"Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#51 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by stochar »

ismijavanje mentalno poremecenih osoba je morbidno i nema puno veze sa zdravim humorom.
meni je isprva kao mladom konju tinejdzeru bilo smijesno dok mi jedan moj komsija kojem je majka imala nervni slom i bila psihicki oboljela nije rek'o kako bi im se krvi napio da je negdje sretnu i ismiju. tad sam nekako sagled'o stvari iz drugog ugla i zaista shvatio da je to totalno bolesno. najlakse je bolesne ljude ismijavati, a onda im dodje jedna Karleusa koju su pokusali ismijati pred Akvom i isuta ih k'o zadnje levate...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#52 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Neelix »

julisiz es grant wrote:
sas 11 wrote:nevjerovatna emisija, toliko izjava i provala koje i danas koristim :lol: "jedino da ovaj rat stane..." :-)
ne slažem se da je u pitanju kojekakvo iživljavanje i liječenje frustracija, prije svega moj komšija koji je pričao kako je povalio curu za kutlaču graha nije nikakav duševni bolesnik nego legenda čovjek koji voli malo više popiti...
i danas živi sa ženom, prestao pit i postao djed :))))

nesvakidašnja emisija, jako originalna!!!
Da su VU bile emisija za liječenje frustracija misle uglavnom oni koji su već izliječeni...od smisla za humor.
da su VU smijesna emisije misle uglavnom oni...koji jos nisu izlijeceni.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#53 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by BarbaDue »

Takođe mislim da su VU bile vecim djelom odvratne emisije, mada sam ih i sam gledao! Nasmijati se jeste moglo, bilo je odvala nekažem, ali puno puta me je bilo stid što gledam tu emisiju. Ja licno ne bih pravio omisiju takvog sadrzaja.
User avatar
Jeremiah
Posts: 6
Joined: 24/06/2008 13:47

#54 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Jeremiah »

Jednom bilo , ne ponovilo se.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#55 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Baltazar_khan »

Sječam se kad je pričao nekakav delegat, ima sijedu kosu, u nekakvoj uniformi, pričao o vanzemaljcima, imao je nekakve antene, i ko fol on sa njima komunicira. Kako je bio smiješan, oplakao sam mu tad...

Onda, prikazivali su nekakvu pjevaljku iz neke naše zabiti, zvala se Extra Aska, i nešto su uradili na snimci, povecali je, ono da izgleda ko tenk, i ova ih poslije tužila :lol:
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#56 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Mobile_Disco »

Kako se niko ne sjeca onih sto su pricali o vanzemaljcima? :D
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#57 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by cartman »

Ja mislim da se ja sjecam emisija o vanzemaljcima :D Jel to kad pricaju s onim covjekom pored nekih napustenih zgrada, a on lafo prica kako su ga oteli :D
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#58 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Mobile_Disco »

cartman wrote:Ja mislim da se ja sjecam emisija o vanzemaljcima :D Jel to kad pricaju s onim covjekom pored nekih napustenih zgrada, a on lafo prica kako su ga oteli :D
Ima i taj.. A bio je jos jedan iz Zenice :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#59 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by ranger »

uh ja taj okrsaj sa Karleusom nisam gledao!
imal gdje da se pogleda?
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#60 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by jedna »

stochar wrote:ismijavanje mentalno poremecenih osoba je morbidno i nema puno veze sa zdravim humorom.
meni je isprva kao mladom konju tinejdzeru bilo smijesno dok mi jedan moj komsija kojem je majka imala nervni slom i bila psihicki oboljela nije rek'o kako bi im se krvi napio da je negdje sretnu i ismiju. tad sam nekako sagled'o stvari iz drugog ugla i zaista shvatio da je to totalno bolesno. najlakse je bolesne ljude ismijavati, a onda im dodje jedna Karleusa koju su pokusali ismijati pred Akvom i isuta ih k'o zadnje levate...

