Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
Novi_Nick
Posts: 2946
Joined: 24/08/2003 00:00

#192351 Re: Ukrajina

Post by Novi_Nick »

kluz franjo wrote: 17/01/2024 22:10
Čitalac wrote: 17/01/2024 22:02
ReymondReddington wrote: 17/01/2024 21:20

Ovo mi je smijesno. Pa ko Ukrajini salje oruzje? Jel to sve od amerike dobijaju?

Oni i tumbaju Rusiju jer im EU salje i pare i oruzje.

Vidim konstantno se potencira da ce Rusija napasti EU ili NATO ako Ukrajina izgubi. Moze li meni neko napisati na cemu se ovo bazira?

Jel ovo EU vrsi pritisak na svoje clanice da i dalje salju pomoc Ukrajini pa prijete ovim nekim scenarijima?

Drzava koja se pati da zauzme jednu drzavu evo vec 2 godine ce sad odjednom napasti savez 30 ili koliko ima drzava u NATO-u.

Meni ovo djeluje toliko smjesno.
Dobro, čisto sumnjam da Kuleba zaista misli kako je Rusija u ovom trenutku u stanju da napadne Evropu. No, ruku na srce, podatak da kompletna EU (još) nije u stanju da proizvede pola miliona granata jeste zabrinjavajući, ako uzmemo u obzir količine koje se u Ukrajini troše na dnevnom nivou. Evropa i dalje prazni magacine, pa se i tu oteže i kasni. Tako bugarski ministar odbrane danas kaže da isporuka stotinu transportera (uskladišteni od osamdesetih godina) koja je dogovorena u oktobru još nije počela jer Sofija očekuje da neko drugi plati transport.
I ja tako shvatam ovu izjavu. Baš onako kako je uostalom i napisano.
EU mora kolektivno i zajedničkim djelovanjem svojih članica da ojača svoju odbrambenu industriju, jer u postojećoj organizaciji i konfiguraciji te industrije EU nije u stanju SAMOSTALNO odgovoriti na velike sigurnosno-odbrambene izazove. A agresivna ruska politika je očit primjer velikog izazova.
Tako da... po meni ništa novo, a ni nepoznato ne vidim u ovoj izjavi.
USA i Velika Britanija a Cionisti preko njih upravljaju i zele i dalje upravljati Evropom. Ne zele da Evropa bude samostalna nego da je koriste za kravu muzaru i njihove ciljeve. Vidi se da uvaljuju Evropu u konflikt sa Rusijom i Islamskim drzavama.
User avatar
drug_profi
Posts: 51102
Joined: 16/07/2012 16:00

#192352 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Jest, jadni Rusi i Iranci. Oni bi samo da ih neko voli.
User avatar
512MB
Posts: 10659
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#192353 Re: Ukrajina

Post by 512MB »

U Austriji nikad nije stao :)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11548
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#192354 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

kakve gluposti ljudi pisu
kluz franjo
Posts: 6110
Joined: 26/06/2009 01:37

#192355 Re: Ukrajina

Post by kluz franjo »

Samo za ove iz istog ideološkog šinjela (trampovci-putinovci-mulatalibani-netanjahuovci-orbanovci-erdoganovci-antivakseri-ravnozemljaši i ostali koji se u tom brlogu prepoznaju da se ne uvrijede) da ponovim činjenice relevantne za ovu temu.

Rusija je izvršila agresiju na Ukrajinu.
Ne samo uz "opravdanje vojne intervencije" zbog tzv. "promjene režima" ili instalacije "sigurnosnih teritorijalnih zona" ... rade to i drugi (USA, Francuska, Turska, Rusija, Izrael, Saudijska Arabija, Iran...)

Rusija je izvršila agresiju na Ukrajinu sa jasnim teritorijalnim pretenzijama i aspiracijama i sa jasnim ciljem eliminacije nacionalnih simbola ukrajinskog naroda (kultura, jezik i sl.)

I to je Putin lično i potpuno javno definisao kao ciljeve ruske "trodnevne spec. vojne operacije".

