veliki fudbal rekreativno

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1 veliki fudbal rekreativno

Post by tabija »

Eh ovako...

Planiramo organizovati termin fudbala ali na velikom terenu.

Interesuje me da li je iko organizovao nešto slično i na šta bi uopšte ličio jedan takav termin?

Naravno svi smo amateri ali bi pokušali da je svako trenirao fudbal barem negdje, barem u nekim lokalnim školama fudbala, sigurno bi barem 7-8 ljudi bilo što su trenirali i na velikom terenu određeni dio svog zivota.Bez nekih debelih (nista licno, da se ovi ugodno popunjeni ne uvrijede :D ) i totalno nepokretnih ljudi.Raja koja makar jednom sedmično igra termine malog fudbala.Probali bi imati makar po jednu izmjenu i sumnjam da bi se igralo više od 2x 30 minuta.

Ono što možemo obezbjediti su dva dobra golmana koji su branili na velike golove i dvojicu linijskih sudija koji taj posao rade i sude mlađim kategorijama.
Mislim da je to krucijalno za jedan takav poduhvat.

Eto čisto me interesuje je li neko probao već nešto slično.Vaša mišljenja.

Drugo pitanje je koliko je termin na velikom terenu u centru safet zajko?
I trece pitanje, moze li se igrati na jednom plastičnom terenu (poput tog u safet zajko) u tenama sa čepićima? Pod uslovom da je teren suh naravno. Jbg, ne moze se ocekivati da 24 igrača imaju kopačke, a to za sobom vuče i kostobrane.Ne zelim da se neko povrijedi

Pucajte :D
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#2 Re: veliki fudbal rekreativno

Post by gidra »

Vrlo teško je naći 22 igrača + izmjene za takvo nešto, čak nisam ni čuo da neko organizira takve termine a igram lopte sedmično par puta.

Ako je nekome stalo do velikog fudbala lakše mu se priključiti nekoj ekipi iz kantonalne lige, tipa Pofalićki, i rekreativno uz takmičarski duh besplatno igrati jednom sedmično. :D
Svakako većina tih kantonalnih ekipa se okupe samo za vrijeme utakmice.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#3 Re: veliki fudbal rekreativno

Post by tabija »

gidra wrote:Vrlo teško je naći 22 igrača + izmjene za takvo nešto, čak nisam ni čuo da neko organizira takve termine a igram lopte sedmično par puta.

Ako je nekome stalo do velikog fudbala lakše mu se priključiti nekoj ekipi iz kantonalne lige, tipa Pofalićki, i rekreativno uz takmičarski duh besplatno igrati jednom sedmično. :D
Svakako većina tih kantonalnih ekipa se okupe samo za vrijeme utakmice.
Široko smo mi društvo :D , mislim da mozemo skupiti 25 ljudi (uz 2 pristojna golmana) gdjej svaki makar malo igrao fudbala i nije taraba.

Više me brine bismo li se mogli sastaviti sa loptom i mozel se trcat u tenama :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#4 Re: veliki fudbal rekreativno

Post by Admir_1984 »

Ja sam zainteresovan, al fakat teško je ovo organizirati. Igram ove termine na manje golove 15 godina, volio bi fakat probati tako nešto. Ako se kad krene u realizaciju ja sam za :)
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#5 Re: veliki fudbal rekreativno

Post by ganjeta »

Ja sam sa ekipom igrao jedno vrijeme protiv Bracinih juniora, Vrbanjuša ko ne zna za Bracu :D , ono kad oni imaju trening odigramo tekmu, i moram priznati da smo ih kvasili redovno. Najbolje ti je tako naći neku ekipu i razigrati sa njima.
Post Reply