Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
ferratilis
Posts: 7291
Joined: 25/11/2013 16:48

#47876 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

I ja jedva cekam, da se smijem ljudima kao Tito koji misle da Bioware ikad vise moze napraviti nesto slicno klasicima. :D

Cak i kad bi vratili legendarne dizajnere, opet bi ispalo woke sranje sa pojednostavljenim mehanikama za siroke mase. Developmentom danas ne diriguju ljudi kojima je stalo do igraca, nego ideolozi iz Sweet Baby Inc., pohlepni biznismeni, dizajneri kojima su igre posao a ne strast i slicno. Buducnost RPG zanra zavisi od jednog lika u podrumu koji sam radi na RPG-u svojih snova, ili malim timovima strastvenih DnD igraca itd.

BG3 je zavrsio svojevrsnu renesansu crpga koja traje negdje od 2014. Ne ocekujem nista dobro u sljedecih par godina, osim indie ostvarenja kao Swordhaven i Underrail Infusion. Meni dovoljno, ionako smo dobili toliko dobrih naslova u zadnjoj dekadi da sljedecih 10 godina ne mora nista izaci. AAA ce nastaviti silaznom putanjom, sto mi je i drago.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47877 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da ljudi nekad previše važnosti stavljaju na nekadašnje developere, k'o da je propast zagarantovana zato što tih ljudi nema. Šta su to tačno odradili Hudson, Karpyshyn, Ohlen, Laidlaw i ostali nakon što su napustili Bioware? Vala, ništa važno spomena. Aaryn Flynn napravio Nightingale koja trenutno ima 62% na Steamu. David Brevik se diže u nebesa zbog Diablo franšize, a malo ko zna da je on ustvari htjeo da Diablo bude turn-based i im'o kamaru diskutabilnih ideja koje su poprilično daleko od onoga što poznajemo u D1 i D2. Ukratko: Momci, jebe vas nostalgija i idealiziranje.

Naravno da EA nije idealna firma u kojoj sve fercera baš onako kako treba, al' ovakvim franšizama često trebaju novi ljudi sa novim idejama. Naprimjer, kad sam čuo da ćemo u Dreadwolf konačno dobit' real-time combat ala Dark Souls, sturio sam se. To je baš veliki korak naprijed, jer je combat bio jedna ogromna mrlja u cijeloj DA franšizi. Da su stari developeri ostali, da li bi odlučili na ovakav korak? Nećemo nikad saznat', al' čisto sumnjam.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47878 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 11/04/2024 18:05 Cak i kad bi vratili legendarne dizajnere, opet bi ispalo woke sranje sa pojednostavljenim mehanikama za siroke mase.
Kakav bizaran argument. Pa DA Origins i prvi Mass Effect su imali sve legendarne dizajnere, a imali toliko pojednostavljene mehanike da jednostavije ne može. O čemu pričaš bolan? :lol:

A i ovo za woke sranje niđe veze. Kako će to igra ispast' "woke sranje", de objasni nam. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7291
Joined: 25/11/2013 16:48

#47879 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Posto znam da si idiot, ne vrijedi koristiti rijeci, tako da ti se mora pokazati slikovito:
Image
https://sweetbabyinc.com/approach/

A cak i prije toga:
Image

gameplay leak:


DA Origins je pojam u poredjenju sa svim sto je doslo poslije. I po mehanikama, i po prici, i po kompleksnosti. Ako ti je toliko mozak sprzen da ne mozes skontati tako jednostavne stvari, nema za tebe nade.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47880 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

If you had any hope of Dragon Age: The Dreadwolf Rises being a game for normal, everyday people, you hoped in vain.
:lol: :lol: :lol:

Top shelf žurnalizam, nema govora. Isti tip idiota koji se upita "when did Fallout become so political?" Autor ovakvog teksta spada u sve, samo ne u "normal, everyday people". :D

Gameplay leak: pre-alpha. Super care, imaš li šta što nije u biti tech-demo il' da završimo ovu diskusiju? :-D
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47881 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Slažem se s Titom. Nisam optimističan, ali ne otpisujem vala DA4 (a ni ME4). Sve i da useru, ćejf je vratiti se u te igre, njihov svijet i upoznati likove.
Jedino mi se ne sviđa to što ukidaju turn-based borbu, jer je imala svoju čar. S druge strane, vjerujem da će dinamičnija igra biti sa real-time borbom.
Brine me jedino to "souls-like", jer meni te igre djeluju kao na silu otežane da bi neko mjerio kitu time što je pobijedio ovog ili onog bossa, a ne da bi se zabavio.