Da, u pravu si - ismijavanje mentalno poremecenih likova je uglavnom smijesno tinejdzerima (i meni je, priznajem, bilo, ali sada se gnusam takvih pojava). A Adi je dokazani odron tip je praksu iz VU, nekim dijeliom preselio i u CD, pa je dovodio razne "mesije" i kafanske pjevaljke. Jednom mu je bio gost Ado Gegaj, a ovaj ga je pokusao prezentovati kao totalno nepismenog debila. Sto se mene tice, Gegaj se iskazao kao pristojan gospodin i nijednom rijecju se nije osramotio. Pa onda ona neka pjevajka koju je "ofirao" pitanjima tipa "Spavas li sa menadzerima i gazdama" "Peres li zube" "Znas li koristiti kompjuter" isl. Sjecam se da je tada nazvala masa ljudi koja je njega kritikovala, a pjevaljki izrazavali podrsku.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#61 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by dustaban »

Krigla_Sa wrote:Emric Hamo :) kralj,bio je jedno vrijeme i na ntv99 gost ...
lik je bio kapetan,citav svijet je proputovao ,zna 5-6 stranih jezika,malo je reci kako je nacitan. poznat je kao vojvoda :)

zena,poznatija kao "Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips" zvali je GAGA,zivila u zutim neboderima,cuo sam da je umrla ... ona je bas bila pukla,jadnica :(
Bilo bi dobro da neko postavi na youtube ako ima,ja sam imao ali ko zna gdje je sad to :(
Hvala ti na ovom podatku, sad mu znam makar ime.

Zna li iko ista o ovom covjeku ?
GENIJALAC za kojim tragam otkad sam ga vidio u Vatrenim ulicama.

On je neko koga najcesce citiram. Zapamtio sam nekoliko njegovih izjava (interpretiram ih po sjecanju):
Hamo Emric wrote: O ratu:
- to je bio cisti folklor, oni zapucaju mi zaigramo, mi zapucamo, oni zaigraju :mrgreen:
- to je bio nesporazum, oni su mislili da moraju proci, a mi smo mislili da to nije neophodno :lol:
Nije njegovo, ali sam od njega prvi put cuo i ovu fantasticnu cinjenicu
Hamo Emric wrote: O zivotnoj filozofiji:
- ha sve su to objasnili onih pet jevreja ( :shock: , tacno, svi su bili jevreji!) :
- Mojsije je rekao - sve je Bog
- Isus je rekao - sve je ljubav
- Frojd je rekao - sve je sex
- Marks je rekao - sve ja kapital
- a Ajnstajn je rekao - sve je relativno !
trazi se HAMO EMRIC
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

I molio bih ko ima Vatrene ulice sa njegovim biserima da digne na youtube.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#62 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by BIONA »

shadow wrote:
julisiz es grant wrote:
SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:
Ovu zenu su zvali Gaga i zivjela je u zutom neboderu u Hrasnom...mislim da je jadna u ratu prolupala :roll:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#63 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by JoseMujica »

stochar wrote:ismijavanje mentalno poremecenih osoba je morbidno i nema puno veze sa zdravim humorom.
meni je isprva kao mladom konju tinejdzeru bilo smijesno dok mi jedan moj komsija kojem je majka imala nervni slom i bila psihicki oboljela nije rek'o kako bi im se krvi napio da je negdje sretnu i ismiju. tad sam nekako sagled'o stvari iz drugog ugla i zaista shvatio da je to totalno bolesno. najlakse je bolesne ljude ismijavati, a onda im dodje jedna Karleusa koju su pokusali ismijati pred Akvom i isuta ih k'o zadnje levate...
:thumbup:
Prva bula FTV-a Adi nije bolje ni zaslužio
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40781
Joined: 29/06/2011 23:39

#64 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by dječak sa šibicama »

Jel moze par detalja, ili snimak tog sutanja pred Akvom a od strane Jelene Karleuse? :D
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#65 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by GaRGa »

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#66 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by dezurni_ucenik »

Bilo je i meni smijesno prije.Ali sa ove vremenske distance,kad se sagleda,jedina budala u toj emisiji je bio Adi Sarajlic.Najlakse je ismijavati ulicne budale.Valjda je jednom naletio na nekog covjeka-pijanca,zaspao na klupi.Ovaj ga probudio i poceo "intervjuisati".I to naravno prikaze na TV-u.I nakon toga ,sin od tog pijanca postao predmet ismijavanja u skoli.Nije sad u redu ni od ovog da pored kuce spava na klupi ali nije ni Adijevo da ismijava nekoga.


