Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Ateista
Posts: 46850
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#326 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

Project Sejuani wrote: 19/11/2021 08:48
Ateista wrote: 19/11/2021 08:43

Da je u pitanju stvarno opsti interes ok, ali svakom je normalnom jasno da nije i da vakcina ima nikakav ili minimalan uticaj na sirenje virusa i javno zdravlje.
Kad istraživanje zasnivaš na facebook poluitinama dođeš do takvog zaključka.
Al dobro od vas ateista i nisam očekivao neki logični zaključak. Kod vas vrijedi krilatica: Ja, ja, ja i samo JA!
Ja fb ne koristim, a govorim o zvanicnim podacima iz drzava koje su davno presle 70% vakcinisanih i jos uvijek nisu pobijedili virus kao sto su najavljivali.
User avatar
Ateista
Posts: 46850
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#327 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

Project Sejuani wrote: 19/11/2021 08:58
Ateista wrote: 19/11/2021 08:49
Ti koji umru su sami sebi krivi sto su se izlagali opasnosti, nisu se vakcinisali i slicno, da su pazili na sebe bili bi zivi, ne moze neko drugi biti odgovoran za tvoje zdravlje.
Ako je tako, imam ja nekog antrax praha pa bi ga malo rasuo po ferhadiji ko je kriv tim ljudima što će se zaraziti kad se nisu pazili i čuvali svoje zdravlje. Ha ja.
Stvarno ocekujes da ti na to ozbiljno odgovorim?
splinter
Posts: 7514
Joined: 08/10/2011 12:28

#328 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by splinter »

laik1981 wrote: 19/11/2021 09:04
splinter wrote: 19/11/2021 08:54

Novi Zeland i Ausralija i trebaju da se bune. Držali su ih zaključane ko pavijane u ZOO godinu i nešto. Dobro su ljudi prelomili pa napokon organizovali proteste. Kod drugih je to više neki trend, da se izađe na ulicu i protestuje, mislim pogotovu zemlje gdje je već cijepeljeno preko 50, 60% .
Jel ti mislis da su na ovim protestima samo nevakcinisani? Nisu. Evo ja sam vakcinisan i sutra bih izasao na slicne proteste kada bi ih neko ovdje organizovao. Uvode pravila preskacuci zakodonavna tijela na osnovu preporuka raznoraznih kriznih stabova. Ova raznorazna uslovljavanja u vezi sa covidom granice sa anarhijom. Cak i kada ustavni sudovi kazu da se to kosi sa zakonima o ljudskim pravima to se izignorise ili eventualno vrate pare koje su naplatili za kojekakve kazne. Ovakav nacin je pogresan.
A inače smo do Korone imali funkcionalnu pravnu državu?
Baš zato i kažem, ako si već vakcinisan imaš potvrdu onda si ok, mejere te se uglavnom ne dotiču. U čemu je problem?
Ne odnosi se na tebe, nego govorim o ovima na protestima.
Mislim meni je ovo sve više postalo presmiješno, ali ista se rasprava vodi na globalnom nivou i među akademskom zajednicom.
Bukvalno ne osjetim nikakvu razliku u načinu komunikacije, stavovima i branjenima istih iako se radi o mnogo mnogo većoj instanci nego što je jbeni forum.
Ni ja nisam vakcinisan i šta ako mi zabrane ulazak u bilo koju instituciju? Neću se vakcinisati dok god imam antitjela, kad ih nestane, a nadam se da neće, otići ću uraditi test na T ćelije pa ću vidjeti. Uostalom imam dokaz o prisustvu antitjela jer radim test svako mjesec.
A na kraju i Novavax (NVX-CoV2373) boga pitaj kad ću dočekati i gdje primiti cjepivo, tako da nemam izobra.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#329 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Registarska oznaka »

Project Sejuani wrote: 19/11/2021 08:48
Ateista wrote: 19/11/2021 08:43

Da je u pitanju stvarno opsti interes ok, ali svakom je normalnom jasno da nije i da vakcina ima nikakav ili minimalan uticaj na sirenje virusa i javno zdravlje.
Kad istraživanje zasnivaš na facebook poluitinama dođeš do takvog zaključka.
Al dobro od vas ateista i nisam očekivao neki logični zaključak. Kod vas vrijedi krilatica: Ja, ja, ja i samo JA!
Previse si agresivan da nametnes svoje misljenje, sto ne moze proci.

