Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#14551 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

skafiskafsnjak wrote:
SmokingMan wrote:
Igrao sam PES još od njegovog izlaska na PS,kada su u mahalama raja hrlila u igraonice na turnire,tada se manje gledao vizuelni izgled igre,fizika pokreta,etc,a više dobra zabava do kasnih noćnih sati.Šteta što ta vremena omaldina rođena neposredno nakon rata nije mogla da doživi.Da se ne lažemo većini ni tada soker nije valjao...

Pa bas u 14 i 15 su usrali s tim... igraci isto tenkovi, dok se okrene , treba mu 10m. Da ne govorim i sutevima... meni je 13ka izmislila dobru igru za ovaj 2014
Nema sumnje da postoje veoma čudne i nezaobilazne AI varijacije u PES-U,u želji da igru učine što realističnijom,ponavljali su iste greške kao i u predhodnim nastavcima,manje više se i ne osjete tokom igre (to je opet stvar navike),mada mi je jedino čudno kod ubrzavanja prilikom sprinta igrača koji i nisu brzi.Mimo svega opet je zabavno igrat' PES,posebice kada se skupi tu neka raja,pa se uz kokice,šalu,i koju neizostavnu psovku,odigra dobar turnir.Ipak kada se sve sabere i oduzme Konami je u popriličnoj stagnaciji,posebice kada su skripte u pitanju,i to od samog početka ove franšize,za razliku od FIFA-e,koju će zaista teško sada skinuti sa trona,budući da je PES dobar dio vremena bio prvi izbor kod ljubitelja fudbala.Red je više da izađu iz ovih okvira ograničenja autorskih prava pri licencama za tkmičenja,imena igrača,jer neozbiljno je za kompaniju,kakva je Konami,da u igri imaju dva ista igrača sa različitim imenom (klub-reprezentacija),nije da nemaju para,već je to stvar prepoznatljivog japanskog mentaliteta,i glede da se uštedi što je moguće više novca.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#14552 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by skafiskafsnjak »

Najvise mi ide na zivce kad mi lopta prodje metar od igraca, a on je samo pogledom isprati . Pa razbio bih sve ... da ne govorim o tome npr. kliznem i izbijem loptu bez faula, i igrac mi nece na nju da ide... :D
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#14553 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vicious »

SmokingMan wrote:
skafiskafsnjak wrote:
SmokingMan wrote:
Igrao sam PES još od njegovog izlaska na PS,kada su u mahalama raja hrlila u igraonice na turnire,tada se manje gledao vizuelni izgled igre,fizika pokreta,etc,a više dobra zabava do kasnih noćnih sati.Šteta što ta vremena omaldina rođena neposredno nakon rata nije mogla da doživi.Da se ne lažemo većini ni tada soker nije valjao...

