Vehabizam, porijeklo i posljedice

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#951 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote:
ti kazes nevjerujes a poslanik ti prijeti ako ne razmisljas o tim stvarima :-)

eto svi oni ajeti o nauci/prirodi/univerzumu itd u Kuranu izgleda po tebi samo da zauzimaju mjesto, bez ikakve funkcije :-)

Čuj prijeti? A umro čovjek prije 1400 godina. Kako će mi prijetiti mrtav čovjek. :zoka:

I onda kažu kako religija nema veze sa prijetnjama i strahom. :mrgreen:
da ti to vizualiziram malo kako ti prijeti

zamisli se jedan naucnik prije hiljadu Godina otkrije jednu bolest i njen uzrok, pa napise ko bude radio to i to tesko li mu se stici ce ga kazna, dobit ce tu i tu bolest.

I sad ja dodjem i kazem, pa kako da me taj umrli doktor prijeti a umro prije hiljadu Godina :-)

ili sta mislis Ovako, Muhamemd je izaslanik onoga koji moze da sprovede kaznu u djelo , pa samo kaze u njegovo ime da ti se tesko ako ne budes o tome razmisljao

jer kad muhammed kaze tesko li se tebi, neznaci da ce te Muhammed kaznjavati, nego onaj koji je udahnuo zivot u Tebe i koji ce ti zivot dati poslije smrti.

10:100.... a On(Bog) kažnjava one koji neće da razmisle. Kur'an
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#952 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote:
ili sta mislis Ovako, Muhamemd je izaslanik onoga koji moze da sprovede kaznu u djelo , pa samo kaze u njegovo ime da ti se tesko ako ne budes o tome razmisljao

jer kad muhammed kaze tesko li se tebi, neznaci da ce te Muhammed kaznjavati, nego onaj koji je udahnuo zivot u Tebe i koji ce ti zivot dati poslije smrti.

10:100.... a On(Bog) kažnjava one koji neće da razmisle. Kur'an

I sad mi Muhammed i Bog trebaju reći kako da razmišljam, šta da promišljam, kojom rukom jedem, a kojom nogom ulazim u wc i slične trivijalne gluposti. Ma daj Smrle, kao i da prije Muhammeda nikad nije bilo pametnih ljudi koji su razmišljali i koji nisu znali za tzv. Allaha.

Eh, da. I u moru tih trivijalnih gluposti sad se mahom pojavljuju knjige: Poslanikova medicina, Poslanikova nauka, Poslanikova ishrana. Ispade Muhammed bio i doktor, i naučnik, i gastronom, i stručnjak za biohemijski inžinjering. Napraviše od njegovog lika i djela kult ličnosti, bolje reći parodiju. Zar mi je Muhammed potreban da znam da je kruška ili šljiva zdrava i ukusna, ukoliko je to uopšte on rekao. Ja sam ih u kaši jeo i kada nisam bio svjestan ni Muhammeda, ni Kur'ana, ni sunneta, samo znam da je bilo ukusno.

I eto opet kontradiktornog Boga. Udahne čovjeku dušu, pa hoće poslije da ga kazni. Ne zna se, da li bi se čovjek smijao ili plakao. Nego, razmisli i ti, koliko si u krivu što ovo sve pišeš i način na koji prezentuješ, kada se već pozivaš na razmišljanje.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#953 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote:
ili sta mislis Ovako, Muhamemd je izaslanik onoga koji moze da sprovede kaznu u djelo , pa samo kaze u njegovo ime da ti se tesko ako ne budes o tome razmisljao

jer kad muhammed kaze tesko li se tebi, neznaci da ce te Muhammed kaznjavati, nego onaj koji je udahnuo zivot u Tebe i koji ce ti zivot dati poslije smrti.

