Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
kakabanja213
Posts: 2109
Joined: 10/12/2012 22:16

#11151 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kakabanja213 »

Djaba i istočni i zapadni ista priča. Čim nešto nije po njihovom onda odmah počinje priča o raspadu. Kakav crni raspad samo vas lože a vi ko mladi majmuni se primate na to. Raspad je, vjeruj mi jako krvav. Te legende koje vas lože dobro znaju da ovi u sredini imaju sad više pušaka nego 1991 a pored toga, ovaj put vas i mrze, što devedesetih i nije bio slučaj kod velike većine.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11152 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

mO k3 wrote:
Ova prica sto dnevni list plasirao kako njemacke zeli gradjansku drzavu nije halabuka neka koja nema pokrice
sta mnogi ne znaju da savjetnik Angele Merkel je ozenio bosnjakinju i odatle sva ta prica pocinje ...
:lol: :lol:

Sad mi je jasno što se bošnjački lideri svako malo sastaju sa Angelom Merkel.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11153 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

Novak20 wrote:
mO k3 wrote:
Ova prica sto dnevni list plasirao kako njemacke zeli gradjansku drzavu nije halabuka neka koja nema pokrice
sta mnogi ne znaju da savjetnik Angele Merkel je ozenio bosnjakinju i odatle sva ta prica pocinje ...
:lol: :lol:

Sad mi je jasno što se bošnjački lideri svako malo sastaju sa Angelom Merkel.
...yupp, nek si i ti napokon nesto skont'o...

Ali nije to sve, kazu da bosnjakinja rodom iz Stoca i da se djevojacki preziva Kaplan.... :!:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11154 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

GeeTnT wrote:
Novak20 wrote:
mO k3 wrote:
Ova prica sto dnevni list plasirao kako njemacke zeli gradjansku drzavu nije halabuka neka koja nema pokrice
sta mnogi ne znaju da savjetnik Angele Merkel je ozenio bosnjakinju i odatle sva ta prica pocinje ...
:lol: :lol:

Sad mi je jasno što se bošnjački lideri svako malo sastaju sa Angelom Merkel.
...yupp, nek si i ti napokon nesto skont'o...

Ali nije to sve, kazu da bosnjakinja rodom iz Stoca i da se djevojacki preziva Kaplan.... :!:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Minđa umjesto minder politike. :thumbup:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11155 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

..pa naravno...pa nece valjda na farmu, parove i na naslovnice Kurira...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11156 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Lincoln-Burrows wrote:
Ne znam koja je to stepenica ali se sve svodi na slijedeće:

Podijela vlasti je cijena postojanja BiH pa kakva ta podjela bude o tome se sada "dogovara".
Nisu Hrvati u BiH unijeli svoje djelove i potpisali Dayton da bi nad njima netko vladao.

Eto toliko od mene a stvarno ne znam za neke planove o slijedećem koraku
jer slijedeći korak nije korak hrvatske strane. Kad dođe opet na red vidjet će se.
Niko u BiH nije nista unio....ni hrvati ni srbi ni bosnjaci pa niko nista nece moci ni iznijeti.....a o postojanju BiH najmanje ce odlucivati oni koji su je i razarali
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#11157 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by glockov kolac »

Ono nesto" unjelo" :-)
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#11158 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Streptokok »

glockov kolac wrote:Ono nesto" unjelo" :-)
Poglavnikova logika. Biva ako su unijeli mogu da iznesu. I sta sa takvima pricati.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#11159 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

hajde pusticemo ih da vjeruju u tu da su nesto unijeli kao i sjeverni srbi
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#11160 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by zenit dozic »

Lincoln-Burrows wrote:
mO k3 wrote:@lincoln
To raspadanje drzave imamo vec od 1992 i opet se nije raspala Bosnjaci su stub bosne i hercegovine i kada mozda oni nestanu mozd ce nestati i Bih



Kukica za predsjednika
Jesi li ti Hrvat?

Šta te ima brinuti tko će predstavljati Hrvate, vidiš mene uopće ne zanima tko će biti bošnjački član predsjedništva,
prihvatiću koga god vi izaberete.