Pa bas u 14 i 15 su usrali s tim... igraci isto tenkovi, dok se okrene , treba mu 10m. Da ne govorim i sutevima... meni je 13ka izmislila dobru igru za ovaj 2014
Nema sumnje da postoje veoma čudne i nezaobilazne AI varijacije u PES-U,u želji da igru učine što realističnijom,ponavljali su iste greške kao i u predhodnim nastavcima,manje više se i ne osjete tokom igre (to je opet stvar navike),mada mi je jedino čudno kod ubrzavanja prilikom sprinta igrača koji i nisu brzi.Mimo svega opet je zabavno igrat' PES,posebice kada se skupi tu neka raja,pa se uz kokice,šalu,i koju neizostavnu psovku,odigra dobar turnir.Ipak kada se sve sabere i oduzme Konami je u popriličnoj stagnaciji,posebice kada su skripte u pitanju,i to od samog početka ove franšize,za razliku od FIFA-e,koju će zaista teško sada skinuti sa trona,budući da je PES dobar dio vremena bio prvi izbor kod ljubitelja fudbala.Red je više da izađu iz ovih okvira ograničenja autorskih prava pri licencama za tkmičenja,imena igrača,jer neozbiljno je za kompaniju,kakva je Konami,da u igri imaju dva ista igrača sa različitim imenom (klub-reprezentacija),nije da nemaju para,već je to stvar prepoznatljivog japanskog mentaliteta,i glede da se uštedi što je moguće više novca.
Koliko god da Konami ima para, EA Sports ima više :D i nema šanse da se Japanci nadmeću s njima oko licenci. I sve dok je ovakva situacija, i PES će biti ovakav. Kad bi se recimo pojavio treći igrač na tržištu, neka treća fudbalska simulacija koja bi bila bar približno u rangu ove dvije, postojala bi mogućnost da ukupna cifra koju ponude dva manja ponuđača nadmaše ponudu EA Sportsa za ekskluzivne licence. Ko zna, možda recimo 2K Sports napravi neki "Soccer 2K16" :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#14554 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Ne vejrujem u takav ishod,tršite jeste zahtjevno i veliko,EA ionako ima dovoljno svojih odanih mušterija (iako ih uglavnom redovno zakidaju u pogledu kvalitete MP platforme,koja obiluje brojnim nedostatcima,kada određena igra ugleda svjetlost dana,ali treba napomenuti da je i previše investitora unutar kompanija i gaming biznisa,a koji nemaju veze sa istim,i tu su uglavnom radi profita,a kvalitet samog proizvoda je postala sekundarna stvar.) koji se oslanjaju uglavnom proizvode koje plasiraju,tipa serijala BF,FIFA,NFS,ME,skoro svi unosni,multimilionski projekti na tržištu su pod njihovim okriljem.
Last edited by SmokingMan on 19/12/2014 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#14555 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vicious »

skafiskafsnjak wrote:Najvise mi ide na zivce kad mi lopta prodje metar od igraca, a on je samo pogledom isprati . Pa razbio bih sve ... da ne govorim o tome npr. kliznem i izbijem loptu bez faula, i igrac mi nece na nju da ide... :D
A ima takvih glitcheva dosta, stvari koje mene najviše nerviraju kod PES-a:
- faulovi tj. sudije - maltene svaki moj start je žuti ili crveni karton, a AI mene slomi, ali nema faula :D
a i ako se nekad desi da ukližem čisto i bez faula, dok su oba igrača na zemlji onaj moj odjednom prelazi u slow motion i ne može da se digne nema šansi :D za to vrijeme protivnički igrač hladno ustaje i opet uzima loptu :D
- ako pritisneš npr. šut ili dodavanje u određenom pravcu i u međuvremenu prije nego što je igrač to odigrao predomisliš se - nema mogućnosti ni za "supercancel" ni da promijeniš pravac, igra je zapamtila šta si prvo pritisnuo i to će odigrati, nekad i sa par sekundi kašnjenja
- očigledno skriptovanje u određenim situacijama, npr. vodiš u drugom poluvremenu ali u neko doba AI poludi i vidi se da ćeš primiti gol pa kako god, možeš raditi šta hoćeš, igrati odbranu, udarati, klizati, ali džaba. Ne možeš ga ni faulirati, nekim čudom će uvijek ostati na nogama i lopta će se stalno odbijati protivničkim igračima sve dok ne daju gol :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#14556 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by skafiskafsnjak »

I kad ja kazem usrali su i sa ovim 2015...dobijem samar :D
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#14557 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vicious »

Ma niko nije rekao da je ovaj PES savršen, ali meni je i pored tih nekih nedostataka opet veće zadovoljstvo i veći izazov za igranje nego ona druga igra :D
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#14558 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by klixo »

vicious wrote:Ma niko nije rekao da je ovaj PES savršen, ali meni je i pored tih nekih nedostataka opet veće zadovoljstvo i veći izazov za igranje nego ona druga igra :D
Onda si u manjinji :mrgreen:
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#14559 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

nek sve ide u lijepi Q

hocu novi cod da poigram, 50 giga, farcy4 gledam oko 20giga

ubise mi i ono malo zelje sto sam imao za igranjem
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#14560 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by bull21 »

Više vremena ti treba da skineš igru i instališeš nego da je pređeš :lol:
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#14561 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by zalizani »

