Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11926 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote:
Pitanje br1:
Posto je Bosnjaka pet puta vise, hoce li onda po ovom modelu bosnjacki clan Predsjednistva imati pet puta vece ovlasti?

Pitanje br2:
Ako se zbog malog broja Hrvata u KS, BPK i USK ne biraju hrvatski izaslanici onda da to isto primjenimo na Federaciju i drzavni nivo?

Pitanje br3:
Za ostale nivo vlasti isti kriterij kao pod 1).
1. - Neće u odnosu na druga dva člana. Ne znam ni što bi imao?
2. - ''onda da to isto primjenimo na Federaciju'' ???? Ne kontam. Pa evo upravo pojkušavamo primjeniti na Federaciju. ''državni nivo'' ??? Ne kontam. Koga ili šta primjeniti na državni nivo? Hrvati u KS, BPK, USK... državni nivo? O čemu se radi?
3. ''pod 1'' ??? Što je sad pod 1 ???

Jebote život, ne bi ti pitanja skontali i razumjeli Moša Pijade i Emerik Blum zajedno ni poslije 3 godine mozganja...a beli su pametni ljudi bili...k'o i svi Židovi, hvala Bogu.
Razumio si ti vrlo dobro, ali malo se pravis lud... malo zbog vama neodgovarajuceg prijedloga, a malo da bi Bosanca predstavio glupim, zar ne?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11927 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

seln wrote: Razumio si ti vrlo dobro, ali malo se pravis lud... malo zbog vama neodgovarajuceg prijedloga, a malo da bi Bosanca predstavio glupim, zar ne?
Dina ti struĆnjak, hajd' mi ti prevedi što je lik pitao pod 2. i 3. Ne zna ni on :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11928 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
seln wrote: Razumio si ti vrlo dobro, ali malo se pravis lud... malo zbog vama neodgovarajuceg prijedloga, a malo da bi Bosanca predstavio glupim, zar ne?
Dina ti struĆnjak, hajd' mi ti prevedi što je lik pitao pod 2. i 3. Ne zna ni on :lol:
Maaaajke mi, Vaha, ti ko da si sjedio na suncu...
2. pars pro toto.... ako je Hrvata premalo u navedenim kantonima... zar ih nije generalno premalo? Zasto imaju onda trecinu vlasti?
3. Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti? ( s ovim se ne slazem, ali razumio sam sta misli, isto kao i ti).
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#11929 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

seln wrote:
Hafis wrote:
seln wrote: Razumio si ti vrlo dobro, ali malo se pravis lud... malo zbog vama neodgovarajuceg prijedloga, a malo da bi Bosanca predstavio glupim, zar ne?
Dina ti struĆnjak, hajd' mi ti prevedi što je lik pitao pod 2. i 3. Ne zna ni on :lol:
Maaaajke mi, Vaha, ti ko da si sjedio na suncu...
2. pars pro toto.... ako je Hrvata premalo u navedenim kantonima... zar ih nije generalno premalo? Zasto imaju onda trecinu vlasti?
3. Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti? ( s ovim se ne slazem, ali razumio sam sta misli, isto kao i ti).
Predlažem da cijela 2 Bošnjaka u ZHK po defaultu zauzimaju pozicije ministra financija i policije.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11930 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote:
seln wrote: Razumio si ti vrlo dobro, ali malo se pravis lud... malo zbog vama neodgovarajuceg prijedloga, a malo da bi Bosanca predstavio glupim, zar ne?
Dina ti struĆnjak, hajd' mi ti prevedi što je lik pitao pod 2. i 3. Ne zna ni on :lol:
Maaaajke mi, Vaha, ti ko da si sjedio na suncu...
2. pars pro toto.... ako je Hrvata premalo u navedenim kantonima... zar ih nije generalno premalo? Zasto imaju onda trecinu vlasti?
3. Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti? ( s ovim se ne slazem, ali razumio sam sta misli, isto kao i ti).
Pa nije ti baš objašnjenje. Lik ovako kaže:
Pitanje br2:
Ako se zbog malog broja Hrvata u KS, BPK i USK ne biraju hrvatski izaslanici onda da to isto primjenimo na Federaciju i drzavni nivo?

Uopće nije spominjao nikakvu trećinu, niti je spominjao neku malobrojnost.
Moje stručno mišljenje da ovdje vjerojatno postoji nekakvo pitanje, ali lik ne stoji najbolje s verbalizacijom svojih misli, to jest ne zna ih prezentirati na način razumljiv svakome. Vjerojatno je bolji u usmenom dijalogu, ali u ovakvoj ga vrsti komuniciranja jednostavno ne ide.

Pitanje br3:
Za ostale nivo vlasti isti kriterij kao pod 1).


Ti ovo tumačiš definicijom: ''Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti? ''
Otkud sad ''pet puta više''. I u mene hargija od 35-40 cm....u stvari nisam je odavno mjerio, pa je možda i još narEsla.