Interese ostavi po strani i ne soli pamet drugima koji imaju svoje misljenje o vakcini. Jel ona dobra ili ne, vrijeme ce pokazati, a ne tvoj agresivni stav.
User avatar
Ateista
Posts: 46850
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#330 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 19/11/2021 09:01
Ateista wrote: 19/11/2021 08:49

To je to, potpuno isti bolesni mentalni sklop kao ovi koji podrzavaju covid propusnice.
u neku ruku "pozitivna" strana ove citave pandemije je to sto skontas s kakvim si ljudima okruzen.
da nije ovoga, ne bih ni pomislila da je moguce da neko nekome zove policiju, jer je izasao na zrak sa djetetom.
srecom bila sam dijete kad je bio rat, ali ovo me asocira i na ono kad su mi roditelji skontali ko su im zapravo prijatelji s kojima su se do jučer družili... :-?
:thumbup: U pravu si, ovakve situacije kao i ratovi pokazu pravo lice nekih ljudi.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32424
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#331 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Bobi »

Nisu ga pobijedili ali su ga pritisnuli u šenesterac, gol samo sto ne padne :D, zato se treba 100% vakcinisati da u revanš udjemo sa prednoscu od gola :D.
User avatar
Ateista
Posts: 46850
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#332 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

laik1981 wrote: 19/11/2021 09:04
splinter wrote: 19/11/2021 08:54

Novi Zeland i Ausralija i trebaju da se bune. Držali su ih zaključane ko pavijane u ZOO godinu i nešto. Dobro su ljudi prelomili pa napokon organizovali proteste. Kod drugih je to više neki trend, da se izađe na ulicu i protestuje, mislim pogotovu zemlje gdje je već cijepeljeno preko 50, 60% .
Jel ti mislis da su na ovim protestima samo nevakcinisani? Nisu. Evo ja sam vakcinisan i sutra bih izasao na slicne proteste kada bi ih neko ovdje organizovao. Uvode pravila preskacuci zakodonavna tijela na osnovu preporuka raznoraznih kriznih stabova. Ova raznorazna uslovljavanja u vezi sa covidom granice sa anarhijom. Cak i kada ustavni sudovi kazu da se to kosi sa zakonima o ljudskim pravima to se izignorise ili eventualno vrate pare koje su naplatili za kojekakve kazne. Ovakav nacin je pogresan.
:thumbup:
Tako je, znam jos puno ljudi koji su vakcinisani a protiv su ovih fasistickih mjera, i ja sam primio jednu dozu, da nisam imao probleme primio bih i drugu, i nevezano za to bih bio lrotiv ovoga kao i svako normalan, ne mogu nikako shvatiti mentalni sklop ljudi koji ovo podrzavaju,pri tome ne mislim na politicare jer oni imaju neke svoje intetese u tome, mislim na obicne ljude.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32424
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#333 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Bobi »

Briga vakcinisane za potvrde, oni šetaju lagano..kašlju šmrću, kišu,,,rahat ljudi, znam po sebi :lol: .
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#334 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Dr. Kuca »

Nikako. Vakcinisi se i onda lagano. Nema borbe peotiv sistema.
User avatar
Ateista
Posts: 46850
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#335 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

Bobi wrote: 19/11/2021 09:23 Nisu ga pobijedili ali su ga pritisnuli u šenesterac, gol samo sto ne padne :D, zato se treba 100% vakcinisati da u revanš udjemo sa prednoscu od gola :D.
Rekli su da je 70% dovoljno, sad odjednom treba 100%... :-)
Treba biti realan, vakcina donekle stiti pojedinca i to je to, neka se vakcinise ko hoce, vakcinisani prenose virus priblizbo isto kao i ostali, mozda cak i vise zbog slabijih simptoma pa ih je manje u izolaciji. Treba samo prestati sa demagogijom kako mozemo biti odgovorni za tudje zdravlje a realno samo mozemo za svoje.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#336 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Project Sejuani »

