Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#76 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

nece sigurno, a za ovu koju sam ti rekao mislim da stvarno vrijedi pogledati i razmisliti,punica ima taj model i vec 2 god.prezadovoljna kako joj dobro pere. :-D
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#77 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

Karabaja wrote:
debela wrote:gorac hvala :) meni je i tih 1000 obrtaja previse jer se bojim da ce ves biti ko da ga je krava zvakala.
pa uvijek možeš smanjiti obrtaje, to je samo broj maksimalnih obrtaja

To je tacno , sad imas na podesivacu raspone po 200 obrtaja pa biras hoces li od 400, 600. 800, 1000 ili vise ako ima. Osjetljivije rublje i zavjese neces centrifugirati na velikom broju , a bijeli stavis na max kao i posteljinu i peskire , i svi zaadovoljni . svakako srecno
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#78 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by debela »

e bas vam hvala na informacijama. nisam nikad kupovala masinu pa nisam ni upucena u te novitete. da vam kazem koliko je stara ova moja ne biste mi vjerovali :-)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#79 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Nadinka »

Ja sma na kraju kupila u Beku , ves masinu na akciji, 800 obrtaja, 5 kg, 415 KM, estetski sasvim fina, plića je, ima sve moguce programe, opciju odgode pranja, postavljanja broja obrtaja itd :)
Nagledala sma se okolo, mislila kupiti Candy, ali za minimalno 200 km razlike (kolko je bilo u tom momentu, u robotu nije nista bilo), nije mi bilo vrijedno toga, jer i ova ima 5 godina garanciju.
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#80 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zonna »

zanima me ako neko zna, da li je pametno kupovati masine za 9 kg vesa? da li to posebno kvari istu? da li se ves dobro opere? da li trosi vise struje?
i kad sam vec podigla temu, koje sada masine preporucujete i gdje?
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#81 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Filter »

zonna wrote:zanima me ako neko zna, da li je pametno kupovati masine za 9 kg vesa? da li to posebno kvari istu? da li se ves dobro opere? da li trosi vise struje?
i kad sam vec podigla temu, koje sada masine preporucujete i gdje?
zavisi koliko vas ima i koliko prljate. 9 kila vesa je mashala. zeznuto je brkati sareno i bijelo ( :roll: naucio na tezi nacin)
cekati da ti se nakupi bijelog ili sarenog je malo upitno, elem skontaj koliko prljate pa onda u soping.

koja marka tip?? koliko para toliko i muzike. masine na sebi imaju one oznake A+ ili AA itd. sto vise pluseva i slova A to je bolji stroj i naravno, vise novcica...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#82 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by van Basten »

(tek) neki dan, drugim poslom šetajući Ciglanama vidjeh Miele radnju... ako se traži kvalitet to je definitivno marka br.1, e sad pitanje je za čiji je džep... uglavnom sam kroz izlog primjetio neku na izgled haos dobru veš mašinu ali i cijena je bila četverocifrena, a sa nekom 51% sigurnošću bih rekao da je prva cifra bila 2 :-)
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#83 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zonna »

da sumiramo onda :-) treba uzeti masinu koja nije digitalna, 6 kg maksimalno i izbjegavati gorenje.
jesam li dobro sazela sve napisano?
LG znaci otpada jer je kod njih sve digitalno.
indesit sam vidjela na Ilidzi 6kg do 1000 obrta nekih 590 KM

ovo je pravo zeznuto! ne kupuje covjek svaki dan masinu za ves i definitivno nije u toku sta bi trebalo izbjegavati a sta ne... :cry:
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#84 Re:

Post by SadaMeHuseine »

melb26sa wrote:Ja imam kombo perilica/susilica od Candy i prezadovoljna - ima gomilu raznih programa te za vunu te osjetljivo rublje, tajmer kad hoces da pere... ma skoro sto ne prica. Cijena - bila je 1100 KM na Pofalicima - ispod AC Quattro ili kako se vec zove robna kuca preko puta elektroenergetske skole.
I kod mene ista ....Candy (model ALiSSE)...5 kg pere- 5 kg suši....1300 obrataja i ja sam je kupio u EŠ Company na Pofalićima. Vidio sam da ih ima i u MERKUR-u na Stupu,a čini mi se da Candy sad ima svoje predstavništvo...mašina je zvjer....kad krene "frticuga" (ili centrifuga), kontaš da MIG 29 polijeće, al zato gaće....b'jele ko behar!!! :-) :-) :-) :-)
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#85 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by baby24 »

e sto me Sadame nasmija :-)) gace k'o behar :D
ja samo da kazem da moja LG, 7kg, 1000 obrtaja vec 6 godina radi k'o sad:-) samo da je sad ne ureknem:-)
User avatar
pepito
Posts: 105
Joined: 22/09/2008 21:42

