Video nadzor - savjeti

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1 Video nadzor - savjeti

Post by preludezalude »

Trebao bih uskoro montirati video nadzor sa 3 unutrasnje kamere i 3 vanjske. Posto se u ove stvari ne razumijem trebaju mi savjeti. Pracenje u realnim vremenu na kompu, snimac, nocni rezim, vlastito napajanje. Pojma nemam sta je dobro a sta ne, koji su proizvodjaci dobri i pouzdani? Koja je okvirna cijena?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2 Re: Video nadzor - savjeti

Post by valjuga »

Osnovno da znaš da ti treba snimač sa 8 kanala jer sa 6 kanala ne postoji.
Ja bih izabrao Hikvision ili Dahua, i to da su ip a ne analogne.
Pozzz
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3 Re: Video nadzor - savjeti

Post by CPT »

preludezalude wrote:Trebao bih uskoro montirati video nadzor sa 3 unutrasnje kamere i 3 vanjske. Posto se u ove stvari ne razumijem trebaju mi savjeti. Pracenje u realnim vremenu na kompu, snimac, nocni rezim, vlastito napajanje. Pojma nemam sta je dobro a sta ne, koji su proizvodjaci dobri i pouzdani? Koja je okvirna cijena?
zavisi od zelja, klasika ili digitalno...
klasika: rekorder od 160KM dalje + disk
kamere od: 20KM dalje (koliko platis toliko dobijes)

ip: rekorder od 120KM dalje + disk
kamere od 150KM dalje (vazi isto kao i gore)
dodaj trosak za PPoE

Za duzi arhiv ili backup uzmi sistem sa vise diskova, pozeljna je kupola sa grijanjem ako to mislis koristiti vani. Znaci ako imas ogranicen budzet uzmi malo bolju klasiku.
Benjo34
Posts: 1927
Joined: 21/01/2018 00:49

#4 Re: Video nadzor - savjeti

Post by Benjo34 »

Pozdrav

Imam problem pa bi mi dobro dosla pomoc, čisto da znam gdje bi mogao pronaci riješenje.

Imam na objektu 4 kamere, 2 rotirajuce, 2 fiksirane, DVC su rotirajuce a fixne nisam siguran al vjerovatno su iste. Problem nastaje nakon 24, najvise 48 sati, iskljuce se i preko aplikacije ne mogu pristupiti sve dok ne resetujem modem. Jel neko zna u čemu bi mogao biti probelm?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#5 Re: Video nadzor - savjeti

Post by valjuga »

Benjo34 wrote:Pozdrav

Imam problem pa bi mi dobro dosla pomoc, čisto da znam gdje bi mogao pronaci riješenje.

Imam na objektu 4 kamere, 2 rotirajuce, 2 fiksirane, DVC su rotirajuce a fixne nisam siguran al vjerovatno su iste. Problem nastaje nakon 24, najvise 48 sati, iskljuce se i preko aplikacije ne mogu pristupiti sve dok ne resetujem modem. Jel neko zna u čemu bi mogao biti probelm?
Pa najvjerovatnije da je u modemu problem.
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#6 Re: Video nadzor - savjeti

Post by HardCore »

Ima li neko da mi predlozi best buy s ebay-a do 300km zbog carine, a mozda da se nesto i iskombinuje u 2 narudzbe pa da ode i iznad 300km ugl trebi mi min 6 camera da ima recorder i da moze online pregled..
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#7 Re: Video nadzor - savjeti

Post by valjuga »

:lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#8 Re: Video nadzor - savjeti

Post by HardCore »

valjuga wrote::lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.

Na olx s 4 kamere 150KM, ne trazim 4k kamere
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#9 Re: Video nadzor - savjeti

Post by REDDEVILS »

HardCore wrote:
valjuga wrote::lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.

Na olx s 4 kamere 150KM, ne trazim 4k kamere
Uzmi na Olixu procices jeftinije od 300 KM :mrgreen:
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#10 Re: Video nadzor - savjeti

Post by HardCore »

REDDEVILS wrote:
HardCore wrote:
valjuga wrote::lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.

Na olx s 4 kamere 150KM, ne trazim 4k kamere
Uzmi na Olixu procices jeftinije od 300 KM :mrgreen:
Uzmi ti :izet:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#11 Re: Video nadzor - savjeti

Post by valjuga »

HardCore wrote:
valjuga wrote::lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.

