Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#23726 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Jebi ga, ja ih imam sve tri :) uredno kupljene i vrijede para...
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#23727 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Maharadza wrote:Skinuo i tu verziju (onaj zip fajl što ne traži instalaciju nego samo extraxt i pokreneš igru) i opet isto njesra, error nasumice iskoči i izađe iz igre. Mada sam uspio odigrati nekih 20min kao što rekoh i sekunde mi nije želju probudila da je završim, jednostavno sve od očajne grafike, preko još gore muzike i nepostojeće atmosfere generalno ne može nikoga zadržati ko je barem nekada odigrao CoD2 npr a koji je i tako star svjetlosnu godinu ispred u svemu osim naravno u grafici. Radije ću vrijeme iskoristiti pa još jednom prekucati titanfall 2 SP, koji je stvarno prelijepo iskustvo.

to s errorima je neki problem do tebe, jer i meni se ranije s nekim naslovima dešavalo da igru ili ne mogu pokrenuti ili je pokreće da bi se javio kasnije error..slično kao kod tebe. Npr watch dogs 2 nisam uspio pokrenuti, jednostavno nakon instalacije ništa se ne dešava a probao sam s različitim izdanjima igre...Al et, držim je i dalje na disku iz nekog razloga...nešto se sve nadam da ću je i pokrenuti jednom... Ako si svaki CoD do sada igrao, onda bi trebao i ovaj posljednji...u svakom slučaju bolji je od nekoliko zadnjih prethodnika. A titanfall 2...na tu sam igru zaboravio. Kec nije imao SP ali sam MP baš razvaljivao u neka doba :D Kako se sad kreću cijene TF2?
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#23728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by edo_79 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#23729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Realno, ako gledamo "replay value", odnos cijene i kolicine sadrzaja u igrama, svaku Blizzardovu igru vrijedu kupiti cak i pri punoj cijeni. Iako ne volim WoW, znam dosta ljudi koji igraju vec dugo i nikad nisu pozalili sto su placali pretplatu. Diablo 3, Starcraft 2 i Overwatch mozes igrat stotine sati da ti ne dosadi (zavisi od ukusa, naravno). Cak i Diablo 2 i Warcraft 3 su poceli dobijati nove patcheve nakon skoro 15 godina. Stacraft 2 je i prije ovog f2p izdanja imao trial edition gdje je bilo dovoljno sadrzaja da kupac vidi da li igra vrijedi, tako da im vjerujem

Ruku na srce, Origin nudi 10-satni trial za Battlefield 1 sto je dovoljno da se proba igra. Davali su i besplatne DLCeve za BF4, sto je odlicno, ali EA zasluzuje najgore moguce kritike nakon ovog debakla sa SWBF2
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#23730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Kal El »

https://www.reddit.com/r/Games/comments ... star_wars/

"The ability to purchase crystals in-game will become available at a later date." :-)

Ne kupuj :mrgreen:
User avatar
House
Posts: 46747
Joined: 17/03/2010 15:36

#23731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

EA je majstor obmane :lol: :D ne kupujte igru i kraj priče! boli EA kurac za kmečanje po redditu i nekakvih peticijama o ukidanju mikrotransakcija.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#23732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Novi Need for Speed... :roll:

Image
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#23733 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »

Averus wrote:Novi Need for Speed... :roll:

Image

:lol:
Merce
Posts: 85
Joined: 22/06/2009 12:29

#23734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Merce »

Oni koji jos nisu probali Rainbow Six Siege i Overwatch trk na uplay/steam i battlenet i download :) Vec sam par puta hvalio Rainbow pa cu samo reci da oni koji imalo vole FPSove trebaju probati ovu igru.

P.S. Za ljubitelje strategija tu je i Endless Space 2 free weekend na steamu. Endless legend mi je bio odlican pa namjeravam i ovo probati. Nedavno je igra izasla iz early access i dobila jos par patcheva pa je sad pravo vrijeme da se instalira.
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#23735 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

Overwatch je institucija igra, samo da ima ekipa i to je to. Onako naleti idiot nekad u ranked mecu pa iznervira sve. Primjera radi imam BF1 koji je izbrisan a igram Overwatch. Unistili su servere, netcode katastrofa, citeri. Na vrhuncu igru platis 120 eura i psujes sve. Uzeo OW na snizenju za 20 eura, nema citera, serveri vrhunski i ljepota za igrati. Da su svi kao Blizzard ljepse bi bilo, od dva zla biraj manje.
Merce
Posts: 85
Joined: 22/06/2009 12:29

#23736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Merce »