Na raspravljanje budalaština tipa "Zemlja je ravna, ljudi-gušteri, Putin natjeran na agresiju" ne želim trošiti vrijeme.
Bernardinac
Posts: 1045
Joined: 19/08/2008 02:14

#192356 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

drug_profi wrote: 18/01/2024 00:25 Jest, jadni Rusi i Iranci. Oni bi samo da ih neko voli.
Ja to vidim kao podjelu zadataka. Mislim na ove priče da će USA otkačiti Evropu.
1.EU i Britanija će biti zadužena za Ukrajinu.
2.USA, Japan, Koreja, Austalija, Filipini, daleki istok(Tajvan-Kina, S Koreja).
3.USA, Britanija, SA, UAE, Izrael bliski Istok (Iran).
Turska hm, Turska.....ne znam gdje bi sa njima.
Oni će se držati podalje izgleda sve dok Erdogan ne ode, možda dati svoje baze ili samo dozvole za prelete i eventualno će se uključiti kad osjete da će moći ugrabiti dio kolača u Siriji.

Na granicu prema Rusiji, Bjelorusiji pa u Bugarsku i Rumuniju također treba poslati vojsku i stalno raditi vježbe. Također i u Finskoj, Švedskoj i Norveškoj.
To je sve skupo ali mislim da bi to bilo dobro.
Pa neka Putko vidi kako je on radio vježbe na granici sa Ukrajinom.
Moraće Putko poslati recipročno svoju vojsku na sve strane.
Treba eskalirati radi deeskalacije. Nek vidi govno da ga se ne boje.
Možda i Medvedev umre od pića zbog toga.
kluz franjo
Posts: 6110
Joined: 26/06/2009 01:37

#192357 Re: Ukrajina

Post by kluz franjo »

Bernardinac wrote: 18/01/2024 01:28
drug_profi wrote: 18/01/2024 00:25 Jest, jadni Rusi i Iranci. Oni bi samo da ih neko voli.
Ja to vidim kao podjelu zadataka. Mislim na ove priče da će USA otkačiti Evropu.
1.EU i Britanija će biti zadužena za Ukrajinu.
2.USA, Japan, Koreja, Austalija, Filipini, daleki istok(Tajvan-Kina, S Koreja).
3.USA, Britanija, SA, UAE, Izrael bliski Istok (Iran).
Turska hm, Turska.....ne znam gdje bi sa njima.
Oni će se držati podalje izgleda sve dok Erdogan ne ode, možda dati svoje baze ili samo dozvole za prelete i eventualno će se uključiti kad osjete da će moći ugrabiti dio kolača u Siriji.

Na granicu prema Rusiji, Bjelorusiji pa u Bugarsku i Rumuniju također treba poslati vojsku i stalno raditi vježbe. Također i u Finskoj, Švedskoj i Norveškoj.
To je sve skupo ali mislim da bi to bilo dobro.
Pa neka Putko vidi kako je on radio vježbe na granici sa Ukrajinom.
Moraće Putko poslati recipročno svoju vojsku na sve strane.
Treba eskalirati radi deeskalacije. Nek vidi govno da ga se ne boje.
Možda i Medvedev umre od pića zbog toga.
Najprije da se referišem na boldirano.
Demokratska društva su nažalost i u skoroj prošlosti (a možda i neposrednoj budućnosti) pokazala da nisu razvila dovoljno efikasne mehanizme u borbi protiv dokazanih antidemokrata.
Da se neko poput Trampa uopšte može još jednom kandidovati, a možda čak i u demokratskoj proceduri i reizabrati... govori u prilog gore navedenom.
A samim tim, ni boldirano ne treba smatrati potpuno isključenom varijantom.

Evropa (ovdje mislim na demokratske države kontinenta) mora biti u stanju SAMOSTALNO odgovoriti na sigurnosno-odbrambene prijetnje. Primjer Ukrajine je to veoma jasno pokazao.

Sve ostalo se poprilično slažem.
Bernardinac
Posts: 1045
Joined: 19/08/2008 02:14

#192358 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

kluz franjo wrote: 18/01/2024 01:41
Bernardinac wrote: 18/01/2024 01:28
drug_profi wrote: 18/01/2024 00:25 Jest, jadni Rusi i Iranci. Oni bi samo da ih neko voli.
Ja to vidim kao podjelu zadataka. Mislim na ove priče da će USA otkačiti Evropu.
1.EU i Britanija će biti zadužena za Ukrajinu.
2.USA, Japan, Koreja, Austalija, Filipini, daleki istok(Tajvan-Kina, S Koreja).
3.USA, Britanija, SA, UAE, Izrael bliski Istok (Iran).
Turska hm, Turska.....ne znam gdje bi sa njima.
Oni će se držati podalje izgleda sve dok Erdogan ne ode, možda dati svoje baze ili samo dozvole za prelete i eventualno će se uključiti kad osjete da će moći ugrabiti dio kolača u Siriji.

