Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#23276 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by kolegione »

Igrao sam FIFA 17 i da li neko zna šta je fazon sa odbranom nemam nikakav uticaj samo drzim L i on juri loptu i imam tackle na SPACE ali nece da pridje sam, da li sam retardiran ili je to to

PS i jos mozes klizeci ja J

Ako je to sve sto imam od opcija da igram odbranu jako je retardirano,
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#23277 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by febo_acm »

Izvini druze, ali meni je malo blesavo(da budem blag) igrati FIFU na tastatuti... Postoje igre koje se igraju na tastaturi i igre koje se igraju na gamepadu. Nije da je nemoguce, ali recimo pola driblinga je skoro neizvodivo na tastaturi.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#23278 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

febo_acm wrote:Izvini druze, ali meni je malo blesavo(da budem blag) igrati FIFU na tastatuti... Postoje igre koje se igraju na tastaturi i igre koje se igraju na gamepadu. Nije da je nemoguce, ali recimo pola driblinga je skoro neizvodivo na tastaturi.
Slažem se. Ja sam igrao FIFA godinama i godinama na tastaturi i urahatio se kad sam kupi gamepad (i to onaj od 11KM dual gamepad, da ne žalim kad ga razbijem)

A moram reći da i mene u FIFA nervira što nigdje nema nekih uputa za napredniju odbranu jer se nekad osjećam zaostalim :lol:
Jbg ubijem se prebacujući igrače, prilazeći, koristim i ono da drugi priđe, pokušavam uzeti loptu, procijeniti gdje će, a onda protivnik doslovno prođe kroz mene :oops:



Odoh probati PES demo :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23279 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

znaci, koliko je fifa 17 graficki bila ispred pesa 17, toliko je pes 18 ispred fife 18. ne mogu da vjerujem koji napredak :-)
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#23280 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by febo_acm »

I procepilo online :)
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#23281 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by kolegione »

febo_acm wrote:Izvini druze, ali meni je malo blesavo(da budem blag) igrati FIFU na tastatuti... Postoje igre koje se igraju na tastaturi i igre koje se igraju na gamepadu. Nije da je nemoguce, ali recimo pola driblinga je skoro neizvodivo na tastaturi.

To je to kad nisam razbio monitor...
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#23282 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Procepilo djavola :-x Tolike milione zaradjuju, ne trose na licence, i opet ne mogu odrzavat servere kako treba. Tri meca sam igrao online, sva tri prekinuta jer gubim konekciju sa serverom. Mislio sam da je do mene, al procitah na redditu da i drugi imaju probleme. Cekam da neko izbaci dobar option file, da barem master ligu igram kako treba.

Sto se tice gameplaya i grafike, igra je 10/10, ali sam kupio original da mogu igrati online, al eto dobio sam supalj nos do ociju :(
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#23283 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by febo_acm »

To je uobicajeno. Ne branim ih, ali proslo godine sam tako na FIFI bio dosconnected milion puta zbog losih servera u pocetku. Meni je bitno da sam uradio live update i cekam kakav patch i lagano da uzivam :) bice od bundeslige do balkanse lige :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#23284 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Koji je najbolji patch? Nisam igrao PES jedno 4-5 godina, sjecam se da je PES Universe bio najpopularniji, ali vidim da sad naplacuju :-)
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#23285 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ajjj nostalgijeeee :D

User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#23286 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soul_eclipse »

ferratilis wrote:Koji je najbolji patch? Nisam igrao PES jedno 4-5 godina, sjecam se da je PES Universe bio najpopularniji, ali vidim da sad naplacuju :-)
http://gamers-patches.blogspot.ba/2017/ ... se-of.html
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#23287 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Uvijek sam volio FIFA više od PES-a... Čak i u vrijeme kad je doslovno svako koga sam znao igrao PES na PS1, ja sam šutao FIFA98 i FIFA99

Ali (dramska pauza), probao sam FIFA 18 demo i PES 2018 demo i moram reći da je PES konačno prestigao FIFA-u po skoro svemu.

FIFA je u težnji da bude realistična simulacija nogometa postala prelijepa za gledanje, ali je iz godine u godinu lošija za igranje. Iako poboljšavaju fiziku pojedinačnih igrača, međusobne interakcije su još na nivou FIFA-e 2000... O sudijama da ne pričam...

PES je uvijek važio za arkadni nogomet, ali evo odigrah ovaj i ostao sam oduševljen razlikom između njega i FIFA 17/18. Od atmosfere i navijanja, dodavanja, šuteva... Sve je nekako bolje. Daleko od toga da je prirodno, ali mi se čini da su prestigli FIFA-u po pitanju osjećaja kad se igra.


Naravno, neću kupiti niti jednu igru sada, čekaću malo da pojeftine, ali morao sam ovo napisati. Da se Konami još malo potrudi, mogli bi fakat pregaziti FIFA-u. :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#23288 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Averus wrote:Uvijek sam volio FIFA više od PES-a... Čak i u vrijeme kad je doslovno svako koga sam znao igrao PES na PS1, ja sam šutao FIFA98 i FIFA99

Ali (dramska pauza), probao sam FIFA 18 demo i PES 2018 demo i moram reći da je PES konačno prestigao FIFA-u po skoro svemu.

