Desavanja u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 10978
Joined: 12/12/2011 11:28

#19901 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Sigurno su promijenili politiku obzirom da su ih prihvatili Njemci i Amerika. A svaka promjena je dobra.
Ja ih ne podnosim, ali moraju se uvažiti.
Last edited by ElRe on 14/10/2023 19:09, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16524
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#19902 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sime_cipol »

Sigurno :lol: :-)
User avatar
ElRe
Posts: 10978
Joined: 12/12/2011 11:28

#19903 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Ako su ih Njemačka i Amerika prihvatile onda sa DFom neće biti problema.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16524
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#19904 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by sime_cipol »

Dobro :D
palermo
Posts: 22423
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#19905 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by palermo »

ElRe wrote: 14/10/2023 18:58 Sigurno su promijenili politiku obzirom da su ih prihvatili Njemci i Amerika. A svaka promjena je dobra.
Ja ih ne podnosim, ali moraju se uvažiti.
Sayber 87 ? Otkud te ovdje ?
zilog
Posts: 7572
Joined: 06/03/2009 11:19

#19906 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by zilog »

ElRe wrote: 14/10/2023 19:11 Ako su ih Njemačka i Amerika prihvatile onda sa DFom neće biti problema.
Jasta radi, Bajden istetovirao Mandica na junacka prsa... :mrgreen:

Kazes sa negatorima Genocida nece biti problema? Ti si Bosnjak, onoliko koliko smo mi ostali Marsovci...

Zasto se pretvaras? :roll:
User avatar
ElRe
Posts: 10978
Joined: 12/12/2011 11:28

#19907 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Ja sam Bošnjak iz Sandžaka CG.
Ni Turska ne priznaje genocid.
Ako imaju dobar i prosperitetan program, pa bio on i vezan za uniju sa Srbijom, meni to ne smeta.

Čak šta više, za mene lično, ne postoje crnogorci, crnogorska crkva, jezik. Da im nije bilo Srbije/SRJ/SFRJ i pomoći koje dobijaju (hrana, transport, investicije), bili bi neka provincija u rangu Kambodže, Laosa.

Ono što je ključno je da vlasti na ovim prostorima moraju slijediti interese Njemačke i Amerike. Tada dolaze njemačke investicije i kreće razvoj. Pustimo se rata, zločina. Genocid treba obilježiti da se e zaboravi.
costacurta
Posts: 3520
Joined: 05/05/2005 08:25

#19908 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by costacurta »

ElRe wrote: 15/10/2023 07:40 Ja sam Bošnjak iz Sandžaka CG.
Ni Turska ne priznaje genocid.
Ako imaju dobar i prosperitetan program, pa bio on i vezan za uniju sa Srbijom, meni to ne smeta.

Čak šta više, za mene lično, ne postoje crnogorci, crnogorska crkva, jezik. Da im nije bilo Srbije/SRJ/SFRJ i pomoći koje dobijaju (hrana, transport, investicije), bili bi neka provincija u rangu Kambodže, Laosa.

Ono što je ključno je da vlasti na ovim prostorima moraju slijediti interese Njemačke i Amerike. Tada dolaze njemačke investicije i kreće razvoj. Pustimo se rata, zločina. Genocid treba obilježiti da se e zaboravi.
Ja sam Bosanac, musliman, islamske vjeroispovijesti.
Meni ovo "Bošnjak" ne paše nikako, ko ni varta zastava. Meni su ljiljani i "Jedna si jedina", ovo sve ostalo: entiteti, kantoni, oPĆŠtine me zaboli hašim, ali poštujem ustav.
U CG nisam bio niti planiramnjer smatram da su se hinjski izvukli od odgovornosti, ali ih opet poštujem jer su barem priznali da su se zaebali 90tih i okrenuli novu stranicu, neke vidljivije i značajnije promjene nisu moguće jer utjecaj Srbije je prejak. Taj narativ da je Srbija izvor svog prosperiteta, da nam je sviha dala do 90tih i mi im okrenuli leđa puše jedino korisnici i čitaoci Informera, Alo-a i drugih sličnih govana od portala.
Postoji CG crkva isto ko i Ukrajinska ko i Grčka. Ne vidim probl. zašto im to ne bih poštovao i sve drugo ukoliko ne ugrožava moje pravo na slobodu izbora. Zaboli me za jezik kojim pišeš ukoliko me ne vrijeđaš, Bogu kako se moliš ako me ne ponižavaš, politiku koju vodiš ako meni ne uskraćuješ ista prava.
Rata i zločina se NEĆEMO NE SMIJEMO pustiti upravo iz svega gore pobrojanog koje je u praksi sa strane Srbije u suprtnosti od onoga što im je u narativu.
"Genocid" se ne "obilježava" i hajmo na ćevape, GENOCID se poštuje, glavu pogneš, učiš djecu da ne bi ponovili isto za 20 god.
Poštovanje GENOCIDA ne podrazumijeva istovremeno REHABILITACIJU MIHAJLOVIĆA, NEDIĆA i drugih majkojebaca. Ili možda griješim? :roll:
User avatar
ElRe
Posts: 10978
Joined: 12/12/2011 11:28