Na granicu prema Rusiji, Bjelorusiji pa u Bugarsku i Rumuniju također treba poslati vojsku i stalno raditi vježbe. Također i u Finskoj, Švedskoj i Norveškoj.
To je sve skupo ali mislim da bi to bilo dobro.
Pa neka Putko vidi kako je on radio vježbe na granici sa Ukrajinom.
Moraće Putko poslati recipročno svoju vojsku na sve strane.
Treba eskalirati radi deeskalacije. Nek vidi govno da ga se ne boje.
Možda i Medvedev umre od pića zbog toga.
Najprije da se referišem na boldirano.
Demokratska društva su nažalost i u skoroj prošlosti (a možda i neposrednoj budućnosti) pokazala da nisu razvila dovoljno efikasne mehanizme u borbi protiv dokazanih antidemokrata.
Da se neko poput Trampa uopšte može još jednom kandidovati, a možda čak i u demokratskoj proceduri i reizabrati... govori u prilog gore navedenom.
A samim tim, ni boldirano ne treba smatrati potpuno isključenom varijantom.

Evropa (ovdje mislim na demokratske države kontinenta) mora biti u stanju SAMOSTALNO odgovoriti na sigurnosno-odbrambene prijetnje. Primjer Ukrajine je to veoma jasno pokazao.

Sve ostalo se poprilično slažem.
Moja poenta je i bila na to da neka "Trupovska politika" odjebavanja Evrope ne mora nužno biti loša stvar.
Naprotiv.
Rusija do danas nije uspjela u svojim nakanama poraziti Ukrajinu. Izgubili su masu svega.
Ako su saveznici na osnovu svojih obavještajnih podataka uvidili da se Evropa sama može brinuti o Ukrajini (bar toliko da Ukrajina ne izgubi) jer je i Rusija umorna, onda će se USA rasteretiti jer sve izgleda da će se morati posvetiti drugim problemima. Rusi-Iranci-S Korejanci razvlače sukobe gdje mogu.
I Madura su digli da i on razvodni.
Matrica multipolarista je vidljiva. Zap. saveznici moraju također podjeliti uloge i zadatke.
USA će podijeliti uloge i pomoći će gdje zagusti ali svi moraju pljunuti u šake, zasukati rukave i uhvatit se ratne lopate.
Bernardinac
Posts: 1045
Joined: 19/08/2008 02:14

#192359 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

Evo jedna najava o onome što pričamo.
https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... i_ostalo_m

Nedavno su Briti i Ukrajina potpisali bilateralni sporazum o sigurnosti, garancijam pa su se Putin i putinčad digli na noge a Medved zaprijetio nuklernim udarom.
To isto će uraditi i Francuska.
Raspast će se pederska evropa, smrtnut će se, kako ćemo, lako ćemo do Lisabona.
Ide njima pjena na usta.
emirolini
Posts: 3529
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#192360 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Drugi ugao rokcine

User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2828
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#192361 Re: Ukrajina

Post by ovo_malo_duse »

Bernardinac wrote: 18/01/2024 01:28
drug_profi wrote: 18/01/2024 00:25 Jest, jadni Rusi i Iranci. Oni bi samo da ih neko voli.
Ja to vidim kao podjelu zadataka. Mislim na ove priče da će USA otkačiti Evropu.
1.EU i Britanija će biti zadužena za Ukrajinu.
2.USA, Japan, Koreja, Austalija, Filipini, daleki istok(Tajvan-Kina, S Koreja).
3.USA, Britanija, SA, UAE, Izrael bliski Istok (Iran).
Turska hm, Turska.....ne znam gdje bi sa njima.
Oni će se držati podalje izgleda sve dok Erdogan ne ode, možda dati svoje baze ili samo dozvole za prelete i eventualno će se uključiti kad osjete da će moći ugrabiti dio kolača u Siriji.

