KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Storm645
Posts: 8
Joined: 29/08/2018 17:52

#3476 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Storm645 »

Pozdrav
Ocu(60god) mi je dijagnosticiran tumor pluca(pušač je),posto ima lijecenje u hr radio je niz pretraga i zadnje sto je radio je pet/ct i stigao mi je na mail nalaz,ali jos ceka tamo pismeno pa da ode kod svog doktora za misljenje
Inace jos nije dobio nikakvu terapiju,a tumor je dijagnosticiran pocetkom godine

Mene zanima ako se iko razumije ili je se ranije susretao sa ovim,da li postoji sansa za operaciju po ovom nalazu,hvala puno unaprijed.

PET/CT (niskodozni CT):

Inhomogen je metabolički prikaz cerebralno lijevo na račun CT-om opisane promjene.
U regijama vrata ne nalazi se patološkog nakupljanja FDG-a.
Inhomogen patološki metabolizam FDG-a vidi se u opsežnom tm procesu u jezgri lijevog pluća te u
gornjem lijevom plućnom režnju, najvećeg intenziteta hilarno (SUVmax=13.7; ukupnog metaboličkog
promjera oko 7 cm; periferni dio tumora pokazuje slabiju metaboličku aktivnost posljedično tumorskoj
nekrozi). Vidi se pleuralni i perikardijalni izljev uz blago pojačano nakupljanje FDG-a.
U plućnom parenhimu desno, desnom hilusu i medijastinumu bez patoloških fokusa.
Jetra nehomogeno prikazana, no bez fokalnog patološkog nakupljanja FDG-a.
U ostalim parenhimnim organima abdomena i zdjelice također bez patološkog nakupljanja FDG-a te bez
metabolički aktivnih limfnih čvorova.
U prikazanim dijelovima skeleta bez patološkog nakupljanja FDG-a.

Dijagnostički MSCT:
Pregled je učinjen u arterijskoj i venskoj postkontrastnoj fazi uz peroralnu primjenu Gastrografina.
Npl pulmonum sin. Komparacija sa MSCT toraksa od 09.03.2023.g.
Na MSCT mozga lijevo u razini trigonuma i stražnjeg roga postraničpne komore(TP) se vidi okruglasta
tvorba intenzivne i šire mrljaste rubne imbibicije, centralno nekrotična, bez značajnig perifokalnog edema,
promjera do 29 mm, koja obzirom na primarni npl proces može odgovarati sekundarnom depozitu.U
ostalom dijelu su primjereni denziteti moždanog parenhima. Ventrikularni sustav je medioponiran, bez
pomaka.
Na presjecima kroz vrat se ne vidi patološki uvećanih limfonoda. Štitnjača se primjereno prikazuje.
Na MSCT toraksa lijevo se vidi veći nepravilan ekspanzivni proces glavnog bronha,intenzivne i inhomogene
postkontrastne imbibicije, aproksimativnog promjera 47 mm, neodvojiv od okolnog atelektatičnog
parenhima gornjeg i većim dijelom donjeg režnja (subatelektaze). Medijastinalne strukture posljedično
retraktilno sinistroponirane. Vidi se pleuralni izljev najveće širine cca 41 mm. Hiperinflacija desnog plućnog
krila. Desno u parenhimu bez nodoznih lezija. Medijastinalno se vidi više uvećanih limfonoda –
subkarinalno lijevo najveći promjera 16x9 mm, aortikopulmonalno promjera 15x9 mm, te manji umnoženi
limfonodi kraćeg promjera 5 mm. Desno hilarno i aksilarno se ne vidi patološki uvećanih limfnih čvorova.
Na MSCT abdomena jetra, pankreas i slezena su primjerene veličine i pravilnih kontura bez fokalnih lezija.
U jetri se vidi nekoliko sintih hipodenznih lezija - "TSTC" lezije. Gastrohepatično se vidi nekoliko limfonoda
kraćeg promjera 5 mm.Uredan CT prikaz bilijarnog sustava i nadbubrežnih žlijezda. Bubrezi primjerene
veličine, održane debljine parenhima bez litijaze i zastoja, lijevo kortikalna cista promjera 24 mm.
Mezenterijalno i retroperitonealno nema patološki uvećanih limfonoda.
Mokraćni mjehur je normoekstendiran, primjerene debljine stijenke, bez vidljivih intraluminalnih
proliferacija.Prostata LL promjera 44 mm.
U prikazanim dijelovima skeleta ne vidi se osteolitičnih ni osteoblastičnih lezija.

