VIBER, pitanje

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#1 VIBER, pitanje

Post by braca »

Godinama izbjegavam da se prikljucim na „Viber“ jer ne zelim da budem bas previse dostupan, ali je ocito da Viber ima dosta svojih prednosti, pa me interesira odgovor na situaciju opisanu u narednom tekstu.

Znaci, ako se prikljucim na Viber, SVI, ali bas svi, kontakti/osobe iz adresara moga mobitela, a koji imaju instaliran Viber, automatski dobijaju poruku da sam se i ja prikljucio na Viber, a ja istovremeno dobijam njihove fotografije na svoj mobitel (tamo gdje postoje, ali ovaj detalj nije vazan za ovu pricu).

No, ja imam dosta brojeva telefona u svom mobitelu, kao i svako od nas, za koje ne zelim da vlasnici tih brojeva telefona znaju da ja imam njihove brojeve (npr. poslovni partner kojega sam trebao kontaktirati, ali nisam, mozda broj djevojke za koju ne zelim da zna da imam njen broj telefona...nabrajam nasumice.... itd).

Pitanje: kada se prikljucim na Viber, da li osoba ciji broj telefona imam u svome mobitelu i ciju sam sliku dobio kao povratnu informaciju da ta osoba ima Viber, dobija obavijest da sam se i ja prikljucio na Viber, iako ta osoba nema moj broj telefona pohranjen u svome mobitelu?

Thanks.
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#2 Re: VIBER, pitanje

Post by titinho »

ne znam da li ima opcija na mobitelu da ne posalje poruke da si se pridruzio viberu al znam da sam ga instalirao na windows 8 i sam je poslao svima poruku da sam opet dosao na viber.


znaci nemoj pokusavati skidati ga na windows 8 jer ces se zeznuti !
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#3 Re: VIBER, pitanje

Post by manekenka u penziji »

Osobe koje ti imaš u svom imeniku mogu te kontaktirati samo ako oni imaju tvoj broj telefona i nikako drugačije.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#4 Re: VIBER, pitanje

Post by doff »

Nema veze da li ti njih imaš u kontaktu, samo ako oni imaju tebe onda će dobiti obavijest.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#5 Re: VIBER, pitanje

Post by braca »

doff wrote:Nema veze da li ti njih imaš u kontaktu, samo ako oni imaju tebe onda će dobiti obavijest.
Mozda sam malo zakomplicirao pitanje, probacu da pojednostavim: znaci, kada sam se prikljucio na Viber, dobio sam nazad slike osoba koje imaju Viber i cije brojeve telefona imam u svome mobitelu. Pitanje: iako sam ja dobio njihovu sliku nazad jer imam njihov broj telefona u svome adresaru, ako oni nemaju moj broj u svome adresaru, da li mogu radi Vibera skontati da ja imam njihov broj, da li im se ja "prikazujem"?

Cini mi se da si mi vec odgovorio, ali zelim da budem siguran. Thanks jos jednom.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#6 Re: VIBER, pitanje

Post by doff »

braca wrote:Mozda sam malo zakomplicirao pitanje, probacu da pojednostavim: znaci, kada sam se prikljucio na Viber, dobio sam nazad slike osoba koje imaju Viber i cije brojeve telefona imam u svome mobitelu. Pitanje: iako sam ja dobio njihovu sliku nazad jer imam njihov broj telefona u svome adresaru, ako oni nemaju moj broj u svome adresaru, da li mogu radi Vibera skontati da ja imam njihov broj, da li im se ja "prikazujem"?

Cini mi se da si mi vec odgovorio, ali zelim da budem siguran. Thanks jos jednom.
Oni će dobiti obavijest samo ako oni tebe imaju u svom kontaktu, džaba što ti njih imaš. Ako te nemaju u imeniku, neće ni dobiti obavijest. :) Dakle, do njih je
loool
Posts: 1015
Joined: 16/03/2014 16:34
Location: abuzenze

#7 Re: VIBER, pitanje

Post by loool »

Prikazujes se onom ko ima tvoj broj i ciji broj imas ti,ko te nema priheftanog nece te ni vidjet bez obzira sto ti imas njega,thats all.Da nisi mozda Arkan kad se tako krijes? :lol:
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#8 Re: VIBER, pitanje

Post by AstorH »

Ako u imenik telefona nije unesen neki broj, Viber app ga ne moze povuci u listu Viber kontakata.Dakle ne postoji nacin da se to dogodi s obzirom da taj broj ne postoji u tvom imeniku osim ako je manualno unesen u Viber aplikaciju jer na Viberu se moze ostvariti konekcija/poziv izmedju brojeva manualnim ukucavanjem u Viber aplikaciju bez sinkroniziranja sa kontaktima iz mobilnog uredjaja.Dakle Viber moze raditi sa uredjajem bez SIM utora/kartice, bez GPRS-a i bez ijednog broja u memoriji telefona koristeci samo wi-fi konekciju.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#9 Re: VIBER, pitanje

Post by braca »

Hvala puno, cijenim vase odgovore i mislim da sam dobio precizan odgovor na ono sto sam pitao. Thanks jos jednom.
Bolesni Doktor
Posts: 552
Joined: 05/04/2014 19:58

#10 Re: Odg: VIBER, pitanje

Post by Bolesni Doktor »

I u viberu i u whats appu je problem.
Dodao sam kontakt u mobitel,koji ima whats app i viber,ali neće da ga prikaže u kontaktima aplikacija.Konekcija je dobra,sve je u redu,osvježavao sam i provjeravao broj 100 puta da budem siguran,ali ništa...
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#11 VIBER, pitanje

Post by AstorH »

Ocito da je do tebe, tj. do tel./ unosa broja dok obje app.ne rade kako treba.
Uneseni broj u tel.ili SIM. mora se poklapati tocno kako je taj broj registriran na Viberu.
Znaci ako je moj br. +38599123456789
tako treba da bude memoriran i na tvom tel da bi me Viber prepoznao u aplikaciji kao aktivnog korisnika.