Na granicu prema Rusiji, Bjelorusiji pa u Bugarsku i Rumuniju također treba poslati vojsku i stalno raditi vježbe. Također i u Finskoj, Švedskoj i Norveškoj.
To je sve skupo ali mislim da bi to bilo dobro.
Pa neka Putko vidi kako je on radio vježbe na granici sa Ukrajinom.
Moraće Putko poslati recipročno svoju vojsku na sve strane.
Treba eskalirati radi deeskalacije. Nek vidi govno da ga se ne boje.
Možda i Medvedev umre od pića zbog toga.
Da se referiram na Boldirano....Rumunska obala i pogranicno sa Moldavijom je puna NATO oficira i vojnika 2 baze za koje se zna.. Ko onomad (prije 10 god) u Poljskoj. Poljake su vec digli na nivo da bi u nekom sutrasnjem konfliktu za 5 dana bili u Moskvi. To isto rade i sa Rumunima, nemos nac slobodnog hotela u i oko Konstante od NATO experta i za 2-3 godine ce ih dic na nivo koji ce za Mordor bit nedostizan . U Rumuniji je i onaj raketni kisobran za Evropu.
Sa Bugarima ide malo teze jer imau masu populacije koji su jos uvjek komunisti u glavama i zato otpor i simpatiziranje sa Mordorom ali i to ce doci na svoje..
Baltik je osiguran sa Skandinavcima. Tako bez obzira sta bude u EU crta Mordoru je podebljana. Ovo u Ukraini ako zavrsi na ovim pozicijama a vjerovatno hoce ce rezultirati novim Berlinskim zidom i granicom koja ce licit na onu izmedju S i J Koreje...

Ostaju Madjari i Mali Mordor na Blakanu ko Trojanci koji cekaju priliku ali drze to Ameri cvrsto za damu i pitanje je samo hoceli prije nego sto pomjere fokus iskoritit makaze ili ne...
zigzag
Posts: 5906
Joined: 18/04/2014 11:26

#192362 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

emirolini wrote: 18/01/2024 06:48 Drugi ugao rokcine

Uglavnom koriste samo mitraljez. Da je na bredliju imao spreman (abu) TOW odmah bi ga pomeo. Izgleda da ne koriste protivtenkovske projektile u ovim direktnim akcijama.
User avatar
drug_profi
Posts: 51102
Joined: 16/07/2012 16:00

#192363 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Ovaj Bushmaster gun ima veliku penetraciju i sa osnovnom municijom koja je u stvari potkalibarno zrno velike probojnosti.
Ovdje na snimku se vidi efekat udara malih strelica velike energije.
Ona ne mora bukvalno probiti oklop, ali će sa unutrašnje strane stvoriti efekt kidanja oplate koja se pretvara u sitne gelere.
Ne znam da li T-90 ima unutrašnju oblogu koja štiti posadu od toga kao zapadni tenkovi, ali mislim da T-72 nema.

Uglavnom, vjerovatno im iskustvo govori da se i T-90 moze penetrirati sa boka, a moguce je da su TOW vec ispaljene ranije i da je 25 mm top ono sto je preostalo.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#192364 Re: Ukrajina

Post by zilog »

ReymondReddington wrote: 17/01/2024 21:20
Spoiler
Show
Čitalac wrote: 17/01/2024 20:37 Kuleba upozorava kolege da EU nema čime da se odbrani.
Zbog stanja obrambene industrije, Europska unija se neće moći obraniti ako je Rusija napadne, izjavio je ministar vanjskih poslova Dmytro Kuleba u Davosu.
"Ovo je nešto što ljudi ne žele čuti, ali je istina: ako sutra Putin napadne Europsku uniju, onda se EU neće moći braniti, past će. Stanje obrambene industrije EU...nije dovoljno dobro da se EU zaštiti", rekao je ukrajinski ministar vanjskih poslova.
Kuleba je istaknuo da bi EU trebala ojačati svoju obrambenu industriju "što prije" jer "problem s kojim se Europa suočava neće prestati ni nakon pobjede Ukrajine". Ministar je objasnio da europski saveznici moraju djelovati zajedno jer izolirani pokušaji pojedinačnih zemalja neće riješiti problem.
Ovo mi je smijesno. Pa ko Ukrajini salje oruzje? Jel to sve od amerike dobijaju?

