš sam zaključiti. Na šta će mi ličiti :-)
Trappist
Posts: 4305
Joined: 12/09/2020 08:52

#4841 Re: Jemen

Post by Trappist »

Osmi Socrates wrote: 19/01/2024 22:49 Zaboravio sam i druge bliskoistočne vojne formacije.

Pravo pitanje je zašto ne kmečite ovoliko kad Assad ubija koga stigne, kad Erdo ubija koga stigne, kad iranski luđaci ubijaju koga stignu, kad Saudijci ubijaju koga stignu, itd.
:thumbup:
Upravo to. Saudijska Arabija, UAE i Katar doslovno imaju stotine hiljada (ako ne i par miliona) robova (koji su takodjer muslimani) koji im rade i grade sve po pustinjama krseci sva moguca ljudska prava, ali je i dalje svakom velikom bosnji zivotna zelja da obidje Dubai :-)
User avatar
JohnnyS
Posts: 13958
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4842 Re: Jemen

Post by JohnnyS »

Ako je Zapad zao, što spriječava Rusiju, Kinu i Iran da spriječi genocid u Gazi i da brane pravedne Hutije od zle Amerike?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45614
Joined: 29/12/2005 01:20

#4843 Re: Jemen

Post by jeza u ledja »

JohnnyS wrote: 20/01/2024 13:16 Ako je Zapad zao, što spriječava Rusiju, Kinu i Iran da spriječi genocid u Gazi i da brane pravedne Hutije od zle Amerike?
Pa zli Zapad.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4844 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

I jesu li uspjeli zaustaviti napade Hutija na brodove?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4845 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

jeza u ledja wrote: 20/01/2024 02:39
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:35
jeza u ledja wrote: 19/01/2024 17:10

Tvoj zakljucak je izgleda da militantne grupe po Bliskom Istoku mogu ubijati civile i gadjati civilne ciljeve bez ikakvih posljedica.

Takodje je izgleda zakljucak da drzave po BI mogu birati s kim mogu imati ekonomske odnose, ali da drugi ne mogu birati da li da imaju ekonomske odnose s njima.

I generalno poredis ekonomske sankcije sa ubijanjem civila, kao da je to isto.
Bgm ti izvede zaključke do kojih ne znam kako si došao?
I uopšte ne razumijem tvoj post.
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
Ne razumijes?

Kada neko nekog napadne i pobije hiljadu civila u jednom danu, onda ne mozes reakciju na to opisivati kao neopravdanu BEZ da spomenes ono sto je njoj bilo uzrok. I jedno i drugo je zlocin i nema nikakvog opravdanja, no ti spominjes samo jedno, koje je prethodilo ovom drugom. Time jasno umanjujes znacaj jednog zlocina.

Slicno vazi za napade Huta. Oni su odlucili da napadaju civilne brodove u Crvenom Moru, no ti se samo zalis na reakciju na to. To jos opisujes kao eto “Zapad moze da radi sta hoce”, ali kad neka grupa na BI odluci da “poduzme korake”, onda se odmah bombarduju. Nema veze sto je to “poduzimanje koraka” napad na civilni saobracaj. Time jasno umanjujes znacaj jednog napada.

Sto se tice sankcija, ne znam tacno na sta mislis ali pretpostavljam da govoris o sankcijama prema Iranu. Ti pak zaboravljas da je Iran taj koji je odlucio da prekine sve ekonomske veze sa Amerikom ili Izraelom, ali kad Amerika to uradi, onda je to nepravda je li? A nepravda je zato
sto je americka ekonomija sto puta jaca i sto Amerika
ima ekonomske veze sa 99% ostatka svijeta, i moc kojom moze kontrolirati veze velikog broja zemalja sa Iranom. No to je problem, jel, ali nije problem kada Iran odluci sta i kako sa svojom ekonomskom i geopolickom moci.

Jednostavno ne mozes se ponasati kao divljak i onda praviti sebe zrtvom.

A na tvoje pitanje postoje statistike na netu koje ce ti dati odgovore. Pretpostavljam u “zemlje Bliskog Istoka” ne ubrajas sponzore terorista i militantnih grupa.
Da skratim, meni jeste licemjerno da se na gadanje brodova bez ljudskih žrtava odmah reaguje bombarodvanjem, a na ubijanje 10000 djece se resguje tako da de vojno i u svakom drugom smislu podržava.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13958
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4846 Re: Jemen

Post by JohnnyS »

Bosanski_kralj wrote: 20/01/2024 22:43 I jesu li uspjeli zaustaviti napade Hutija na brodove?
Sabura
Hendrix
Posts: 4134
Joined: 27/02/2004 00:00

#4847 Re: Jemen

Post by Hendrix »

Trappist wrote: 20/01/2024 13:08
Osmi Socrates wrote: 19/01/2024 22:49 Zaboravio sam i druge bliskoistočne vojne formacije.

