Deblokada Sarajeva???

Post Reply
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#6701 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by TheMule »

trocadero wrote: 04/12/2019 00:02 De ba , ne srdi se, i ne shvaćaj preozbiljno moju i ostale dobronamjerne kritike. :-D
А ђе си га то ти критиково?
trocadero
Posts: 2434
Joined: 14/03/2013 13:57

#6702 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by trocadero »

Neke neprecizne karte grada od prije 40 godina, i još ponešto... :P
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67319
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6703 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by _BataZiv_0809 »

PM72 wrote: 28/11/2019 08:20 Vidim,šalješ u Banoviće one koji ti "smetaju".Preko štele. :wink: Ovdje nam namećeš svoje mišljenje.E ne može tako.Koliko znam,zabranjeno je kloniranje nick-ova a ti ovdje koristiš najmanje tri.I šta sad? Da te prijavim radi nepoštovanja pravila? :-) Sve se bojim da bi to rezultiralo nekom opomenom ili banovanjem.Moderator će ko fol provjeriti adrese :lol: ,jedna sa mobitela,druga sa kompjutera a treća sa laptopa ili sa posla.

Eto,sad i mene prijavi svojim bivšim jaranima moderatorima pa me banujte ...za sva vremena a ja neću otvarati nove nick-ove ...niti ću kratiti pantole i puštati bradicu...a kupam se i tuširam redovno.
NSP je Sarajmen?

Meni je jednom na upit upucen Sarajmenu odgovorio NSP ili obratno, ne sjecam se vise. Mislim da je tema o grbavici....Takodjer obojica koriste vrlo specificnu rijec "naprdjivanje" razmjerno cesto.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#6704 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by strucnjakdemagog »

_BataZiv_0809 wrote: 04/12/2019 16:29
PM72 wrote: 28/11/2019 08:20 Vidim,šalješ u Banoviće one koji ti "smetaju".Preko štele. :wink: Ovdje nam namećeš svoje mišljenje.E ne može tako.Koliko znam,zabranjeno je kloniranje nick-ova a ti ovdje koristiš najmanje tri.I šta sad? Da te prijavim radi nepoštovanja pravila? :-) Sve se bojim da bi to rezultiralo nekom opomenom ili banovanjem.Moderator će ko fol provjeriti adrese :lol: ,jedna sa mobitela,druga sa kompjutera a treća sa laptopa ili sa posla.

Eto,sad i mene prijavi svojim bivšim jaranima moderatorima pa me banujte ...za sva vremena a ja neću otvarati nove nick-ove ...niti ću kratiti pantole i puštati bradicu...a kupam se i tuširam redovno.
NSP je Sarajmen?

Meni je jednom na upit upucen Sarajmenu odgovorio NSP ili obratno, ne sjecam se vise. Mislim da je tema o grbavici....Takodjer obojica koriste vrlo specificnu rijec "naprdjivanje" razmjerno cesto.
Vala i ti sad naprdjujes. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67319
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6705 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by _BataZiv_0809 »

strucnjakdemagog wrote: 04/12/2019 22:12 Vala i ti sad naprdjujes. :lol:
Moguce, ali evo nisam jedini koji je to primjetio. A kad jednom forumasu posaljes pp, a drugi ti na isti odgovori, e to je vec nesto :D
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#6706 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by TheMule »

Престаните напрђивати и дајте простора ТхеЦитезену да коју напише
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#6707 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by hamza_sa »

Dozer wrote: 03/12/2019 10:22
hamza_sa wrote: 03/12/2019 02:07 ............
Eh...moja dobri Hamza... Lijepo si ti to pjesnicki upakovao, ali to ne mijenja nista. Ni tvoje stanje, ni moje, ni bilo koga drugog. Kratko i jasno - nagoozili su nas k'o bekane radi svojih prikrivenih ciljeva i agendi, a onda glatko odbacili, i to je to.

Boldirano! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nista ja, Dozere druze, nisam u svom postu pjesnicki niti pakovao niti upakivao.

Nego, samo napisah ono sto mislim. A, znas kako kazu: "Olovka pise srcem." :-D

Nekako sto vise vremena provodim u krevetu, pogled mi cesto leti ka nebu, a onda gledajuci ovo najljepse nebo iznad najljepse zemlje na svijetu covjeku se svakakve misli roje po tintari, pa tako nastade i onaj moj post.

Sta su uradili sa nas? Pa, vjerovatno onako kako si napisao u ovom postu. Mozda jesu tvoje rijeci za nekoga i grube i vulgarne, ali mislim da odrazavaju istinu.