Oni i tumbaju Rusiju jer im EU salje i pare i oruzje.
Vidim konstantno se potencira da ce Rusija napasti EU ili NATO ako Ukrajina izgubi. Moze li meni neko napisati na cemu se ovo bazira?

Jel ovo EU vrsi pritisak na svoje clanice da i dalje salju pomoc Ukrajini pa prijete ovim nekim scenarijima?

Drzava koja se pati da zauzme jednu drzavu evo vec 2 godine ce sad odjednom napasti savez 30 ili koliko ima drzava u NATO-u.

Meni ovo djeluje toliko smjesno.
Meni postavka tvog pitanja djeluje toliko smjesna...

... ali hajde da odgovorim:

Sve i jedna prijetnja se mogla cuti - IZ RUSIJE!!!!

Prvo, niko ne kaze da ce Rusija SADA napasti EU i NATO (preciznije receno, neke EU i NATO clanice), nego NAKON sto porazi Ukrajinu i demontira jedinstvo u NATO-u. Sjetimo se malo Majkickinih prijetnji, kolektivne histerije velikosrpskog estabilismenta (naka specena profesorica, na Pinku, prijeti srbijanskoj opoziciji - Kadirovom), sa pocetka "SVO"? To bi se, visestruko amplificirano, ponovilo...

Padom Ukrajine bi se promjenile mnoge stvari, instalirani spavaci bi morali odraditi ranije obecano, Orban, Vucic, sada i Fico, a lista zamalja, koje su meta, moze se napraviti po ranijem urneku "nacisti, cija zemlja,u stvari, istorijski pripada Rusiji"... Poljska, balticke zemlje, Finska...

Madjarska i Slovacka bi istupile iz NATO, a ako bi se narod bunio, tu dolazi post-Janukovic scenario, Orban i/ili Fico bjeze u Rusiju, a Madjarsku i Slovacku, prvo tresu unutrasnje pobune, a ako to ne pomogne, onda gaze kaznene ekspedicije...

Mozda ti, sve ovo, djeluje nevjerovatno, ali je isto tako svaki nagovjestaj, da ce Rusija napasti Ukrajinu, prije 24.02.2022. mnogima sluzio za sprdanciju...
User avatar
drug_profi
Posts: 51102
Joined: 16/07/2012 16:00

#192365 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Medvedev nedavno obznanio plan sta ce sa kojom zemljom biti.
Isti Medvedev rekao da nema trajnog mira dok se plan ne ispuni. Mogu biti samo primirja da se pripremi sljedeća faza.
Putin neprekidno govori o trajnom ratu sa Zapadom.

I onda dođe neko i pita otkud nam ideja?
User avatar
drug_profi
Posts: 51102
Joined: 16/07/2012 16:00

#192366 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Da i još nešto: negdje na proljeće 2022. vidio sam neuobičajeno puno vozila sa ruskim tablicama na putevima BiH pa i u Sarajevu.
Bilo je vrlo spremno sve.

Doduše možda su bile i izbjeglice.
Armin2013
Posts: 470
Joined: 19/08/2013 15:37

#192367 Re: Ukrajina

Post by Armin2013 »

drug_profi wrote: 18/01/2024 09:15 Da i još nešto: negdje na proljeće 2022. vidio sam neuobičajeno puno vozila sa ruskim tablicama na putevima BiH pa i u Sarajevu.
Bilo je vrlo spremno sve.

Doduše možda su bile i izbjeglice.
Nije bila slučajnost i nisu bile izbjeglice, pogledaj interviju na FACE Ive Komšića od prošle sedmice. A ima informacija i iz drugih izvora da je sve bilo spremno za belaj u BiH, i da su komšije bile spremne ponovo. Vjerovatno možemo zahvalit Ukrajni što se to nije desilo.
User avatar
drndalo
Posts: 22972
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#192368 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Da spustimo malo loptu, i da se zabrinemo za plasman Kindzala na trzista...

Kinezi nisu bas ubijedjeni u ruske reklame i hvalospjeve...