Zaključak:
PET/CT-om se vidi intenzivan inhomogen patološki metabolizam u opsežnom tm procesu jezgre
lijevog pluća s atelektazom pl. parenhima i pleuralnim izljevom - patohistološki verificiran
primarni proces lijevog pluća. Medijastinalni limfonodi su bez značajno pojačanog nakupljanja
FDG-a, otvorene etiologije, radiomorfološki se ne mogu isključiti sekundarizmi.
Na MSCT mozga lijevo u razini trigonuma i stražnjeg roga postraničpne komore (TP) se vidi
okruglasta tvorba intenzivne i šire mrljaste rubne imbibicije, centralno nekrotična, bez
značajnig perifokalnog edema, promjera do 29 mm, koja obzirom na primarni npl proces može
odgovarati sekundarnom depozitu, preporuča se dodatno i MR mozga.
aston_martin
Posts: 489
Joined: 26/09/2020 18:41

#3477 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by aston_martin »

Prva pacijentica koja je primila vakcinu protiv raka se uspješno oporavila, naučnici najavljuju nove korake

https://www.klix.ba/scitech/nauka/prva- ... /230628038
Storm645
Posts: 8
Joined: 29/08/2018 17:52

#3478 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Storm645 »

Pozdrav,ima li neko pouzdan izvor za nabavku da probamo i ovo,u pitanju je tumor pluca
klixboy
Posts: 1
Joined: 05/05/2015 11:10

#3479 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by klixboy »

Pozz, ko god ima kontakt za navaku RSO ulja molim da se javite u PP
User avatar
oldtajmer
Posts: 5188
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3480 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by oldtajmer »

https://www.naturehub.rs/blog/novosti/1 ... sani-polen

ima li neko iskustvo sa ovim,cuo sam nekoliko preporuka da se uzima tokom zracenja :?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2617
Joined: 16/06/2014 20:33

#3481 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dosadno mii »

Da li na klinickom ugradjuju iv port za hemoterapiju ili ide venski u ruku
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20686
Joined: 12/08/2013 12:51

#3482 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by insaneinthebrain »

Dosadno mii wrote: 16/12/2023 13:06 Da li na klinickom ugradjuju iv port za hemoterapiju ili ide venski u ruku
ugradjuju, samo se ceka nekih mjesec dana da dodjes na red
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2617
Joined: 16/06/2014 20:33

#3483 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dosadno mii »

insaneinthebrain wrote: 16/12/2023 13:45
Dosadno mii wrote: 16/12/2023 13:06 Da li na klinickom ugradjuju iv port za hemoterapiju ili ide venski u ruku
ugradjuju, samo se ceka nekih mjesec dana da dodjes na red
Hvala
Koja je procedura
Dijagnoza tj pozitivan phd - konzilij - pa kad pocne hemoterapija je l’ se ceka i to ?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20686
Joined: 12/08/2013 12:51

#3484 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by insaneinthebrain »