Kako drugim rijecima to opisati?!

Da li je prekasno da jedni druge pogledamo u oci i priznamo sami sebi da smo mi jedini krivci?

Prije nego sto ti odgovorim napisacu ti nesto sto se je desavalo u vrijeme poslije mog jednog ranajavanja, dok sam se oporavljao. Samo da ti opisem sta mi je znacila ova nasa BiH.

Bio sam tesko ranjen. Nasi doktori, najbolji na svijetu, su sve ucinili da prezivim. Par dana nakon budjenja iz kome, imao sam priliku razgovarati sa jednim od njih, koji mi je posvetio najvise paznje. Objasnjavao mi je sta su sve morali uciniti da bi me pokusali ostaviti u zivotu itd. A, onda sam ga ja pitao kakve su sve posljedice ovog mog ranjavanja, jer sam jos uvijek bio itekako vezan za bolnicku postelju, ne znajuci sta me ceka?

Gledao me je jedno vrijeme i nako potiho progovorio: "Sine moj, mislim da zbog posljedica ranjavanja mozda nikada neces moci imati djece."

Ja sam se samo nasmijao i onako djecije razdragan mu odgovorio: "Ako je to jedina posljedica, halal za Bosnu!!".

Tog momenta sam imao 19 godina. 13 godina poslije, a 11 nakon vjencanja sam ipak dobio kcerkicu.

E, sada da ti odgovorim.

Mi smo krivi, jer smo im mnogo toga i halalili i dozvolili. Te 1992. godine moj halal je bio za Bosnu. Naravno i Hercegovinu. :) Ali, ne za ovakvu.

Oni su nasu ljubav prema ovoj zemlji i mnoge nase "halale" shvatili kao nasu slabost. I vjeruj da nisu pogrijesili u svojoj procjeni.

Danas se vec blizi kraj 2019. godine, a mi se jos uvijek nismo pogledali u oci i priznali sami sebi da smo jedini krivci.

U vrijeme agresije smo bili braca. Bliza i od one koju jedna majka rodi. Zajedno smo prelazili te ratne puteve. Neki od njih su ostajali na njima. Sto bi Andric rekao kao "Znakovi pored puta", da nas opominju i podsjecaju.

A, sta smo mi uradili? Kad je bilo ko od nas otisao tom nekom bratu na mezar ili grob?!?!?!

To je nasa slabost koju su oni iskrositili.

Vjerovatno znas onu pricu iz vremena Jugoslavije, kada je nastavnik istorije prakticno pokazivao ucenicima zasto je Jugoslavija jaka? Davao im je po jedan stap da ga slome i oni su to sa lakocom cinili. Ali, kada im je dao spojenih sest stapovao niko ih nije mogao slomiti.

Za koji dan ce 2020. godina.

Mi se nikada necemo pogledati u oci i priznati da smo mi bili jedini krivci. A, vremenom cemo postati dio onoga sto sam ti pisao u onom postu o spomenicima.

Kao sto uobicajeno volim napisati, i za kraj posta, posto sam cesto u njemu spominjao halal, iskoristicu priliku da ovako javno zatrazim halal i oprost od svih nasih heroja koji su poginuli u odbrani, kao i u pokusajima deblokade Sarajeva, od svih nasih heroja sto branise Republiku Bosnu i Hercegovinu, sto smo dozvolili sve ono sto je Dozer napisao u svom postu.



P.S.
Izvinjavam se svima koji smatraju da ovi moji postovi nemaju veze sa temom. Obecavam da necu vise.




A ti Dozeru, ovo je zato sto neces da dodjes svom drugu na kafu, pa moram druge gnjaviti zbog tebe.
BOBROCK555
Posts: 4
Joined: 30/11/2019 01:14

#6708 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BOBROCK555 »

Hajde ne naprđuj. :lol: Mala sala.Ti da napises "Umirem od raka imam jos 5 dana da zivim" @nekako s proljeca bi postirao mapu Pretisa.Tema se mora nastaviti.Show must go on.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6709 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by high_volume »

strucnjakdemagog wrote: 03/12/2019 19:34
Dozer wrote: 03/12/2019 00:10 To vi tek sad skontali...?
Pa Specijalnoj se sve zasluge spominju samo interno, na proslavama i sl.. Slicna je stvar i s MUP-om generalno. HVO...cuj HVO...pa to su ubaceni elementi.
Specijalnoj ne daju lokaciju za spomenik s onim tenkom jer, kao, ne pripada to u grad. I o tome odlucuje Ajnadzic, koji je u vrijeme kada je Specijalna przila tenkove i branila grad na pocetku bio...gdje ono...u JNA?