A raspad je moguć, nemojmo zatvarati oči, RS ne dvoji oko toga a ako
federacija bude nesložna neće im biti teško to ostvariti.
Vala ako je cirilicar i jugosloven rvat svi smo mi hrvati. Nikakvo on nema vece pravo da bude rvat od nas.
Mi hrvati :mrgreen:

A to za raspad moze bit bidne :zzzz:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#11161 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

gdje je ljubavni,romanticar,bojovnik,profesor,humanitarac @hafiz da nije pao pri opsadi "bosnjackih teritorija" :mrgreen: ili ga je @sarafina ukrotila od lava napravila mace
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11162 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

mO k3 wrote:gdje je ljubavni,romanticar,bojovnik,profesor,humanitarac @hafiz da nije pao pri opsadi "bosnjackih teritorija" :mrgreen: ili ga je @sarafina ukrotila od lava napravila mace
Otiso na ljetovanje u BOnovice :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#11163 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

spreca wrote:
mO k3 wrote:gdje je ljubavni,romanticar,bojovnik,profesor,humanitarac @hafiz da nije pao pri opsadi "bosnjackih teritorija" :mrgreen: ili ga je @sarafina ukrotila od lava napravila mace
Otiso na ljetovanje u BOnovice :mrgreen:
doklen ... :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11164 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

mO k3 wrote:
spreca wrote:
mO k3 wrote:gdje je ljubavni,romanticar,bojovnik,profesor,humanitarac @hafiz da nije pao pri opsadi "bosnjackih teritorija" :mrgreen: ili ga je @sarafina ukrotila od lava napravila mace
Otiso na ljetovanje u BOnovice :mrgreen:
doklen ... :mrgreen:
pa za heVtu bi trebo da se vrati..... sa cumurom u gujci :lol: .....14.7 je otIsa na dvi hevti :mrgreen:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11166 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

. ... Zarić, dugogodišnji Džuvin zamjenik, upravo taj koji se dovodi u vezu s ukradenim dokumentom iz OSA-e, a koji je doveo do izbijanja tzv. afere Ušće, kojim se svjesno htjela izazvati kriza, a iza čega direktno stoje ruske službe, ali i službe iz Srbije. I Moskvi i Beogradu odgovara stanje kakvo jeste u Republici Srpskoj i poslušni Dodik koji zarad svojih interesa, a u duhu politike Rusije i Srbije, konstantno izaziva krize u BiH, čini je nesigurnom, podijeljenom, s nacionalnim tenzijama (u koje konstantno stalno uključuje izmišljanje islamskih ino faktora) i kojima stalno šalje poruke kako je BiH neodrživa kao država i kako je u njoj suživot nemoguć.
:thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#11167 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by agent_zero »

Čuj oni "unijeli" nešto, Bože me ti sačuvaj razmišljanja i logike... I kako onda da se išta dogovori?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#11168 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Streptokok »

spreca wrote:
mO k3 wrote:
spreca wrote: Otiso na ljetovanje u BOnovice :mrgreen:
doklen ... :mrgreen:
pa za heVtu bi trebo da se vrati..... sa cumurom u gujci :lol: .....14.7 je otIsa na dvi hevti :mrgreen:
Mozda im se gospa sad ukaze na kopanju. A doktor bi mogao preracunati uticaj licenciranih hrvata na proizvodnju uglja i jamska ukazanja.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#11169 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Ja rekoh da nema nikakvog super-tajnog plana iz Berlina, a jos manje Erdogana, vec samo ispunjavanje obaveza za pristup EU.

Toliko o Angeli Merkeloglu i njenom neprijeteljstvu prema Hrvatima.

Poslanik u Parlamentu Savezne Republike Njemačke, Josip Juratović, govori o aktuelnoj situaciji u BiH, posebno navodeći da se stalnim tenzijama i širenjem straha paralizira cijela BiH.

„Treći entitet nije rješenje za Hrvate. Apsurd je da neko ko se izjašnjava kao Bosanac ili Hercegovac, ne može vršiti nikakvu funkciju u zemlji koja se upravo tako zove – BiH. Ustavne promjene u BiH nisu 'njemačko pitanje' nego pitanje ulaska BiH u EU“, kaže Juratović u intervjuu Radiju Slobodna Evropa.

RSE: U BiH se stalno smjenjuju razlozi za napetosti i tenzije. Posljednji povod je izjava predsjednika RS Milorada Dodika, da će, povratkom muslimana uz rijeku Drinu oni ponovo okupirati taj kraj. Ali, to nije prvi takav Dodikov istup, koji izaziva brojne reakcije.

Juratović: Retorika gospodina Dodika su već poznati rituali koje upotrebljava svako malo da podiže tenzije. Na kraju krajeva to je i provokacija, prije svega prema bošnjačkom narodu. Možda radikalniji elementi iz tog naroda pokušaju odgovoriti na sličan način. I tako, naizmjenično. Na taj način održava se klima nepovjerenja. Time se osigurava vlast nacionalnih vođa. Za mene je to neprihvatljivo i nadam se da će narod konačno i u Republici Srpskoj uvidjeti da se na taj način ne ide dalje, da taj put nikamo ne vodi. Na kraju krajeva, i narod u Republici Srpskoj je pogođen nezaposlenošću i neizvjesnošću, mladi isto tako napuštaju Republiku Srpsku kao što odlaze i iz ostalih dijelova Bosne i Hercegovine. Normalno bi se i tamo svaki roditelj trebao upitati ima li smisla tako graditi budućnost - da djeca napuštaju zemlju, a da roditelji misle da su im se djeca tamo snašla. U okruženju gdje su svi puni nacionalnog ponosa, mislim da je to nešto zbog čega bi svi trebali propasti u zemlju od srama. To nije samo u Republici Srpskoj nego je i ostalim dijelovima Bosne i Hercegovine. Kroz takva prepucavanja da bi se osigurala vlast, širi se strah od sukoba i rata, i jednostavno paralizira cijela država. I vidi se, iz dana u dan, kako ona propada.