Pravo pitanje je zašto ne kmečite ovoliko kad Assad ubija koga stigne, kad Erdo ubija koga stigne, kad iranski luđaci ubijaju koga stignu, kad Saudijci ubijaju koga stignu, itd.
:thumbup:
Upravo to. Saudijska Arabija, UAE i Katar doslovno imaju stotine hiljada (ako ne i par miliona) robova (koji su takodjer muslimani) koji im rade i grade sve po pustinjama krseci sva moguca ljudska prava, ali je i dalje svakom velikom bosnji zivotna zelja da obidje Dubai :-)
Upravo ovo, svi koji ovde dizu istok kao neki pojam morala u odnosu na zli zapad treba sam da odu u UAE, Katar ili Saudiju i vide kako se odnose prema braci muslimanima. Pa bolje tretiraju britanske drogerase nego ijednog lika iz Pakistana. Robovlasnicka drustva u 21 vijeku, al super za slikat se i lezat na plazi dok se sikiras o Palestini.

Mi smo licemjeri kao i obicno, mrski zapad a jos nisam cuo da je iko imigrirao u Rusiju ili Kinu odavde.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#4848 Re: Jemen

Post by Bosanski_kralj »

Svijet je licemjeran, ne samo Zapad. Mislim ipak da nema većih licemjera od velikih muslimana iz S. Arabije. Emirata...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45614
Joined: 29/12/2005 01:20

#4849 Re: Jemen

Post by jeza u ledja »

Bosanski_kralj wrote: 20/01/2024 22:48
jeza u ledja wrote: 20/01/2024 02:39
Bosanski_kralj wrote: 19/01/2024 22:35
Bgm ti izvede zaključke do kojih ne znam kako si došao?
I uopšte ne razumijem tvoj post.
Nego haj ti meni odgovori koliko je Zapad ubio civila na Bliskom istoku, a koliko su zemlje bliskog istoga ubilw civila na Zapadu
Ne razumijes?

Kada neko nekog napadne i pobije hiljadu civila u jednom danu, onda ne mozes reakciju na to opisivati kao neopravdanu BEZ da spomenes ono sto je njoj bilo uzrok. I jedno i drugo je zlocin i nema nikakvog opravdanja, no ti spominjes samo jedno, koje je prethodilo ovom drugom. Time jasno umanjujes znacaj jednog zlocina.

Slicno vazi za napade Huta. Oni su odlucili da napadaju civilne brodove u Crvenom Moru, no ti se samo zalis na reakciju na to. To jos opisujes kao eto “Zapad moze da radi sta hoce”, ali kad neka grupa na BI odluci da “poduzme korake”, onda se odmah bombarduju. Nema veze sto je to “poduzimanje koraka” napad na civilni saobracaj. Time jasno umanjujes znacaj jednog napada.

Sto se tice sankcija, ne znam tacno na sta mislis ali pretpostavljam da govoris o sankcijama prema Iranu. Ti pak zaboravljas da je Iran taj koji je odlucio da prekine sve ekonomske veze sa Amerikom ili Izraelom, ali kad Amerika to uradi, onda je to nepravda je li? A nepravda je zato
sto je americka ekonomija sto puta jaca i sto Amerika
ima ekonomske veze sa 99% ostatka svijeta, i moc kojom moze kontrolirati veze velikog broja zemalja sa Iranom. No to je problem, jel, ali nije problem kada Iran odluci sta i kako sa svojom ekonomskom i geopolickom moci.

Jednostavno ne mozes se ponasati kao divljak i onda praviti sebe zrtvom.

A na tvoje pitanje postoje statistike na netu koje ce ti dati odgovore. Pretpostavljam u “zemlje Bliskog Istoka” ne ubrajas sponzore terorista i militantnih grupa.
Da skratim, meni jeste licemjerno da se na gadanje brodova bez ljudskih žrtava odmah reaguje bombarodvanjem, a na ubijanje 10000 djece se resguje tako da de vojno i u svakom drugom smislu podržava.
Takoe. Kad nekog divljacki napadnes onda te niko ne smije dirati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45614
Joined: 29/12/2005 01:20

#4850 Re: Jemen

Post by jeza u ledja »

Bosanski_kralj wrote: 20/01/2024 22:55 Svijet je licemjeran, ne samo Zapad. Mislim ipak da nema većih licemjera od velikih muslimana iz S. Arabije. Emirata...
Samo mi forumasi nismo licemjerni. :D
Post Reply