FIFA je u težnji da bude realistična simulacija nogometa postala prelijepa za gledanje, ali je iz godine u godinu lošija za igranje. Iako poboljšavaju fiziku pojedinačnih igrača, međusobne interakcije su još na nivou FIFA-e 2000... O sudijama da ne pričam...

PES je uvijek važio za arkadni nogomet, ali evo odigrah ovaj i ostao sam oduševljen razlikom između njega i FIFA 17/18. Od atmosfere i navijanja, dodavanja, šuteva... Sve je nekako bolje. Daleko od toga da je prirodno, ali mi se čini da su prestigli FIFA-u po pitanju osjećaja kad se igra.


Naravno, neću kupiti niti jednu igru sada, čekaću malo da pojeftine, ali morao sam ovo napisati. Da se Konami još malo potrudi, mogli bi fakat pregaziti FIFA-u. :thumbup:
Jarane, ti si sve ofulao u ovom postu.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#23289 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by AmirBaa »

hajd pomozite zbunjenom liku :D https://www.scdkey.com/fifa-18-origin-c ... allkeyshop zbunjuje me ovo region pa drzave neke ? Dosad sam na g2a kupovao i tamo ima Region:GLOBAL. Je li ok ovo da kupim ?
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#23290 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

ExNihilo wrote: Jarane, ti si sve ofulao u ovom postu.
A da nisi ti možda "ofulao"? :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#23291 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by febo_acm »

Ja sam počeo sa Fifom 98 za PC... davne 1998 :D Te godine sam prvi put probao Winning eleven 3 i nastavio sa PES-om sve do Fife 2011. 13 godina sam igrao samo PES. PES 2011 i 2012 su mi bili nekako loši skroz i tada sam prešao na FIFU do PES-a 2018.

Ne sporim da Fifa 18 ima malo bolju grafiku, ali po svemu viđenom PES 2018 mi je ispred. Ne znam za taj online segment, ali ove godine ću više biti posvećen offline modu. FUT je tu nedodirljiv. FIFA je postala šablonska igra, previše su pažnje posvetili estetici, a zaboravili na ono što je u biti core svake igre.

Ja samo čekam prvi patch pa popravi imena, grbove i budnesligu i lagano počinjem master ligu :D
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#23292 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vicious »

Sinoć skinem PES demo i ostanem paf. Strašno dobro izgleda i konačno su napravili i pc verziju kako treba. Grafika nevjerovatno dobra, gameplay mi se nakon par odigranih utakmica čini miljama bolji od 17ke. Nema laga, što je bio veliki problem u prošlim pc izdanjima.
Zadnjih godina je izgledalo da je pes beznadezno zaostao za fifom, ali izgleda da je sve to bilo do lošeg pc porta. Ovaj mi je ovako na prvu bolje legao od fife.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23293 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

febo_acm wrote:
Ne sporim da Fifa 18 ima malo bolju grafiku
Obrisi naocale druze :D

meni pes ove godine izgleda mnogo bolje od fife.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23294 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Kad već otvaramo Pandorinu kutiju:


Prebacite na 4K zbog većeg bitratea i upoređujte...
Grafika, realno, veoma dobra na obe igre... Osvjetljenje u zavisnosti od terena negdje bolje i lošije.
Meni ovako na prvu PES ima bolje likove igrača do Fifa terene/stadione. Kada se zumira dosta se primijeti a onako iz daljine PES čistiji i jednostavniji dok Fifa ima više detalja.
ALi sve je to u 5 deka, gameplay je nešto na što se treba fokusirati i optimizacija a grafika je vjerujem sasvim dovoljna za sada :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#23295 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Averus wrote:
ExNihilo wrote: Jarane, ti si sve ofulao u ovom postu.
A da nisi ti možda "ofulao"? :D
Ma jok, drug. Realno, FIFA 98 i 99 su, u svoje vrijeme, imale apsolutni primat na našim prostorima. Svi su ih igrali. PES (i to u ISS formi) se počinje ozbiljnije popularizirati tek tamo 2000. i 2001. Al' hajd to manje-više.

Poenta je da PES nikada nije bio arkada. Štaviše, PES je prva prava simulacija fudbala dok je FIFA predstavljala klasičnu arkadu. I da popularnost PESa nije ugrozila FIFU na tronu - nikada se FIFA ne bi ni prešaltala na simulaciju. Kasnije su oba serijala, s vremena na vrijeme, uvodila određene arkadne elemente, ali nikada nijedan nije posrnuo nazad u totalnu arkadu. :D
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#23296 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by thekupus »

Aj FIFA 98 i zastava sa ljiljanima :izet: :izet:
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#23297 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Dobio sam Usaina Bolta na myclub :-) Konami pobrkao loncice :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23298 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

ferratilis wrote:Dobio sam Usaina Bolta na myclub :-) Konami pobrkao loncice :D
:lol: ma najavili su ga davno



jebiga ne mogu licence koje treba dobit, pa daj sta das :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#23299 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by supercali »

Ja sam noci provodio uz fifu 99
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#23300 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by febo_acm »

Sjeca li se ko situacija kad ti dodje haver pa mu das da igra Fifu na misu? :D
Post Reply