Na olx s 4 kamere 150KM, ne trazim 4k kamere
Al snimak sa takvih kamera i snimača treba pogledat prije kupovine.Jer to nije ni D1 rezolucija obično.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#12 Re: Video nadzor - savjeti

Post by CPT »

HardCore wrote:
valjuga wrote::lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.

Na olx s 4 kamere 150KM, ne trazim 4k kamere
malo trazis :lol: cuj 6 kamera, rekorder ali ne mora biti 4k...

znaci samo disk (1 iako bi trebao bar 2) je 200KM (od 300KM budzeta)

gdje su tu jos kamere, rekorder, ... :-) :-)
User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#13 Re: Video nadzor - savjeti

Post by HardCore »

CPT wrote:
HardCore wrote:
valjuga wrote::lol:
Malo ti je to kamera za taj bužet.

Na olx s 4 kamere 150KM, ne trazim 4k kamere
malo trazis :lol: cuj 6 kamera, rekorder ali ne mora biti 4k...

znaci samo disk (1 iako bi trebao bar 2) je 200KM (od 300KM budzeta)

gdje su tu jos kamere, rekorder, ... :-) :-)
Haj ti procitaj ponovo sta sam gore napisao, do 300 km zbog carine, mogu izvrsiti narudjbu u djelovima ako je iznad 300.. Tipa recorded i hdd, a poslje par dana kamere.. Ne znam sta tu nije jasno, a kako vidim na ebay milion nekih marki, sve i jedna nepoznata
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#14 Re: Video nadzor - savjeti

Post by CPT »

HardCore wrote:znaci samo disk (1 iako bi trebao bar 2) je 200KM (od 300KM budzeta)

gdje su tu jos kamere, rekorder, ... :-) :-)
Haj ti procitaj ponovo sta sam gore napisao, do 300 km zbog carine, mogu izvrsiti narudjbu u djelovima ako je iznad 300.. Tipa recorded i hdd, a poslje par dana kamere.. Ne znam sta tu nije jasno, a kako vidim na ebay milion nekih marki, sve i jedna nepoznata[/quote]

za bar priblizno normalnu stvar ces toliko dati samo za kablove.... dodaj nekih 400KM za neki jeftin rekorder (pitanje koliko se to isplati al ok), dodaj 400KM 2x2TB raid, dodaj bar 6x100KM za kamere, 200KM za manji UPS, itd, itd, itd....

i na kraju ces imati opet nesto sto ne vrijedi pola q. jer poslije 5pm nece vidjeti nista, a rezolucija ce svakako biti 300*200
Dzemss
Posts: 127
Joined: 22/02/2012 22:50

#15 Re: Video nadzor - savjeti

Post by Dzemss »

Upravo sam i ja iste gledao na piku i strašno su jeftine. Vjerovatno je skroz loš kvalitet snimka.
Mene zanima da li ima neka mogućnost da se kupe 3-4 ip kamere i da se spoje direktno na računar preko rutera.
Sad sam kupio jednu cca 80KM sa aliexpresa i nisam je uspio spojiti na računar. Pratim je samo preko mobitela.
Vidio sam da ima mogućnost pa ako je neko šta slično radio ako moze da objasni. Posto imam računar uvijek upaljen volio bi da mi se on ponaša kao snimač. Ova ima mogućnost SD kartice al šta ako je ko otkine i odnese :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#16 Re: Video nadzor - savjeti

Post by Haris.ba »

Koju ip kameru preporučujete?

Treba mi jedan komad, bitna mi je detekcija pokreta i da šalje na mail.

Zatvoren prostor nekih cca 15 kvadrata da prati.
Da se veže preko wifi, može uživo pregledati preko mobitela. mogao bih možda i direktno žicom ako je neophodno signal interneta dovesti.

Hvala.
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#17 Re: Video nadzor - savjeti

Post by gentoo »

Realno.. od ovih "non cloud" rijesenja jedini Ubiquiti ima smisla.. Mozda i taj Hikvision iako nisam nikad to dirao.

