"Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1 "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by julisiz es grant »

Vatrene ulice, jedna od najkvalitetnijih emisija bivse TVBiH, emitovana u periodu 1996.-1998. Iza nje su stajali Adi Sarajlić, Saša Kaljanac ( neka vrsta sive eminencije, jer se nikada nije pojavljivao pred kamerom ) i još neki lik, mislim da je umro dok je još serija emitovana ( sjećam se da su mu posvetili u jednoj emisiji kao neki In memoriam, a možda je samo bila riječ o zajebanciji, ne znam ). Razgovori sa ljudima od kojih su neki bili s onu stranu pameti, a neki opet jednostavno.."drugačiji". Mnogi od od njih su bili jako inteligentni i načitani ljudi ( sjećam se nekog kapetana Hame Emrića koji je, ako mu je vjerovati, oplovio bezmalo cijeli svijet ). Nadam se da je neko od posjetilaca tih godina sjetio da pritisne dugme REC na videu, pa ako ima to neka podjeli sa nama ( jer na netu nema baš ništa ). A ostale molim da iznesu vlastita sjećanja na pomenutu emisiju. Evo nekoliko replika koje ja pamtim.

SCENA 1 ( stariji lik, ofucan, kose namazane briljantinom ):

P: Gledate li emisiju Vatrene ulice?
O: Ne..pokvarena mi je televizija.
P: Ne gledate?
O: Pokvarena mi televizija.
P: Slušate li radio?
O: Ne..pokvareno...i radio..razvaljeno sve
P: Radi li vam šporet?
O: Ne radi.
P: Ima li išta da vam radi?
O: Ne..veš mašina ne radi, WC uspješno radi.
P: WC uspješno radi?
O: Uspješno radi i električni aparat za brijanje..pa kad hoću da se obrijem uključim. :lol: :lol:

SCENA 2 ( mlađi frajer, ima šešir i ruksak na leđima, ko da je poš'o na liniju :D )

P: Šta bi poželjeli našim gledaocima za Novu godinu?
O: Ništa, samo da ovaj rat stane..( pauza )..u stvari, stao je. Eto, ne znam šta bi drugo reko. :D

SCENA 3 ( isto mlađi lik ):

P: Hej momak! Valja li išta u onoj emisiji Vatrene ulice?
O: Ništa, majke mi.
P: Kako ništa, bolan?
O: Truba! :D

SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:

SCENA 5 ( frajer, oko 50 godina, brkat. Prodaje satove na ulici. On mi je ujedno i najkrvaviji, jer je sve vrijeme očito da se dobro zajebava, iako glumi ozbiljnost. Ni "superiorni" Adi mu nije mogao ništa :D )

P: Čime se bavite?
O: Ja sam profesor književnosti.
P: Radite li?
O: Da, evo prodajem satove.
P: To poslije predavanja...??
O: Ne, nemam ja vremena da radim taj posao. :D
P: Dobro...Koja vam je omiljena knjiga?
O: Don Kihot i Sančo Pansa!
P: Servantes.
O: Servantes..( kao da se prisjeća :D )..Servantes..Servantes..
P: Miguel de Serv..
O: Ne MiGuel..MiKuel, MiKuel!! :D
P: A koji vam je omiljeni naš knjizevnik?
O: Naš književnik? ( pauza ) Vuk Stefanović Karadžić! ( smijeh )
KING!!! :D :D :D
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#2 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Brisbane »

Postavljao sam ja temu vec ranije :dance: , niko da odgovori.
Nego ima li neko neke snimke ? Ja sam imao nesto ali se zagubilo.

Samo da spomenem scenu sa nekog vasera u Gorazdu, kada neki frajer kaze da mu je posao da :"Rasklanja sa mosta".

A u Bihacu kada pjevaju:"za BG srbi bjeze jer im Dudak obruc steze" (tema iz Ko to tamo peva).