I meni je overwatch odlican. Kada je tek izasao nisam se obazirao jer mi se igra cinila previse "arcadey" dok ja vise volim "takticke" FPSove poput Project Reality i Rainbow Siege i slicno. Kupim je jeftino preko tajlandskog blizzard sajta prije nekoliko mjeseci da vidim i to cudo a i da odmorim od Siege i pravo mi se svidi igra :-D Svaki heroj je poseban, sinergije sa drugim herojima, ima taj neki takticki nivo kad se igraju ranked matchevi. Tacno je to sto kazes da se treba imati tim za ranked ali upozna se i u solo q dobrih igraca. Emris-21201 mi je ime pa dodaj da zaigramo nekad.
Btw. probaj i Siege trebao bi ti se svidjeti. Također imas "heroje" i njihove abilities + destructable environment :thumbup:
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#23737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by el_bake007 »

Preporuka za Rainbow 6 Siege , imam trenutno 626h odigranih a platio sam key 13 eura u augustu 2016. Obožavam tu igru, najsavršeniji FPS koji sam ikada igrao uz Modern Warfare 2. Overwatch je smeće koje je dizajnirao SJW tim , 8/10 gameova budes matchan sa retardima koji ili ne komuniciraju ili ne znaju igrat , da ne spomenem drakonske kazne za bilo kakvu "negativnu" ( po standardima SJW blizzard developer tima) komunikaciju sa timom. Odigrao sam nekih 200 sati, izgrindam rank na početku sezone i onda zatvorim,još žalim što sam dao 40€ za OW.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

MW2 je smeće koje je i pokrenulo lavinu zvanu matchmaking (dan danas ubija cod mp ma koliko on dobar bio) pa onda hackfest jer nemaš admina i servera pa dječurlija radi šta hoće, da ne govorim killstreakove koji su žešći promašaj, nuklearne, pa onda OP sranja poput akimbo g18 da sprejaš dok se teleportiraš itd itd. Lootboxovi da ne zaboravimo koji su kulminirali ove godine.
Znači tehnički očaj kao i zamisao FPS igre za PC. Pa nemaš fov da promijeniš i kada stisneš tab nemaš ping ba nego ko na konzoli neke crtice a ovamo gineš jer te lik skine prije nego ga vidiš (toliki delay).
Očigledno sam ja ostario ali jarane prvi COD je savršenstvo u odnosu na sve MW dijelove i ostale novije CODove.
Recimo da je u vrijeme MW2 izašao i Battlefield Bad Company 2 koji je svjetlosnu godinu ispred svakog CODa i dan danas, po svemu :lol: Da ne spominjem ekspanziju Vijetnam koja je bila puni pogodak jbt...

p.s.
Nisam noob što se igre tiče, ali daleko je to od savršenstva, predaleko :D
Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#23739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Averus wrote:Novi Need for Speed... :roll:

Image
Ćemerno,Neba mi,sada i auto možeš sastaviti na lutriji. :dosadno:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#23740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

avaks wrote:MW2 je smeće koje je i pokrenulo lavinu zvanu matchmaking (dan danas ubija cod mp ma koliko on dobar bio) pa onda hackfest jer nemaš admina i servera pa dječurlija radi šta hoće, da ne govorim killstreakove koji su žešći promašaj, nuklearne, pa onda OP sranja poput akimbo g18 da sprejaš dok se teleportiraš itd itd. Lootboxovi da ne zaboravimo koji su kulminirali ove godine.
Znači tehnički očaj kao i zamisao FPS igre za PC. Pa nemaš fov da promijeniš i kada stisneš tab nemaš ping ba nego ko na konzoli neke crtice a ovamo gineš jer te lik skine prije nego ga vidiš (toliki delay).
Očigledno sam ja ostario ali jarane prvi COD je savršenstvo u odnosu na sve MW dijelove i ostale novije CODove.
Recimo da je u vrijeme MW2 izašao i Battlefield Bad Company 2 koji je svjetlosnu godinu ispred svakog CODa i dan danas, po svemu :lol: Da ne spominjem ekspanziju Vijetnam koja je bila puni pogodak jbt...

p.s.
Nisam noob što se igre tiče, ali daleko je to od savršenstva, predaleko :D
Image
upravo, kad imas server i admina koji nije ufuran, sibas postane ti server kao drugi dom, dodjes pozdravis se sa rajom i sibas npr zadnji cod2 jos koji radi codmania, samo sto znaju i oni kakiti admini se ufuraju pa banaju ako ih ubijes 2put :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23741 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Zadnji dobar koji sam igrao je bio Black Ops 1, i naravno normalni serveri, admini ozbiljni, ne računam tu dječurliju.
A vala kada platiš za server, nećeš banovati bez razloga jer ti ide u korist da je popunjen.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#23742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

black ops 1 je meni jedan od najboljih codova zaista.

obicno kod CoD je reciklaza kroz svaki serijal, al sve poslije cod bo1 je čista nula
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Znači ljudima skidam kapu :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#23745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Da li cu i kad cu kupiti novu graficku ili procesor zavisi iskljucivo od toga kad ce izaci Cyberpunk. CDPR je bukvalno jedina kompanija kojoj se moze vjerovat u ovoj usranoj industriji, barem zasad :thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#23746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »

Averus wrote:Image

Da iskoristim priliku :D :izet: :run:



Sta napravi lik remaster us TW3 engine :lol:

http://www.pcgamer.com/fans-remake-the- ... 3s-engine/
Last edited by SanskiBiser on 19/11/2017 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 46747
Joined: 17/03/2010 15:36

#23747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Averus wrote:Image
:stolica1: majstori svog zanata. :thumbup: jedva čekam
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#23748 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by el_bake007 »

avaks wrote:MW2 je smeće koje je i pokrenulo lavinu zvanu matchmaking (dan danas ubija cod mp ma koliko on dobar bio) pa onda hackfest jer nemaš admina i servera pa dječurlija radi šta hoće, da ne govorim killstreakove koji su žešći promašaj, nuklearne, pa onda OP sranja poput akimbo g18 da sprejaš dok se teleportiraš itd itd. Lootboxovi da ne zaboravimo koji su kulminirali ove godine.
Znači tehnički očaj kao i zamisao FPS igre za PC. Pa nemaš fov da promijeniš i kada stisneš tab nemaš ping ba nego ko na konzoli neke crtice a ovamo gineš jer te lik skine prije nego ga vidiš (toliki delay).
Očigledno sam ja ostario ali jarane prvi COD je savršenstvo u odnosu na sve MW dijelove i ostale novije CODove.
Recimo da je u vrijeme MW2 izašao i Battlefield Bad Company 2 koji je svjetlosnu godinu ispred svakog CODa i dan danas, po svemu :lol: Da ne spominjem ekspanziju Vijetnam koja je bila puni pogodak jbt...

p.s.
Nisam noob što se igre tiče, ali daleko je to od savršenstva, predaleko :D
Image

Trebao sam naglasiti za MW2 da je to bila alterIW verzija koja je imala server browser i anticheat koji je radio izvrsno. Killstreakovi su bili odlični i rewarding, Akimbo G18 , Commando Pro, Noob tube one man army kombinacija , highrise glitch , rust iako bullshit su bili jako zabavni i mislim da je to što je uzrokovalo da mi ta igra bude jedno od najboljih multiplayer FPS isksutava, sve je bilo overpowered. alterIW je imao konzolu i mogao se pratiti ping ,fps bez ikakvih problema kao što se i fov mogao mjenjati. Igrao sam i Bad Company 2 , čisto OK igra ali mi je MW2 bio zadnji call of duty koji sam baš volio , black ops i mw3 su bili isto dobri ali falilo je to nešto :D Mislim da sam na alterIW verziju MW2 utrošio preko 900 sati.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#23749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

bc2 je zadnji battlefield da valja, treba i to naglasiti.

i moj sestric tada od 4-5 godina kad bih ga pustio da igra na kompjuteru, vise preferirao bad company 2 nego black ops 1 od igara koje sam imao u tom trenutnu.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

el_bake007 wrote: Trebao sam naglasiti za MW2 da je to bila alterIW verzija koja je imala server browser i anticheat koji je radio izvrsno. Killstreakovi su bili odlični i rewarding, Akimbo G18 , Commando Pro, Noob tube one man army kombinacija , highrise glitch , rust iako bullshit su bili jako zabavni i mislim da je to što je uzrokovalo da mi ta igra bude jedno od najboljih multiplayer FPS isksutava, sve je bilo overpowered. alterIW je imao konzolu i mogao se pratiti ping ,fps bez ikakvih problema kao što se i fov mogao mjenjati. Igrao sam i Bad Company 2 , čisto OK igra ali mi je MW2 bio zadnji call of duty koji sam baš volio , black ops i mw3 su bili isto dobri ali falilo je to nešto :D Mislim da sam na alterIW verziju MW2 utrošio preko 900 sati.
Vjerovatno nešto krekovano i ko fol sređeno. Servere na stranu i anticheat ali sama igra kao igra mi se nije sviđala a tako stoji i danas.
Svi ti killstreakovi i komboi i te kartice kad te neko ubije da ti ustaješ ili da bacaš bombe i slične gluposti su meni uništili ćejf.
A znači ako je mogla neka šačica ljudi da prepravi i sredi igru, a developer odnosno Infinity Ward neće i to ti govori koliko im je stalo do PC igrača i same igre :lol:
MW3 je zadnji koji sam kupio i ni za njega nemam riječi hvale, zadnji promašaj za mene. Sa BOPS 2 sam završio sa COD serijalom.
Image

S tim da na MW3 imam više igranja preko kreka, jer su također neki likovi provalili kako napraviti servere i da se normalno igra + DLC koje mi nije palo na pamet da kupujem.
BOPS2 mi je bio bolja igra u globalu ali netcode i matchmaking su uništili na njoj sve što je valjalo.
Post Reply