Registarska oznaka wrote: 19/11/2021 09:22
Project Sejuani wrote: 19/11/2021 08:48
Kad istraživanje zasnivaš na facebook poluitinama dođeš do takvog zaključka.
Al dobro od vas ateista i nisam očekivao neki logični zaključak. Kod vas vrijedi krilatica: Ja, ja, ja i samo JA!
Previse si agresivan da nametnes svoje misljenje, sto ne moze proci.

Interese ostavi po strani i ne soli pamet drugima koji imaju svoje misljenje o vakcini. Jel ona dobra ili ne, vrijeme ce pokazati, a ne tvoj agresivni stav.
Ja previše agresivan dok ste vi sa svojim poluistinama i argumentima ala samo sam ja u pravu i niko više, vi niste agresivni, mehlem za ranu. Dobro je neko reko, treba vas u zatvor a ne da se čovjek bespotrebno raspravlja sa zidom.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#337 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Project Sejuani »

Bobi wrote: 19/11/2021 09:29 Briga vakcinisane za potvrde, oni šetaju lagano..kašlju šmrću, kišu,,,rahat ljudi, znam po sebi :lol: .
Ne znam, ja u ponedeljak drugu astra zeneca dozu primio, ne šmrčem, ne kišem, ne kašljem, nemam temperature, isti sam ko i prije vakcine. Ne djeluje na svakoga isto očigledno.
ajdamo
Posts: 1062
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#338 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by ajdamo »

Project Sejuani wrote: 19/11/2021 07:56 Koje će ovdje biti kmečanje kad uvedu covid potvrde a hoće sigurno.
:izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
Naša vlada je toliko nesposobna da nemamo ni jedinstvenu bazu zaraženih, vakcinisanih i onih koji su preležali koronu.

Nemamo ni QR certifikat/ code koji je priznat u EU.

Tako da će proći još puno govana niz Neretvu dok naši to uvedu.

https://www.bljesak.info/kolumna/kolumn ... rde/365780
laik1981
Posts: 13139
Joined: 05/12/2012 13:04

#339 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by laik1981 »

splinter wrote: 19/11/2021 09:21
A inače smo do Korone imali funkcionalnu pravnu državu?
Baš zato i kažem, ako si već vakcinisan imaš potvrdu onda si ok, mejere te se uglavnom ne dotiču. U čemu je problem?
Ne odnosi se na tebe, nego govorim o ovima na protestima.
Mislim meni je ovo sve više postalo presmiješno, ali ista se rasprava vodi na globalnom nivou i među akademskom zajednicom.
Bukvalno ne osjetim nikakvu razliku u načinu komunikacije, stavovima i branjenima istih iako se radi o mnogo mnogo većoj instanci nego što je jbeni forum.
Ni ja nisam vakcinisan i šta ako mi zabrane ulazak u bilo koju instituciju? Neću se vakcinisati dok god imam antitjela, kad ih nestane, a nadam se da neće, otići ću uraditi test na T ćelije pa ću vidjeti. Uostalom imam dokaz o prisustvu antitjela jer radim test svako mjesec.
A na kraju i Novavax (NVX-CoV2373) boga pitaj kad ću dočekati i gdje primiti cjepivo, tako da nemam izobra.
Ne mislim ja na samo nasu drzavu. Mi smo najmanje relevantni, a i uglavnom smo samo prepisivali od razvijenijih.

Opet iz ovog sto si rekao ne mogu da skontam jesi li ti za ili protiv ovakvog nacina donosenja odluka i represije. Naveo si svoj primjer. Iako posjedujes antitijela ona ti "pravno" ne vaze.

Evo i jucerasnjih preporuka za trecu dozu, pa kaze imunokompromitovani koji su vakcinisani mrna vakcinama treca doza dva mjeseca posle druge. Danas preporuka, sutra mozda pravilo kojim ce se tim osobama uslovljavati ulazak u bolnicu. I hoce li taj sto se ne bude zelio vakcinisati trecom dozom nakon dva mjeseca postati antivakser?

