Veneto Alipašin Most - Novo naselje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Veneto Alipašin Most - Novo naselje

Post by Haris033 »

Počinje izgradnja stambeno poslovnog objekta ”Veneto Otoka”

Image

Image

Image

Tokom decembra 2016. godine započeli su pripremni radovi na uklanjanju objekata na lokaciji novoprojektovanog stambeno poslovnog objekta „Veneto Otoka“.

Objekat se nalazi na vrlo atraktivnoj lokaciji na uglu ulice Bulevar Meše Selimovića sa južne strane i ulice Srđana Aleksića sa zapadne strane. Objekat je planiran Izmjenom i dopunom Regulacionog plana „Alipašin Most VII“.

U suterenu objekta projektovana su dva nivoa garažnog prostora. U prizemlju objekta i na galeriji objekta predviđeni su poslovni prostori, a na etažama I – X nalaze se stanovi površine cca 50 -117 m2. Na etažama XI i XII projektovani su penthouse-LOFT stanovi sa velikim zelenim terasama, i atraktivnim panoramskim pogledom na cijeli grad.

Objekat je projektovan od strane projektantske kuće Kvadrat d.o.o., a za potrebe investitora Aluveneto d.o.o. Sarajevo (pod kontrolom i u 100% vlasništvu Unioninvest d.d. Sarajevo).

Izvor: Sarajevo Construction (sa-c.net)


Zna li neko koja će biti cijena po m2?
Last edited by Haris033 on 24/02/2017 07:15, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

za 2000+ KM po kvadratu, kao i tibra, mogu da me povuku za stojka... najzagadjeniji dio grada, nema ni skole ni kog djavola, pored remize... a evo upravo sam u procesu dizanja kredita za stan... nisu normalni sa cijenama
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

Qler wrote:za 2000+ KM po kvadratu, kao i tibra, mogu da me povuku za stojka... najzagadjeniji dio grada, nema ni skole ni kog djavola, pored remize... a evo upravo sam u procesu dizanja kredita za stan... nisu normalni sa cijenama
ima škola---samo prec pješacki most

al jebo to :-) još jednu zelenu površinu umjesto da je srede nici ce stanbeno naselje :-)
i neka ce--svakako je Sarajevo vazdušna banja :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

muha_sa wrote:
Qler wrote:za 2000+ KM po kvadratu, kao i tibra, mogu da me povuku za stojka... najzagadjeniji dio grada, nema ni skole ni kog djavola, pored remize... a evo upravo sam u procesu dizanja kredita za stan... nisu normalni sa cijenama
ima škola---samo prec pješacki most

al jebo to :-) još jednu zelenu površinu umjesto da je srede nici ce stanbeno naselje :-)
i neka ce--svakako je Sarajevo vazdušna banja :lol:

Nema osnovna Muha, najbliza je na Cvili ona, kod one jednosmijerne ulice. Prkeo mosta je ZIS i El.Tehnička....
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

Qler wrote:
muha_sa wrote:
Qler wrote:za 2000+ KM po kvadratu, kao i tibra, mogu da me povuku za stojka... najzagadjeniji dio grada, nema ni skole ni kog djavola, pored remize... a evo upravo sam u procesu dizanja kredita za stan... nisu normalni sa cijenama
ima škola---samo prec pješacki most

al jebo to :-) još jednu zelenu površinu umjesto da je srede nici ce stanbeno naselje :-)
i neka ce--svakako je Sarajevo vazdušna banja :lol:

Nema osnovna Muha, najbliza je na Cvili ona, kod one jednosmijerne ulice. Prkeo mosta je ZIS i El.Tehnička....
ma jok :-)

preko malog pješackom mosta što vodi u naselje Otoka :) tamo ima osnovna škola :)
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

Kilometar i do jedne i do druge... kad su veca djeca nije problem, ali sa manjom je zajebancija, plus ima prometnih cesta bruku... ma ja sad gledam stanove, kolike pare traze i za sta to je nenormalno... ali jebi ga, trziste diktira...
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

Qler wrote:Kilometar i do jedne i do druge... kad su veca djeca nije problem, ali sa manjom je zajebancija, plus ima prometnih cesta bruku... ma ja sad gledam stanove, kolike pare traze i za sta to je nenormalno... ali jebi ga, trziste diktira...
možda ne pišemo o istom naselju :lol:

tema je koliko sam skonto novo naselje koje se gradi drito preko puta Otoke na onoj livadi prije olimpijskog bazena :)

pošto sam kuma uselio 74. na Otoku u novi stan i tu svakodnevno i svakonocno :lol: obitavo a bogme i dosta utakmica odigro na školskom igrališu znam da ima osnovna--od tog naselja koje ce se izgradit vazdušne linije jedno stotinjak metara :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by _BataZiv_0809 »

Otkad je ovo Otoka :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#9 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by mali_milojica »

Preko ulice,pored bazena,preko mosta na otoku. Malo je zafrkano dok su djeca mala,jer je opasno da prelaze glavnu sama,ali cca 200-250m max ima.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