#86 Panasonic ves masina (perilica)

Post by pepito »

ima li neko Panasonic ves masinu i kakvi su utisci?
da li ste mozda nesto culi o tim masinama?

konkretno npr. model Panasonic NA-148VA2 ili NA-128VA2...kakav je servis za panasonik tehniku i gdje se nalazi?
Dr Che Guevara
Posts: 1
Joined: 04/07/2011 14:27

#87 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Dr Che Guevara »

Trebam te wrote:
debela wrote:gorac hvala :) meni je i tih 1000 obrtaja previse jer se bojim da ce ves biti ko da ga je krava zvakala.
Broj Max obrtaja od 1000 je mali, trebas minimum 1200-1400 i nece biti ves kao da ga je krava zvakala, potreban je veci broj obrtaja posebno zimi za peskire i bijeli ves...

Preporucujem Hotpoint
E ovako, imam Hotpoint Ariston 8 pere 6 suši i mogu vam reći da sam se za**bao kao nikad u životu. Dvoumio se između njega i Bosch ali me prevariše sa garancijom od pet godina. Čim sam je dobio reklamirao sam je radi kvara na smeringu (nesnosan zvuk), zamalo me komšije nisu istjerale. Nakon toga se napatio dok sam im objasnio da istu trebaju zamjeniti. Dođe nova kad imam šta vidjeti. Kvalitet opranog veša totalno loš u odnosu na prethodnu Bosch koju sam imao (koji li me samo đavo natjera da kupujem kombinovanu). Uglavnom, sav veš je pun nekakve prašine i kada se samo pere. Kada supruga kupi veš sa štrike ili kada pegla obavezno kilu prašine prospe. Ama poludili skroz naskroz. Razmijenio desetke imejlova sa Aristonom i na kraju ovi hahari iz General Servisa sve izlagali, kad sam ih ubio dokazima (snimio kamerom i sačuvao proznanice a nisam im rekao) onda me mole ovi iz Aristona da je ponovo pogledaju. Izbacio g. iz kuće jer mi je dijete alregeno - čak se i alergija javila kad sam je kupio mada je možda slučajnost(ako ima zainteresovanih daje u pola cijene, ima još 4.8 g garancije). Elem, ljudi ja sam se strašno zeznuo sa Hotpoint Aristonom pa se pazite. Tipično za talijane - okolo kalaj unutra belaj. Ako im je Ariston top proizvod onda ne znam šta da kažem za Indesit. Pazite se.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#88 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

up!
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#89 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Sarayman »

Moje iskustvo s LG masinom je super pozitivno. Kupljena u aprilu 2007. 1400 okretaja, 7 kg vesa, Direct Drive motor i do dana danasnjeg nikad se nije ni zakasljala. Pere ves za moju cetveroclanu porodicu vec 7 godina bez ikakvog i najmanjeg kvara, sto je itekako snazan demantij za optuzbe izrecene od par forumasa (nekoliko postova iznad). LG sa DD motorom - topla preporuka onima koji mogu platiti nesto vecu cijenu..
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#90 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ema_ »

Može preporuka mašine da nije baš preskupa :-D ?
User avatar
Benny Lava
Posts: 153
Joined: 02/04/2010 18:23

#91 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Benny Lava »

Dr Che Guevara wrote: E ovako, imam Hotpoint Ariston 8 pere 6 suši i mogu vam reći da sam se za**bao kao nikad u životu. Dvoumio se između njega i Bosch ali me prevariše sa garancijom od pet godina. Čim sam je dobio reklamirao sam je radi kvara na smeringu (nesnosan zvuk), zamalo me komšije nisu istjerale. Nakon toga se napatio dok sam im objasnio da istu trebaju zamjeniti. Dođe nova kad imam šta vidjeti. Kvalitet opranog veša totalno loš u odnosu na prethodnu Bosch koju sam imao (koji li me samo đavo natjera da kupujem kombinovanu). Uglavnom, sav veš je pun nekakve prašine i kada se samo pere. Kada supruga kupi veš sa štrike ili kada pegla obavezno kilu prašine prospe. Ama poludili skroz naskroz. Razmijenio desetke imejlova sa Aristonom i na kraju ovi hahari iz General Servisa sve izlagali, kad sam ih ubio dokazima (snimio kamerom i sačuvao proznanice a nisam im rekao) onda me mole ovi iz Aristona da je ponovo pogledaju. Izbacio g. iz kuće jer mi je dijete alregeno - čak se i alergija javila kad sam je kupio mada je možda slučajnost(ako ima zainteresovanih daje u pola cijene, ima još 4.8 g garancije). Elem, ljudi ja sam se strašno zeznuo sa Hotpoint Aristonom pa se pazite. Tipično za talijane - okolo kalaj unutra belaj. Ako im je Ariston top proizvod onda ne znam šta da kažem za Indesit. Pazite se.
Mi imamo Ariston kombinovanu - 7 kg pere, 5 kg susi, i prezadovoljni smo. Jeste malcice bucnija, ali nista strasno. Pere odlicno, a faktor je i deterdzent koji se koristi prilikom pranja, susi jos bolje :) ; i srecom, nemamo problema s nikakvom vrstom prasine. Culi smo od nekih ljudi da im nakon susenja ves smrdi po izgorenoj plastici, kod nas opet to nije slucaj. Ne znam, mozda je do serije, loseg skladistenja ili ko zna...
Inace, posjedujemo njihovu pecnicu i frizider, cime smo takodjer zadovoljni. Koliko dugo, budemo vidjeli. :-D
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#92 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:13, edited 1 time in total.
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#93 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by maajaa »