Inače, na kojim nivoima? U Cazinu? Donjem Vakufu? Pričamo o etničkom predstavljanju u organima kojima je to propisano ustavom, a ne o ovlastima.
Da se i to izvesti: nek ograde ono što misle da je njihovo, pa onda nek onda imaju 100 puta veće ovlasti na tom svom nivou.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#11931 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mixone1995 »

Mirza007 wrote:
mixone1995 wrote:Malo je offtopic, ali da li bi neko bio ljubazan da mi u tri recenice napise kakav je to novi prijedlog izbornog zakona koji je predlozio HDZ, i koji ce izgleda uspjeti .. koje su promjene u odnosu na ovaj sadasnji? hvala :)
Odakle ti i sama primisao da ce taj prijedlog rasistickog zakona ".....izgleda uspjeti"?
Dobio sam takav dojam citajuci vijesti na portalima .. sto se mene tice i ja bi volio da ne prodje :) :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11932 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
Da se i to izvesti: nek ograde ono što misle da je njihovo, pa onda nek onda imaju 100 puta veće ovlasti na tom svom nivou.
Odlicna ideja!
Eto, cim Srbi u Hrvatskoj ograde svoje, i mi cemo isto implementirati.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11933 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote:
Da se i to izvesti: nek ograde ono što misle da je njihovo, pa onda nek onda imaju 100 puta veće ovlasti na tom svom nivou.
Odlicna ideja!
Eto, cim Srbi u Hrvatskoj ograde svoje, i mi cemo isto implementirati.
To je bio moj odgovor na pitanje br. 3: Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11934 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
seln wrote:
Hafis wrote:
Da se i to izvesti: nek ograde ono što misle da je njihovo, pa onda nek onda imaju 100 puta veće ovlasti na tom svom nivou.
Odlicna ideja!
Eto, cim Srbi u Hrvatskoj ograde svoje, i mi cemo isto implementirati.
To je bio moj odgovor na pitanje br. 3: Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti?
Ne bi ti se svidjela realizacija toga, vjeruj mi...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11935 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote:
seln wrote:[
Odlicna ideja!
Eto, cim Srbi u Hrvatskoj ograde svoje, i mi cemo isto implementirati.
To je bio moj odgovor na pitanje br. 3: Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti?
Ne bi ti se svidjela realizacija toga, vjeruj mi...
Ne bi ni tebi. U stvari tebi je ionako svejedno.
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#11936 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by madner »

Individualna prava su iznad kolektivnih, dok je jednakost vrijednosti glasa jedan od temelja demokratije.

Tako da je Dom Naroda jako upitna kategorija, pogotovo na entitetskom nivou.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11937 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
seln wrote:
Hafis wrote:
To je bio moj odgovor na pitanje br. 3: Ako je Bosnjaka pet puta vise, trebaju li njihovi predstavnici na svim nivoima imati vise ovlasti?
Ne bi ti se svidjela realizacija toga, vjeruj mi...
Ne bi ni tebi. U stvari tebi je ionako svejedno.
Meni mozda jeste svejedno, ali ti ne bi trebao ( a ne bi ni Bozo) ici u jebacinu bez kurca.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#11938 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by arzuhal »

madner wrote:Individualna prava su iznad kolektivnih, dok je jednakost vrijednosti glasa jedan od temelja demokratije.

Tako da je Dom Naroda jako upitna kategorija, pogotovo na entitetskom nivou.
:thumbup:

S ovakvim ustavima, uređenjem i izbornim zakonom nemamo šta tražit u EU...'nako kažem "EU"...
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#11939 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Hafis wrote: Jebote život, ne bi ti pitanja skontali i razumjeli Moša Pijade i Emerik Blum zajedno ni poslije 3 godine mozganja...a beli su pametni ljudi bili...k'o i svi Židovi, hvala Bogu.
.
Novak20 wrote: U najkraćem, koristeći popis stanovnika 2013. ......
Novak20 wrote: HNS BiH traži da se uravnoteži broj izaslanika s obzirom na udjel Hrvata u pojedinim županijama iz kojih se biraju taj dom. .....
Novak20 wrote: Zbog malog broja Hrvata koji žive u Sarajevskoj županiji, Bosansko-podrinjskoj i Unsko-sanskoj županiji tamo se ne bi birao nijedan hrvatski izaslanik. ....
Eto ti modela.

Znaci trebamo uzeti u obzir BROJNOST naroda.

Zar je to toliko tesko skontati iz navedenog i citiranog.
Ti si izgleda policajac po profesiji a ne doktor

Pocinjem sumnjati da je istinita tvrdnja nekih forumasa da se lazno predstavljas. :mrgreen:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#11940 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Kaće Rubikon?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11941 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:[
Eto ti modela.

Znaci trebamo uzeti u obzir BROJNOST naroda.

Zar je to toliko tesko skontati iz navedenog i citiranog.
Ti si izgleda policajac po profesiji a ne doktor

Pocinjem sumnjati da je istinita tvrdnja nekih forumasa da se lazno predstavljas. :mrgreen:
Čovječe, o čemu pričamo? Hoćeš reći da si skontao što je onaj lik pitao u svojim pitanjima?