Mora postojati nesto sto ce likovima poput Cerkeza, Vranica i slicnim biti neka kontrola. Danas toga nema. Rade sta hoce i kako hoce. Zakonodavna tijela im nisu potrebna. Anarhija, a ljudi rasparcani i jedni drugima kopaju oci ne kontajuci da ce sutra mozda doci i neko pravilo koje ostale ugrozava na ovaj ili onaj nacin..
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#340 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by soha96 »

kuli1961 wrote: 18/11/2021 23:42
soha96 wrote: 18/11/2021 22:51

Ako ti je mrsko ne moras. :mrgreen:

Ako mislis da mi neces promijeniti misljenje, slobodno izvoli. Ja nisam zadrt nit smatram sebe ultra pametnim. Volio bih da mi promijenis misljenje pa da se ne zgrozavam ovim stvarima koje su mi nelogicne.
Cijeljenje je stvar uvjerenja. Nemam namjeru mijenjati blo cije uvjerenje, stav o necemu. Sebe procjenjujem identicno kao i ti sebe- ni zadrt ni ultra pametan. Ja apsolutno vjerujem medicini, smatram da vecina iz te struke govori u prilog cijepljenju. Za medicinu sam apsolutni laik, smatram da nisam pozvan da medicinske preporuke ili stavove podvrgavam (mojim) kriterijima uobicajenog testa logike (upitno je sta je to test logike, principi silogizma ili nesto drugo, dedukcija, analitika, sinteza, ko zna..). Pokusacu samo da uporedim tvoj licni status sa mojim: TI: 25 g zivota, 2 x prebolovao (na svu srecu); JA: 60 godina, nisam se (jos) zarazio, revakcinisan. Realno, opste stanje mog organizma je sigurno bitno losije od tvog- ti si u naponu snage, ja- na zalasku zivota (realno), izvadjena stitnjaca, jos kad na to dodam svojstvo pusaca od 43 godine, mislim da nema sumnje da su mi u slucaju zaraze a recimo necijepljen sam, sanse za prezivljavanje bitno manje nego tebi. Cijepljenjem, rizik od smrti il teskih posljedica, medicina kaze, bitno smanjujem. Vec ovo mi je dovoljno za stav da se cijepim, time prvenstveno stitim sebe. 3 sedmice nakon revakcinacije radio sam antigenski test- T celija imam 6,7. Dovoljno ili ne, ne znam, prijatelj ljekar mi kaze da je dobro sto tu vrstu AT uopste imam.
U svakom slucaju, dobro je sto smo otvoreni za razgovor.
Istog sam misljenja kao i ti i uradio bih isto na tvom mjestu. :thumbup:

Da li bi se ti vakcinisao kad bismo zamijenili uloge? Ili bi makar cekao da prodje pola godine - godina od druge zaraze pa onda da se vakcinises. A ja cu se morati testirati i placati svakih par dana jer mi drzava ne da potvrdu da sam prebolovao. Valjda ona antitijela se razvila jer sam citao previse clanaka o covidu. Ovo su primjeri nelogicnosti i nepravde u cijeloj ovoj situaciji.
splinter
Posts: 7514
Joined: 08/10/2011 12:28

#341 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by splinter »