10:100.... a On(Bog) kažnjava one koji neće da razmisle. Kur'an
I sad mi Muhammed i Bog trebaju reći kako da razmišljam, šta da promišljam, kojom rukom jedem, a kojom nogom ulazim u wc i slične trivijalne gluposti. Ma daj Smrle, kao i da prije Muhammeda nikad nije bilo pametnih ljudi koji su razmišljali i koji nisu znali za tzv. Allaha.

Eh, da. I u moru tih trivijalnih gluposti sad se mahom pojavljuju knjige: Poslanikova medicina, Poslanikova nauka, Poslanikova ishrana. Ispade Muhammed bio i doktor, i naučnik, i gastronom, i stručnjak za biohemijski inžinjering. Napraviše od njegovog lika i djela kult ličnosti, bolje reći parodiju. Zar mi je Muhammed potreban da znam da je kruška ili šljiva zdrava i ukusna, ukoliko je to uopšte on rekao. Ja sam ih u kaši jeo i kada nisam bio svjestan ni Muhammeda, ni Kur'ana, ni sunneta, samo znam da je bilo ukusno.

I eto opet kontradiktornog Boga. Udahne čovjeku dušu, pa hoće poslije da ga kazni. Ne zna se, da li bi se čovjek smijao ili plakao. Nego, razmisli i ti, koliko si u krivu što ovo sve pišeš i način na koji prezentuješ, kada se već pozivaš na razmišljanje.
I sad mi Muhammed i Bog trebaju reći kako da razmišljam, šta da promišljam
u nekim stvarima da , jer kao poslanik Boziji, neko ko zastupa Boga na svijetu, i pojasnjava sta Bog trazi od Tebe, kako bi ti dosao do Raja, znaci na kraju krajeva kako bi ti uspio a ne kako bi Bog ili Muhammed uspio.

pazi ovo sad na koji nacin ti razmisljas da ti i to vizualiziram

Bog posalje muhammeda ljudima da pojasni nacine kako da se priblize Bogu, da razmisljaju o Bogu, da znaju biti zahvalni Bogu i raditi stvari sa kojim je Bog zadovoljan a sto na kraju opet je korist za Tebe i drustvo na ovome svijetu i na kraju krajeva korist za Tebe na buducem svijetu jer ti se daje karta za Raj.

a ti meni dodjes i kazes, ma sta meni muhammed ima pricati da znam da je kruška ili šljiva zdrava i ukusna.

totalno si covjece ofulao, nije nikakva poenta u tome, i netreba ti muhamemd ni pricati jeli kruska zdrava ili nije ili ukusna ili nije, niti je dosao da ti o tome prica nego da te usmjeri na puteve spasa da se ti na kraju spasis.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#954 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote: Bog posalje muhammeda ljudima da pojasni nacine kako da se priblize Bogu, da razmisljaju o Bogu, da znaju biti zahvalni Bogu i raditi stvari sa kojim je Bog zadovoljan a sto na kraju opet je korist za Tebe i drustvo na ovome svijetu i na kraju krajeva korist za Tebe na buducem svijetu jer ti se daje karta za Raj.

Dakle, ja bih se trebao ponašati poput robota da bih stigao do tzv. Raja. Još kada dodamo faktor da bi se sve radilo iz interesa osjećaja straha da te bog ne sprži. Neka, hvala...

Fakat, ponašaš se kao ovaj robot iz spota...


User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#955 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote: Bog posalje muhammeda ljudima da pojasni nacine kako da se priblize Bogu, da razmisljaju o Bogu, da znaju biti zahvalni Bogu i raditi stvari sa kojim je Bog zadovoljan a sto na kraju opet je korist za Tebe i drustvo na ovome svijetu i na kraju krajeva korist za Tebe na buducem svijetu jer ti se daje karta za Raj.

