Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#15201 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Maharadza »

avaks wrote:Odmah u startu vidim da ti pojma nemaš, svaki dalji komentar je suvišan :D
On topic, ovo je okvirna konfiguracija, i5 4460 je sasvim dovoljan da gura high end grafike (ja koristim 4590 dok je 4690 i bez klokanja zvijer, turbo boost odradi svoje). K verzije procesora su za klokanje mada se i ovi mogu ali nije im množilac otključan tako da je teže. Uz ove i5 b85 i h81 su sasvim dovoljni i nema potrebe ići za z87 i z97 čipset iz 1001 razloga (čipset ti ne utiče na FPS, a havedena h81 ima i usb 3.0 i sata 6 te podršku za dovoljnu količinu memorije što ne vidim da je neki problem, a nije ni slučajno klokerska kao što se navodi :lol: ).
Na napajanju ni slučajno ne treba da se štedi i 700w nije bacanje ni sekunde i molim te da se ne brukaš tim izjavama. Navedeni PC je sastavljen solidno i nije kao što u radnjama konfigurišu, gdje si od nekoga čuo da ne valja a istina je u većini slučajeva.
GTX 960 je ODRON od grafike kada je već spominješ, 2GB Vrama je malo za novije igre, 128 bitna sabirnica, i ni slučajno nije 15-20% bolja od navedene tako da se fakat ne brukaš.
U plusu nisu povoljni osim ako se uzima za keš i ako je neka akcija, a ti bujrum sastavi konfiguraciju pa da malo prokomentarišemo a odokativno vidim da ti hardware i nije jača strana :run:
Slažem se u potpunosti samo bih dodao da je bitan i brand napojne a tu su corsair i seasonic nenadjebivi! :thumbup:

http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+s ... order=desc

http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+c ... order=desc

Na napojnoj se ne štedi! :thumbup:
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#15202 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by savsvoj »

Maharadza wrote:
avaks wrote:Odmah u startu vidim da ti pojma nemaš, svaki dalji komentar je suvišan :D
On topic, ovo je okvirna konfiguracija, i5 4460 je sasvim dovoljan da gura high end grafike (ja koristim 4590 dok je 4690 i bez klokanja zvijer, turbo boost odradi svoje). K verzije procesora su za klokanje mada se i ovi mogu ali nije im množilac otključan tako da je teže. Uz ove i5 b85 i h81 su sasvim dovoljni i nema potrebe ići za z87 i z97 čipset iz 1001 razloga (čipset ti ne utiče na FPS, a havedena h81 ima i usb 3.0 i sata 6 te podršku za dovoljnu količinu memorije što ne vidim da je neki problem, a nije ni slučajno klokerska kao što se navodi :lol: ).
Na napajanju ni slučajno ne treba da se štedi i 700w nije bacanje ni sekunde i molim te da se ne brukaš tim izjavama. Navedeni PC je sastavljen solidno i nije kao što u radnjama konfigurišu, gdje si od nekoga čuo da ne valja a istina je u većini slučajeva.
GTX 960 je ODRON od grafike kada je već spominješ, 2GB Vrama je malo za novije igre, 128 bitna sabirnica, i ni slučajno nije 15-20% bolja od navedene tako da se fakat ne brukaš.
U plusu nisu povoljni osim ako se uzima za keš i ako je neka akcija, a ti bujrum sastavi konfiguraciju pa da malo prokomentarišemo a odokativno vidim da ti hardware i nije jača strana :run:
Slažem se u potpunosti samo bih dodao da je bitan i brand napojne a tu su corsair i seasonic nenadjebivi! :thumbup:

http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+s ... order=desc

http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+c ... order=desc

Na napojnoj se ne štedi! :thumbup:
Evo poceli i kvalitet napojnih mjerit u watima
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#15203 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Decerto »

Chmoljo wrote:jes' al evo koliko na brzinu prelistah, maksimum iz dx12 će moći izvući samo dx12 kartice. ove malo starije će moći gurati dx12 ali ne sa svim benefitima.

al hej, jedno je teorija, drugo je praksa. sys req je najbolji primjer tih teorijskih najava gdje su na minimum stavljane konfiguracije koje su gurale igre i na high postavkama :D

što se tiče polemike o napojnim, ono što je možda bitnije od sirove snage ove kompenente jeste brand. bolje uzeti i neku smetljarsku, niskobudžetnu AsRock matičnu, nego noname ili MS napojnu. dakle, ganjati brand u napojnoj prvo (SeaSonic, Corsair) pa tek onda snagu.