Nisam ni znao za tu ideju za spomenik s tenkom. Odlična ideja. O kojem tenku se radi? Onaj s Igmana ili onaj sa Žuči? I gdje se uopšte nalazi onaj tenk sa Golog brda?
Nisam Ajnadžić, ali i ja se protivim blesavoj ideji postavljanja tenkčine u parku 2. Gimnazije. Konačno, imamo Muzej revolucije, mogu se spojiti događaji iz onog i našeg rata, može se odvojiti prostor i tamo napraviti izložbeni paviljoni ratnih događaja i oruđa i oružja. Degutantno je postavljati tenkove i ratne uspomene na prostore koji trebaju predstavljati psihičku i fizičku rekreaciju i odmor ljudi...
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6710 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

hamza_sa wrote: 05/12/2019 01:09
Boldirano! :lol: :lol:

Nista ja, Dozere druze, nisam u svom postu pjesnicki niti pakovao niti upakivao.

Nego, samo napisah ono sto mislim. A, znas kako kazu: "Olovka pise srcem." :-D
Da nisi reinkarnirani Branko Copic onda...? :lol:
Nekako sto vise vremena provodim u krevetu, pogled mi cesto leti ka nebu, a onda gledajuci ovo najljepse nebo iznad najljepse zemlje na svijetu covjeku se svakakve misli roje po tintari, pa tako nastade i onaj moj post.

Sta su uradili sa nas? Pa, vjerovatno onako kako si napisao u ovom postu. Mozda jesu tvoje rijeci za nekoga i grube i vulgarne, ali mislim da odrazavaju istinu.

Kako drugim rijecima to opisati?!

Da li je prekasno da jedni druge pogledamo u oci i priznamo sami sebi da smo mi jedini krivci?

Prije nego sto ti odgovorim napisacu ti nesto sto se je desavalo u vrijeme poslije mog jednog ranajavanja, dok sam se oporavljao. Samo da ti opisem sta mi je znacila ova nasa BiH.

Bio sam tesko ranjen. Nasi doktori, najbolji na svijetu, su sve ucinili da prezivim. Par dana nakon budjenja iz kome, imao sam priliku razgovarati sa jednim od njih, koji mi je posvetio najvise paznje. Objasnjavao mi je sta su sve morali uciniti da bi me pokusali ostaviti u zivotu itd. A, onda sam ga ja pitao kakve su sve posljedice ovog mog ranjavanja, jer sam jos uvijek bio itekako vezan za bolnicku postelju, ne znajuci sta me ceka?

Gledao me je jedno vrijeme i nako potiho progovorio: "Sine moj, mislim da zbog posljedica ranjavanja mozda nikada neces moci imati djece."

Ja sam se samo nasmijao i onako djecije razdragan mu odgovorio: "Ako je to jedina posljedica, halal za Bosnu!!".

Tog momenta sam imao 19 godina. 13 godina poslije, a 11 nakon vjencanja sam ipak dobio kcerkicu.

E, sada da ti odgovorim.

Mi smo krivi, jer smo im mnogo toga i halalili i dozvolili. Te 1992. godine moj halal je bio za Bosnu. Naravno i Hercegovinu. :) Ali, ne za ovakvu.

Oni su nasu ljubav prema ovoj zemlji i mnoge nase "halale" shvatili kao nasu slabost. I vjeruj da nisu pogrijesili u svojoj procjeni.

Danas se vec blizi kraj 2019. godine, a mi se jos uvijek nismo pogledali u oci i priznali sami sebi da smo jedini krivci.

U vrijeme agresije smo bili braca. Bliza i od one koju jedna majka rodi. Zajedno smo prelazili te ratne puteve. Neki od njih su ostajali na njima. Sto bi Andric rekao kao "Znakovi pored puta", da nas opominju i podsjecaju.

A, sta smo mi uradili? Kad je bilo ko od nas otisao tom nekom bratu na mezar ili grob?!?!?!

To je nasa slabost koju su oni iskrositili.

Vjerovatno znas onu pricu iz vremena Jugoslavije, kada je nastavnik istorije prakticno pokazivao ucenicima zasto je Jugoslavija jaka? Davao im je po jedan stap da ga slome i oni su to sa lakocom cinili. Ali, kada im je dao spojenih sest stapovao niko ih nije mogao slomiti.

Za koji dan ce 2020. godina.