:D ma jok, ovi se grade preko puta remize, izmedju onih tibrinih zgrada i remize, gdje je bio onaj aluminij kako li vec... uz glavnu dzadu prema ilidzi...
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

Image
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

ovdje se ovo pravi

Image

ili ovo desno od ovog sto sam zaokruzio, ali to je to. Pise u opisu da granici sa Srđana Aleksića i Dž. Bijedića
Last edited by Qler on 29/12/2016 09:56, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#13 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

Qler wrote::D ma jok, ovi se grade preko puta remize, izmedju onih tibrinih zgrada i remize, gdje je bio onaj aluminij kako li vec... uz glavnu dzadu prema ilidzi...
:lol: :lol:

ja se zezno :-) vidim i tamo zakopali pa kontam da je to to :-)
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Haris033 »

Ja sam ih kontaktirao preko njihovog portala i pitao za cijenu, na šta su mi odgovorili da dodjem kod njih da se dogovorimo jer daju velike popuste onima koji se odluče da kupe stan do aprila 2017. Zgrada će se raditi 2 godine.

Ono što sam ja primjetio, gledajući na stranici http://www.veneto-otoka.ba/bh/stan_tip.php je da su stanovi komotni, tj. da nisu tjesni kao što je to slučaj kod "MojaMalta" ili "Tibra/NovaOtoka".
Last edited by Haris033 on 29/12/2016 10:01, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

I tamo se pravi ali to je drugi par opanaka :D tamo ce zacijeniti jedno 3k kako su krenuli...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#16 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by mali_milojica »

Qler wrote::D ma jok, ovi se grade preko puta remize, izmedju onih tibrinih zgrada i remize, gdje je bio onaj aluminij kako li vec... uz glavnu dzadu prema ilidzi...
Ima malo vise od 250m,mozda nekih 500,ali nije strasno. Strasnije je sto dijete mora preci glavnu djadu od 6 traka do skole (cini mi se da je to M. M. Dizdar)
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

http://www.klix.ba/biznis/poceli-pripre ... /161228079


Počeli pripremni radovi za izgradnju stambeno-poslovnog objekta "Veneto" na Otoci u Sarajevu :-) :-)


kad ce više naucit gdje je Otoka :? :?

ovo gdje grade vazda se zvalo Alpašin most
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Tomahawk11 »

Ako ce biti ko na ovoj prvoj slici, isto ko i Tibra Otoka :-)

Jeste Alipasin most, al hajde, zovu oni i Buca Potok Otokom :lol: :lol:
Last edited by Tomahawk11 on 29/12/2016 10:00, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

sad ja gledao na google maps. do Cvila 1 ima cca 800m do skole u Ž.Fašizma oko 800m... s time da sam kretao sa ceste tako da ima oko 1km do obje skole...
User avatar
Truba
Posts: 81748
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Truba »

Qler wrote:sad ja gledao na google maps. do Cvila 1 ima cca 800m do skole u Ž.Fašizma oko 800m... s time da sam kretao sa ceste tako da ima oko 1km do obje skole...
a dojadilo podstanarstvo? :D


ovo je otoka samo zbog cijene a idu logikom povuku liniju okomito na šine
i sve što je u liniji sa jedinom otokom oni zovu otokom :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#21 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Tomahawk11 »

Tom logikom je onda i RTV Dom na Otoci :-)
Jednog dana Otoka ce biti sve do Ilidze :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

Qler wrote:sad ja gledao na google maps. do Cvila 1 ima cca 800m do skole u Ž.Fašizma oko 800m... s time da sam kretao sa ceste tako da ima oko 1km do obje skole...
valjda nekom iz guzice u glavu dodje pa na toliko/a naselje i školu naprave

u suprotnom morat ceš nekog platit il izlaz s posla uzimat da ti djete vodi i dovodi iz škole
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#23 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by Qler »

Black swan wrote:
Qler wrote:sad ja gledao na google maps. do Cvila 1 ima cca 800m do skole u Ž.Fašizma oko 800m... s time da sam kretao sa ceste tako da ima oko 1km do obje skole...
a dojadilo podstanarstvo? :D


ovo je otoka samo zbog cijene a idu logikom povuku liniju okomito na šine
i sve što je u liniji sa jedinom otokom oni zovu otokom :D

Dojadilo jebi ga... da mi je imati i svojih par kvadrata :)
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#24 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by neki »

Qler wrote:sad ja gledao na google maps. do Cvila 1 ima cca 800m do skole u Ž.Fašizma oko 800m... s time da sam kretao sa ceste tako da ima oko 1km do obje skole...
Ne znam na kojem si ti guglu gledao, ali do škole na Otoci je 450m, pješke po pješačkim stazama..
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25 Re: Veneto Otoka - Novo naselje

Post by muha_sa »

neki wrote:
Qler wrote:sad ja gledao na google maps. do Cvila 1 ima cca 800m do skole u Ž.Fašizma oko 800m... s time da sam kretao sa ceste tako da ima oko 1km do obje skole...
Ne znam na kojem si ti guglu gledao, ali do škole na Otoci je 450m, pješke po pješačkim stazama..
zeznuto prec dvije jako prometne ulice :-) razumijem svakog ko ima djete
Post Reply