Dakle, ja bih se trebao ponašati poput robota da bih stigao do tzv. Raja. Još kada dodamo faktor da bi se sve radilo iz interesa osjećaja straha da te bog ne sprži. Neka, hvala...
ali kako Ovako naopako razmisljas ???

znaci drzava kad posalje manual kako se ponasati u trafici, dadne smjernice, pravila koja se mora slijediti, ta pravila su za dobrobit svih nas.

a ti dodjes, e jest ova drzava boze saucvaj nekakva daje nam neka pravila da se drzimo, ja navikao da furam kroz crveno a oni bi htjeli meni to da zabrane, e jesu neka faca vala :-) i jos traze da ide auto na servis svake godine, ma bjezi, idem na servis kad ja hocu, to jeste kad se nesto pokvari tad cu i ici na servis.

eto kako ti razmisljas.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#956 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Towelie »

Drzava donosi zakone i restriktivne mere upravo zbog ljudi koji nemaju kontrolu ni moral. Moralan covek nece ukrasti, bez obzira imao ili ne zakon.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#957 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

Towelie wrote:Drzava donosi zakone i restriktivne mere upravo zbog ljudi koji nemaju kontrolu ni moral. Moralan covek nece ukrasti, bez obzira imao ili ne zakon.
pa sta mislis sto Bog daje zakone, i pravila i smjernice, upravo zato zbog ljudi koji nemaju kontrolu ni moral
Moralan covek nece ukrasti, bez obzira imao ili ne zakon
plitko razmisljas a evo zasto

Bog kad salje zakone i pravila on salje i moralnim i nemorlanim, jer ti kad vidis neke ljude ti kontas oni su moralni, ali vole recimo ogovarati druge ljude, pricati iza ledja, to je Bogu tako mrsko, pa daje smjernice za to, da se to ne radi, jedino u slucaju da ti neko nepravdu uradi pa smijes da pricas o tome a inace nesmijes.

zasto ovo?

pa zato sto se sije razdor i mrznja medju ljudima na ovaj nacin, dovljno ti je cuti od kolege da je jedan drugi kolega prica o tebi neke stvari iza ledja, da te odmah huja uhvati

Znaci Bog salje manual/kuran kako covjek da zivi , da bi narod bio sretan, gdje ces se umanjiti nedostaci u drstvu ako vece nemogu se eliminisati.

ili jos nesto skrivenije, recimo vidis covjeka kako daje pare u dobrotvorne svrhe, ali ti kontas kako je samo ovaj dobar covjek, bas je dusa , a on kad daje konta, sad cu dati da me drugi vide, sad cu dati da me paparazi uslikaju pa da osvanem u novinama itd, znaci namjera je skroz druga.

znaci Kuran je manual za smjernice u zivotu, jer neke stavri se nama cine jako moralnim ali nemoralno do bola, a isto tako se cini nemoralnim a ono moralno do bola.
ernestalic
Posts: 228
Joined: 30/09/2010 10:45

#958 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by ernestalic »

Smrcak15 wrote:
asurbanipal wrote:
Smrcak15 wrote: Bog posalje muhammeda ljudima da pojasni nacine kako da se priblize Bogu, da razmisljaju o Bogu, da znaju biti zahvalni Bogu i raditi stvari sa kojim je Bog zadovoljan a sto na kraju opet je korist za Tebe i drustvo na ovome svijetu i na kraju krajeva korist za Tebe na buducem svijetu jer ti se daje karta za Raj.

Dakle, ja bih se trebao ponašati poput robota da bih stigao do tzv. Raja. Još kada dodamo faktor da bi se sve radilo iz interesa osjećaja straha da te bog ne sprži. Neka, hvala...
ali kako Ovako naopako razmisljas ???

znaci drzava kad posalje manual kako se ponasati u trafici, dadne smjernice, pravila koja se mora slijediti, ta pravila su za dobrobit svih nas.

a ti dodjes, e jest ova drzava boze saucvaj nekakva daje nam neka pravila da se drzimo, ja navikao da furam kroz crveno a oni bi htjeli meni to da zabrane, e jesu neka faca vala :-) i jos traze da ide auto na servis svake godine, ma bjezi, idem na servis kad ja hocu, to jeste kad se nesto pokvari tad cu i ici na servis.