#19909 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Velika je razlika izmedju Bošnjak i Bosanac. Bošnjak je i Albanac i Kosovar i Makedonac i Turčin i Sandžaklija...

Poštujem naravno svačiji izbor i različitost.

Na račun Srebrenice mnogi su postali imućni u Sarajevu i okolini.
Mislim da se genocid treba obilježiti, pričati djeci i trebamo se sjećati preminulih i ubijenih, ali život ide dalje. Usvajaju se promjene, ide u budućnost.
costacurta
Posts: 3520
Joined: 05/05/2005 08:25

#19910 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by costacurta »

ElRe wrote: 15/10/2023 09:41 Velika je razlika izmedju Bošnjak i Bosanac. Bošnjak je i Albanac i Kosovar i Makedonac i Turčin i Sandžaklija...
Na račun Srebrenice mnogi su postali imućni u Sarajevu i okolini.
Mislim da se genocid treba obilježiti i trebamo se sjećati prrminulih i ubijenih, ali život ide dalje. Usvajaju se promjene, ide u budućnost.
Šta je vjera, šta vjeroispovijest, religija? Ili je to sve jedno te isto? Šta je nacionalnost?
Ja sam pragmatičan.
Religija/vjera: kršćanstvo, islam, hrišćanstvo, judaizam, ateizam..
Nacionalnost?
Eh sad,
što smo u vremenu poremećenih vrijednosti i "novih" tumačenja svega i jeste problem što smo u qurcu kao civilizacija, ne samo mi na Balkanu ili ti regionu.
Reis Kavazović otvoreno pozivao na proteste pret SIPAom kad su uhvatili, kasnije će se ispostaviti, kriminalca Fadila, ali to me ne sprečava da klanjam i vjerujem. To što su se neki obogatili na tragediji ne umanjuje tragediju, zločin i ne smije da bude razlog da se ista pokrije pepelom i zaboravom što bi mnogima odgovaralo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19911 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

ElRe wrote: 15/10/2023 09:41 Velika je razlika izmedju Bošnjak i Bosanac. Bošnjak je i Albanac i Kosovar i Makedonac i Turčin i Sandžaklija...

Poštujem naravno svačiji izbor i različitost.

Na račun Srebrenice mnogi su postali imućni u Sarajevu i okolini.
Mislim da se genocid treba obilježiti, pričati djeci i trebamo se sjećati preminulih i ubijenih, ali život ide dalje. Usvajaju se promjene, ide u budućnost.
Sandžaklija je istovremeno i Srbijanac. Zar postoji Sandžaklija kao etnija/priznata manjinska grupa ili je to pak geografska odrednica? Kao Andalužani, Posavci, Banjani, Tuzlaci...
Razlikujmo etnije/manjine i nacionalnosti (državljanstva).
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#19912 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

El_comadante wrote: 14/10/2023 16:42

Bošnjačka stranka, kakva god da je, je izraz volje Bošnjačkog naroda u CG. Srbi cijelo vrijeme pričaju kako su izbačeni iz vlasti, kako to nije dobro, a onda oni to isto urade Bošnjačkom narodu koji nema predstavnika u vladi. Treba im dati neko ministarstvo da mogu srbi reći evo mi nismo kao drugi koji su to radili nama.
Problem je samo što su na početku pregovora o vladi, predstavnici Bošnjačke stranke javno zauzeli stav da ne žele sa Srbima u vladu, odnosno sa srpskim DF-om.
Bošnjačka stranka je ostvariala najveći izborni uspijeh ikad.
Ako ne budu dio vlade, to će biti isključivo greška njihovih lidera, koji i dalje ne mogu izaći ispod skuta Mila Djukanovića i DPS-a.

S jedne strane Bošnjačka stranka vodi kampanju za popis, a s druge se zajedno sa DPS-om zalaže za njegovo odlaganje.
S jedne strane hoće u vladu i svi su im poručivali da su poželjni u vladi, ali neće oni sa ovima i onima.