Iskompleksirani kreten koji je umislio da je on neko i nesto.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#67 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by irac300 »

Što neko napisa ranije, dok sam bio mlađi kehario sam se na ovo, al' čovjek kada sazrije i počne zrelije razmišljati uvidi koliko je ovo dno od emisije. Svi mi se srećemo s ljudima koji su nažalost sišli s uma, ali praviti emisije ismijavanjem tuđe muke je dno ljudske etike i morala. Iskreno, da ovaj papak Adi tako šprda nekog iz moje familije ja bih ga izdegenečio pa makar 5 godina odležao.
Rajvosa26
Posts: 135
Joined: 02/04/2010 08:39

#68 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Rajvosa26 »

Pa naravno da je smijesno kad si mladji. Ne fura me ni Branku Kockicu sad gledat, a ko mali se nisam odvajao od tv-a. Drugo, to sve je bilo tek nakon rata, i vjerujem su manje vise svi blesavi i ludi bili, samo sto se neko sjetio uzeti kameru i snimati okolo ljude.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#69 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by easy »

Adi je to uradio mnogo prije nego mnoge tv kuca koje sada na emisijama iste podloge uzimaju velike pare. Talent shows, farme etc. Oduvijek je bilo da se ljudi sa manjim sposobnostima i manama, bilo to mentalno ili fizicki, ismijavaju od strane drugih koji se smatraju superiornijim. Jedino oni koji mogu da se moralno i duhovno uzdignu iznad svega toga i razmotre objektivno, mogu da shvate da je to sve bljuvotina i degradacija drustva.

A sada jedna poruka svima onima koji smatraju VU kultnom i extra smijesnom emisijom: Zamislite da je vama draga osoba, mama, tata, brat, sestra, sin, kcerka, suprug/a itd. bila sa druge strane kamere i da se mi smijemo njenim izvalama. Bilo bi to cool, zar ne? ;)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#70 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by julisiz es grant »

easy wrote:Adi je to uradio mnogo prije nego mnoge tv kuca koje sada na emisijama iste podloge uzimaju velike pare. Talent shows, farme etc. Oduvijek je bilo da se ljudi sa manjim sposobnostima i manama, bilo to mentalno ili fizicki, ismijavaju od strane drugih koji se smatraju superiornijim. Jedino oni koji mogu da se moralno i duhovno uzdignu iznad svega toga i razmotre objektivno, mogu da shvate da je to sve bljuvotina i degradacija drustva.

A sada jedna poruka svima onima koji smatraju VU kultnom i extra smijesnom emisijom: Zamislite da je vama draga osoba, mama, tata, brat, sestra, sin, kcerka, suprug/a itd. bila sa druge strane kamere i da se mi smijemo njenim izvalama. Bilo bi to cool, zar ne? ;)
Ja se ne sjećam da je iko ismijavan u toj emisiji. Sav koncept se sastojao u tome da voditelj postavi neko banalno pitanje, tipa "gledate li Vatrene ulice" i onda dotična osoba krene svoju priču. Osim toga, mnogi od gostiju nisu bili nikakve budale, kao npr pomenuti kapetan Hama Emrić ili onaj prodavac satova, "profesor književnosti".
Što neko spomenu, gore su današnje "emisije" gdje se mentalno defektne osobe, tipa Ekrem Jevrić, otvoreno ismijavaju.
Adi je kasnije počeo da sere, npr. kada je našao oglas u novinama "Prodajem travu" i otišao da zajebava čovjeka koji je objavio to, starca od kojih 70 godina iz nekog prigradskog naselja, koji je prodavao nepokošenu travu, i koji nije kontao da ga ovaj zajebava. Tu je fakat pojeo govno...ali tad je ionako već počeo da nosi onaj kondom na glavi, a to i nisu bile Vatrene ulice, nego neka od emisija FTV, u kojoj se oplodio i onaj super-mega-urbani idiot, Šaran ili tako nekako.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#71 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by dezurni_ucenik »

julisiz es grant wrote:
easy wrote:Adi je to uradio mnogo prije nego mnoge tv kuca koje sada na emisijama iste podloge uzimaju velike pare. Talent shows, farme etc. Oduvijek je bilo da se ljudi sa manjim sposobnostima i manama, bilo to mentalno ili fizicki, ismijavaju od strane drugih koji se smatraju superiornijim. Jedino oni koji mogu da se moralno i duhovno uzdignu iznad svega toga i razmotre objektivno, mogu da shvate da je to sve bljuvotina i degradacija drustva.