laik1981 wrote: 19/11/2021 10:09
splinter wrote: 19/11/2021 09:21
A inače smo do Korone imali funkcionalnu pravnu državu?
Baš zato i kažem, ako si već vakcinisan imaš potvrdu onda si ok, mejere te se uglavnom ne dotiču. U čemu je problem?
Ne odnosi se na tebe, nego govorim o ovima na protestima.
Mislim meni je ovo sve više postalo presmiješno, ali ista se rasprava vodi na globalnom nivou i među akademskom zajednicom.
Bukvalno ne osjetim nikakvu razliku u načinu komunikacije, stavovima i branjenima istih iako se radi o mnogo mnogo većoj instanci nego što je jbeni forum.
Ni ja nisam vakcinisan i šta ako mi zabrane ulazak u bilo koju instituciju? Neću se vakcinisati dok god imam antitjela, kad ih nestane, a nadam se da neće, otići ću uraditi test na T ćelije pa ću vidjeti. Uostalom imam dokaz o prisustvu antitjela jer radim test svako mjesec.
A na kraju i Novavax (NVX-CoV2373) boga pitaj kad ću dočekati i gdje primiti cjepivo, tako da nemam izobra.
Ne mislim ja na samo nasu drzavu. Mi smo najmanje relevantni, a i uglavnom smo samo prepisivali od razvijenijih.

Opet iz ovog sto si rekao ne mogu da skontam jesi li ti za ili protiv ovakvog nacina donosenja odluka i represije. Naveo si svoj primjer. Iako posjedujes antitijela ona ti "pravno" ne vaze.

Evo i jucerasnjih preporuka za trecu dozu, pa kaze imunokompromitovani koji su vakcinisani mrna vakcinama treca doza dva mjeseca posle druge. Danas preporuka, sutra mozda pravilo kojim ce se tim osobama uslovljavati ulazak u bolnicu. I hoce li taj sto se ne bude zelio vakcinisati trecom dozom nakon dva mjeseca postati antivakser?

Mora postojati nesto sto ce likovima poput Cerkeza, Vranica i slicnim biti neka kontrola. Danas toga nema. Rade sta hoce i kako hoce. Zakonodavna tijela im nisu potrebna. Anarhija, a ljudi rasparcani i jedni drugima kopaju oci ne kontajuci da ce sutra mozda doci i neko pravilo koje ostale ugrozava na ovaj ili onaj nacin..
Nisam za ovakav način donošenje mjera.
Pozitivan test na antitjela mi uz potvrdu o preboljelom Covidu važi, iako apsurdno je da oni traže potvrdu o preboljeloj bolesti kao dokaz ali ne i test na antitjela.
Vjerujem u razvoj cjepiva i imunizaciju stanovništva, ali uz odgvoran i sistemski pristup razvoju istoga.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32424
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#342 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Bobi »

Project Sejuani wrote: 19/11/2021 09:59
Bobi wrote: 19/11/2021 09:29 Briga vakcinisane za potvrde, oni šetaju lagano..kašlju šmrću, kišu,,,rahat ljudi, znam po sebi :lol: .
Ne znam, ja u ponedeljak drugu astra zeneca dozu primio, ne šmrčem, ne kišem, ne kašljem, nemam temperature, isti sam ko i prije vakcine. Ne djeluje na svakoga isto očigledno.
Ma ja kašljem od cigara :lol: , šmrćem od hladnog vremena a kišem od sta ja znam čega :lol: . Hocu ti reci da ako se pojave ovi simtomi da znas da i ako je covid da imaš vece šanse da ne krepucneš :D. Kad pocnu umirat moje godište a vakcinisani onda cu se zabrinut :D.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#343 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by soha96 »

un1ted wrote: 19/11/2021 08:29
Registarska oznaka wrote: 19/11/2021 08:16 Bas ce radnje da zabrane ulazak nevakcinisanih, direktno udarajuci na svoju egsistenciju. Ako se vec nisu ugasile firme zbog korone, znajuci da se samo 20-tak posto stanovnistva vakcinisalo.
Mi u Bosni mislimo da smo posebni. Ako je u drugim zemljama pa i okruženju normalno maska, potvrda o vakcinacij odnosno negativnom testu i sve uredno funkcioniše, zašto će biti problem kod nas?

Da neće slučajno kakvi protesti? :lol:
Ista stvari bi bila kao i za vrijeme mjera prosle godine. Vecinom ce se postovati po Sarajevu, tu je svakako i 50% vakcinisanih. U ostatku BiH nece niko postovati, kao sto je i prosle godine sve radilo, lomilo se po diskotekama, gledali mene kao budalu po zenici kad stavim masku iako je obavezna itd.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#344 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Registarska oznaka »

Project Sejuani wrote: 19/11/2021 09:58
Registarska oznaka wrote: 19/11/2021 09:22

Previse si agresivan da nametnes svoje misljenje, sto ne moze proci.