User avatar
drug_profi
Posts: 51102
Joined: 16/07/2012 16:00

#192369 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Image
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#192370 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

kako lijepo jezik hoce na pravo, doduse mozda je i proracunato, namjerno prvi put izrekao da su su stvari osvojili ukr teritoriju, a ne ko dosad stitili stanovnistvo donbasa jah ..
ili jos gori mu je onaj zamjenik medvedev, za sve one koji sire rusku mantru o ukr nacistima i kako je amerika u stvari kriva za rat. njihove stvarne namjere, unistenje ukrajine kao drzave, nestanak, ukrajine kao nacije, jezika kulture... nema dalje. kakvo god da je stanje na frontu, ukri se moraju borit s ovim zlom, sa pomoci sa zapada i bez nje. nemaju izbora.
User avatar
drndalo
Posts: 22972
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#192371 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Jos testiranja...

User avatar
drndalo
Posts: 22972
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#192372 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Navodne Makronove hedije...


User avatar
drndalo
Posts: 22972
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#192373 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Ne daju Francuzi Britima da disu...

sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#192374 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

"

vjezbaju ruje za narednu fazu? :skoljka:
ReymondReddington
Posts: 707
Joined: 07/01/2018 22:25

#192375 Re: Ukrajina

Post by ReymondReddington »

zilog wrote: 18/01/2024 08:55
ReymondReddington wrote: 17/01/2024 21:20
Spoiler
Show
Čitalac wrote: 17/01/2024 20:37 Kuleba upozorava kolege da EU nema čime da se odbrani.

Ovo mi je smijesno. Pa ko Ukrajini salje oruzje? Jel to sve od amerike dobijaju?

Oni i tumbaju Rusiju jer im EU salje i pare i oruzje.
Vidim konstantno se potencira da ce Rusija napasti EU ili NATO ako Ukrajina izgubi. Moze li meni neko napisati na cemu se ovo bazira?

Jel ovo EU vrsi pritisak na svoje clanice da i dalje salju pomoc Ukrajini pa prijete ovim nekim scenarijima?

Drzava koja se pati da zauzme jednu drzavu evo vec 2 godine ce sad odjednom napasti savez 30 ili koliko ima drzava u NATO-u.

Meni ovo djeluje toliko smjesno.
Meni postavka tvog pitanja djeluje toliko smjesna...

... ali hajde da odgovorim:

Sve i jedna prijetnja se mogla cuti - IZ RUSIJE!!!!

Prvo, niko ne kaze da ce Rusija SADA napasti EU i NATO (preciznije receno, neke EU i NATO clanice), nego NAKON sto porazi Ukrajinu i demontira jedinstvo u NATO-u. Sjetimo se malo Majkickinih prijetnji, kolektivne histerije velikosrpskog estabilismenta (naka specena profesorica, na Pinku, prijeti srbijanskoj opoziciji - Kadirovom), sa pocetka "SVO"? To bi se, visestruko amplificirano, ponovilo...

Padom Ukrajine bi se promjenile mnoge stvari, instalirani spavaci bi morali odraditi ranije obecano, Orban, Vucic, sada i Fico, a lista zamalja, koje su meta, moze se napraviti po ranijem urneku "nacisti, cija zemlja,u stvari, istorijski pripada Rusiji"... Poljska, balticke zemlje, Finska...

Madjarska i Slovacka bi istupile iz NATO, a ako bi se narod bunio, tu dolazi post-Janukovic scenario, Orban i/ili Fico bjeze u Rusiju, a Madjarsku i Slovacku, prvo tresu unutrasnje pobune, a ako to ne pomogne, onda gaze kaznene ekspedicije...

Mozda ti, sve ovo, djeluje nevjerovatno, ali je isto tako svaki nagovjestaj, da ce Rusija napasti Ukrajinu, prije 24.02.2022. mnogima sluzio za sprdanciju...
To bi imalo smisla da je Rusija pokazala neku moc pa zauzela Ukrajinu za 2-3 sedmice. Ovako jedino sto su pokazali je da oni nisu nikakva vojna prijetnja NATO-u.

Jedino sto im je ostalo su nuklearke. Mislim da oko ovog se malo brinu na zapadu i da je to mozda neki razlog doziranja pomoci Ukrajini.

Napad Rusije na Ukrajinu nije poceo 2024 nego 2014 kad su Krim okupirali. Tako da to nije iznenađenje jer Rusija sanja obnovu sovjetskog saveza.
Post Reply