eto kako ti razmisljas.
Puno vremena trošiš da dokažeš nedokazivo. Jer svi teološki dokazi o postojanju Boga su davno odbačeni. Imanuel Kant ih je razbio u paramparčad. Evo ti primjer dokaza koji ti često pominješ, a koji se svodi na konstataciju da je sve oko nas i nas same morao neko stvoriti. Ali, onda se logički nametne pitanje: Tko je stvorio stvoritelja, tj. Boga? Ako ti kažeš da ga nitko nije stvorio ne go je oduvijek i zauvijek, onda se logično nametne misao da je isto tako i univerzum oduvjek i zauvjek, bez potrebe za Stvoriteljem, tj. Bogom. I tako dalje, možemo uzeti dvije litre rakije pa dva dana raspravljeti. Jedini siguran oslonac u spoznaji svijeta su nauka i umjetnost.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#959 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

ernestalic wrote: Puno vremena trošiš da dokažeš nedokazivo. Jer svi teološki dokazi o postojanju Boga su davno odbačeni. Imanuel Kant ih je razbio u paramparčad. Evo ti primjer dokaza koji ti često pominješ, a koji se svodi na konstataciju da je sve oko nas i nas same morao neko stvoriti. Ali, onda se logički nametne pitanje: Tko je stvorio stvoritelja, tj. Boga? Ako ti kažeš da ga nitko nije stvorio ne go je oduvijek i zauvijek, onda se logično nametne misao da je isto tako i univerzum oduvjek i zauvjek, bez potrebe za Stvoriteljem, tj. Bogom. I tako dalje, možemo uzeti dvije litre rakije pa dva dana raspravljeti. Jedini siguran oslonac u spoznaji svijeta su nauka i umjetnost.
Jer svi teološki dokazi o postojanju Boga su davno odbačeni
pa ima i onih sto odbacuju da je zemlja okrugla i vjeruju da je zemlja ravna
Imanuel Kant ih je razbio u paramparčad
da cujem kako
Tko je stvorio stvoritelja, tj. Boga? Ako ti kažeš da ga nitko nije stvorio ne go je oduvijek i zauvijek, onda se logično nametne misao da je isto tako i univerzum oduvjek i zauvjek, bez potrebe za Stvoriteljem, tj. Bogom
e ako ti je to logicno onda ti se logika pomutila zestoko

kao eto NASA i ostala kompanija nisu potvrdili nastanak univerzuma, covjce kako mozes reci univerzum oduvijek kad moderna tehnologija potvrdila pocetak univerzuma, sa Big bangom nastao je i univerzum, sirenjem univerzuma i ostala mjerenja ukazuju na pocetak univerzuma a ti nelogicno nametnu da je univerzum oduvijek
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#960 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by r_faruk »

zar su potvrdili?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#961 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:zar su potvrdili?
evo nek ti covjek pojasni pa vidi Jesu li

r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#962 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by r_faruk »

mozes li napisati kada je potvrdjeno, interesuje me informacija.... postaviti neki link umjesto videa. htio bih da procitam.
dakle link sa nase... ne mogu gledati video! nisam u prilici. samo trazim link..... ne napadam te
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#963 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:mozes li napisati kada je potvrdjeno, interesuje me informacija.... postaviti neki link umjesto videa. htio bih da procitam.
dakle link sa nase... ne mogu gledati video! nisam u prilici. samo trazim link..... ne napadam te
Proof of Big Bang Seen by Space Probe, Scientists Say
http://news.nationalgeographic.com/news ... _bang.html
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#964 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by r_faruk »

interesovao me je izvor iz NASA-e. ali ok. procitacu, hvala
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#965 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

r_faruk wrote:interesovao me je izvor iz NASA-e. ali ok. procitacu, hvala
ah pobogu si brate, pa vidis da national geographic navodi NASU, kako je nasina tehnologija to potvrdila :-)