jer jebiga, i Zastava je bila gravirana na 120 km/h...
Svaka AMD-ova kartica koja je GCN (graphics core next) a to je od 7XXX serije,ce u potpunosti podrzavati DX12,isto tako i sa nvidia karticama od 6XX serije.Sve starije od tih,znaci od 5xxx (amd) i 4xx (nvidia) ce podrzavati polovicno.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#15204 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Decerto »

Decerto wrote:
Chmoljo wrote:jes' al evo koliko na brzinu prelistah, maksimum iz dx12 će moći izvući samo dx12 kartice. ove malo starije će moći gurati dx12 ali ne sa svim benefitima.

al hej, jedno je teorija, drugo je praksa. sys req je najbolji primjer tih teorijskih najava gdje su na minimum stavljane konfiguracije koje su gurale igre i na high postavkama :D

što se tiče polemike o napojnim, ono što je možda bitnije od sirove snage ove kompenente jeste brand. bolje uzeti i neku smetljarsku, niskobudžetnu AsRock matičnu, nego noname ili MS napojnu. dakle, ganjati brand u napojnoj prvo (SeaSonic, Corsair) pa tek onda snagu.

jer jebiga, i Zastava je bila gravirana na 120 km/h...
Svaka AMD-ova kartica koja je GCN (graphics core next) a to je od 7XXX serije,ce u potpunosti podrzavati DX12,isto tako i sa nvidia karticama od 6XX serije.Sve starije od tih,znaci od 5xxx (amd) i 4xx (nvidia) ce podrzavati polovicno.
edit : I slazem se u vezi napojne,UVIJEK,ali uvijek,ti je prvo da uzmes kvalitetnu napojnu.Ja imam stari racunar sa Q6600 i R9 270X,a imam Corsair 650W za napojnu i znam da sutra dobijem titana mogao bi ga odma stavit u racunar,a ne brinut se ocel mi,sto se kaze,sprzit pc :D

ps : sorry sto se citirah,mislio sam da editujem :skoljka:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15205 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Decerto wrote: edit : I slazem se u vezi napojne,UVIJEK,ali uvijek,ti je prvo da uzmes kvalitetnu napojnu.Ja imam stari racunar sa Q6600 i R9 270X,a imam Corsair 650W za napojnu i znam da sutra dobijem titana mogao bi ga odma stavit u racunar,a ne brinut se ocel mi,sto se kaze,sprzit pc :D
Jednom sam uzeo MSovu (ja ih odmilja zovem kung-fu a tu spadaju sve te jeftine) i kada je pustila bijeli dim (bukvalno, prilikom oscilacija napona) povukla sa sobom i matičnu i grafiku u biti sve što je bilo u pci slotovima, tako da me veoma skupo izašlo to cigančenje (50-100KM razlike) i tipa "šta će mi jača, ne troši konfiguracija puno". Onda uzmem Seasonic od 520W i platim 190KM u taj vakat (ima već dobrih 7-8 godina radi, i drugi računar gura) tako da dobro znam o čemu pričam i šta preporučujem.
savsvoj wrote: Evo poceli i kvalitet napojnih mjerit u watima


Ko to? Jesi li pratio naše ranije komentare možda?
Vataža nije toliko bitna koliko sam brend kao i deklarisana jačina na v12 railu (inače ti s njega ide đus za procesor i grafiku). Onda imaš da od ovih "mojih" 520W na v12 rail ode 480W i tako od prilike ide na većini brendiranih a imaš i Efikasnost preko 80% što je veoma bitno za gaming računare.
Na kung-fu napojnim od lupam 700W na v12 railu stave 300-400W a na ostale rasporede a o efikasnosti i da ne govorim, niko ti ništa ne garantuje.
Tako da se kvalitet nikako ne mjeri u vatima mada je u konkretnom slučaju poželjno nešto jače. Momak traži pouzdan računar i da ga služi barem 5 godina, ja preporučim Corasair od 700W koji je inače jedan od boljih proizvođača i daje garanciju baš koliko i treba a ovaj trol se javlja šta će mu to, dovoljna je napojna od 300W (vjerovatno i jeste neka brand name od 500 ali zašto se kockati) :run:
Ako i kilovat napojnu uzme neće pogriješiti mada je možda i 700 overkill ali bolje imati zalihe kao što drug Decerto kaže i onda da se ne sekira za buduće, uzme još jednu grafiku i ne misli hoće li napajanje izdržati, kloka onog FXa na 4,5-5GHz uz vodeno hlađenje i ne misli hoće li napojna da umre itd itd... :thumbup:
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#15206 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Madrid »

Sta je ovo Nvidia zahebala sa 970-kama ?
prodaju grafu sa 3,5 gb brzog i 0,5 gb sporog vrama ? :D
Dok to nisam procitao ta je grafa izgledala kao nesto najbolje za ulozeno-dobiveno...
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#15207 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Nvidia ima prejeben napon :thumbup: jake kartice rade na 500W bez problema


troši više struje, ali brate prekucali su AMD u vezi napojne
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#15208 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by T-pain »