Mi se nikada necemo pogledati u oci i priznati da smo mi bili jedini krivci. A, vremenom cemo postati dio onoga sto sam ti pisao u onom postu o spomenicima.

Kao sto uobicajeno volim napisati, i za kraj posta, posto sam cesto u njemu spominjao halal, iskoristicu priliku da ovako javno zatrazim halal i oprost od svih nasih heroja koji su poginuli u odbrani, kao i u pokusajima deblokade Sarajeva, od svih nasih heroja sto branise Republiku Bosnu i Hercegovinu, sto smo dozvolili sve ono sto je Dozer napisao u svom postu.

P.S.
Izvinjavam se svima koji smatraju da ovi moji postovi nemaju veze sa temom. Obecavam da necu vise.

A ti Dozeru, ovo je zato sto neces da dodjes svom drugu na kafu, pa moram druge gnjaviti zbog tebe.
Moj(a) Hamza :lol: ... Pa ja godinama stalno ponavljam, k'o Svabo tra-la-la, da je sve ovo do nas. Da smo mi jedini krivci. Mi smo im dozvolili sve ovo. Prvo smo im omogucili da postanu ovo sto jesu, a onda i presutno dozvoljavamo da rade sve sto rade. Nama prvenstveno, a onda i svima ostalima. Obidjem ja sve svoje poginule, ali rijetko. Nekako mi bude muka kada odem, i shvatim za sta su dali zivote. A 100% znam da ih nisu dali za ovo sto imamo danas, niti za ove koje imamo danas da odlucuju za nas... I onda, i pored svega, jednostavno nemam ni snage ni volje da odem. Kriv sam, jesam i znam to, ali tako je kako je.

Da ti bilo sta kazem, neces mi vjerovati. Ali, iskreno, ima duze od mjesec dana da hocu da dodjem, da sjednemo i malo pricamo, ali jednostavno se potrefilo da sam ove godine totalno razduzen po poslovnim putevima. :( Ali obecavam da cemo je piti vrlo brzo.
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6711 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

high_volume wrote: 05/12/2019 09:12 Nisam Ajnadžić, ali i ja se protivim blesavoj ideji postavljanja tenkčine u parku 2. Gimnazije. Konačno, imamo Muzej revolucije, mogu se spojiti događaji iz onog i našeg rata, može se odvojiti prostor i tamo napraviti izložbeni paviljoni ratnih događaja i oruđa i oružja. Degutantno je postavljati tenkove i ratne uspomene na prostore koji trebaju predstavljati psihičku i fizičku rekreaciju i odmor ljudi...
Pola svijeta moze, ali kod nas jok...
https://www.google.com/search?q=WWI+mon ... 84&bih=768
dedomraz
Posts: 83
Joined: 16/01/2013 16:21

#6712 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dedomraz »

User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#6713 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by strucnjakdemagog »

dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445

Sere ko foka. :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6714 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

strucnjakdemagog wrote: 07/12/2019 00:58
dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445

Sere ko foka. :D
Zasto sere....necu da pricam o glumi ali ono sto je pisao za.brata je istina.
Znao sam Duleta licno kao i Miru Nogo koja se spominje u prici.
Njegov buraz je najebo mnogo vise nego sto on zna al nema veze.
User avatar
arman1
Posts: 5371
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#6715 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by arman1 »

Kad ste se tako fino razvezali haj skontajte kako da deblokiramo Rajvosa kad dođe ovih 2.000 - 5.000 "dobronamjernih".
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6716 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445
Svaka cast Bori. Koliko god nekome ovo sto je rekao o ratu i svemu ostalom izgleda kao laz, zapravo sigurno nije. Ko je iskren prema sebi, pronaci ce se u njegovim rijecima. I meni se gadi ovo "mi", "nasi", "njihovi" u tom etno-vjerskom smislu. Sto se mene tice, to je mentalni sklop koji oznacava teski izostanak inteligencije.

@exliberal
Daj detalje za Borinog brata, ako znas. Na kraju krajeva, i to je dio price o ratnom Sarajevu.

@arman
"Dobronamjerni" su vec tu, zauzeli sve raskrsnice, parkinge trznih centara i supermarketa, a sve ih je vise i unutar objekata. Svi redom prose.
Ovo je sad vec OT, a mozda i nije jer nam sad mozda zaista slijedi jedna nova deblokada, ili bar pokusaj...
Iskreno, ovo se nije smjelo dozvoliti, pogotovo jer se u 90% slucajeva ne ardi o izbjeglicama, nego o migrantima.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6717 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

Dozer wrote: 08/12/2019 00:14
dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445
Svaka cast Bori. Koliko god nekome ovo sto je rekao o ratu i svemu ostalom izgleda kao laz, zapravo sigurno nije. Ko je iskren prema sebi, pronaci ce se u njegovim rijecima. I meni se gadi ovo "mi", "nasi", "njihovi" u tom etno-vjerskom smislu. Sto se mene tice, to je mentalni sklop koji oznacava teski izostanak inteligencije.

