Viber

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#51 Re: Viber

Post by Kapri »

Ako nemas sta za reci bolje suti,nisi interesantan PAMETNJAKOVICU
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#52 Re: Viber

Post by semirsar »

Kapri wrote:Ako nemas sta za reci bolje suti,nisi interesantan PAMETNJAKOVICU
Pitanje je... :skoljka: otud smajleki :stolica:

P.S. Da me ne ruzis, ev' da ti recem... postoji mogucnost,
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#53 Re: Viber

Post by vicious »

Kapri wrote:Postoji li mogucnost da sa jednog uredjaja koji sam ranije koristila prebaciti sve viber razgovore na novi uredjaj(isti je broj telefona)?
Viber izvorno ne podržava ovu opciju, jedino što možeš uraditi je da napraviš backup file sa svim razgovorima i pošalješ sebi na email.
https://support.viber.com/customer/port ... AddBMlQGnk
Taj backup fajl se međutim ne može učitati u viber na novom uređaju, nego samo pregledati kao tekst.

Ovo što ti pitaš je navodno moguće nekim aplikacijama koje se (naravno) plaćaju, ili na neke druge dosta komplikovane načine za koje treba root oba uređaja. Ako ti se da čitati ima nešto o tome ovdje: http://android.stackexchange.com/questi ... -new-phone


EDIT: sad tek naletih na ovaj clanak na viber supportu od 16.10., znaci ide ovo kako je Pitar sa Kariba napisao:
https://support.viber.com/customer/en/p ... AdiZslQGnk
Last edited by vicious on 19/10/2016 14:13, edited 2 times in total.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#54 Re: Viber

Post by Pitar sa Kariba »

Otvori acc. na Google drive-u. Povezi Viber sa tim acc. (e-mailom) i napravi back-up.
Viber -> Postavke -> Sig. kopija Vibera. i opleti. :D
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#55 Re: Viber

Post by Kapri »

Hvala momci.Ali mislila sam neka mogucnost da se razgovori povrate kao na viber u novom uredjaju.Ne samo kao pisani tekst na mailu
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#56 Re: RE: Re: Viber

Post by vicious »

Kapri wrote:Hvala momci.Ali mislila sam neka mogucnost da se razgovori povrate kao na viber u novom uredjaju.Ne samo kao pisani tekst na mailu
Pa eto to sad može ovako kako je Pitar s Kariba napisao.
Vidi i onaj zadnji link sto sam postavio.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#57 Re: Viber

Post by supercali »

Kapri wrote:Hvala momci.Ali mislila sam neka mogucnost da se razgovori povrate kao na viber u novom uredjaju.Ne samo kao pisani tekst na mailu
Moguce je
Imam program za to
Odemo na kafu i ja ti sredim :)
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#58 Re: Viber

Post by vicious »

već sam se pitao kako to da se respo još nije javio sa nekim ovakvim prijedlogom :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#59 Re: Viber

Post by supercali »

Ako se nisam javio znaci nisam vidio javim se ja makar bila godina zakasnjenja
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#60 Re: Viber

Post by Kataklinger »

Desava li se vama da ne mozete vidjeti sliku nekog kontakta s Vibera iako vas taj kontakt ima na svojoj kontakt listi?
Ili se to desava iskljucivo kad druga strana izbrise kontakt i zabrani da se vidi slika kod onih koji nisu na listi?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#61 Re: Viber

Post by amar1994 »

Kataklinger wrote:Desava li se vama da ne mozete vidjeti sliku nekog kontakta s Vibera iako vas taj kontakt ima na svojoj kontakt listi?
Ili se to desava iskljucivo kad druga strana izbrise kontakt i zabrani da se vidi slika kod onih koji nisu na listi?
meni se desavalo :wink:
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#62 Re: Viber

Post by Tyke »

Handri li vas auto-downloading photos?
Donedavno mi je radila ona opcija na Viberu:
settings>media>auto download preko mobilne mreze ili wifi (pa ancekiram te 2 opcije).

Medjutim, posljednjih sedmica mi se svaka fotka koja pristigne na viber automatski snima u galeriju, iako sam na viberu iskljucio tu opciju. Citam na ne da i drugi imaju isti problem. Jel' ko uspio to rijesiti i kako?
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#63 Re: Viber

Post by probook »

Tyke wrote:Handri li vas auto-downloading photos?
Donedavno mi je radila ona opcija na Viberu:
settings>media>auto download preko mobilne mreze ili wifi (pa ancekiram te 2 opcije).

Medjutim, posljednjih sedmica mi se svaka fotka koja pristigne na viber automatski snima u galeriju, iako sam na viberu iskljucio tu opciju. Citam na ne da i drugi imaju isti problem. Jel' ko uspio to rijesiti i kako?
I kod mene isto :oops:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#64 Re: Viber

Post by amar1994 »

Isto
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#65 Re: Viber

Post by ljuspica »

Kupila sam novi telefon Lumia i instalirala skajp i viber u njega i u laptop.naravno imala sam i novi broj i sve sam rucno umetla nove kontakte. obzirom da je tel.poslovni sad zelim sve to da izbrisem. nedavno sam promjenila samo broj ali je sve ostalo u tel. kao da nista nisma ucinila. da li trebam uradit slijedece:izbrisat kontakte.izbrisat viber i promjenit broj hocu li tada zauvijek izgubiti trag osobama koje sam imala na popisu kontakta i za viber i za imenik?dakle hocu da se zauvijek kutarisem ovog broja da onaj ko me ima vidi na mrezi ZADNJI PUT BILA (npr danas) NA MREZI 17.11.2016.g.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66 Re: Viber