House wrote:Nvidia ima prejeben napon :thumbup: jake kartice rade na 500W bez problema


troši više struje, ali brate prekucali su AMD u vezi napojne
ja imam gtx 770 i sa Chieftec 700w radi perfecto. a napojnoj prije ove od 550w sam uzeo dusu kad sam upalio Crysis 3. napojna se jednostavno ugasila i truba..
samki12
Posts: 210
Joined: 30/03/2014 12:41

#15209 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by samki12 »

Madrid wrote:Sta je ovo Nvidia zahebala sa 970-kama ?
prodaju grafu sa 3,5 gb brzog i 0,5 gb sporog vrama ? :D
Dok to nisam procitao ta je grafa izgledala kao nesto najbolje za ulozeno-dobiveno...
iste su ti performance kao i prije nego sto se "otkrilo" da je 3.5, i dalje je prejaka graficka ali eto ne znam sta su mislili da mogu prikriti takvo nesto...

ono 0.5gb radi na 20% brzine od normalnog cini mi se
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#15210 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Da uletim :)

Svi koji igraju FIFA World (besplatna FIFA na Origin-u) su pozvani na temu o istoj igri.
Ako ste zainteresovani, pravimo i mali turnir ili ligu (u zavisnosti od količine prijavljenih igrača).
Svi su dobrodošli :)

Više informacija: http://forum.klix.ba/fifa-world-p111289 ... #p11128986 :bih:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#15211 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Decerto »

samki12 wrote:
Madrid wrote:Sta je ovo Nvidia zahebala sa 970-kama ?
prodaju grafu sa 3,5 gb brzog i 0,5 gb sporog vrama ? :D
Dok to nisam procitao ta je grafa izgledala kao nesto najbolje za ulozeno-dobiveno...
iste su ti performance kao i prije nego sto se "otkrilo" da je 3.5, i dalje je prejaka graficka ali eto ne znam sta su mislili da mogu prikriti takvo nesto...

ono 0.5gb radi na 20% brzine od normalnog cini mi se
Ja koliko sam citao o toj karti,rijetko koja igra predje preko 3.5 gb kada se igra na rezolucijama ispod 4k...naravno,ako imas 4k monitor,da neces uzeti gtx 970 :-)
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#15212 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Decerto »

Evo danas nesto gledao po piku,sklapao neku konfu bezveze ako se skupe kakve pare :mrgreen: evo kako bi to kod mene izgledalo.

CPU FX8350 - 350 KM
MATICNA GA-970A-UD3P - 200 KM
RAM HYPERX 8 GB DDR 1600 MHZ - 180 KM
VODENO HLADJENJE CPU Cooler Master Seidon 120V - 150 KM
KUCISTE THERMALTAKE CORE V51 - 200 KM
NAPOJNA CORSAIR CX750M (modularna) 80 BRONZE - 200 KM

_____________________________________________________

TOTAL ; 1280 KM

Graficku nisam racunao jer vec imam R9 270X,kada bi i uzimao,uzeo bi jos jednu i stavio u crossfire :P
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#15213 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by T-pain »

Decerto wrote:Evo danas nesto gledao po piku,sklapao neku konfu bezveze ako se skupe kakve pare :mrgreen: evo kako bi to kod mene izgledalo.

CPU FX8350 - 350 KM
MATICNA GA-970A-UD3P - 200 KM
RAM HYPERX 8 GB DDR 1600 MHZ - 180 KM
VODENO HLADJENJE CPU Cooler Master Seidon 120V - 150 KM
KUCISTE THERMALTAKE CORE V51 - 200 KM
NAPOJNA CORSAIR CX750M (modularna) 80 BRONZE - 200 KM

_____________________________________________________

TOTAL ; 1280 KM

Graficku nisam racunao jer vec imam R9 270X,kada bi i uzimao,uzeo bi jos jednu i stavio u crossfire :P

Ga-970A-UD3p - 160 km
Hyperx 150 km
i uzmes chieftec 700w 80+bronze 150 km
samki12
Posts: 210
Joined: 30/03/2014 12:41

#15214 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by samki12 »

Decerto wrote:
samki12 wrote:
Madrid wrote:Sta je ovo Nvidia zahebala sa 970-kama ?
prodaju grafu sa 3,5 gb brzog i 0,5 gb sporog vrama ? :D
Dok to nisam procitao ta je grafa izgledala kao nesto najbolje za ulozeno-dobiveno...
iste su ti performance kao i prije nego sto se "otkrilo" da je 3.5, i dalje je prejaka graficka ali eto ne znam sta su mislili da mogu prikriti takvo nesto...