Izgleda da ovdje postoji neka endemska kolektivna osobina kognitivne kompenzacije deficitarnih tekstova, dosada nedefinirane tipologije. Valjda se radi o nekom recesivnom prijenosu. Stvarno ste dali sada materijala za jedan solidan pregledni članak.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#11942 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote:[
Eto ti modela.

Znaci trebamo uzeti u obzir BROJNOST naroda.

Zar je to toliko tesko skontati iz navedenog i citiranog.
Ti si izgleda policajac po profesiji a ne doktor

Pocinjem sumnjati da je istinita tvrdnja nekih forumasa da se lazno predstavljas. :mrgreen:
Čovječe, o čemu pričamo? Hoćeš reći da si skontao što je onaj lik pitao u svojim pitanjima?

Izgleda da ovdje postoji neka endemska kolektivna osobina kognitivne kompenzacije deficitarnih tekstova, dosada nedefinirane tipologije. Valjda se radi o nekom recesivnom prijenosu. Stvarno ste dali sada materijala za jedan solidan pregledni članak.
Pa pusti njega da odgovori, je li skontao ili nije.

Ili ti sad hoces u advokate :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11943 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Jebote život, ne bi ti pitanja skontali i razumjeli Moša Pijade i Emerik Blum zajedno ni poslije 3 godine mozganja...a beli su pametni ljudi bili...k'o i svi Židovi, hvala Bogu.
.
Novak20 wrote: U najkraćem, koristeći popis stanovnika 2013. ......
Novak20 wrote: HNS BiH traži da se uravnoteži broj izaslanika s obzirom na udjel Hrvata u pojedinim županijama iz kojih se biraju taj dom. .....
Novak20 wrote: Zbog malog broja Hrvata koji žive u Sarajevskoj županiji, Bosansko-podrinjskoj i Unsko-sanskoj županiji tamo se ne bi birao nijedan hrvatski izaslanik. ....
Eto ti modela.

Znaci trebamo uzeti u obzir BROJNOST naroda.

Zar je to toliko tesko skontati iz navedenog i citiranog.
Ti si izgleda policajac po profesiji a ne doktor

Pocinjem sumnjati da je istinita tvrdnja nekih forumasa da se lazno predstavljas. :mrgreen:
A ti si onaj ''lik''.
Moram polako s tobom.
Znači, oko moje, koji model?
Pričali smo o domu naroda FBiH, i što bi ti sad tu izmjenio?
Valjda bi umanjio broj zastupnika u klubu Hrvata u odnosu na Bošnjake, i to u omjeru 1:5.

Ili ?

Slobodno ti, samo molim te: subjekat, predikat, objekat i po koji padež, pa ću probati nekako skontati.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11944 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV

Pitanje br2:
Ako se zbog malog broja Hrvata u KS, BPK i USK ne biraju hrvatski izaslanici onda da to isto primjenimo na Federaciju i drzavni nivo?

Pitanje br3:
Za ostale nivo vlasti isti kriterij kao pod 1). (Posto je Bosnjaka pet puta vise, hoce li onda po ovom modelu bosnjacki clan Predsjednistva imati pet puta vece ovlasti?)


Bi li mogao ovo nekako prevesti na razumljiv tekst.
Ovdje bi i Marx i Engels pali na godinu ne skontavši što ih učo pita.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#11945 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Hafis wrote:BAK-eV

Pitanje br2:
Ako se zbog malog broja Hrvata u KS, BPK i USK ne biraju hrvatski izaslanici onda da to isto primjenimo na Federaciju i drzavni nivo?

Pitanje br3:
Za ostale nivo vlasti isti kriterij kao pod 1). (Posto je Bosnjaka pet puta vise, hoce li onda po ovom modelu bosnjacki clan Predsjednistva imati pet puta vece ovlasti?)


Bi li mogao ovo nekako prevesti na razumljiv tekst.
Ovdje bi i Marx i Engels pali na godinu ne skontavši što ih učo pita.

Bi!
:mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23430
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11946 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#11947 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

BHCluster wrote:
Čestitamo, Allah ih nagradio.
Kad će proklanjavanje Pelješkog mosta? :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11948 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ne zna se ko ju je i kada sagradio kao ni kakve je dimenzije imala. Priča se da je džamija do 1927. godine djelomično bila očuvana i da ju je te godine potres srušio – navodi Hasandedić.
Pričalo se i da je Britva opleo Bertinu Tonku, samo se ne zna gdje i kada.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#11949 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
Ne zna se ko ju je i kada sagradio kao ni kakve je dimenzije imala. Priča se da je džamija do 1927. godine djelomično bila očuvana i da ju je te godine potres srušio – navodi Hasandedić.
Pričalo se i da je Britva opleo Bertinu Tonku, samo se ne zna gdje i kada.
Šta osta od trećeg, džamija u Neumu :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11950 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kakva je džamija ako im ne dozvole ezan na razglas. A neće, k'o da gledam.
Post Reply