Post by muha_sa »

ljuspica wrote:Kupila sam novi telefon Lumia i instalirala skajp i viber u njega i u laptop.naravno imala sam i novi broj i sve sam rucno umetla nove kontakte. obzirom da je tel.poslovni sad zelim sve to da izbrisem. nedavno sam promjenila samo broj ali je sve ostalo u tel. kao da nista nisma ucinila. da li trebam uradit slijedece:izbrisat kontakte.izbrisat viber i promjenit broj hocu li tada zauvijek izgubiti trag osobama koje sam imala na popisu kontakta i za viber i za imenik?dakle hocu da se zauvijek kutarisem ovog broja da onaj ko me ima vidi na mrezi ZADNJI PUT BILA (npr danas) NA MREZI 17.11.2016.g.
na lapašu imaš puljku Backspase--nju i PrntScr istovremeno pritisni--onda Delete i F13 pa Enter
User avatar
howdy
Posts: 3542
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#67 Re: Viber

Post by howdy »

muha_sa wrote:
ljuspica wrote:Kupila sam novi telefon Lumia i instalirala skajp i viber u njega i u laptop.naravno imala sam i novi broj i sve sam rucno umetla nove kontakte. obzirom da je tel.poslovni sad zelim sve to da izbrisem. nedavno sam promjenila samo broj ali je sve ostalo u tel. kao da nista nisma ucinila. da li trebam uradit slijedece:izbrisat kontakte.izbrisat viber i promjenit broj hocu li tada zauvijek izgubiti trag osobama koje sam imala na popisu kontakta i za viber i za imenik?dakle hocu da se zauvijek kutarisem ovog broja da onaj ko me ima vidi na mrezi ZADNJI PUT BILA (npr danas) NA MREZI 17.11.2016.g.
na lapašu imaš puljku Backspase--nju i PrntScr istovremeno pritisni--onda Delete i F13 pa Enter
prije toga ctrl-alt-del
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: Viber

Post by Truba »

imam osjećaj da smo se više dopisivali dok se plaćao SMS
što vi velite?
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#69 Re: Viber

Post by zforumas »

muha_sa wrote:
ljuspica wrote:Kupila sam novi telefon Lumia i instalirala skajp i viber u njega i u laptop.naravno imala sam i novi broj i sve sam rucno umetla nove kontakte. obzirom da je tel.poslovni sad zelim sve to da izbrisem. nedavno sam promjenila samo broj ali je sve ostalo u tel. kao da nista nisma ucinila. da li trebam uradit slijedece:izbrisat kontakte.izbrisat viber i promjenit broj hocu li tada zauvijek izgubiti trag osobama koje sam imala na popisu kontakta i za viber i za imenik?dakle hocu da se zauvijek kutarisem ovog broja da onaj ko me ima vidi na mrezi ZADNJI PUT BILA (npr danas) NA MREZI 17.11.2016.g.
na lapašu imaš puljku Backspase--nju i PrntScr istovremeno pritisni--onda Delete i F13 pa Enter
Objasnio :thumbup:
Kljucaj temu!
:lol:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#70 Re: Viber

Post by radiša »

ljuspica wrote:Kupila sam novi telefon Lumia i instalirala skajp i viber u njega i u laptop.naravno imala sam i novi broj i sve sam rucno umetla nove kontakte. obzirom da je tel.poslovni sad zelim sve to da izbrisem. nedavno sam promjenila samo broj ali je sve ostalo u tel. kao da nista nisma ucinila. da li trebam uradit slijedece:izbrisat kontakte.izbrisat viber i promjenit broj hocu li tada zauvijek izgubiti trag osobama koje sam imala na popisu kontakta i za viber i za imenik?dakle hocu da se zauvijek kutarisem ovog broja da onaj ko me ima vidi na mrezi ZADNJI PUT BILA (npr danas) NA MREZI 17.11.2016.g.
Moras izbrisat viber i stavit drugi gugl account da bi sve navedeno postigla.Najbolje da vratis telefon na fabricke postavke i napravis novi gugl account.
User avatar
cincilator2012
Posts: 314
Joined: 11/01/2013 13:58
Contact:

#71 Re: Viber

Post by cincilator2012 »

Pozz, posto cesto mijenjam ROM-ove na telefonu, svaki put mi salje obavijest svim kontaktima (nakon promjene ROM-a) da sam se "prikljucio na viber". Ima li nacin da se ova opcija nekako iskljuci?

lp
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#72 Re: Viber

Post by muha_sa »

cincilator2012 wrote:Pozz, posto cesto mijenjam ROM-ove na telefonu, svaki put mi salje obavijest svim kontaktima (nakon promjene ROM-a) da sam se "prikljucio na viber". Ima li nacin da se ova opcija nekako iskljuci?

lp
udješ u postavke i ukucaš da izbriše obavjest pri mjenjanju ROM-a
User avatar
cincilator2012
Posts: 314
Joined: 11/01/2013 13:58
Contact:

#73 Re: Viber

Post by cincilator2012 »

Moze li konkretnije?
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#74 Re: Viber

Post by zforumas »

cincilator2012 wrote:Moze li konkretnije?
kod muhe je sve kratko i jasno :mrgreen:

Ja koliko znam postoji opcija da ti iskljucis notifikacije da tebi dolaze, ali ne znam da li postoji opcija da iskljucis da "saljes" te obavijesti
User avatar
cincilator2012
Posts: 314
Joined: 11/01/2013 13:58
Contact:

#75 Re: Viber

Post by cincilator2012 »

Ma znam za te notifikacije, al' oci istrosih trazeci za ovu :)
Post Reply