Ja vec 12 godina imam Zanussi ves masinu, nisam imala nikakvih problema sa njom, niti jedan jedini kvar! E sad ili sam bas imala srece ili su im masine inace tako dobre, ne znam. Vidjela sam da Zanussi ima Robot, ne znam ima li jos negdje.
bleso
Posts: 4
Joined: 11/06/2012 13:37

#94 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by bleso »

maajaa wrote:Ja vec 12 godina imam Zanussi ves masinu, nisam imala nikakvih problema sa njom, niti jedan jedini kvar! E sad ili sam bas imala srece ili su im masine inace tako dobre, ne znam. Vidjela sam da Zanussi ima Robot, ne znam ima li jos negdje.

I ja imam Zanussi masinu staru 12 godina. 5-6 pranja sedmicno, gomila zivotinjskih dlaka... nikakvih problema... kupio kad i koncarev frizider u robotu....
Buduci da mi je frizider poceo otkazivati (trosi puno struje), bio sam u potrezi za novim. U Robotu vidio LAZNJAKA Zanussija (isti kao i Birin pored njega, cak i pipak koji gasi svjetlo poput onih na starinskim Obodinima).

Ukratko, stara masina zanussi super radi i danas.

Novi frizider sam kupio u Beko shopu (850 KM, glanc crni, s dispanzerom za vodu i zamrzivacem s tri ladice, koji je, iz nekog razloga, namijenjen francuskom trzistu). Prezadovoljan sam friziderom... temperaturu u jako kratkom vremenu spusta na perfektnih 3-4 stepena (ventilator)... samo 3-4 puta na sat se uključuje za održavanje temperature. Za 15 mjeseci, niti jednom ga nisam morao isključiti zbog leda. frižider se lako čisti, a zamrzivač ne ledi ništa osim hrane (pazim da vlaga iz hrane ostane u hermetički zatvorenim vrećicama ili posudama).
VELIKA MANA: zamrzivač je prejak, a bez regulacije... temperatura niža od -40°C - prehladno za bocu votke koja se smrzava (meni bi pasala malo viša temperatura, upravo zbog votke). ;)


Beko šporet (za nase trziste) je katastrofa (počeo se kvariti dan nakon isteka garancije)... Beko je super, ali ne u Bosni... Uvijek obratite paznju na natpise (oni dobri su na francuskom ili njemackom, unutar samog frizidera), u UK je Beko pravi hit (ali nema kod nas - drukcija uticnica, pa ne trazite natpise na engleskom). Gorenje je takodjer super, ako ga u posljednjih 8-10 godina niste kupili u Bosni ili u Srbiji - potvrdjena lokalna loša kvaliteta, po cijenama koje su identične onima u Njemačkoj ili čak i Rusiji). Bira - to je šala... Nipošto, ako ne želite požare (meni bliskim ljudima su gorili stanovi zbog Bira klime i Bira kuhala za vodu).

Da se vratim na mašine... well.... Pokušajte naći nove Samsung (dugoročno vrijedi novaca, jer novi modeli štede i odjeću i struju)... Bojleri: jedino Končar drži još uvijek drži kvalitetu za BiH). Odličnu sušilicu, ali original, Zanussi, kupio sam u lancu trgovina koji više ne postoji (nije Technomarket!!!)....
brucos1203
Posts: 24
Joined: 06/10/2011 22:37

#95 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by brucos1203 »