Interese ostavi po strani i ne soli pamet drugima koji imaju svoje misljenje o vakcini. Jel ona dobra ili ne, vrijeme ce pokazati, a ne tvoj agresivni stav.
Ja previše agresivan dok ste vi sa svojim poluistinama i argumentima ala samo sam ja u pravu i niko više, vi niste agresivni, mehlem za ranu. Dobro je neko reko, treba vas u zatvor a ne da se čovjek bespotrebno raspravlja sa zidom.
Pa ajde, zatvorite nas u zatvor ako mozete :lol: :lol: :lol:

Oj ti borac za zdravlje ljudi :lol: :lol: :lol:

Ne blamiraj se
laik1981
Posts: 13139
Joined: 05/12/2012 13:04

#345 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by laik1981 »

splinter wrote: 19/11/2021 10:22

Nisam za ovakav način donošenje mjera.
Pozitivan test na antitjela mi uz potvrdu o preboljelom Covidu važi, iako apsurdno je da oni traže potvrdu o preboljeloj bolesti kao dokaz ali ne i test na antitjela.
Vjerujem u razvoj cjepiva i imunizaciju stanovništva, ali uz odgvoran i sistemski pristup razvoju istoga.
A dali je ovo do sada odgovoran i sistemski pristup razvoja :mrgreen:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#346 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by un1ted »

Pa državu pravimo i rušimo mi, pojedinci, svako od nas. Pitanje je koga ima više. Mislim na nepoštivanje mjera. Ako ja mogu da ne poštujem covid mjere, što očekivati od nekog drugog da poštuje neki drugi zakon?
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#347 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Project Sejuani »

Registarska oznaka wrote: 19/11/2021 10:24
Project Sejuani wrote: 19/11/2021 09:58
Ja previše agresivan dok ste vi sa svojim poluistinama i argumentima ala samo sam ja u pravu i niko više, vi niste agresivni, mehlem za ranu. Dobro je neko reko, treba vas u zatvor a ne da se čovjek bespotrebno raspravlja sa zidom.
Pa ajde, zatvorite nas u zatvor ako mozete :lol: :lol: :lol:

Oj ti borac za zdravlje ljudi :lol: :lol: :lol:

Ne blamiraj se
Neće biti potrebe za tim, sami ćete se vi izolovat od normalnog svijeta, samo polahko.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31580
Joined: 16/04/2011 18:46

#348 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by skafiskafsnjak »

Jao pitanja... Kako postupiti.. pa pokazes potvrdu :D
Ako nemas, odes i kuci pijes kafu :mrgreen:
splinter
Posts: 7514
Joined: 08/10/2011 12:28

#349 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by splinter »

laik1981 wrote: 19/11/2021 10:25
splinter wrote: 19/11/2021 10:22

Nisam za ovakav način donošenje mjera.
Pozitivan test na antitjela mi uz potvrdu o preboljelom Covidu važi, iako apsurdno je da oni traže potvrdu o preboljeloj bolesti kao dokaz ali ne i test na antitjela.
Vjerujem u razvoj cjepiva i imunizaciju stanovništva, ali uz odgvoran i sistemski pristup razvoju istoga.
A dali je ovo do sada odgovoran i sistemski pristup razvoja :mrgreen:
Hmm, vjerujem da se neka cjepiva koja još nisu pojavila razvijaju sistemski. Vjerujem da je dosta mjera dalo rezultate i imalo učinka, međutim normalno je nakon nekog vremena revidirati stvari i uskladiti ih sa razvojem situacije. Vrlo je važno zadržati, odnosno vratiti izgubljeno povjerenje šire populacije.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5730
Joined: 04/08/2020 19:22

#350 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by -Chesterfield- »

Mene jučer zovu sa posla da pitaju jesam li vakcinisan?
Ili su zaboravili ili nisu vodili evidenciju?
Locked