Quaresma wrote:farcy4 gledam oko 20giga
[R.G. Mechanics] Far Cry 4 - 13 GB ;)
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#14562 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

bull21 wrote:Više vremena ti treba da skineš igru i instališeš nego da je pređeš :lol:
ma bjezi, dok je skinem pođe ćejf
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14563 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Quaresma wrote:
bull21 wrote:Više vremena ti treba da skineš igru i instališeš nego da je pređeš :lol:
ma bjezi, dok je skinem pođe ćejf
sta je to problem skinut 20GB ili repack od 13GB?


j
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#14564 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Quaresma »

problem je vrijeme :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#14565 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Da li neko od vas:
1. ima 144Hz monitor?
2. komp koji može tjerati npr. CSGO na 144 FPS-a u 1080p?
3. osjetite li razliku između 60 i 144?
4. da li to utiče na samu igru i vaš kill/death ratio?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#14566 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Ko ima skill i na 60hz i 30FPS će imati dobar KD tako da ti neće u tolikoj mjeri uticati na to. Na sam doživljaj igre i uz dobar ping definitivno da ima razlike tj. uticaće na to da igra bude tečnija sigurno.
Mogu ti reći da u FPS (pogotovo CS) ima razlike između 60hz i 120hz (naravno ako uzmemo 60 i 120FPS) mada opet kažem ne pravi toliku razliku i po meni nije vrijedno osim ako ne zarađuješ odnosno ne igraš kompetitivno. Za 144Hz ti ne znam jer nisam probao :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#14567 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

avaks wrote:Ko ima skill i na 60hz i 30FPS će imati dobar KD tako da ti neće u tolikoj mjeri uticati na to. Na sam doživljaj igre i uz dobar ping definitivno da ima razlike tj. uticaće na to da igra bude tečnija sigurno.
Mogu ti reći da u FPS (pogotovo CS) ima razlike između 60hz i 120hz (naravno ako uzmemo 60 i 120FPS) mada opet kažem ne pravi toliku razliku i po meni nije vrijedno osim ako ne zarađuješ odnosno ne igraš kompetitivno. Za 144Hz ti ne znam jer nisam probao :D
ma nezz, trebam kupit monitor a želim nešto što će trajat i što je gamersko :D al opet, ne igram ja puno kompetitivne igre, jedino takvo što bi igrao je možda BF4, ali i to više radi zabave, a inače igram nešto tipa Witcher ili neke single player igre pa mi možda takav monitor ne bi ni koristio (kako ću znati da ću npr. Witcher 3 moći tjerati na toliko frejmova da vidim razliku), možda je za mene ipak 60 najbolje rješenje

EDIT: https://www.shop.imel.ba/artikal/monito ... us-vg248qe

ovaj sam gledao i dopao mi se, ali možda ima neki of 60hz da je dobar, a sigurno jeftiniji
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#14568 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Dobar je i nećeš pogriješiti mada sam ja par godina na Dell sa IPS matricom. Ne bih ga mijenjano ni slučajno, samo je minus što je 23'' (UH2312 HM), a imam i "gamerskog Samsunga" sa 2ms odzivom a ovaj je 60Hz i 8ms i ako mi vjeruješ nema razlike (barem u ovim što ja igram, a igram i BF4 doduše ne mogu ga konstantno držati ni na 60 a kamo li na 120 tako da).
Nego ako već planiraš nešto što će ti trajati, pogledaj neki 27'' i 1440p jer je to po meni pametnije ulaganje za budućnost. Opet je do tebe i moj ti je prijedlog da isprobaš monitor, ako si u mogućnosti, prije kupnje. Ne treba padati na te "gamerske" folove a to sam iz priloženog i shvatio, znači 8ms je odziv ovog monitora i ljudi su govorili nije to za igre, biće ghostinga a evo ispostavilo se da nije tako. Input lag ne postoji, odziv jeste veći ali niti jednom nisam primijetio neki ghosting ili kašnjenje (vjerovatno bih da su monitori jedan do drugoga ali opet ne u tolikoj mjeri). Većinom su to marketinški trikovi i ne znači toliko kolika je razlika u cijeni.
Sretno u svakom slučaju, sačekaj nekoga malo iskusnijeg neka ti pomogne ipak :D
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#14569 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Baltazar_khan »

jel probao ko Metal Gear Solid V Ground Zeroes?
Image

vidim izašo je na netu. što je tako mala igra? samo 3 gige. ili će možda izdavati u epizodama?

