Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 28077
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#251 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by Point. »

Gdje god se sibirski mamojebači pojave, znaš da nisu čista posla.
User avatar
karanana
Posts: 47460
Joined: 26/02/2004 00:00

#252 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by karanana »

breaking
Talibani pozvali vlast i demonstrante u Kazahstanu da mirnim putem riješe probleme
swanfilter
Posts: 8002
Joined: 06/06/2008 18:52

#253 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by swanfilter »

lajkujMe wrote: 06/01/2022 14:48 Meni je šega kad god se desi narodna pobuna odmah idu sitofrene-paranojne optužbe da je to neko organizovao iz vana ili iz unutra da bi se to prikazalo kao vanjska ili unutrasnja prijetnja i napad na državu.

Ljudi zaboravljaju da ne treba nikakva organizovanost za pobunu.
Dovoljno je da narodu prekipi i spontano se pocne s demonstracijama.

S obzirom kakva je Država Kazahstan, autorativno diktatorski ustrojena gdje vlada duboka nepravda , gdje se bogati bogate a siromašni sve siromašniji i to već 30 godina ako ne i duze.
Isto to se desava u Bjelorusiji, nesti slicno se desavalo u Siriji dok se nisu umjesale strane sile.
I isto se desava u svim ne funkcionalnim drzavama gdje mala grupa krade od svih ostalih.

To isto se i kod nas desava samo sto kod nas mala grupa ljudi uvjerila većinu da su oni spasioci naroda od drugog dijela "zla" naroda koji hoce da ih pokolje.

I na tom principu svi totalitarni i diktarski rezimi rade.
Zavadi pa vladaj.

Ja vam garantujem da se kod nas nasilno skine i zatvori ta manjina i odstrani iz društva a to je 100 bitnih i oko 5000 pijuna da bi nasa Država u rekordnom roku napredovala i rasla.
I za 10 svi sadašnji problemi bi bili daleka prošlost.

Ali nece se to uskoro dogoditi
Malo kontradiktornosti u tvom postu, a u vezi sa ubacenim, stranim elementima. Primjer Sirije i ostalih drzava ...
User avatar
madner
Posts: 56810
Joined: 09/08/2004 16:35

#254 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by madner »

Inace ovo je veliki plus za Moskvu. Ovi su se usrali da ce im vojska promjeniti stranu, pa su zovnuli VDV. Ponistili sebi 30 godina udaljavanja.
User avatar
karanana
Posts: 47460
Joined: 26/02/2004 00:00

#255 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by karanana »

veliki plus.
ovi od dva zla izabrali manje. bolje da te rus "cuva" nego da za koji dan visis na glavnom trgu.
mada ja i dalje mislim da su rusi manje-vise ovog i drzali pod kontrolom, zajebi to sta su lajali ko fol protiv rusa. jer da im nije valjo oni bi ga srusili.
swanfilter
Posts: 8002
Joined: 06/06/2008 18:52

#256 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by swanfilter »

Challenger_ wrote: 06/01/2022 20:49
mk ultra wrote: 06/01/2022 19:48 Image
Ne vjerujem ni ja da je u pitanju ta cifra ali da je Nazarbajev sklon privatizaciji javnog dobra, nema nikakve sumnje. Ne samo on, nego čitav njegov klan. Kao i nosonja Alijev u Azerbejdžanu.

Manje-više isti je "tranzicijski" modus operandi od Azerbejdžana, Kazahstana do Hrvatske. Razlika je samo u iznosima ali je riječ o jednoj te istoj "tranzicijskoj" mraki.
Boga mi, toliko vremena i fakticki sam raspolagati tolikim i vrijednim resursima, ne bi me iznenadilo. Ma koliko se ova cifra cinila suludom ...
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#257 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by muhafuca »

madner wrote: 07/01/2022 00:08 Inace ovo je veliki plus za Moskvu. Ovi su se usrali da ce im vojska promjeniti stranu, pa su zovnuli VDV. Ponistili sebi 30 godina udaljavanja.
a gdje su se mislili udaljiti?

mogu jedino u zemlju kopat
User avatar
madner
Posts: 56810
Joined: 09/08/2004 16:35

