Vaše prvo Kino iskustvo

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#51 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Irm@ wrote:
Ady88 wrote:Bio cini mi se treci razred o.s. i gledali crtani Mulan :-D
isto :-D :D
isto :D
User avatar
enko 1964
Posts: 1087
Joined: 11/02/2010 10:45

#52 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by enko 1964 »

Uh, baš je bilo davno. Ne sjećam se koji je prvi al se sjećam jednog iz osnovne koji se zvao:
"Zbogom rodo, znamo ko je tata".
Odvelo nas u kino da gledamo film i kao poslije ćemo na času SH-HS jezika pisati o tom doživljaju, ukratko prepričati radnju i napisati svoje utiske o filmu.
Puno kino malih magaraca. Počinje film koji bi danas imao bar onu oznaku 18+. Nije to bio baš veliki bezobrazluk ali iz naslova se da zaključiti koja je tematika. Mi raširenih očiju gledamo priču iz koje trebamo naučiti kako nastaju djeca i počinjemo podjebavati jedni druge. Pronalazimo sličnosti između likova na ekranu i naših drugova i drugarica a oni hrabriji, čak i nastavnika iz našeg okruženja.
Filmske radnje se više ne sjećam al' pamtim scenu kada se pojavi djevojka, obnaženog gornjeg dijela tijela i umazana nekakvim brašnom. Neko od prisutnih je povikao:"Ljilja (drugarica iz razreda) kuha pitu", i to bi kap koja je prelila čašu.
Skontaju da film i nije baš za nas i da je pomalo neprimjereno ono o čemu bi kasnije eventualno pisali, te nas, dvoje po dvoje za ručicu, izvedu iz kina i kažu, pod prijetnjom smrću :D ,da zaboravimo šta smo gledali.
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#53 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by ema_ »

Ne sjećam se koji razred osnovne, crtani Kralj lavova :D , plakalo se, uhhh... :-)
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#54 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Truba »

sad sam se sjetio kino kumrovec
hod od petra dokića do kina
i domaći crtani ne sjećam se imena :lol:

šuma striborova il tako nešto :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#55 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by lajkujMe »

1994 Austrija gradic persenbeug ja 4 godine ime kina ne sjecam se a film je bio Casper :)
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#56 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by sumirprimus »

osamdeset i neka,fatalna nikol....auffff to je bio film :mrgreen:
miss v
Posts: 389
Joined: 12/02/2011 14:45

#57 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by miss v »

..
Last edited by miss v on 26/12/2013 19:55, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55684
Joined: 15/12/2008 16:53

#58 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote:osamdeset i neka,fatalna nikol....auffff to je bio film :mrgreen:
Beton :dance:
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#59 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by zlatanko »

Mislim Highlander sa Kristoferom Lambertom, kino Radnik ,nekad poslije rata ubrzo.
Muzikjunki
Posts: 341
Joined: 24/04/2010 11:33

#60 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Muzikjunki »

ProbuseniDolar wrote:Image

Nekad krajem ´96 ...
Hahaha i ja sam gledao ovaj, roditelji me vodili poslije rata, u tadasnjem kinu Radnik :D
Jedino cega se sjecam je ono "skuvala san ti pastasutu" i da sam se smorio ko crnac u solarijumu... :-)
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#61 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Mikado »

Image

1990. u nekadašnjem kinu "Kumrovec" sa osnovnom školom.
emir225
Posts: 99
Joined: 13/11/2011 00:37

#62 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by emir225 »

Tvrtko II Kotromanić wrote:
Irm@ wrote:
Ady88 wrote:Bio cini mi se treci razred o.s. i gledali crtani Mulan :-D
isto :-D :D
isto :D
mulan,mulan :D
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#63 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by ProbuseniDolar »

Muzikjunki wrote:
ProbuseniDolar wrote:Image

Nekad krajem ´96 ...
Hahaha i ja sam gledao ovaj, roditelji me vodili poslije rata, u tadasnjem kinu Radnik :D
Jedino cega se sjecam je ono "skuvala san ti pastasutu" i da sam se smorio ko crnac u solarijumu... :-)

hahahha ... ko da sam ja pisao tvoj post ... isto isao sa mamom, kino radnik ... i naravno jedino cega se sjecam je za mene ta kultna recenica "skuvala san ti pastasutu" :mrgreen:
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#64 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by CoCoJamBo »

Eh ovako moje prvo kino iskustvo je bilo hmm
Imao sam jak udar struje kad sam bio djete tako da bilo gdje da mrak bude meni se vrti u glavi (ne malo nego bas ko da me neko vrti u krug) Tako da me je strah bilo ici u Kino xD Ali onda kad sam izrastao ,to mi je jos ostalo u sjecanju ,pa nisam volio otici ,ali to je proslost ^^