U najnajnajnajgorem slučaju, godmode i uživati u priči i, nadam se, novim scenama sa Morrigan :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47882 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Fallout 4 dobija next-gen update.
Conveniently timed following the release of the Fallout TV show, Bethesda has announced that its most recent mainline Fallout game, Fallout 4, will be getting a free next-gen update for PS5 and Xbox Series X.

According to a post on the official Fallout blog on Thursday, console players will finally get a next-gen version of the 2015 game in a native application, which will allow them to play it at up to 60 frames per second when the update goes live on April 25. There will also be quality and performance modes that will allow players to choose between a higher resolution or higher frame rate. If players have the game on older consoles, they’ll still receive an update with stability improvements and other fixes.

PC players will also get a free update with next-gen features, including ultrawide monitor support. Plus, interested players can now get Fallout 4 on the Epic Games Store. And for those who have always wanted to play it on the go, the game will be Steam Deck verified.

In addition to next-gen quality of life features, Fallout 4 is also receiving new content, including a quest that features the Enclave, along with Enclave-specific character and weapon skins, that originated in the Creation Club. There’s also the new Makeshift Weapon Pack, which allows players to use random objects, like a piggy bank, as weapons, along with Halloween-themed decorations for your Boston-based settlements.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47884 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

:izet:

User avatar
ferratilis
Posts: 7291
Joined: 25/11/2013 16:48

#47885 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Poceo gledati Fallout seriju, nije uzasna kao sto sam ocekivao, moze se gledati. Walton Goggins odlican. :thumbup:
User avatar
Peacean
Posts: 2711
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#47886 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Peacean »

Dobar ali treba malo ispeglati prije izlaska
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47887 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Završen Journey

Vrlo opuštajuće iskustvo, prelijepo urađena igra.











A sad... Hollow Knight :zoka:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47888 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 12/04/2024 20:41 Završen Journey

Vrlo opuštajuće iskustvo, prelijepo urađena igra.
Mislim se baš da li da uzmem, 3 dolara na Steamu trenutno.
User avatar
vaučer
Posts: 9225
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#47889 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Hollow Knight a?
Zaboravi na opuštanje. :D
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47890 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 13/04/2024 18:30
Mislim se baš da li da uzmem, 3 dolara na Steamu trenutno.
Ma uzmi, neces se pokajati sigurno.
A prekucas je za dva sata :)

vaučer wrote: 13/04/2024 18:34 Hollow Knight a?
Zaboravi na opuštanje. :D
Znam, dugo mi je na backlogu, pa reko' idem iz krajnosti u krajnost ;D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47891 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Uzeo. :)

Počeo sam Mad Max. Kako je dobra igra, baš me je iznenadila. Atmosfera i gameplay su odlični. Bolja od one Rockstarove rinake GTA V.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45534
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47892 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 14/04/2024 17:09 Uzeo. :)

Počeo sam Mad Max. Kako je dobra igra, baš me je iznenadila. Atmosfera i gameplay su odlični. Bolja od one Rockstarove rinake GTA V.
Interesantno da su očekivanja i reakcije i na film i na igru bile iste:

Svi su očekivali sranje, a dobili dobru stvar.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47893 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 14/04/2024 17:22
Tito_i_Partija wrote: 14/04/2024 17:09 Uzeo. :)

Počeo sam Mad Max. Kako je dobra igra, baš me je iznenadila. Atmosfera i gameplay su odlični. Bolja od one Rockstarove rinake GTA V.
Interesantno da su očekivanja i reakcije i na film i na igru bile iste:

Svi su očekivali sranje, a dobili dobru stvar.
Da, baš tako.
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47894 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Nepuna četiri sata na Hollow Knight and I'm hooked :D