Dosadno mii wrote: 16/12/2023 20:48
insaneinthebrain wrote: 16/12/2023 13:45
Dosadno mii wrote: 16/12/2023 13:06 Da li na klinickom ugradjuju iv port za hemoterapiju ili ide venski u ruku
ugradjuju, samo se ceka nekih mjesec dana da dodjes na red
Hvala
Koja je procedura
Dijagnoza tj pozitivan phd - konzilij - pa kad pocne hemoterapija je l’ se ceka i to ?
ne znam tacno, mislim da je preporuka onkoloskog doktora koji je zaduzen za lijecenje pacijenta da preporucu ugradnju
User avatar
nineinchnails
Posts: 1672
Joined: 24/02/2009 12:09

#3485 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

Jeli moguce da se na patohistoloski nalaz mora cekati vise od mjesec dana. Pa covjek moze umrijeti, a da ne doceka nalaz.
pemanapemani
Posts: 5388
Joined: 09/09/2008 15:12

#3486 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pemanapemani »

nineinchnails wrote: 15/01/2024 14:35 Jeli moguce da se na patohistoloski nalaz mora cekati vise od mjesec dana. Pa covjek moze umrijeti, a da ne doceka nalaz.
I to se sve nogom u guzicu udaraš ako bude gotov za mjesec dana.
ibnudu
Posts: 46
Joined: 10/02/2021 22:05

#3487 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by ibnudu »

Pozdrav ljudi. Nekad se stvarno zapitam zasto postoje tako opake bolesti, hiljadu pitanja po glavi ali nigdje odgovora...
Zelim da podijelim iskustva i ako je jos neko imao slicno.
Naime prije par dana zeni mi je dijagnosticiran adenokarcinom debelog crijeva. Pocinje sve od prije nesto vise od pola godine kada ide ka gubitku kilaze i neredovna stolica. imala je prije toga problema sa hemoroidima i sve smo kontali da su se hemoroidi upalili. međutim radi pregled kolonoskopijom prije dvije sedmice gdje je salju na ct pod kontrastom i magnet. Biopsija potvrduje tu dijagnozu i sada se ceka konzilij.
Koja prehrana(izvinite ako je vec ranije pisano pokusavao sam naci) kakva su iskustva, jeli iko operisao taj kancer? u pitanju je mlada osoba od 31 godinu.
MMM1977
Posts: 4661
Joined: 15/07/2009 12:56

#3488 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by MMM1977 »

ibnudu wrote: 31/01/2024 19:41 Pozdrav ljudi. Nekad se stvarno zapitam zasto postoje tako opake bolesti, hiljadu pitanja po glavi ali nigdje odgovora...
Zelim da podijelim iskustva i ako je jos neko imao slicno.
Naime prije par dana zeni mi je dijagnosticiran adenokarcinom debelog crijeva. Pocinje sve od prije nesto vise od pola godine kada ide ka gubitku kilaze i neredovna stolica. imala je prije toga problema sa hemoroidima i sve smo kontali da su se hemoroidi upalili. međutim radi pregled kolonoskopijom prije dvije sedmice gdje je salju na ct pod kontrastom i magnet. Biopsija potvrduje tu dijagnozu i sada se ceka konzilij.
Koja prehrana(izvinite ako je vec ranije pisano pokusavao sam naci) kakva su iskustva, jeli iko operisao taj kancer? u pitanju je mlada osoba od 31 godinu.
Iskreno, sve zavisi od toga da li se karcinom proširio ili ne. Moj prijatelj je prije nekih 20 god operisan i hvala bogu i danas sve ok ali znam i za puno drugačijih ishoda.

Puno sreće i strpljenja.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3489 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

ibnudu wrote: 31/01/2024 19:41 Pozdrav ljudi. Nekad se stvarno zapitam zasto postoje tako opake bolesti, hiljadu pitanja po glavi ali nigdje odgovora...
Zelim da podijelim iskustva i ako je jos neko imao slicno.
Naime prije par dana zeni mi je dijagnosticiran adenokarcinom debelog crijeva. Pocinje sve od prije nesto vise od pola godine kada ide ka gubitku kilaze i neredovna stolica. imala je prije toga problema sa hemoroidima i sve smo kontali da su se hemoroidi upalili. međutim radi pregled kolonoskopijom prije dvije sedmice gdje je salju na ct pod kontrastom i magnet. Biopsija potvrduje tu dijagnozu i sada se ceka konzilij.
Koja prehrana(izvinite ako je vec ranije pisano pokusavao sam naci) kakva su iskustva, jeli iko operisao taj kancer? u pitanju je mlada osoba od 31 godinu.
Eh.... :roll:

Kako je vec receno, prvo treba utvrditi stadij, da li se prosirio, da li je operabilan...pa tek onda dalje.