Ja i dalje ne vjerujem da će ispasti iz kombinacija za vladu, ali ako se to desi Nobelovu nagradu dati Ibrahimoviću za politički antitalenat.
User avatar
ElRe
Posts: 10978
Joined: 12/12/2011 11:28

#19913 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Koliko Cgorci postoje kao nacija, pokazaće popis. Predviđam da će se broj Cgoraca smanjiti za najmanje 30%.
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#19914 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

Bloo wrote: 15/10/2023 10:16
ElRe wrote: 15/10/2023 09:41 Velika je razlika izmedju Bošnjak i Bosanac. Bošnjak je i Albanac i Kosovar i Makedonac i Turčin i Sandžaklija...

Poštujem naravno svačiji izbor i različitost.

Na račun Srebrenice mnogi su postali imućni u Sarajevu i okolini.
Mislim da se genocid treba obilježiti, pričati djeci i trebamo se sjećati preminulih i ubijenih, ali život ide dalje. Usvajaju se promjene, ide u budućnost.
Sandžaklija je istovremeno i Srbijanac. Zar postoji Sandžaklija kao etnija/priznata manjinska grupa ili je to pak geografska odrednica? Kao Andalužani, Posavci, Banjani, Tuzlaci...
Razlikujmo etnije/manjine i nacionalnosti (državljanstva).
Komplikovano je to pitanje da bismo ga stavili tek tako u prostu formu.
Sandžaklija nije Srbijanac. Sandžaklija je Sandžaklija.
Srbijanac je pojam koji se veže za užu Srbiju, bez Sandžaka, Kosova, Vojvodine...
Svaki Vojvodjanin će napraviti kiselu facu kad mu kažeš da je Srbijanac.
Isto kao i Hercegovcu reći da je Bosanac.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19915 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

WarrenGrozni wrote: 15/10/2023 10:39
Bloo wrote: 15/10/2023 10:16

Sandžaklija je istovremeno i Srbijanac. Zar postoji Sandžaklija kao etnija/priznata manjinska grupa ili je to pak geografska odrednica? Kao Andalužani, Posavci, Banjani, Tuzlaci...
Razlikujmo etnije/manjine i nacionalnosti (državljanstva).
Komplikovano je to pitanje da bismo ga stavili tek tako u prostu formu.
Sandžaklija nije Srbijanac. Sandžaklija je Sandžaklija.
Srbijanac je pojam koji se veže za užu Srbiju, bez Sandžaka, Kosova, Vojvodine...
Svaki Vojvodjanin će napraviti kiselu facu kad mu kažeš da je Srbijanac.
Isto kao i Hercegovcu reći da je Bosanac.
Govorimo o državljanstvu, ne o lokalnim izrazima.
Sandžaklija (nije etnije, već se odnosi na ljude koji žive u Sandžaku) je i Srbijanac po državljanstvu. Ima pasoš RS. On može biti Srbin, Bošnjak, albanac po etniji ali je građanin RS-a.
Sandžaklija je čisto izraz koji se odnosi na ljude iz Sandžaka.
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#19916 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

Bloo wrote: 15/10/2023 10:44
WarrenGrozni wrote: 15/10/2023 10:39

Komplikovano je to pitanje da bismo ga stavili tek tako u prostu formu.
Sandžaklija nije Srbijanac. Sandžaklija je Sandžaklija.
Srbijanac je pojam koji se veže za užu Srbiju, bez Sandžaka, Kosova, Vojvodine...
Svaki Vojvodjanin će napraviti kiselu facu kad mu kažeš da je Srbijanac.
Isto kao i Hercegovcu reći da je Bosanac.
Govorimo o državljanstvu, ne o lokalnim izrazima.
Sandžaklija (nije etnije, već se odnosi na ljude koji žive u Sandžaku) je i Srbijanac po državljanstvu. Ima pasoš RS. On može biti Srbin, Bošnjak, albanac po etniji ali je građanin RS-a.
Sandžaklija je čisto izraz koji se odnosi na ljude iz Sandžaka.
Pa ako govorimo o državljanstvu, onda je ispravno reći državljanin R.Srbije, državljanin BiH...
Svakako smislenije od "Srbijanac" ili "Bosanac i Hercegovac"...
Nisu sve nacije nastale na istim osnovama.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19917 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