Pozdrav svima,

imam problema sa perilicom/sušilicom marke ZANUSSI ZWW 1202. Nakon sušenja, već treći put, ne mogu da pokrenem mašinu da pere. Mislim da sam nakon završetka rada uspješno poništila prethodni program (sušenje), ali kad je želim ponovo upotrijebiti, na pritisak svakog dugmeta čuje se tačno 5 klikova i neće da se počne raditi (mislim da se prebacuje u stanje pauze, jer trepće indikator nakon 5-og klika). Zadnja dva puta je isto tako bilo, ali sam je nakon 2-3 dana uspjela pokrenuti bez problema na način kako normalno radim.
Da li je stvar u pregrijavanju tokom programa sušenja? Uglavnom, ni danas, nakon sušenja obavljenog jučer, ista stvar se dešava - klikće 5 puta nakon svakog pritiska na dugme. Zar se nije ohladila?? Nažalost, nisam upratila kako sam izvela uspješno startanje prethodna dva puta jer sam se toliko iznenadila i obradovala što je počela raditi da nisam mislaila da trebam nešto posebno zapamtiti.
P.S. ne pokazuje nikakvu grešku tj. Error

Hvala

P.S. Zbog ovakvog iskustva sa ovom naprednom elektronikom, dođe mi da je bacim i kupim najobičniju veš mašinu makar ja lično polugom obrtala bubanj :). Program za sušenje sam koristila samo tri puta za 5 godina i svaki put mi se obija o glavu.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#96 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Qler »

Juce kupio u general servisu masinu za ves, Ariston WMG 923, u glavnom, danas je donijeli, postavili i sad da je upalimo, nismo bili kuci citav dan, potrazim ja uputstvo, kad prc. Samo na italijanskom i bugarskom. Nema nista na nasem ili bar engleskom. Prerovio sam citav net, ne mogu da nadjem manual. Sad smo upalili :) radi, nije komplikovana, ali hocu da procitam da vidim sta sve ima i moze. Ona mi u radnji rece da moze da pere od 1 do 9 kg, ali nigdje ne nadjoh da ima vagu da zna koliko kila sam stavio a nema ni na njoj da se to podesi... U glavnom, pomoc :) ima li neko idju gdje da nadjem uputsvo na nasem ili engleskom jeziku?! Na oficijelnoj stranici nema nista...
Bira ves masina
Posts: 2
Joined: 26/08/2014 15:48

#97 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Bira ves masina »

E ovako kupila sam jucer Birinu ves masinu :cry: E sad kad sam je upalila primi uredno vodu,i onda tako radi sat-dva bez ikakvih desavanja,samo okrece bubanj,nema izbacivanja vode,nema ispiranja,nista.Pa sam rucno okrenula na programatoru da ispere i odradi centrifugu da bar robu izvadim iz nje.Nemogu da vjerujem da cu svaki put morat pomicati programator da bi odradila svoje.Ako ima netko tko ima Bira ves masinu nek mi da uputstvo kako je upaliti jer sve mislim da je neka greska u meni da je nisam dobro upalila :oops:
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#98 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by shandrprcSA »

Bira ves masina wrote:E ovako kupila sam jucer Birinu ves masinu :cry: E sad kad sam je upalila primi uredno vodu,i onda tako radi sat-dva bez ikakvih desavanja,samo okrece bubanj,nema izbacivanja vode,nema ispiranja,nista.Pa sam rucno okrenula na programatoru da ispere i odradi centrifugu da bar robu izvadim iz nje.Nemogu da vjerujem da cu svaki put morat pomicati programator da bi odradila svoje.Ako ima netko tko ima Bira ves masinu nek mi da uputstvo kako je upaliti jer sve mislim da je neka greska u meni da je nisam dobro upalila :oops:
i meni se slicno desilo i problem je bio u ventilu (slika) gdje je "klip" u njemu zapekao...Rastavio i izvadio "klip" i radi kao i prvog dana kada sam je kupio :D

Image
Bira ves masina
Posts: 2
Joined: 26/08/2014 15:48

#99 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Bira ves masina »

Ok,hvala na odgovoru,veceras rastavljamo kupatilo :-D Ako to ne upali onda ih zovem radi reklamacije
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#100 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by A1fa »

Qler wrote:Juce kupio u general servisu masinu za ves, Ariston WMG 923, u glavnom, danas je donijeli, postavili i sad da je upalimo, nismo bili kuci citav dan, potrazim ja uputstvo, kad prc. Samo na italijanskom i bugarskom. Nema nista na nasem ili bar engleskom. Prerovio sam citav net, ne mogu da nadjem manual. Sad smo upalili :) radi, nije komplikovana, ali hocu da procitam da vidim sta sve ima i moze. Ona mi u radnji rece da moze da pere od 1 do 9 kg, ali nigdje ne nadjoh da ima vagu da zna koliko kila sam stavio a nema ni na njoj da se to podesi... U glavnom, pomoc :) ima li neko idju gdje da nadjem uputsvo na nasem ili engleskom jeziku?! Na oficijelnoj stranici nema nista...
Moze li mali rezime nakon 10 mjeseci, da li ste zadovoljni tom masinom? Danas sam je gledao i namjeravam da je kupim, prvenstveno zbog 9kg kapaciteta i cijene, ali neki su popljuvali ariston pa da se ne zaletim...
Post Reply