@exliberal
Daj detalje za Borinog brata, ako znas. Na kraju krajeva, i to je dio price o ratnom Sarajevu.

@arman
"Dobronamjerni" su vec tu, zauzeli sve raskrsnice, parkinge trznih centara i supermarketa, a sve ih je vise i unutar objekata. Svi redom prose.
Ovo je sad vec OT, a mozda i nije jer nam sad mozda zaista slijedi jedna nova deblokada, ili bar pokusaj...
Iskreno, ovo se nije smjelo dozvoliti, pogotovo jer se u 90% slucajeva ne ardi o izbjeglicama, nego o migrantima.
Dule je zaglavio na Dobrinji, jer nije htjeo da izlazi iako su ga neki zvali, ovo sto njegov buraz prica da je bio prosrpski nastrojen ja nesto nekupujem.
Ne jednom smo se zapili i nikad nije nista rekao da bi se moglo zakljucit da je nacionalno nastrojen.
On je radio u Izvrsnom vijecu, na 11 spratu u racunovodstvu kao programer i bio je bas dobar ali ga jebavalo sto je volio casu inace bi odavno bio u energoinvestu, ako nije bio na poslu mogao si ga naci u onoj kafani kod vrbanja mosta ( tilava jel tako :)).
Mira mu je bila vise od kolegice al nek ostane na tome.
Dusko je najebo na Dobrinji pogotovo sto je Boro bio na srpskoj strani. Posto je bio nepodoban bio je u radnoj ceti i ne jednom je bio poslat gdje niko nije isao. Vidio sam ga jednom par mjeseci prije pogibije prepolovio se nisam ga prepoznao kad sam ga sreo, da nije bilo brkova mislio bi da me neko zajebava. Rekao mi je da je svasta bilo ali nije htjeo da ulazi u detalje, samo je rekao na kraju cuvaj se ko zna kad cemo se sresti slijedeci put.
Cuo sam od nekih ljudi da su ga bas maltretirali ali to nemogu ni potvrdit niti demantovat.
Ljudi koji su znali oba brata su govorili da je Dusko bio bolji ali...jebala ga rakija.

To je sto ja znam.
User avatar
arman1
Posts: 5371
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#6718 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by arman1 »

Dozer wrote: 08/12/2019 00:14
@arman
"Dobronamjerni" su vec tu, zauzeli sve raskrsnice, parkinge trznih centara i supermarketa, a sve ih je vise i unutar objekata. Svi redom prose.
Ovo je sad vec OT, a mozda i nije jer nam sad mozda zaista slijedi jedna nova deblokada, ili bar pokusaj...
Iskreno, ovo se nije smjelo dozvoliti, pogotovo jer se u 90% slucajeva ne ardi o izbjeglicama, nego o migrantima.
Mnogi od njih su kriminalci sa iskustvom. Ima tu narkomana kao i svake druge bagre, Dio njih je prošao kojekakve obuke i ko može skontati prepozna likove s kojima se nije šaliti. Doktorica koja je radila u jednom od udruženja koja su pomagala u "Biri" i "Vučijaku" tvrdi da među njima ima puno osoba sa ranama od vatrenog i hladnog oružja, kao i onih sa tragovima repetitivnih uboda igle(narkomani i dijabetičari).
Većina su ipak "samo trbuhom za kruhom".

Ovo sade je blagi oblik anarhije, a ubrzo ide katastrofa. Pitaj prijatelje ili rodbinu iz krajine. Dodaj tome da još 10.000 do 12.000 čeka u srbiji da nam dođe u "goste". I još uvijek je bruka onih koji su još na putu ka evropi. Bez sistemskog rješenja iz Sarajeva, a posebnos Ilidže će mo se početi još masovnije iseljavati.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#6719 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by strucnjakdemagog »

exliberal-ex wrote: 07/12/2019 15:22
strucnjakdemagog wrote: 07/12/2019 00:58
dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445