WarrenGrozni wrote: 15/10/2023 10:51
Bloo wrote: 15/10/2023 10:44

Govorimo o državljanstvu, ne o lokalnim izrazima.
Sandžaklija (nije etnije, već se odnosi na ljude koji žive u Sandžaku) je i Srbijanac po državljanstvu. Ima pasoš RS. On može biti Srbin, Bošnjak, albanac po etniji ali je građanin RS-a.
Sandžaklija je čisto izraz koji se odnosi na ljude iz Sandžaka.
Pa ako govorimo o državljanstvu, onda je ispravno reći državljanin R.Srbije, državljanin BiH...
Svakako smislenije od "Srbijanac" ili "Bosanac i Hercegovac"...
Nisu sve nacije nastale na istim osnovama.
Ne znam da li je smislenije ili ne, ali ovdje se svašta udrobilo.
Sandžaklija je regionalna odrednica.
Bosanac i Hercegovac je odgovor za državljanstvo, ali je Bosanac isto tako i nacionalna odrednica ali koja nije zaživjela jer su je etnije sabotirale.
Bošnjak iz Sandžaka je Srbijanac isto kao što je Bavarac Nijemac.
Ako isključimo ubjektivne naboje iz diskusije, stvari su jasnije.
Bošnjak iz Sandžaka ima pasoš RS-a te je građanin Republike Srbije. Na popisu se izjašnjava kao Bošnjak.
edit
Kada Bošnjak iz Sandžaka traži vizu i hoće da radi vani, pod NATIONALITY mu piše REpublika Srbija. Pridjev je Serbian.
El_comadante
Posts: 8004
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#19918 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by El_comadante »

ElRe wrote: 15/10/2023 07:40 Ja sam Bošnjak iz Sandžaka CG.
Ni Turska ne priznaje genocid.
Ako imaju dobar i prosperitetan program, pa bio on i vezan za uniju sa Srbijom, meni to ne smeta.

Čak šta više, za mene lično, ne postoje crnogorci, crnogorska crkva, jezik. Da im nije bilo Srbije/SRJ/SFRJ i pomoći koje dobijaju (hrana, transport, investicije), bili bi neka provincija u rangu Kambodže, Laosa.

Ono što je ključno je da vlasti na ovim prostorima moraju slijediti interese Njemačke i Amerike. Tada dolaze njemačke investicije i kreće razvoj. Pustimo se rata, zločina. Genocid treba obilježiti da se e zaboravi.
Tvoje mišljenje nije bitno, CG je postojala prije SRJ i SFRJ tako da im Srbi nisu dali ništa od onoga što su već imali.
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#19919 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

Bloo wrote: 15/10/2023 11:00
Bosanac i Hercegovac je odgovor za državljanstvo, ali je Bosanac isto tako i nacionalna odrednica ali koja nije zaživjela jer su je etnije sabotirale.
A jel Hercegovac isto tako nacionalna odrednica?
Bošnjak iz Sandžaka je Srbijanac isto kao što je Bavarac Nijemac.
Ako isključimo ubjektivne naboje iz diskusije, stvari su jasnije.
Bošnjak iz Sandžaka ima pasoš RS-a te je građanin Republike Srbije. Na popisu se izjašnjava kao Bošnjak.
edit
Kada Bošnjak iz Sandžaka traži vizu i hoće da radi vani, pod NATIONALITY mu piše REpublika Srbija. Pridjev je Serbian.
Pa piše mu državljanstvo R.Srbije.
Pridjev bi bio srbijansko državljanstvo.
Ali pridjeve ljudima koji asociraju na neku pripadnost, nacionalnu ili teritorijalnu bi trebalo izbjegavati kako u pisanju tako i u tumačenju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19920 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

WarrenGrozni wrote: 15/10/2023 11:17
Bloo wrote: 15/10/2023 11:00
Bosanac i Hercegovac je odgovor za državljanstvo, ali je Bosanac isto tako i nacionalna odrednica ali koja nije zaživjela jer su je etnije sabotirale.
A jel Hercegovac isto tako nacionalna odrednica?
Bošnjak iz Sandžaka je Srbijanac isto kao što je Bavarac Nijemac.
Ako isključimo ubjektivne naboje iz diskusije, stvari su jasnije.
Bošnjak iz Sandžaka ima pasoš RS-a te je građanin Republike Srbije. Na popisu se izjašnjava kao Bošnjak.
edit
Kada Bošnjak iz Sandžaka traži vizu i hoće da radi vani, pod NATIONALITY mu piše REpublika Srbija. Pridjev je Serbian.
Pa piše mu državljanstvo R.Srbije.
Pridjev bi bio srbijansko državljanstvo.
Ali pridjeve ljudima koji asociraju na neku pripadnost, nacionalnu ili teritorijalnu bi trebalo izbjegavati kako u pisanju tako i u tumačenju.
Hercegovac je regionalna. :D Žao mi je :D
Da, ali ako izvučeš listu na engleskom gdje piše nationalities living in npr. Ireland - pod Serbian će ti biti i taj Bošnjak iz Sandžaka, pod Croatian će ti biti i Bošnjak iz Zagreba. Pod ethnicities možeš dobiti drugačiju sliku.