RSE: Situaciju u Bosni i Hercegovini ne komplikuje samo Milorad Dodik. Čini se da bh. političari nemaju dugoročnu viziju razvoja zemlje, nego više djeluju po principu uzvraćanja udarca onom drugom. Kakav je Vaš utisak?

Juratović: Pošto sam član Odbora za vanjsku politiku i potpredsjednik parlamentarne skupine za prijateljstvo s Bosnom i Hercegovinom, gotovo svaki mjesec barem jedna delegacija dolazi iz Bosne i Hercegovine, ili sam ja u BiH, tako da sam često sa političarima u razgovoru. Moram Vam reći, što me zapanjuje, da i velika većina političkih aktera, odnosno nosioca dužnosti, na neki način osjeća nemoć, pa čak i strah. Jednostavno su izloženi volji i nevolji tih nacionalnih vođa koji stalno potpiruju strah i mržnju jednih prema drugima kako bi blokirali sve. Fali onaj zadnji korak – da se kaže: "Dosta je, moramo sada krenuti dalje. Jako dobro se zna šta smo potpisali za ulazak u EU, mi želimo u EU, mi želimo demokratski sustav". Zna se da se u Evropsku uniju ne može bez demokratskog sustava, on se bazira prije svega na ljudskim pravima, na jednakosti, na ravnopravnosti svih građana, bez obzira kojoj nacionalnosti ili kojoj grupi oni pripadaju. Dakle, sve se zna, a država je paralizirana i niko nije tu da kaže 'Dosta' tim nacionalnim vođama, dosta je bilo tih dvadeset, trideset godina paralize cijelog društva, zavitlavanja, širenja straha, mržnje itd., moramo krenuti dalje, sa ostalim zemljama u susjedstvu, da konačno i taj dio Evrope bude ravnopravni član Evropske unije, da se stvori nova perspektiva. Kad razgovaram sa političkim predstavnicima Bosne i Hercegovine, permanentno imam osjećaj da sve to što ja govorim oni sve potvrđuju, ali niko se ne usudi javno reći. Ili možda postoji još jedan drugi problem, a to su mediji, barem jedan dio medija, koji povećava tiraž kroz sijanje netrpeljivosti, mržnje... Ustvari, žive od tih nacionalnih vođa i njihovih prepucavanja, umjesto da se pokrenu pozitivne priče, koje postoje u Bosni i Hercegovini. Ja sam bio prije dva tjedna u Sarajevu. Tamo su bili poduzetnici cijele regije, koji su jasno rekli da žele mir, stabilnost, da žele uređene države, kako bi mogli graditi radna mjesta i dati budućnost ljudima, da ostanu u svojoj zemlji, a ne da moraju ići trbuhom za kruhom.

RSE: Treći ili hrvatski entitet je takođe „omiljena“ tema za podizanje tenzija. Šta Vi mislite o tom prijedlogu ustavnog uređenja BiH?

Juratović: Hrvati jesu najmalobrojniji konstitutivni narod u BiH, ali je pogrešno misliti da, ako se Hrvati stave na jedno mjesto i zatvore, ako se napravi jedna vrsta političke autonomije koja se može zvati treći entitet ili nekako drugačije, da će tako biti sigurniji i da će imati napredak. To je pogrešan put, prosperitet može imati samo otvoreno društvo. Hrvati moraju kroz institucije sistema da ostvare punu jednakost i ravnopravnopravnost ali i da to nude drugima, posebno manjinama tamo gdje su Hrvati većinsko stanovništvo.

Takođe, Hrvati se moraju dogovoriti s Bošnjacima i sa ostalima kako će uskladiti Federaciju BiH koja je sada nefunkcionalna – 140 ministara, 10 državica u državi... Potrebno je više jačati općine, koje bolje prepoznaju potrebe stanovništva.

RSE: U BiH se vodi rasprava o navodnoj inicijativi SR Njemačke da se BiH organizuje, da se ustavno uredi kao građanska država. Međutim, taj prijedlog niko od učesnika u debati nije vidio. Koliko Vi znate o tome?