U svakom slucaju, osnova je izbaciti tesku hranu, a to znaci prvenstveno crveno meso i rafinirani secer. Cilj je podizati imunitet koliko god je moguce, jesti sirovo i dobro oprano voce i povrce, bijelo meso i ribu, sto vise kuhane hrane, sto manje przeno i peceno.

Predlazem takodje smoothy od sljedecih sastojaka:
- 1 jabuka
- 1 oguljen limun
- 1 kuhana cvekla, velicine srednjeg limuna (ima kupiti gotove, vakumirane)
- 1 srednja mrkva, sirova
- 1 k.k. susama (k.k. - mala kafena kasika)
- 1 k.k. sjemenki lana
- 3 suhe smokve
- 3 datule/hurme (obavezno izvaditi kospe)
- 1. s.k. suhih grozdjica (s.k. - supena kasika)
- 1 s.k. meda

Sve ubaciti u blender, dodati vode do pola posude, i miksati nekih 30-40 sec. dok se ne ujednaci, zatim dodati vode do vrha posude (ne maksimalno, da ne kipi), i domiksati da se izjednaci. Ovo bude nekih 7-8 dl, i "doza" je za 2 dana, tj. 2 dl na 12h. Drzati u frizideru, naravno.
I biti uporan s ovim, mjesecima.
deda_jr
Posts: 240
Joined: 10/11/2011 13:32

#3490 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by deda_jr »

Pozdrav svima..

Da li negdje u Bosni može da se kupi Capivasertib ili Everolimus + Soarenib?

Hvala unaprijed!
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#3491 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nivla »

Dozer wrote: 05/02/2024 15:38
ibnudu wrote: 31/01/2024 19:41 Pozdrav ljudi. Nekad se stvarno zapitam zasto postoje tako opake bolesti, hiljadu pitanja po glavi ali nigdje odgovora...
Zelim da podijelim iskustva i ako je jos neko imao slicno.
Naime prije par dana zeni mi je dijagnosticiran adenokarcinom debelog crijeva. Pocinje sve od prije nesto vise od pola godine kada ide ka gubitku kilaze i neredovna stolica. imala je prije toga problema sa hemoroidima i sve smo kontali da su se hemoroidi upalili. međutim radi pregled kolonoskopijom prije dvije sedmice gdje je salju na ct pod kontrastom i magnet. Biopsija potvrduje tu dijagnozu i sada se ceka konzilij.
Koja prehrana(izvinite ako je vec ranije pisano pokusavao sam naci) kakva su iskustva, jeli iko operisao taj kancer? u pitanju je mlada osoba od 31 godinu.
Eh.... :roll:

Kako je vec receno, prvo treba utvrditi stadij, da li se prosirio, da li je operabilan...pa tek onda dalje.

U svakom slucaju, osnova je izbaciti tesku hranu, a to znaci prvenstveno crveno meso i rafinirani secer. Cilj je podizati imunitet koliko god je moguce, jesti sirovo i dobro oprano voce i povrce, bijelo meso i ribu, sto vise kuhane hrane, sto manje przeno i peceno.