New NASA space-probe observations of the oldest light in the cosmos are the most direct evidence yet that the universe expanded extremely quickly immediately after the big bang, physicists say.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#966 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by salik79 »

Smrcak15 wrote: pa ima i onih sto odbacuju da je zemlja okrugla i vjeruju da je zemlja ravna
I da Sunce kruzi oko Zemlje...Dvojica astrofizicara i teologa, vrhovni saudijski vjerski autoriteti, potomci cuvenog Muhammeda ibn Abdulvehaba, sejh Al-Sejh i sejh Fazan:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#967 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

salik79 wrote:
Smrcak15 wrote: pa ima i onih sto odbacuju da je zemlja okrugla i vjeruju da je zemlja ravna
I da Sunce kruzi oko Zemlje...Dvojica astrofizicara i teologa, vrhovni saudijski vjerski autoriteti, potomci cuvenog Muhammeda ibn Abdulvehaba, sejh Al-Sejh i sejh Fazan:
svjestan sam da ima laprdanja medju ulemom, kao taj gore na videu, tacno mi se zamanta , nije mi dobro nikako kad vidim kako covjek mlatara gluposti. iskreno da ti kazem, ja ovakve i neslusam, niti me interesuju, dovoljno je da jednu takvu gresku uradi, da ga prekrizim odmah, jer kontam ako mi takvu ocitu gresku u lice uneses pa sta onda za skrivenim stvarima sto je jos teze doci do istine.

a sad si nekorektan, pa prikopcavas muhammeda ibn abdulvehabba za ovakve, jeli mu Muhmammed ibn abdulwahab to rekao da se sunce okrece oko zemlje ?

nije, pa sto ga onda uzimas u usta?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#968 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by salik79 »

Smrcak15 wrote:
salik79 wrote:
Smrcak15 wrote: pa ima i onih sto odbacuju da je zemlja okrugla i vjeruju da je zemlja ravna
I da Sunce kruzi oko Zemlje...Dvojica astrofizicara i teologa, vrhovni saudijski vjerski autoriteti, potomci cuvenog Muhammeda ibn Abdulvehaba, sejh Al-Sejh i sejh Fazan:
svjestan sam da ima laprdanja medju ulemom, kao taj gore na videu, tacno mi se zamanta , nije mi dobro nikako kad vidim kako covjek mlatara gluposti. iskreno da ti kazem, ja ovakve i neslusam, niti me interesuju, dovoljno je da jednu takvu gresku uradi, da ga prekrizim odmah, jer kontam ako mi takvu ocitu gresku u lice uneses pa sta onda za skrivenim stvarima sto je jos teze doci do istine.

a sad si nekorektan, pa prikopcavas muhammeda ibn abdulvehabba za ovakve, jeli mu Muhmammed ibn abdulwahab to rekao da se sunce okrece oko zemlje ?

nije, pa sto ga onda uzimas u usta?
Dedo im se, haman, nije zamarao takvim meselama, on je bio vise zauzet tekfirom. Spomenuo sam ga samo u kontekstu krvne veze, da se zna cije su gore list. ;-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#969 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

salik79 wrote: Dedo im se, haman, nije zamarao takvim meselama, on je bio vise zauzet tekfirom. Spomenuo sam ga samo u kontekstu krvne veze, da se zna cije su gore list. ;-)
a sta je to deda radio??

pozivao na izvorni islam, jeli to nesto lose u tome?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#970 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by salik79 »

Smrcak15 wrote:
salik79 wrote: Dedo im se, haman, nije zamarao takvim meselama, on je bio vise zauzet tekfirom. Spomenuo sam ga samo u kontekstu krvne veze, da se zna cije su gore list. ;-)
a sta je to deda radio??