To ti je ovo: https://www.senetic.hr/product/UVC-G3-BULLET (x komada koliko ti treba)

+ ovo https://www.senetic.hr/product/UNVR

+ ovo https://www.senetic.hr/product/ST10000VE0008 ili ovo https://www.senetic.hr/product/WD82PURZ


To je ako hoces da radis kako treba. Ako neces, onda OLX :D
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#18 Re: Video nadzor - savjeti

Post by diablobih »

Ma kada je jedna ili par kamera u pitanju, bolje je nesto sto salje na cloud. Pogledaj Eufy, oni imaju finih stvari, ja imam doorbell sa kamerom od njih, i kamere te indoor izgledaju dobro. Sad da uzima zbog jedne kamere NVR i ostale stvari, ne vrijedi.
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#19 Re: Video nadzor - savjeti

Post by rida1976 »

Hikvision, Dahua, Ezviz..sve ti može završiti posao a ne košta puno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65600
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#20 Re: Video nadzor - savjeti

Post by _BataZiv_0809 »

Biljezim se, ovo ce mi trebat.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#21 Re: Video nadzor - savjeti

Post by Haris.ba »

Gdje najbolje otici u radnju u Sarajevu i kupiti kameru?

Valja li icemu ovo:

https://procomp.ba/kamere-za-video-nadz ... -c310.html
Vanjska kamera TP-Link Wi-Fi Tapo C310
Ultra-High-Definition Video: Records every image in crystal-clear 3MP definition; Wired or Wireless Networking: Connect your camera to the network through Ethernet or WiFi for more flexible installation; Advanced Night Vision: Provides a visual distance of up to 98 ft (30m) even in total darkness; Motion Detection and Notifications: Notifies you when the camera detects movement; Sound and Light Alarm: Trigger light and sound effects to frighten away unwanted visitors; Two-Way Audio: Enables communication through a built-in microphone and speaker; Safe Storage: Locally stores up to 128 GB 3MP video on a microSD card, offering convenient access to your video footage.; Voice Control: Free Up Your Hands with Voice Control: Works with the Google Assistant and Amazon Alexa. (Google Assistant and Amazon Alexa are not available in all languages and countries).
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#22 Re: Video nadzor - savjeti

Post by diablobih »

Haris.ba wrote: 03/08/2021 20:00 Gdje najbolje otici u radnju u Sarajevu i kupiti kameru?

Valja li icemu ovo:

https://procomp.ba/kamere-za-video-nadz ... -c310.html
Vanjska kamera TP-Link Wi-Fi Tapo C310
Ultra-High-Definition Video: Records every image in crystal-clear 3MP definition; Wired or Wireless Networking: Connect your camera to the network through Ethernet or WiFi for more flexible installation; Advanced Night Vision: Provides a visual distance of up to 98 ft (30m) even in total darkness; Motion Detection and Notifications: Notifies you when the camera detects movement; Sound and Light Alarm: Trigger light and sound effects to frighten away unwanted visitors; Two-Way Audio: Enables communication through a built-in microphone and speaker; Safe Storage: Locally stores up to 128 GB 3MP video on a microSD card, offering convenient access to your video footage.; Voice Control: Free Up Your Hands with Voice Control: Works with the Google Assistant and Amazon Alexa. (Google Assistant and Amazon Alexa are not available in all languages and countries).
Kupi na amazonu preko pesoto.ba

bhphotovideo salje neke stvari i direktno preko stranice, ali zavisi od itema do itema kolika je postarina.
eval
Posts: 9
Joined: 21/08/2017 21:43

#23 Re: Video nadzor - savjeti

Post by eval »

Pozdrav,

Moze li preporuka za wifi kameru, da ima domet nekih desetak metara, da je napajanje preko adaptera, budzet nekih 150 km..
Sta forumasi koriste ili preporucuju :sax: :D
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#24 Video nadzor privatnog objekta

Post by preludezalude »

Ima li neko na forumu da se dobro razumije u video nadzor, razne opcije povezivanja, snimanje i daljinsko pracenje?
rename
Posts: 70
Joined: 19/05/2018 03:12

#25 Re: Video nadzor - savjeti

Post by rename »

Ima li neko prijedlog ?
Htio bi nabaviti dvije wifi kamere jednu ispred ulaza a druga bi bila unutra i samo da provucem napajanje. Koje bi mi preporucili i ono sto me interesuje jeste da li mi je za njih potreban nvr ili ima neka solucija da uz kamere uzmem neki cloud ? Ako mi mozete pomoci posto sam u tim stvarima neznalica :-D :-D
Post Reply