PA frajer sto je zguzio za kutljacu grana i dvije pive :D
User avatar
xfacktor
Posts: 237
Joined: 11/10/2007 00:11

#3 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by xfacktor »

Joj to je najludza emisija bila. Sjecam se nekog starijeg tipa satro zavrsio harvard i nekakve fakultete a lud ko struja.
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#4 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by sffovac »

julisiz es grant wrote:
SCENA 2 ( mlađi frajer, ima šešir i ruksak na leđima, ko da je poš'o na liniju :D )

P: Šta bi poželjeli našim gledaocima za Novu godinu?
O: Ništa, samo da ovaj rat stane..( pauza )..u stvari, stao je. Eto, ne znam šta bi drugo reko. :D


SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:
ja se sjecam samo ovoga dvoga, cak se babe poravo dobro sjecam, mensecini imala je maramu na glavi i cvike :D

i onaj lafac, sto je zivio u onom zapustenom stanu punom knjiga, ja mislim da je bio mornar
cak mislim da ga i danas vidim na cesti, ali nisam siguraj da li je to on
imo je bradicu i opicenu pricu

sjeca li se ko FERN-a i "zone sumraka" i onih pacenika
znao sam noci i noci presjediti, a onda sutra u skoli spavat
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#5 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by burekodsira »

daj bacite na youtube te scene
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#6 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Ja_Ja »

Vatrene ulice su bile klasika. Ako neko ima neka postavlja pod hitno!!!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by strong69 »

Sjecam se scene kad neki Cigan i njegova supruga nesto pricaju i izmedu ostalog dodu to price o Ciganovim brkovima. Pitaju ga sa V. Ulica kako imas tako dobre brkove a on kaze gnojim jarane. Ovi ga pitaju kako ih gnojis, a on ; "Lizem puno zeni". :-)
julisiz es grant wrote: SCENA 3 ( isto mlađi lik ):

P: Hej momak! Valja li išta u onoj emisiji Vatrene ulice?
O: Ništa, majke mi.
P: Kako ništa, bolan?
O: Truba! :D
Samo da dodam ovdje da se nakon tog "truba jarane" kojeg izrice onako u brzini i prolazi okrece i vraca prema kameri i novinaru i kaze "Haj vozdra jarane" :-D :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#8 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by in33sa »

Zapaljene ulice!!!

Vatreni mooomci!!!

Vatrene ulice!
Marchegianni
Posts: 191
Joined: 29/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#9 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Marchegianni »

Najbolje je kada zaustavljaju onog lika koji je trčao po gradu sa limunom u ustima i pitaju ga zašto trči, a on odgovara "Da ne trčim, poludio bi". :lol:

I scena kada neka dvojica igraju šaha (ili je možda tavla?) i pitaju jednog ko je bolji. Jedan od dvojice odgovara: "Nekad sam ja bolji, a on gori. A nekad je i on gori, a ja bolji".

LEGENDARNA EMISIJA :thumbup:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#10 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:23, edited 1 time in total.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#11 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by shadow »

julisiz es grant wrote:
SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:
baba je kraljica, mi ovu njenu zajebanciju i sad u raji cesto koristimo. Inace super emisija, i ja bih volio pogledati ako neko ima snimljeno. Pored svega sto ste naveli sjecam se nekog lika koji je pricu poceo rijecima: kad sam ja ronio podmornim morem.. :lol:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#12 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Comrad »

Bilo bi dobro kada bi bile reprize tih emisija, na FTV ili BHT ili cija je vec arhiva. Jooj, i ja se sjecam ove babe. Totalno luda emisija, steta sto danas nema nista slicno i jedinstveno.
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#13 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by legionarka »

"jako dobra" emisija... ismijavanje i manipulacija mentalno bolesnih ljudi...
nikad mi nijedna emisija nije izazvala takvo gadjenje kao sto su to ucinile "vatrene ulice"
...lijecenje vlastitih kompleksa na "slabijim" od sebe...
doduse ko su tvorci bili, nije mi cudno :S :S
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#14 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by julisiz es grant »