Sere ko foka. :D
Zasto sere....necu da pricam o glumi ali ono sto je pisao za.brata je istina.
Znao sam Duleta licno kao i Miru Nogo koja se spominje u prici.
Njegov buraz je najebo mnogo vise nego sto on zna al nema veze.
Ma to sam napisao više onako žargonski. Vjerujem da je istina što priča, jedino što malo više patetiše, ali dobro.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6720 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by exliberal-ex »

strucnjakdemagog wrote: 08/12/2019 14:39
exliberal-ex wrote: 07/12/2019 15:22
Zasto sere....necu da pricam o glumi ali ono sto je pisao za.brata je istina.
Znao sam Duleta licno kao i Miru Nogo koja se spominje u prici.
Njegov buraz je najebo mnogo vise nego sto on zna al nema veze.
Ma to sam napisao više onako žargonski. Vjerujem da je istina što priča, jedino što malo više patetiše, ali dobro.
Ah slazem se onda sa tobom.....umjetnici znaju odlutat
BOBROCK555
Posts: 4
Joined: 30/11/2019 01:14

#6721 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BOBROCK555 »

Dozer wrote: 08/12/2019 00:14
dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445
Svaka cast Bori. Koliko god nekome ovo sto je rekao o ratu i svemu ostalom izgleda kao laz, zapravo sigurno nije. Ko je iskren prema sebi, pronaci ce se u njegovim rijecima. I meni se gadi ovo "mi", "nasi", "njihovi" u tom etno-vjerskom smislu. Sto se mene tice, to je mentalni sklop koji oznacava teski izostanak inteligencije.

@exliberal
Daj detalje za Borinog brata, ako znas. Na kraju krajeva, i to je dio price o ratnom Sarajevu.

@arman
"Dobronamjerni" su vec tu, zauzeli sve raskrsnice, parkinge trznih centara i supermarketa, a sve ih je vise i unutar objekata. Svi redom prose.
Ovo je sad vec OT, a mozda i nije jer nam sad mozda zaista slijedi jedna nova deblokada, ili bar pokusaj...
Iskreno, ovo se nije smjelo dozvoliti, pogotovo jer se u 90% slucajeva ne ardi o izbjeglicama, nego o migrantima.
Koje rijeci smo trebali koristiti u toku rata umjesto nasi?
U mome naselju nijednom Srbinu nista nije bilo,s kim sam bio dobar prije rata ostao sam dobar i u toku i poslije rata.Oni Srbi ciji su clanovi porodice bili na drugoj strani su lagali da su u Njemackoj.Ni njima nista nije bilo,niti im je neko nesto lose rekao.Jedan je krenuo da bijezi na Grbavicu pa su ga nasi(uh izvinjavam se Dozeru Armija BiH) ranili.Niko ga nije dotakao.Sigurno oko 90% sarajevskih Srba je otislo u cetnike da puca po svojim bivsim komsijama i prijateljima.Nikada nisam cuo da je ijedan od njih upozorio svije komsije Muslimane i Hrvate sta ce biti, a znali su svi.Kako objasnti da jednog dana nase komsije Srbi ce se pretvoriti u seriske ubice i poceti ubijati svoje komsije samo zato sto su druge vjere.Oni sa snajperima su ubijali sviju redom,nije pisalo nikom na celu koje je nacije.
Jedan dio onih koji nisu otisli su poslali negdje svoje poroduice ,i ostali da cuvaju stanove.Jedan Srbin koji je radio sa mojim starim,kaze bio je kod nekog Srbina koji mu je poceo hvaliti Karadzica..Takvi i danas zive u gradu.Ne mogu ja ocekivati od svog komasije Saleta da uzme snajper i puca po Grbavici ili ispaljuje granate.Zahvalan sam takvima sto nisu otisli u cetnike,ali oni ne osjecaju mrznju koju osjecam ja.Svi oni koji su otisli na Grbavicu pa negdje drugo u inostranstvo ili Beograd ne zamjeram.Ne kazem da su svi Srbi cetnici ali oko 90% ih jeste.Pogledajte sliku na ovom linku.
https://www.hrankovic.eu/portal/popis-o ... kom-kraju/
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#6722 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by strucnjakdemagog »

BOBROCK555 wrote: 10/12/2019 00:33
Dozer wrote: 08/12/2019 00:14
dedomraz wrote: 07/12/2019 00:00 Kako sam pucao na Sarajevo

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1066445
Svaka cast Bori. Koliko god nekome ovo sto je rekao o ratu i svemu ostalom izgleda kao laz, zapravo sigurno nije. Ko je iskren prema sebi, pronaci ce se u njegovim rijecima. I meni se gadi ovo "mi", "nasi", "njihovi" u tom etno-vjerskom smislu. Sto se mene tice, to je mentalni sklop koji oznacava teski izostanak inteligencije.