Juratović: Nema tu inicijative Njemačke, nego jednostavno to je inicijativa EU, i to nije ništa novo. Njemačka može zastupati samo ono što zastupaju zemlje članice EU. Poznato je da se odluka Evropskog suda za ljudska prava u predmetu „Sejdić-Finci“ mora implementirati ali to nije urađeno već osam godina. A bez toga, BiH ne može u EU. Vidite apsurda - BiH je država tri konsitutivna naroda i ostalih, ali tih ostalih nema. Molim vas, kad se neko izjašnjava kao Bosanac ili Hercegovac, on ne može obnašati političku funkciju, što je apsurdno.

Buduće uređenje BiH nije „njemačko pitanje“ nego pitanje ulaska BiH u EU. BiH je predala zahtjev za članstvo, prije toga je aktiviran Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju ali do sada nisu ispunjene preuzete obaveze, nije usvojeno zakonodavstvo koje bi odvelo BiH u EU. Uvijek se nađe neko kome nešto ne odgovara. Ustvari, nacionalnim liderima ne odgovara ulazak u EU. Narod mora to znati, mora se upitati: zašto političari bježe od EU?

Na samitu lidera Zapadnog Balkana nedavno u Trstu, pojačan je proces približavanja, akcenat je stavljen na razvoj infrastrukture, na jedinstveno tržište, ukidanje carina, na stvaranje preduvjeta da regija funkcionira kao EU.

Izdvojeno je 220 miliona eura za projekte ali je izostala podrška Republike Srpske, odnosno njenog predsjednika Milorada Dodika uspostavi Transportne zajednice. Umjesto da se o tome govori, mediji pišu kako se pokušava stvoriti neka Jugo unija, kako se oživljava jugo unitarizam. Umjesto da pitaju Dodika zbog čega je blokirao novac za projekte, priča se okreće u suprotnom smjeru. I još jednom ponavljam, bh. lideri, nacionalne vođe jednostavno ne žele u EU. Mislim da bi trebalo raspisati referendum i pitati građane da li oni žele u EU.

RSE: Podaci postoje, prema posljednjem istraživanju javnog mnjenja, čak 69,2 % građana BiH želi svoju zemlju vidjeti u EU.

Juratović: Zašto onda građani biraju takve nacionalne vođe, zašto biraju lidere koji neće u EU. Za nas iz vana to je apsurdna situacija. Mi želimo pomoći, ali ne mogu bh. lideri beskonačno dolaziti na razgovore, ispijati kavu, pričati – a da pravih efekata nema.

Moram upozoriti i građane, da ulazak u EU ne znači da će voziti mercedes za pet godina. Međutim, to znači da BiH mora tako funkcionirati da njeni ljudi mogu kupiti mercedes za pet godina.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#11170 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Dakle samar njemacke je samar od EU, crni HDZ :)
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11171 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by daddy-kool »

Alfons Kauders wrote:Ja rekoh da nema nikakvog super-tajnog plana iz Berlina, a jos manje Erdogana, vec samo ispunjavanje obaveza za pristup EU.

Toliko o Angeli Merkeloglu i njenom neprijeteljstvu prema Hrvatima.


Moram upozoriti i građane, da ulazak u EU ne znači da će voziti mercedes za pet godina. Međutim, to znači da BiH mora tako funkcionirati da njeni ljudi mogu kupiti mercedes za pet godina.

And you may ask yourself: "Where is my Mercedes?"
And you may tell yourself:"This is not my large automobile."

...

Nego da mi napravimo ovo građansko uređenje, pa ko ljudi da pristupimo EU i NATO.
User avatar
512MB
Posts: 10551
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#11172 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Ni smilje nije kao sto je bilo, prvo je berba bila losa a onda su cjene pale :lol:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11173 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#11174 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Streptokok »

512MB wrote:Ni smilje nije kao sto je bilo, prvo je berba bila losa a onda su cjene pale :lol:
I ono bi treci kanal a nisu u stanju ni smilje uzgojiti kako treba. Jos malo pa ce kutije postaviti po konzumima da im skupimo stogod da ne pocrkaju.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#11175 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 155_mm »

Alfonso
pa sigurno da se ne radi o nekim ogromnim promjenama nego onosnovnim promjenama koje se moraju uraditi zbog pristupanju EU. ali to je nekima krah nacionalne politike. jer ne mogu da zamisle sistem u kojem dom naroda nema pravo da odlucuje koliko ce se oporezivati kladionice u EU.

nikad, nikad i nikad EU nece prihvatiti da cirilo i metodije imaju mogucnost da blokiraju EU kao sto mogu danas BiH i to je najveci problem.

znaci ili ce BiH imati drzavni nivo vlasti koji moze donijeti odluku u bilo koje doba dana i noci ili nikad nece u EU. trece jednostavno nema.

u prijevodu to znaci da ko ima 22 ruke u parlamentarnoj skupstini i 5 glasova u vjecu ministara tj. zemaljskoj vladi taj odlucuje.
Post Reply