legionarka wrote:"jako dobra" emisija... ismijavanje i manipulacija mentalno bolesnih ljudi...
nikad mi nijedna emisija nije izazvala takvo gadjenje kao sto su to ucinile "vatrene ulice"
...lijecenje vlastitih kompleksa na "slabijim" od sebe...
doduse ko su tvorci bili, nije mi cudno :S :S
Nisam tražio polemiku, već samo prisjećanja na legendarne folove iz serije. A što se tiče iživljavanja nad mentalnim bolesnicima..meni su većina njih izgledali prilično sretni pred kamerama. Zapravo, možda su im to i jedini sretni trenuci u životu bili, jer su osjećali da im neko posvećuje pažnju, da su "bitni". A to što je nama to smiješno, nije do autora emisije. Serija ionako nije bila označena kao "humoristička".
Ovakvo lažno moralisanje liči mi na scenu iz "Ko to tamo peva", kad se novopečeni mladenci odrađuju u šumi, a ostatak družine ih gleda i naslađuje se. Nakon što ih mlada opazi, svi se sakriju, samo Bata Stojković ostaje dostojanstveno prav i dovikuje im: "Sram vas bilo!" :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#15 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by julisiz es grant »

in33sa wrote:Zapaljene ulice!!!

Vatreni mooomci!!!

Vatrene ulice!
Febo s Čengić-Vile :D :D :D
User avatar
xfacktor
Posts: 237
Joined: 11/10/2007 00:11

#16 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by xfacktor »

julisiz es grant wrote:
legionarka wrote:"jako dobra" emisija... ismijavanje i manipulacija mentalno bolesnih ljudi...
nikad mi nijedna emisija nije izazvala takvo gadjenje kao sto su to ucinile "vatrene ulice"
...lijecenje vlastitih kompleksa na "slabijim" od sebe...
doduse ko su tvorci bili, nije mi cudno :S :S
Nisam tražio polemiku, već samo prisjećanja na legendarne folove iz serije. A što se tiče iživljavanja nad mentalnim bolesnicima..meni su većina njih izgledali prilično sretni pred kamerama. Zapravo, možda su im to i jedini sretni trenuci u životu bili, jer su osjećali da im neko posvećuje pažnju, da su "bitni". A to što je nama to smiješno, nije do autora emisije. Serija ionako nije bila označena kao "humoristička".
Ovakvo lažno moralisanje liči mi na scenu iz "Ko to tamo peva", kad se novopečeni mladenci odrađuju u šumi, a ostatak družine ih gleda i naslađuje se. Nakon što ih mlada opazi, svi se sakriju, samo Bata Stojković ostaje dostojanstveno prav i dovikuje im: "Sram vas bilo!" :D
Poslije rata bilo je mnogo tih po ulicama koji su bili malo pukli. Znam dosta slucajeva, stariji ljudi, zene, pa i mladji, pricalo se da su prije rata bili normalni, ali valjda rat pa poludili. Nisi im morao nista ni reci oni bi mahnitali, recimo starija zena igra lopte sa djecom itd.. A sto po nekim forumima citam kako je to adi iskoristavao mentalno zaostalu raju, ma jok, nisi morao nista niti da ih pitas ono mahnito pa mahnito. I to su uglavnom ljudi koji su prije bili normalni ali valjda rat i malo pukli ali i to mislim da je puklo iz razloga da zaboravi stvarnost u kojoj se nalazi. Meni licno ih je bilo zao ali kad ih vidis da su sretni pozelis da puknes i ti .
nadrealista
Posts: 69
Joined: 17/07/2008 11:04

#17 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by nadrealista »

SCENA 3 ( isto mlađi lik ):

P: Hej momak! Valja li išta u onoj emisiji Vatrene ulice?
O: Ništa, majke mi.
P: Kako ništa, bolan?
O: Truba!



Mislim da je to bio legendarni TVOR s" Alipašinog.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#18 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by julisiz es grant »

xfacktor wrote: ali kad ih vidis da su sretni pozelis da puknes i ti .
:thumbup:
Mislim da je to i bila suština cijele priče oko VU-
Nije džabe rečeno: "Ko je pametan shvatiće, ko je glup ne vrijedi mu ni objašnjavati" :wink:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#19 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by al_akhisari »

:? Postujem razlicite ukuse, pa tako i poimanje necega kao duhovitog ili "dobrog", ali zaista se rijetko sta dobro ( kvalitetno ) moglo vidjeti u emisijama.Kao sto neko rece "Ismijavanje jadnih i bolesnih ljudi",... To i nije bas neka pamet...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#20 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Eborg »

julisiz es grant wrote:SCENA 4 ( baba sa ogromnim đozlucima ):
P: Šta mislite o emisiji Vatrene ulice?
O: Sve najbolje! Olrajt! Gud, veri gud! Najs! Slips! :D :lol:
I dan-danas koristim ovu provalu u konverzaciji! :D
nadrealista
Posts: 69
Joined: 17/07/2008 11:04