@exliberal
Daj detalje za Borinog brata, ako znas. Na kraju krajeva, i to je dio price o ratnom Sarajevu.

@arman
"Dobronamjerni" su vec tu, zauzeli sve raskrsnice, parkinge trznih centara i supermarketa, a sve ih je vise i unutar objekata. Svi redom prose.
Ovo je sad vec OT, a mozda i nije jer nam sad mozda zaista slijedi jedna nova deblokada, ili bar pokusaj...
Iskreno, ovo se nije smjelo dozvoliti, pogotovo jer se u 90% slucajeva ne ardi o izbjeglicama, nego o migrantima.
Koje rijeci smo trebali koristiti u toku rata umjesto nasi?
U mome naselju nijednom Srbinu nista nije bilo,s kim sam bio dobar prije rata ostao sam dobar i u toku i poslije rata.Oni Srbi ciji su clanovi porodice bili na drugoj strani su lagali da su u Njemackoj.Ni njima nista nije bilo,niti im je neko nesto lose rekao.Jedan je krenuo da bijezi na Grbavicu pa su ga nasi(uh izvinjavam se Dozeru Armija BiH) ranili.Niko ga nije dotakao.Sigurno oko 90% sarajevskih Srba je otislo u cetnike da puca po svojim bivsim komsijama i prijateljima.Nikada nisam cuo da je ijedan od njih upozorio svije komsije Muslimane i Hrvate sta ce biti, a znali su svi.Kako objasnti da jednog dana nase komsije Srbi ce se pretvoriti u seriske ubice i poceti ubijati svoje komsije samo zato sto su druge vjere.Oni sa snajperima su ubijali sviju redom,nije pisalo nikom na celu koje je nacije.
Jedan dio onih koji nisu otisli su poslali negdje svoje poroduice ,i ostali da cuvaju stanove.Jedan Srbin koji je radio sa mojim starim,kaze bio je kod nekog Srbina koji mu je poceo hvaliti Karadzica..Takvi i danas zive u gradu.Ne mogu ja ocekivati od svog komasije Saleta da uzme snajper i puca po Grbavici ili ispaljuje granate.Zahvalan sam takvima sto nisu otisli u cetnike,ali oni ne osjecaju mrznju koju osjecam ja.Svi oni koji su otisli na Grbavicu pa negdje drugo u inostranstvo ili Beograd ne zamjeram.Ne kazem da su svi Srbi cetnici ali oko 90% ih jeste.Pogledajte sliku na ovom linku.
https://www.hrankovic.eu/portal/popis-o ... kom-kraju/

Ti si onaj klonirani dijasporac? I opet mlatiš istu priču. :-) :run:
BOBROCK555
Posts: 4
Joined: 30/11/2019 01:14

#6723 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BOBROCK555 »

strucnjakdemagog wrote: 10/12/2019 00:49
BOBROCK555 wrote: 10/12/2019 00:33
Dozer wrote: 08/12/2019 00:14
Svaka cast Bori. Koliko god nekome ovo sto je rekao o ratu i svemu ostalom izgleda kao laz, zapravo sigurno nije. Ko je iskren prema sebi, pronaci ce se u njegovim rijecima. I meni se gadi ovo "mi", "nasi", "njihovi" u tom etno-vjerskom smislu. Sto se mene tice, to je mentalni sklop koji oznacava teski izostanak inteligencije.

@exliberal
Daj detalje za Borinog brata, ako znas. Na kraju krajeva, i to je dio price o ratnom Sarajevu.