Ako je sve tocno uneseno, a ne prikazuje ti ga u kontaktima Vibera - onda taj korisnik nema Viber aplikaciju instaliranu na mobitelu ili je nije aktivirao pod tim brojem kojeg ti imas.

http://www.viberfaq.com/why-viber-fails ... iber-user/

Za whats app ne znam, to ne koristim, ali je vjerovatno princip isti.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#12 Re: VIBER, pitanje

Post by Curve »

AstorH wrote:Ako je sve tocno uneseno, a ne prikazuje ti ga u kontaktima Vibera - onda taj korisnik nema Viber aplikaciju instaliranu na mobitelu ili je nije aktivirao pod tim brojem kojeg ti imas.
potpisujem
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#13 Re: VIBER, pitanje

Post by Stjui »

meni se nakon zadnjeg apdejta vibera dešava da kada pošaljem sliku kontaktima ,stiže ona zadnja slika koju sam poslao prije apdejta.zna li neko rješenje za problem?
traumahot
Posts: 137
Joined: 05/09/2014 15:02

#14 Re: VIBER, pitanje

Post by traumahot »

Stjui wrote:meni se nakon zadnjeg apdejta vibera dešava da kada pošaljem sliku kontaktima ,stiže ona zadnja slika koju sam poslao prije apdejta.zna li neko rješenje za problem?
Probaj izbristai viber pa ponovo instalirati, meni je pomagalo sa nekim apikacijama. :thumbup:
master_player
Posts: 79
Joined: 05/05/2012 23:27

#15 Re: VIBER, pitanje

Post by master_player »

kod zadnje verzije vibera jel tacno da se ne moze ostvariti video call bez prednje kamere?
na slicnim aplikacijama pomaze i zadnja samo je to neprakticno
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#16 Re: VIBER, pitanje

Post by mad mike »

izvinjavam se za off,al interesuje me da li se na windows 8 (na racunaru) moze viber koristiti a da nije preko aplikacije,nego preko programa kao na win7 ?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#17 Re: VIBER, pitanje

Post by Maharadza »

mad mike wrote:izvinjavam se za off,al interesuje me da li se na windows 8 (na racunaru) moze viber koristiti a da nije preko aplikacije,nego preko programa kao na win7 ?
http://viber.com/desktop
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#18 Re: AW: VIBER, pitanje

Post by Burkoff »

mad mike wrote:izvinjavam se za off,al interesuje me da li se na windows 8 (na racunaru) moze viber koristiti a da nije preko aplikacije,nego preko programa kao na win7 ?
Pa ja koristim program viber na windows 8 kao sto sam na win 7. Free nadjes i koristis.
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#19 Re: VIBER, pitanje

Post by andr0id »

master_player wrote:kod zadnje verzije vibera jel tacno da se ne moze ostvariti video call bez prednje kamere?
na slicnim aplikacijama pomaze i zadnja samo je to neprakticno
Nisam jos testirao. Ali dok svi ne obave update tj ta osoba s kojom zelis video poziv obaviti , mora i ona update uraditi. Pa ce kamera proraditi. A to sad ne znam. Logicno mi je da ne radi ako nema prednje kamere koja ima uvijek malo pixela zbog prijenosa slike..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#20 Re: AW: VIBER, pitanje

Post by mad mike »

Maharadza wrote:
mad mike wrote:izvinjavam se za off,al interesuje me da li se na windows 8 (na racunaru) moze viber koristiti a da nije preko aplikacije,nego preko programa kao na win7 ?
http://viber.com/desktop
hvala puno :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: VIBER, pitanje

Post by kakavdanakneiskustvu »

Pratim
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#22 Re: VIBER, pitanje

Post by Mentha_Piperita »

Ako vidite nečiju sliku na viberu na telefonu ali ne vidite sliku iste osobe na desktopu (računar), da li vas je ta osoba blokirala na viberu ili izbrisala iz kontakata (iz telefona)? Hvala. :-D
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#23 Re: VIBER, pitanje

Post by samo pozitiva »

Mentha_Piperita wrote:Ako vidite nečiju sliku na viberu na telefonu ali ne vidite sliku iste osobe na desktopu (računar), da li vas je ta osoba blokirala na viberu ili izbrisala iz kontakata (iz telefona)? Hvala. :-D
ako ne vidis status :izet:
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#24 Re: VIBER, pitanje

Post by Mentha_Piperita »

samo pozitiva wrote:
Mentha_Piperita wrote:Ako vidite nečiju sliku na viberu na telefonu ali ne vidite sliku iste osobe na desktopu (računar), da li vas je ta osoba blokirala na viberu ili izbrisala iz kontakata (iz telefona)? Hvala. :-D
ako ne vidis status :izet:
Zanima me koje je od ovo dvoje, čisto da znam :D .

P.S. Sve je za ljude :P .
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#25 Re: VIBER, pitanje

Post by Yapi Yapo »

Mentha_Piperita wrote:Ako vidite nečiju sliku na viberu na telefonu ali ne vidite sliku iste osobe na desktopu (računar), da li vas je ta osoba blokirala na viberu ili izbrisala iz kontakata (iz telefona)? Hvala. :-D
ako vidiš sliku na mobitelu, a ne vidiš kad je bila online, a na pc ne vidiš sliku nikako - to znači da si blokirana.
Post Reply