#21 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by nadrealista »

al_akhisari wrote::? Postujem razlicite ukuse, pa tako i poimanje necega kao duhovitog ili "dobrog", ali zaista se rijetko sta dobro ( kvalitetno ) moglo vidjeti u emisijama.Kao sto neko rece "Ismijavanje jadnih i bolesnih ljudi",... To i nije bas neka pamet...

Početak tog serijala je bio dobar, ono zezancija sa uličnim likovima al pred kraj su malo pretjrali...sjećam se neka fudbalska utakmica ..... mislim da je bila u nekoj "instituciji" u Fojnici-
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#22 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by Neelix »

al_akhisari wrote::? Postujem razlicite ukuse, pa tako i poimanje necega kao duhovitog ili "dobrog", ali zaista se rijetko sta dobro ( kvalitetno ) moglo vidjeti u emisijama.Kao sto neko rece "Ismijavanje jadnih i bolesnih ljudi",... To i nije bas neka pamet...
upravo nesto slicno podjoh da napisem. bilo mi je i smijesno u vrijeme emitovanja, bio mladji jebiga :D al kad sazris skontas neke stvari. adi sarajlic je inace debil samo takav, glup ko tocak, pa se izivljava nad manje inteligentnim. vidjelo se to i na "centralnom zatvoru" :roll:

na kojoj ga je ono emisiji karleusa izofirala?

ipak, sjecam se jedne dobre stvari sa te emisije, isli po gradu i pitali (normalne) ljude "Sta mislite o izgradnji brodogradilista na Bistriku?" :D odgovorili su varirali od "ne znam ja, nisam ja odavde" do "pa mislim da bi to bilo dobro, zaposlilo bi se dosta ljudi" :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#23 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by strong69 »

al_akhisari wrote::? Postujem razlicite ukuse, pa tako i poimanje necega kao duhovitog ili "dobrog", ali zaista se rijetko sta dobro ( kvalitetno ) moglo vidjeti u emisijama.Kao sto neko rece "Ismijavanje jadnih i bolesnih ljudi",... To i nije bas neka pamet...
Ovo je tacno. Ali se ovo desavalo kasnije i nema veze sa ovim emisijama Vatrenih ulica.

Stvari o kojima govoris nastale su nakon odredene pauze u emitovanju i sjecam se emisije koja mi je zgadila tu ekipu kad odu kod starca koji je u Oglase stavio nesto kao "prodajem travu" a ovi otisli da to ismiju. Tu se slazem da je nastupio period koji se moze okarekterisati kao sraman i koji je neukusan u najmanju ruku.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#24 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by julisiz es grant »

strong69 wrote:Stvari o kojima govoris nastale su nakon odredene pauze u emitovanju i sjecam se emisije koja mi je zgadila tu ekipu kad odu kod starca koji je u Oglase stavio nesto kao "prodajem travu" a ovi otisli da to ismiju. Tu se slazem da je nastupio period koji se moze okarekterisati kao sraman i koji je neukusan u najmanju ruku.
Tačno. I kao što kažeš, ta emisija s travom bila je mnogo kasnije, i nisam čak ni siguran da je išla pod firmom Vatrenih ulica.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#25 Re: "Vatrene ulice", SJEĆATE LI SE?

Post by drama »

Marchegianni wrote:Najbolje je kada zaustavljaju onog lika koji je trčao po gradu sa limunom u ustima i pitaju ga zašto trči, a on odgovara "Da ne trčim, poludio bi". :lol:

I scena kada neka dvojica igraju šaha (ili je možda tavla?) i pitaju jednog ko je bolji. Jedan od dvojice odgovara: "Nekad sam ja bolji, a on gori. A nekad je i on gori, a ja bolji".

LEGENDARNA EMISIJA :thumbup:

ovo mi je bilo prejako, samo mislim da je rek'o : " nekad ja pobijedim, a nekad on izgubi... "
al' nebitno... bila dobra zajebancija :)
Post Reply