Predlazem takodje smoothy od sljedecih sastojaka:
- 1 jabuka
- 1 oguljen limun
- 1 kuhana cvekla, velicine srednjeg limuna (ima kupiti gotove, vakumirane)
- 1 srednja mrkva, sirova
- 1 k.k. susama (k.k. - mala kafena kasika)
- 1 k.k. sjemenki lana
- 3 suhe smokve
- 3 datule/hurme (obavezno izvaditi kospe)
- 1. s.k. suhih grozdjica (s.k. - supena kasika)
- 1 s.k. meda

Sve ubaciti u blender, dodati vode do pola posude, i miksati nekih 30-40 sec. dok se ne ujednaci, zatim dodati vode do vrha posude (ne maksimalno, da ne kipi), i domiksati da se izjednaci. Ovo bude nekih 7-8 dl, i "doza" je za 2 dana, tj. 2 dl na 12h. Drzati u frizideru, naravno.
I biti uporan s ovim, mjesecima.
izvini ali ovaj recept nije dobar za osobu koja ima hemeroide a ne neki karcinomski stadij na debelom crijevu
limun utice lose na crijeva, ako ima sta na debelom crijevu ima problema i sa zeludcem za to je cvekla preteska, o sjemenkama i kako uticu na crijeva ne bih, osjetice svaku sjemenku, suhe smokve kao i hurme nisu bas za situacije kad imas velike sanse zatvora, tako da ovo treba preskociti
kompot od svega bi vjerovatno bio bolji izbor, s tim da bih ja limun izbjegavao
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3492 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Moja punica je ovo uredno pila godinu dana od momenta dijagnoze na slijepom crijevu, prije i nakon operacije, tokom HT, i nakon toga. To je bilo prije 5 godina. Ziva je i danas.
Dao sam recept po licnom (in)direktnom iskustvu za istu dijagnozu, a dobio ga od penzionisanog infektologa koji je rekao da je miks nabrojanoga namijenjen podizanju imuniteta upravo kod oboljelih od karcinoma. Kasnije sam od drugog dr. cuo da je navedeni miks odlican za popravljanje stanja imuniteta na celijskom nivou.

Mozda nekome ne godi nesto od sastojaka, ali na to ne mogu uticati.
swanfilter
Posts: 7989
Joined: 06/06/2008 18:52

#3493 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
User avatar
mirota
Posts: 2387
Joined: 11/01/2018 11:42

#3494 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mirota »

swanfilter wrote: 13/02/2024 07:09 Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
vjerovatno je mikrocelularni, tu nema lijeka, prezivljavanje 5 godisnje je izuzetno rijetko, prosjecno od momenta postavljanja dg zive 1/2 god max
armin071
Posts: 5336
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#3495 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by armin071 »

swanfilter wrote: 13/02/2024 07:09 Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
Obično kada ti tako kažu doktori polaze od toga da terapija ne može donijeti promjeni trenutnog stanja. E sad ti kažeš da nema metastaza onda malo i jeste čudno da su otkazali tretman. U svakom slučaju ja sam veliki skeptik kod tih terapija, posebno kod raka pluća. Imao sam jednom poznanicu koja je isto imala rak pluća i nakon kemoterapija i inih tretmana, zvanično je bilo da su uništili rak ali onako usput su joj uništili i imuni sistem, pala u komu iz koje se nažalost nikad više nije probudila… Jebeno je što se čovjek u tim trenucima fata za bilo kakvu slamku spasa, mada ja još nisam upoznao pulmologa koji bi počeo sa tim terapijama da mu se isto desi, doduše neće to nijedan javno izjaviti. Kada je umro onaj vlasnik od apple ja sam izgubio nadu da su možda i našli nešto što bi moglo biti od pomoći protiv ove bolesti. Hasti je najteže dok drugi okolo svi nešto pametuju, a familije potroše hiljade i hiljade za nekakve “specijalne” inekcije iz inostranstva… Realnost je nažalost samo jedan smjer…
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#3496 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by hamos »