edit.

aha, o tome se radi.
well, this is just a small prequel to the final game "MGS Phantom Pain", which is yet to release in 2015, consisting of one main mission and six other "side ops" which can be unlocked after finishing the main mission and so on ... so this is not a DEMO but again its sort of a DEMO, rather a standalone version ...
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14570 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Baltazar_khan wrote:jel probao ko Metal Gear Solid V Ground Zeroes?
Image

vidim izašo je na netu. što je tako mala igra? samo 3 gige. ili će možda izdavati u epizodama?

edit.

aha, o tome se radi.
well, this is just a small prequel to the final game "MGS Phantom Pain", which is yet to release in 2015, consisting of one main mission and six other "side ops" which can be unlocked after finishing the main mission and so on ... so this is not a DEMO but again its sort of a DEMO, rather a standalone version ...
znaci nije demo ali ipak jeste DEMO :D :D :D :-) :-) :-)
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#14571 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by gnjev »

Kazu da kampanja traje max 6 sati
TOM SCHOLZ
Posts: 354
Joined: 19/01/2010 04:30

#14572 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by TOM SCHOLZ »

Decerto wrote:
TOM SCHOLZ wrote:Koja je minimalna konfiguracija za igranje Wolfenstein new order? Nemojte me samo slati na kojekakve sajtove koji uglavnom nude neralne gejmerske uslove tj.pretjerane.Uradio sam dijagnostiku koja mi pokazuje da grafička i ram memorija mogu proći,ali da mi je procesor C2duo E6300 slab.Interesuje me sa kojom ste konfiguracijom uspijevali da pokrenete ovi igricu(sa naglaskom na procesor).Zamolio bih vas da mi date konkretne primjere koje ste isprobali u praksi tj.na vašem računaru.Isto tako nije potrebno da pominjete svoje napucane konfiguracije sa I7 procesorima,R9 kartama i 16gb rama,kao što rekoh interesuje me samo minimalna konfiguracija.Hvala na konkretnim odgovorima.Pozdrav.
vjerovatno bi mogao,ja mislim da ti za wolfenstein bitnija graficka nego procesor..wolfenstein koristi id5 engine s kojim je ragen i RAGE-a,a ja sam rage prekucao na max detaljima na E6600,mada je bio overclockan na 3.2ghz,ali svejedno,mislim opet da ce ti moc,barem na low-medium.
Riješio sam problem updat-om direct x.Dakle,za sve one koji ne mogu da pokrenu neku računarsku igru,misleći da im konfiguracija nije dovoljno snažna a pri tom im se na monitoru pojavljuje ovakva (THE PROGRAM CANT START BECAUSE D3D COMPILER_43.DLL IS MISSING FROM YOUR COMPUTER) ili slična poruka,slijedi video link sa You tube-a koji detaljno opisuje šta treba da uradite:

http://www.youtube.com/watch?v=Xh1H2-wWBVI

Hvala malobrojnima koji su pokušali da pomognu i kojima računar ne služi samo za onanisanje po facebooku :skoljka:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#14573 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by skafiskafsnjak »

Ima li iko problerma sa FarCry4 ?
nece da mi sacuva... nemam savegame, kada izadjem iz igre i kasnije udjem, moram od pocetka
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#14574 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by avaks »

Je li original ili narodna verzija?
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#14575 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Herr Flick »

skafiskafsnjak wrote:Ima li iko problerma sa FarCry4 ?
nece da mi sacuva... nemam savegame, kada izadjem iz igre i kasnije udjem, moram od pocetka
Moras pokrenut igru kao admin i iskljucit sve programe koji ti rade u pozadini
Post Reply