@arman
"Dobronamjerni" su vec tu, zauzeli sve raskrsnice, parkinge trznih centara i supermarketa, a sve ih je vise i unutar objekata. Svi redom prose.
Ovo je sad vec OT, a mozda i nije jer nam sad mozda zaista slijedi jedna nova deblokada, ili bar pokusaj...
Iskreno, ovo se nije smjelo dozvoliti, pogotovo jer se u 90% slucajeva ne ardi o izbjeglicama, nego o migrantima.
Koje rijeci smo trebali koristiti u toku rata umjesto nasi?
U mome naselju nijednom Srbinu nista nije bilo,s kim sam bio dobar prije rata ostao sam dobar i u toku i poslije rata.Oni Srbi ciji su clanovi porodice bili na drugoj strani su lagali da su u Njemackoj.Ni njima nista nije bilo,niti im je neko nesto lose rekao.Jedan je krenuo da bijezi na Grbavicu pa su ga nasi(uh izvinjavam se Dozeru Armija BiH) ranili.Niko ga nije dotakao.Sigurno oko 90% sarajevskih Srba je otislo u cetnike da puca po svojim bivsim komsijama i prijateljima.Nikada nisam cuo da je ijedan od njih upozorio svije komsije Muslimane i Hrvate sta ce biti, a znali su svi.Kako objasnti da jednog dana nase komsije Srbi ce se pretvoriti u seriske ubice i poceti ubijati svoje komsije samo zato sto su druge vjere.Oni sa snajperima su ubijali sviju redom,nije pisalo nikom na celu koje je nacije.
Jedan dio onih koji nisu otisli su poslali negdje svoje poroduice ,i ostali da cuvaju stanove.Jedan Srbin koji je radio sa mojim starim,kaze bio je kod nekog Srbina koji mu je poceo hvaliti Karadzica..Takvi i danas zive u gradu.Ne mogu ja ocekivati od svog komasije Saleta da uzme snajper i puca po Grbavici ili ispaljuje granate.Zahvalan sam takvima sto nisu otisli u cetnike,ali oni ne osjecaju mrznju koju osjecam ja.Svi oni koji su otisli na Grbavicu pa negdje drugo u inostranstvo ili Beograd ne zamjeram.Ne kazem da su svi Srbi cetnici ali oko 90% ih jeste.Pogledajte sliku na ovom linku.
https://www.hrankovic.eu/portal/popis-o ... kom-kraju/

Ti si onaj klonirani dijasporac? I opet mlatiš istu priču. :-) :run:
Kakav dijasporac :D ?Je li ima nesto neistinito u mom postu?
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6724 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

BOBROCK555 wrote: 10/12/2019 00:33 Koje rijeci smo trebali koristiti u toku rata umjesto nasi?
U mome naselju nijednom Srbinu nista nije bilo,s kim sam bio dobar prije rata ostao sam dobar i u toku i poslije rata.Oni Srbi ciji su clanovi porodice bili na drugoj strani su lagali da su u Njemackoj.Ni njima nista nije bilo,niti im je neko nesto lose rekao.Jedan je krenuo da bijezi na Grbavicu pa su ga nasi(uh izvinjavam se Dozeru Armija BiH) ranili.Niko ga nije dotakao.Sigurno oko 90% sarajevskih Srba je otislo u cetnike da puca po svojim bivsim komsijama i prijateljima.Nikada nisam cuo da je ijedan od njih upozorio svije komsije Muslimane i Hrvate sta ce biti, a znali su svi.Kako objasnti da jednog dana nase komsije Srbi ce se pretvoriti u seriske ubice i poceti ubijati svoje komsije samo zato sto su druge vjere.Oni sa snajperima su ubijali sviju redom,nije pisalo nikom na celu koje je nacije.
Jedan dio onih koji nisu otisli su poslali negdje svoje poroduice ,i ostali da cuvaju stanove.Jedan Srbin koji je radio sa mojim starim,kaze bio je kod nekog Srbina koji mu je poceo hvaliti Karadzica..Takvi i danas zive u gradu.Ne mogu ja ocekivati od svog komasije Saleta da uzme snajper i puca po Grbavici ili ispaljuje granate.Zahvalan sam takvima sto nisu otisli u cetnike,ali oni ne osjecaju mrznju koju osjecam ja.Svi oni koji su otisli na Grbavicu pa negdje drugo u inostranstvo ili Beograd ne zamjeram.Ne kazem da su svi Srbi cetnici ali oko 90% ih jeste.Pogledajte sliku na ovom linku.
https://www.hrankovic.eu/portal/popis-o ... kom-kraju/
Tako to ispadne kad se ne razumije poenta price, a zeli se reci nesto "bitno"... :zzzz:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6725 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

_BataZiv_0809 wrote: 04/12/2019 16:29
Meni je jednom na upit upucen Sarajmenu odgovorio NSP ili obratno, ne sjecam se vise. Mislim da je tema o grbavici....Takodjer obojica koriste vrlo specificnu rijec "naprdjivanje" razmjerno cesto.
Ja sam odmah primjetio da su oba imaju isti rigidni rezon, tu sve je bilo idealno, sve je to put do slobode u akcija u fazama i nemoj sta negativno da napises, ali nisam razmisljao o toj infantinoj varijanti da je to isti lik sa dva accounta, a sad makes perfect sense, pogotovo ovi Banovici preko stele!
Post Reply