A sada jedna poruka svima onima koji smatraju VU kultnom i extra smijesnom emisijom: Zamislite da je vama draga osoba, mama, tata, brat, sestra, sin, kcerka, suprug/a itd. bila sa druge strane kamere i da se mi smijemo njenim izvalama. Bilo bi to cool, zar ne? ;)
Ja se ne sjećam da je iko ismijavan u toj emisiji. Sav koncept se sastojao u tome da voditelj postavi neko banalno pitanje, tipa "gledate li Vatrene ulice" i onda dotična osoba krene svoju priču. Osim toga, mnogi od gostiju nisu bili nikakve budale, kao npr pomenuti kapetan Hama Emrić ili onaj prodavac satova, "profesor književnosti".
Što neko spomenu, gore su današnje "emisije" gdje se mentalno defektne osobe, tipa Ekrem Jevrić, otvoreno ismijavaju.
Adi je kasnije počeo da sere, npr. kada je našao oglas u novinama "Prodajem travu" i otišao da zajebava čovjeka koji je objavio to, starca od kojih 70 godina iz nekog prigradskog naselja, koji je prodavao nepokošenu travu, i koji nije kontao da ga ovaj zajebava. Tu je fakat pojeo govno...ali tad je ionako već počeo da nosi onaj kondom na glavi, a to i nisu bile Vatrene ulice, nego neka od emisija FTV, u kojoj se oplodio i onaj super-mega-urbani idiot, Šaran ili tako nekako.


Sjeti se epizode VU kad su bili u Cazinu.I bila je fudbalska utakmica izmedju psihickih bolesnika.Ne treba reci na koji nacin je to snimljeno i prikazano.
Krone
Posts: 111
Joined: 23/09/2011 07:30

#72 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Krone »

julisiz es grant wrote:
SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#73 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by easy »

julisiz es grant wrote:
easy wrote:Adi je to uradio mnogo prije nego mnoge tv kuca koje sada na emisijama iste podloge uzimaju velike pare. Talent shows, farme etc. Oduvijek je bilo da se ljudi sa manjim sposobnostima i manama, bilo to mentalno ili fizicki, ismijavaju od strane drugih koji se smatraju superiornijim. Jedino oni koji mogu da se moralno i duhovno uzdignu iznad svega toga i razmotre objektivno, mogu da shvate da je to sve bljuvotina i degradacija drustva.

A sada jedna poruka svima onima koji smatraju VU kultnom i extra smijesnom emisijom: Zamislite da je vama draga osoba, mama, tata, brat, sestra, sin, kcerka, suprug/a itd. bila sa druge strane kamere i da se mi smijemo njenim izvalama. Bilo bi to cool, zar ne? ;)
Ja se ne sjećam da je iko ismijavan u toj emisiji. Sav koncept se sastojao u tome da voditelj postavi neko banalno pitanje, tipa "gledate li Vatrene ulice" i onda dotična osoba krene svoju priču. Osim toga, mnogi od gostiju nisu bili nikakve budale, kao npr pomenuti kapetan Hama Emrić ili onaj prodavac satova, "profesor književnosti".
Što neko spomenu, gore su današnje "emisije" gdje se mentalno defektne osobe, tipa Ekrem Jevrić, otvoreno ismijavaju.
Adi je kasnije počeo da sere, npr. kada je našao oglas u novinama "Prodajem travu" i otišao da zajebava čovjeka koji je objavio to, starca od kojih 70 godina iz nekog prigradskog naselja, koji je prodavao nepokošenu travu, i koji nije kontao da ga ovaj zajebava. Tu je fakat pojeo govno...ali tad je ionako već počeo da nosi onaj kondom na glavi, a to i nisu bile Vatrene ulice, nego neka od emisija FTV, u kojoj se oplodio i onaj super-mega-urbani idiot, Šaran ili tako nekako.
Poanta je u tome da je emisija bila bazirana na interakciji sa ljudima i prikazivanju njihovih izvala. Ako je sagovornik na istom nivou i shvati to kao zezanciju, nije frka. Nazalost bilo je mnogo vise onih koji sigurno nisu ukapirali o cemu se radi i Adi je to svirepo koristio. Kada razgovaras sa takvim ljudima i postavljas im pitanja s ciljem da kao odgovor dobije nesto kao "very good, nice, sleeps" i od toga napravis hit, meni je to prilicno mizerno.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#74 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by punta »

Krone wrote:
julisiz es grant wrote:
SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
nadimak Gaga
eifel
Posts: 579
Joined: 07/11/2014 19:45

#75 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by eifel »

Jabih malo dalje u prošlost.

TV Sarajevo, DOBRE VIBRACIJE.
Razgovor o filmu 'Smooth Operator' i o predstojecem festivalu Nezavisnih Televizija Jugoslavije koji se zbilja i odrzao pred sam pocetak rata, marta 1992 u Olimpijskom Muzeju u Sarajevu.

https://www.youtube.com/watch?v=jE657VXZsks
https://www.youtube.com/watch?v=jE657VXZsks
Post Reply