#258 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by madner »

karanana wrote: 07/01/2022 00:12 veliki plus.
ovi od dva zla izabrali manje. bolje da te rus "cuva" nego da za koji dan visis na glavnom trgu.
mada ja i dalje mislim da su rusi manje-vise ovog i drzali pod kontrolom, zajebi to sta su lajali ko fol protiv rusa. jer da im nije valjo oni bi ga srusili.
Pa bili su podnosljivi. Rusi i ovdje imaju dio koji mogu aktivirati da izrazi zelju za pripajanje matici ako Kazastanci odluce da hoce punu nezavisnost.
harisl
Posts: 510
Joined: 25/10/2002 00:00

#260 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by harisl »

Challenger_ wrote: 06/01/2022 21:06
Iz UN pozvali da se oslobode svi uhićeni. Kaže imaju pravo na mirne prosvjede.
Jesu li pozvali američke vlasti da puste "prosvjednike" ispred Bijele kuće od januara prošle godine?

I'm just curious...
Pa sta je ovdje cudno? Niko od "mirnih prosvjednika" ispred Kapitola koji nisu napali policajce nije uhapsen.
Najteza kazna do sada je 5 godina i 3 mjeseca jer je 'mirni prosvjednik' fosnom, a onda i aparatom za gasenje pozara tukao policajca?!? Onaj rogonja je dobio 3 godine i 5 mjeseci kao jedan od organizatora upada. Ostali koji su upali u Kapitol su dobili do dva mjeseca. Oni sa manjim kaznama od heftu-dvije dolaze u zatvor samo vikendom. Vecina do sada procesuiranih je pustena, ili su platili simbolicnu kaznu, mada je za sam neovlasteni ulaz u Kapitol predvidjena zatvorska kazna.

A kako bi prosli u Rusiji, Bjelorusiji? I'm just curious...
swanfilter
Posts: 8002
Joined: 06/06/2008 18:52

#261 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by swanfilter »

Imam ga u glavi duze od Alije :lol: . Propao cica ...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#262 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by Krokodajl »

Do podjele Kazahatana neće doći, predugo su gradili nacionalni identitet koji na bilo koji način nije ugrožavao Rusku manjinu da bi se isti raspao kao kula od karata.

Da li je orkestrirano iz vana nemam pojma, da li je Kazahstan primjer demokracije, svakako da nije, ali je sasvim legitimno braniti ustavni poredak ma kakv on bio.

K tome, niko ne može osporiti to da je Kazahstan kakav takav oličje napretka u centralnoj Aziji i zemlja koja ima aspiracije da bude lider.

Svakako, želja narodu Kazahstana da se sve ovo smiri vrlo brzo.
swanfilter
Posts: 8002
Joined: 06/06/2008 18:52

#263 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by swanfilter »

Krokodajl wrote: 07/01/2022 00:38 Do podjele Kazahatana neće doći, predugo su gradili nacionalni identitet koji na bilo koji način nije ugrožavao Rusku manjinu da bi se isti raspao kao kula od karata.

Da li je orkestrirano iz vana nemam pojma, da li je Kazahstan primjer demokracije, svakako da nije, ali je sasvim legitimno braniti ustavni poredak ma kakv on bio.

K tome, niko ne može osporiti to da je Kazahstan kakav takav oličje napretka u centralnoj Aziji i zemlja koja ima aspiracije da bude lider.

Svakako, želja narodu Kazahstana da se sve ovo smiri vrlo brzo.

Narod u drzavama tipa Kaz, Az, Libija, Irak, morali bi zivjeti kao bubrezi u loju.

Imamo blink blink, kic kic glavne gradove kao u Kaz i Az. Medijska eksponacija, marketing kako je sve med i mlijeko, malobrojna elita kao cijelo jedno drustvo, dok u realnosti mi ovdje zivimo bogat zivot uprkos svemu ...

Ne sporim ja, al napretka je tu mizerno, koliko bi moralo biti.

Bez obzira na uzroke i razloge ove situacije, u zemlji nafte, plina i drugih resursa priustiti sebi poskupljenje energenata vlastitom narodu ...

Al, ko smo mi ovdje da pricamo. Tamo kradu jer imaju sta. Kod nas bukvalno od naroda hapaju ...
User avatar
HarTar
Posts: 8737
Joined: 20/05/2020 02:33

#264 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by HarTar »



User avatar
HarTar
Posts: 8737
Joined: 20/05/2020 02:33

#266 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by HarTar »

Ruske trupe se raspoređuju u Kazahstanu. Angažirano je 6 transportnih aviona An-124 Russlan.