Pridjeve ne možeš izbjeći. Samo na našim prostorima nose neke konotacije.
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#19921 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

El_comadante wrote: 15/10/2023 11:07

Tvoje mišljenje nije bitno, CG je postojala prije SRJ i SFRJ tako da im Srbi nisu dali ništa od onoga što su već imali.
Misliš Srbi iz Srbije im nisu ništa dali?
To je donekle i tačno.
Njima su najviše davali Rusi.
Ali nemojte da se lažemo, oni u CG su uvijek bili Srbi, najgori i najgrdji od svih Srba.
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#19922 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by WarrenGrozni »

Bloo wrote: 15/10/2023 11:21

Hercegovac je regionalna. :D Žao mi je :D
U najmanju ruku, to nije u redu :D
Onda se varaš ako misliš da su samo etnije sabotirale nacionalnu pripadnost "Bosanac".
Kako Hercegovac da reče da je Bosanac po nacionalnosti? :D

Da, ali ako izvučeš listu na engleskom gdje piše nationalities living in npr. Ireland - pod Serbian će ti biti i taj Bošnjak iz Sandžaka, pod Croatian će ti biti i Bošnjak iz Zagreba. Pod ethnicities možeš dobiti drugačiju sliku.

Pridjeve ne možešku izbjeći. Samo na našim prostorima nose neke konotacije.
Pusti ti šta piše na engleskom.
Ja i ti ne možemo ovdje razjasniti zašto je Bosanac nacionalna, a Hercegovac regionalna pripadnost...a ne oni tamo u Americi ili Irskoj.
Oni se kad im dodješ vode nekim svojim načelima.
Piši iz koje si države i ajd zdravo, stani u red za vizu.
User avatar
istra_hr
Posts: 1522
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#19923 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by istra_hr »

Bloo wrote: 15/10/2023 11:21
Pridjeve ne možeš izbjeći. Samo na našim prostorima nose neke konotacije.
:thumbup:
Ovo "pridjevi" si potpuno u pravu
npr. Arsen Dedic - hrvatski pjevac... Arsen je Srbin iz Hrvatske/Sibenika i nikad ne mozes cuti da je Arsen srpski pjevac
Isto kao i npr. Rade Serbedzija, Srbin ali hrvatski glumac
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19924 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

WarrenGrozni wrote: 15/10/2023 11:45
Bloo wrote: 15/10/2023 11:21

Hercegovac je regionalna. :D Žao mi je :D
U najmanju ruku, to nije u redu :D
Onda se varaš ako misliš da su samo etnije sabotirale nacionalnu pripadnost "Bosanac".
Kako Hercegovac da reče da je Bosanac po nacionalnosti? :D

Da, ali ako izvučeš listu na engleskom gdje piše nationalities living in npr. Ireland - pod Serbian će ti biti i taj Bošnjak iz Sandžaka, pod Croatian će ti biti i Bošnjak iz Zagreba. Pod ethnicities možeš dobiti drugačiju sliku.

Pridjeve ne možešku izbjeći. Samo na našim prostorima nose neke konotacije.
Pusti ti šta piše na engleskom.
Ja i ti ne možemo ovdje razjasniti zašto je Bosanac nacionalna, a Hercegovac regionalna pripadnost...a ne oni tamo u Americi ili Irskoj.
Oni se kad im dodješ vode nekim svojim načelima.
Piši iz koje si države i ajd zdravo, stani u red za vizu.
Bosanskohercegovačka nacija. :D Demonim Bosanac/Bosanka.
Ne izmišljam ja pravila.
Hercegovac je regionalna odrednica za ljude koji žive u Hercegovini. Bosanac je može odnositi i na naciju i na državljanstvo, Bosanac i Hercegovac je širi nacionalni demonim.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50536
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19925 Re: Desavanja u Crnoj Gori

Post by Bloo »

istra_hr wrote: 15/10/2023 11:46
Bloo wrote: 15/10/2023 11:21
Pridjeve ne možeš izbjeći. Samo na našim prostorima nose neke konotacije.
:thumbup:
Ovo "pridjevi" si potpuno u pravu
npr. Arsen Dedic - hrvatski pjevac... Arsen je Srbin iz Hrvatske/Sibenika i nikad ne mozes cuti da je Arsen srpski pjevac
Isto kao i npr. Rade Serbedzija, Srbin ali hrvatski glumac
A Zlata Bartl?
Vladimir Prelog?
Post Reply