ono 0.5gb radi na 20% brzine od normalnog cini mi se
Ja koliko sam citao o toj karti,rijetko koja igra predje preko 3.5 gb kada se igra na rezolucijama ispod 4k...naravno,ako imas 4k monitor,da neces uzeti gtx 970 :-)
ko ima 4k monitor pici jebi ga na crossfire ili sli konfiguraciji :)

mislim, tako bih ja uradio da imam love

970 je poor mans porche :)
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#15215 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Decerto »

Prijatno me iznenadio shadow of mordor,grafika odlicna,sve postavke na high,avg 60 fpsa,30 min,80 max (q6600 i r9 270x).
Bosnian Dragon1
Posts: 1141
Joined: 29/07/2012 17:52

#15216 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bosnian Dragon1 »

kontam uzeti graficku, ali ne znam koja je najjaca sto mogu staviti na ovu konfiguraciju sto imam:

intel core 2 Quad Q9400 2,66GHz, 4GB ram DDR2, napajanje je MidiTower Codegen 450W, matična ECS P43T-A2(1.0)
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#15217 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Decerto »

Bosnian Dragon1 wrote:kontam uzeti graficku, ali ne znam koja je najjaca sto mogu staviti na ovu konfiguraciju sto imam:

intel core 2 Quad Q9400 2,66GHz, 4GB ram DDR2, napajanje je MidiTower Codegen 450W, matična ECS P43T-A2(1.0)
Napajanje ti je kriticno,a ja se sjecam tih ECS ploca,zakljucan bios nemres ni overclockat procesor.Tesko da ces moc sa tom napojnom ista,niti je prava 450w,ima 300w na 12v...ja mislim da bi mogao ubacit r7 260x,za 1080p gaming se ubila.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#15218 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Decerto wrote:
Bosnian Dragon1 wrote:kontam uzeti graficku, ali ne znam koja je najjaca sto mogu staviti na ovu konfiguraciju sto imam:

intel core 2 Quad Q9400 2,66GHz, 4GB ram DDR2, napajanje je MidiTower Codegen 450W, matična ECS P43T-A2(1.0)
Napajanje ti je kriticno,a ja se sjecam tih ECS ploca,zakljucan bios nemres ni overclockat procesor.Tesko da ces moc sa tom napojnom ista,niti je prava 450w,ima 300w na 12v...ja mislim da bi mogao ubacit r7 260x,za 1080p gaming se ubila.
Kung-fu je napojna i bilo koja grafika koja zahtjeva dodatno napajanje može biti problem. R7 260x je dobar izbor ali i za nju treba dodatni 6-pinski (ako navedena napojna i ima to) i preporučuju 500W. Moja preporuka ti je GTX 750ti koja radi bez dodatnog napajanja, samo pci slot i nema frke za napajanje. Skuplja je sigurno od 260x a po performansama su tu negdje.
Je li ti frka da uslikaš deklaraciju na napojnoj, pa da vidimo koliko isporučuje na v12 railu, ili sam provjeri pa ćeš znati na čemu si :thumbup:
User avatar
House
Posts: 46703
Joined: 17/03/2010 15:36

#15219 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

razbio sam đojstik :-)


prokleti trials fusion :lol: :oops:
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#15220 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by hopi »

haj ja sam neki dan razbio one nazad podizače što drže tast. dignutom
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#15221 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

House wrote:razbio sam đojstik :-)


prokleti trials fusion :lol: :oops:
Ja zbog FIFA-e slupao 6 komada već... Sreća sve su bili oni od 5-6KM kineski :D Sad imam malo skuplji, pa mi žao da mu išta bude. Vježbam samokontrolu :D
hopi wrote:haj ja sam neki dan razbio one nazad podizače što drže tast. dignutom
Samo ubodi spajalice ili čepove od flaša ispod i et' :)
Osim ako ti ni ne trebaju podizači :D
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#15222 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by thekupus »

ja sam pokidao onaj kabal sto PS2 djojstik spaja sa kompom, a to nije lako pokidati :(
Wheatly
Posts: 322
Joined: 26/06/2014 20:51

#15223 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Wheatly »

Da li iko zna jeftinu prodavnicu pc komponenti u Češkoj? (osim alza.cz)
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#15224 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Wheatly wrote:Da li iko zna jeftinu prodavnicu pc komponenti u Češkoj? (osim alza.cz)
aukro.cz :thumbup:
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#15225 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by T-pain »

Jel moguce da mi se proc toliko zagrije kad igram COD Ghost nego kad igram Crysis 3 ? Cooler hoce da iskoci iz lezista koliko se on vrti
Post Reply