Tačno se osjećam kao kad sam '93. igrao Metroid na NES.
Vizuelno je remek djelo, to je već poznata stvar. Što se tiče težine, otkrio sam već par mapa. Do sad nije bilo preteških protivnika, ali se već par puta zaginulo. Baš mi je legla igra, što je čudno jer dugo nisam uživao u ovom tipu igre.
User avatar
Peacean
Posts: 2711
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#47895 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Peacean »

Pred kraj igra postaje perverzija što se težine tiče, pogotovo ako budeš ganjao true ending.
User avatar
Averus
Posts: 20368
Joined: 13/02/2008 17:07

#47896 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ne znam hoću li, ja to igram u fazonu da što više stvari skupim i odradim, a ako slučajno odem gdje sam trebao da nastavim priču, jbg onda i nastavim :D
Ali već sam počeo pamtiti dijelove gdje se moram vratiti kad budem imao kakve double jump i slične skillove :D
Žao mi onih gusjenica, pa gledam da ih sve spasim :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7782
Joined: 03/06/2016 16:31

#47897 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Dope_Man »

Tito_i_Partija wrote: 14/04/2024 17:09 Počeo sam Mad Max. Kako je dobra igra, baš me je iznenadila. Atmosfera i gameplay su odlični. Bolja od one Rockstarove rinake GTA V.
Mad Max je solidna igra, ali vremenom postane jako repetitivna, naravno izvlace je do kraja borbe s autima jer je malo stvari zadovoljavajuce kao uspjesno unisten konvoj nakon 15 minuta borbe.

Ali mimo tih adrenalinskih momenata svijet je preprazan (sto ima smisla iz ugla price, al ipak je to igra i fali joj aktivnosti). Prica i likovi su nista sto ostaje uz tebe (tri puta sam je presao i ne mogu se sjetit imena nijednog od likova osim Chumbucketa). Dakle fina zabava, prvenstveno zbog auta, al reci daje GTA V rinaka spram toga je pretjerivanje.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11059
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47898 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Dope_Man wrote: 15/04/2024 14:50
Tito_i_Partija wrote: 14/04/2024 17:09 Počeo sam Mad Max. Kako je dobra igra, baš me je iznenadila. Atmosfera i gameplay su odlični. Bolja od one Rockstarove rinake GTA V.
Mad Max je solidna igra, ali vremenom postane jako repetitivna, naravno izvlace je do kraja borbe s autima jer je malo stvari zadovoljavajuce kao uspjesno unisten konvoj nakon 15 minuta borbe.

Ali mimo tih adrenalinskih momenata svijet je preprazan (sto ima smisla iz ugla price, al ipak je to igra i fali joj aktivnosti). Prica i likovi su nista sto ostaje uz tebe (tri puta sam je presao i ne mogu se sjetit imena nijednog od likova osim Chumbucketa). Dakle fina zabava, prvenstveno zbog auta, al reci daje GTA V rinaka spram toga je pretjerivanje.
Jaro, GTA V je bio najgori GTA do sada, i da u igri nije bilo Trevora, nisam siguran da li bi ga uopšte završio. Ništa u single player modeu nije bilo što prethodni dijelovi nisu već bolje uradili, priča iz tri perspektive smara do bola i totalno je nepotrebna. Za razliku od MM, aktiviteti mimo glavne priče su totalno beskorisni i ne dozvoljavaju nikakvo razvijanje vještina, nego su samo pusto trošenje vremena. Heistovi su poprilično dosadni i nagrade za iste su skroz razočaravajuće s obzirom koliko se spremaš na njih. Možda je online komponenta bolja, al' ne da mi se zajebavat' s idiotima i brinut' se hoće li me neko hakirat'.

Nadam se da će šestica bit' bolja al' sumnjam, jer se je Take Two davno prestrojio na online money-making mašineriju, i tu će im 100% bit' cijeli fokus igre.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72949
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#47899 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

bolje da su napravili rimejk SA, od te igre ne mogu bolje ionako
User avatar
Peacean
Posts: 2711
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#47900 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Peacean »

Al je zato GTAV nakupio profita koji odgovara gdpu jedne manje zemlje :D
Post Reply