Te trupe ne učestvuju u borbi, ali zato plaćenici Wagner sigurno učestvuju u akcijima čišćenja, jer oni takve egzotične hsos destinacije ne propuštaju.

Procjene govore da ih ima oko 300, te da su oni preokrenuli tok događaja u Almatiy-ju koji liči na bojno polje...


ImageImage
User avatar
Truba
Posts: 82552
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#267 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by Truba »

Njih 300 kao 3000000
Tako su jaki :mrgreen:
User avatar
HarTar
Posts: 8737
Joined: 20/05/2020 02:33

#268 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by HarTar »

Black swan wrote: 07/01/2022 10:47 Njih 300 kao 3000000
Tako su jaki :mrgreen:
U Libiji su bili najjači kada su bayraktarizirani :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 82552
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#270 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by Truba »

Ma kome vise ista vjerovati
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#271 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by seoBIH »

bas jebeno kad ne znas jesu li legitimni. Sta kaze kradeze?
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#272 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by u-pet-deka »

Siguran sam 100% da će se sve bivše sovjetske republike prije ili kasnije u potpunosti postati opet dio Rusije odnosno opet novog Sovjetskog saveza. Oni će izgubiti svoju suverenost uklj. i Ukrajina. Nema sile na svijetu koja ima muda se suprotstaviti sili koja ima nuklearno oružije. Kratko i jasno.
lajkujMe
Posts: 12374
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#273 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by lajkujMe »

u-pet-deka wrote: 07/01/2022 11:47 Siguran sam 100% da će se sve bivše sovjetske republike prije ili kasnije u potpunosti postati opet dio Rusije odnosno opet novog Sovjetskog saveza. Oni će izgubiti svoju suverenost uklj. i Ukrajina. Nema sile na svijetu koja ima muda se suprotstaviti sili koja ima nuklearno oružije. Kratko i jasno.

Podcjenjujes moc naroda da se brani.
Dovoljno je da Ameri pocnu kao 80tih da dijele oruzjem na svakom cosku.
Dzaba ti sve kad svaku zgradu svaki stan moras pretražiti i ocistiti od pobunjenika
zilog
Posts: 7587
Joined: 06/03/2009 11:19

#274 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by zilog »

u-pet-deka wrote: 07/01/2022 11:47 Siguran sam 100% da će se sve bivše sovjetske republike prije ili kasnije u potpunosti postati opet dio Rusije odnosno opet novog Sovjetskog saveza. Oni će izgubiti svoju suverenost uklj. i Ukrajina. Nema sile na svijetu koja ima muda se suprotstaviti sili koja ima nuklearno oružije. Kratko i jasno.
Naivno je vjerovati da ce se u drzavi, koja medju 150 miliona dusa nije mogla naci jos jednog pametnog i sposobnog, nego se mijenjao ustav, nastaviti mir i blagostanje kada jednog dana Palputin preseli na onaj svijet. Do tada, sto krvavije bude sirenje Rusije po bivsem SSSR-u, da bi se sakrili unutrasnji problemi, prije svega korupcija, to ce brzi i krvaviji biti razlaz.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#275 Re: Kazahstan i države nastale raspadom SSSR-a

Post by Sanjarko »

zilog wrote: 07/01/2022 12:44
u-pet-deka wrote: 07/01/2022 11:47 Siguran sam 100% da će se sve bivše sovjetske republike prije ili kasnije u potpunosti postati opet dio Rusije odnosno opet novog Sovjetskog saveza. Oni će izgubiti svoju suverenost uklj. i Ukrajina. Nema sile na svijetu koja ima muda se suprotstaviti sili koja ima nuklearno oružije. Kratko i jasno.
Naivno je vjerovati da ce se u drzavi, koja medju 150 miliona dusa nije mogla naci jos jednog pametnog i sposobnog, nego se mijenjao ustav, nastaviti mir i blagostanje kada jednog dana Palputin preseli na onaj svijet. Do tada, sto krvavije bude sirenje Rusije po bivsem SSSR-u, da bi se sakrili unutrasnji problemi, prije svega korupcija, to ce brzi i krvaviji biti razlaz.
Rasputin, ali moze i ovo.
Post Reply