armin071 wrote: 13/02/2024 07:37
swanfilter wrote: 13/02/2024 07:09 Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
Obično kada ti tako kažu doktori polaze od toga da terapija ne može donijeti promjeni trenutnog stanja. E sad ti kažeš da nema metastaza onda malo i jeste čudno da su otkazali tretman. U svakom slučaju ja sam veliki skeptik kod tih terapija, posebno kod raka pluća. Imao sam jednom poznanicu koja je isto imala rak pluća i nakon kemoterapija i inih tretmana, zvanično je bilo da su uništili rak ali onako usput su joj uništili i imuni sistem, pala u komu iz koje se nažalost nikad više nije probudila… Jebeno je što se čovjek u tim trenucima fata za bilo kakvu slamku spasa, mada ja još nisam upoznao pulmologa koji bi počeo sa tim terapijama da mu se isto desi, doduše neće to nijedan javno izjaviti. Kada je umro onaj vlasnik od apple ja sam izgubio nadu da su možda i našli nešto što bi moglo biti od pomoći protiv ove bolesti. Hasti je najteže dok drugi okolo svi nešto pametuju, a familije potroše hiljade i hiljade za nekakve “specijalne” inekcije iz inostranstva… Realnost je nažalost samo jedan smjer…
Od applea je imao pancreas cancer i to jako rijetku blazu vrstu koja bi mu dala da zivi preko 10 god da je se lijecio -priznato

Trazio drugi izlaz i umro znatno ranije

imao je dakle ludu srecu oblik pankreasa, jer je vecina pankreasa zesci oblik koji se smatra smrtonosnijim od npr raka pluc.zivotna greska Steve Jobsa i steta
Last edited by hamos on 13/02/2024 08:17, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 7989
Joined: 06/06/2008 18:52

#3497 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

Adenokarcinom pluca-4 stadij, sekudarna maligna neoplazma cvorova, akutna, respitorno otkazivanje (hipoksenicna).

Dijagnoza.

Hvala jos jednom na odgovorima ..

Ono sto citam, nigdje slucaja kada se sa lijecenjem ni pocinje. Bez obzira na stadij i vrstu raka.
User avatar
mirota
Posts: 2387
Joined: 11/01/2018 11:42

#3498 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mirota »

swanfilter wrote: 13/02/2024 08:16 Adenokarcinom pluca-4 stadij, sekudarna maligna neoplazma cvorova, akutna, respitorno otkazivanje (hipoksenicna).

Dijagnoza.

Hvala jos jednom na odgovorima ..

Ono sto citam, nigdje slucaja kada se sa lijecenjem ni pocinje. Bez obzira na stadij i vrstu raka.
pa znaci da ima metastaze, nema ovde greske, IV stadij nema nekog lijecenja
swanfilter
Posts: 7989
Joined: 06/06/2008 18:52

#3499 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

mirota wrote: 13/02/2024 09:30
swanfilter wrote: 13/02/2024 08:16 Adenokarcinom pluca-4 stadij, sekudarna maligna neoplazma cvorova, akutna, respitorno otkazivanje (hipoksenicna).

Dijagnoza.

Hvala jos jednom na odgovorima ..

Ono sto citam, nigdje slucaja kada se sa lijecenjem ni pocinje. Bez obzira na stadij i vrstu raka.
pa znaci da ima metastaze, nema ovde greske, IV stadij nema nekog lijecenja
Skontao sam i sam. Dopunjeno misljenje konzilija ...
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#3500 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nivla »

ambulanta palijativne njege, odi i popricaj, uradi sta oni preporuce, ako smatras da treba dogovori i kucnu posjetu
mozda ti se neko javi i kaze da nisam dobro napisao, ali nemoj niata nazor, sve je dovoljno, nemoj se cuditi halucinacijama kada se jave, pusti nek idu svojim tokom, kortikosteroidi na kratke periode znaju malo ublaziti stanja sa nemirom, tjeskobom, halucinacijama, na pocetku taj efekat bude i dobar, ali vrlo brzo zbog prirode bolesti taj efekat se gubi
Post Reply