pozivao na izvorni islam, jeli to nesto lose u tome?
Dedo je, kao sto rekoh, tekfirio sve redom. Napravio restart "Islama".
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#971 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

salik79 wrote:
Smrcak15 wrote:
salik79 wrote: Dedo im se, haman, nije zamarao takvim meselama, on je bio vise zauzet tekfirom. Spomenuo sam ga samo u kontekstu krvne veze, da se zna cije su gore list. ;-)
a sta je to deda radio??

pozivao na izvorni islam, jeli to nesto lose u tome?
Dedo je, kao sto rekoh, tekfirio sve redom. Napravio restart "Islama".
neznam za to koga i sta je tekfirio

ali nekad se bogami mora i protekfiriti da bi se diferenciralo i ukazalo na ljude koji su otisli u kufr da se nebi slijedili, ali ne da bi se ubijali.

znaci, reci taj i taj je otisao u nevjerstvo tvrdeci to i to, radeci to i to, pa ga se pricuvajte. nevidim nista lose u tome u koliko su jasni i ociti dokazi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#972 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by salik79 »

Smrcak15 wrote: neznam za to koga i sta je tekfirio

ali nekad se bogami mora i protekfiriti da bi se diferenciralo i ukazalo na ljude koji su otisli u kufr da se nebi slijedili, ali ne da bi se ubijali.

znaci, reci taj i taj je otisao u nevjerstvo tvrdeci to i to, radeci to i to, pa ga se pricuvajte. nevidim nista lose u tome u koliko su jasni i ociti dokazi.
Znaci, nisu ubijali? Ni danas ne ubijaju...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#973 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

salik79 wrote:
Smrcak15 wrote: neznam za to koga i sta je tekfirio

ali nekad se bogami mora i protekfiriti da bi se diferenciralo i ukazalo na ljude koji su otisli u kufr da se nebi slijedili, ali ne da bi se ubijali.

znaci, reci taj i taj je otisao u nevjerstvo tvrdeci to i to, radeci to i to, pa ga se pricuvajte. nevidim nista lose u tome u koliko su jasni i ociti dokazi.
Znaci, nisu ubijali? Ni danas ne ubijaju...
neznam tacno sta su radili ali ja nisam zato, niti islam to zagovara, da se ubija narod tek tako olahko. da smo odmah jasni po tom pitanju.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#974 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by salik79 »

Smrcak15 wrote:
salik79 wrote:
Smrcak15 wrote: neznam za to koga i sta je tekfirio

ali nekad se bogami mora i protekfiriti da bi se diferenciralo i ukazalo na ljude koji su otisli u kufr da se nebi slijedili, ali ne da bi se ubijali.

znaci, reci taj i taj je otisao u nevjerstvo tvrdeci to i to, radeci to i to, pa ga se pricuvajte. nevidim nista lose u tome u koliko su jasni i ociti dokazi.
Znaci, nisu ubijali? Ni danas ne ubijaju...
neznam tacno sta su radili ali ja nisam zato, niti islam to zagovara, da se ubija narod tek tako olahko. da smo odmah jasni po tom pitanju.
Mozda ti licno nisi, ali jesu oni od kojih crpis "znanje". Prvo pogledaj ovaj kratki prilog, a pislije toga, kada nadjes vremena procitaj i traktat.


http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=19144
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#975 Re: Vehabizam, porijeklo i posljedice

Post by Smrcak15 »

salik79 wrote: neznam tacno sta su radili ali ja nisam zato, niti islam to zagovara, da se ubija narod tek tako olahko. da smo odmah jasni po tom pitanju.
Mozda ti licno nisi, ali jesu oni od kojih crpis "znanje". Prvo pogledaj ovaj kratki prilog, a pislije toga, kada nadjes vremena procitaj i traktat.


http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=19144[/quote]

kako ti znas odakle ja crpim znanje?
Post Reply