Prvi put sam sjeo u Kino 2001 godine (Svicarska) u Kinepolis (Cinema City je mala maca za taj Kino) xD
I gledao Harry potter 1 dio (Skola) ^^
User avatar
automatic
Posts: 135
Joined: 08/09/2011 17:09

#65 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by automatic »

kino Partizan 1975, film kasnio u Sarajevo 3 godine :D

Image

ali kakve su marisane bile nakon filma bolje da ne znate, i to 3x dnevno od 4, 6 i 8, pucaju šake, lete nunčake, cige na blagajni naplaćuju "prolaz", milicija sa pendrecima trči okolo sa šapkama u rukama, a svaka treća karta od silne navle na vrata ne bude poništena ili se karta okrene naopako i s druge strane tako da kupon ostane čitav za sljedeći put :wink: eee, to su bila vremena... :lol:
Last edited by automatic on 21/11/2011 01:01, edited 2 times in total.
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#66 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by GTR R34 »

ProbuseniDolar wrote:
Muzikjunki wrote:
ProbuseniDolar wrote:Image

Nekad krajem ´96 ...
Hahaha i ja sam gledao ovaj, roditelji me vodili poslije rata, u tadasnjem kinu Radnik :D
Jedino cega se sjecam je ono "skuvala san ti pastasutu" i da sam se smorio ko crnac u solarijumu... :-)

hahahha ... ko da sam ja pisao tvoj post ... isto isao sa mamom, kino radnik ... i naravno jedino cega se sjecam je za mene ta kultna recenica "skuvala san ti pastasutu" :mrgreen:
I ja sma prvi put u kinu gledao ovaj film. znam da je bilo poslije rata,mislim cak 1996 godina.i da sam mamu pitao gdje je ovdje televizor,a lik iza mene je poceo da psuje cetnicima sve po spisku zato sto djeca ne znaju sta je to kino.+,i sto su nas vratili u srednji vijek u ratu.

drugi film je bio ja mislim Space Jam s Jordanom.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#67 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Toto »

Image
mislim 1964/65 u Drvaru
starci su se uvjek cudili kako "usrance" moze da pamti takve stvari ... taj odlazak u kino i film su mi bili jedno od prvih djecijih memorija koje su mi se bas urezale
stari me drzo u krilu, pa kad se Joja poco marisat sa svabama i ja saketo po zraku, pa zakacio onog ispred sebe, sreca pa se covo poznavo sa starim inace bi fasovo degeneka
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#68 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by medvjed23 »

Tvrtko II Kotromanić wrote:
Irm@ wrote:
Ady88 wrote:Bio cini mi se treci razred o.s. i gledali crtani Mulan :-D
isto :-D :D
isto :D
ne sjećam se jesam li prvo gledo Mulan ili neki dosadni dokumentarac o bubama... 90% sam siguran da je jedan od navedenih prvi film koji sam gledao u kinu... :roll:
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#69 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Traktor` »

1994. u drugom razredu osnovne u Becu...Kralj Lavova... :D

Image
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#70 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by vinnie_jones »

87/88 rahmetli kino Ragusa, šteta samo što u filmu nije bilo partizana :mrgreen:

Image
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#71 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Spear »

poslije rata, 1997 mozda, ja stari i rodjak. kino radnik, bio onaj ko neki borilacki film, zlatni zmaj, nešto tako :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#72 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by Chmoljo »

Spear wrote:poslije rata, 1997 mozda, ja stari i rodjak. kino radnik, bio onaj ko neki borilacki film, zlatni zmaj, nešto tako :D
Van Damme :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#73 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by ljubav_aha »

svake nedelje u 10 ujutro , pogledala sam sve filmove brus lija :-D nevjerovatna uzitak i druzenje prvih godina u o.s.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#74 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by dječak sa šibicama »

Dom kulture Sirokaca, nedeljna matineja za malu raju prijepodne, Bruce Lee, Bud Spencer, Partizanska eskadrila i slicna partizanska ostvarenja, stolice se unesu iz susjedne kafane (ona kafanske nekadasnje, metalne sa plasticnim narandjastim sjedalicama) i poredaju se po sali, i onda ide kino, vriska, dernjava, nakon filma svako drvo u krugu 100 metara je izresetano nogama, svi glume Brus Lija. Neki su i nunchake nosili u kino, samo da samaraju drvece, dva komada drveta povezu lancem, sa dva eksera pricvrscenim... nekad bi bila i marisana sa rajom iz Berkuse.

Kasnije u osnovnoj kino Prvi maj i Sutjeska, sa rajom sa Gorice, sve go jalijas. Imao sam eto neku (ne)srecu da zivim i druzim se uvijek sa najgorom jalijom :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#75 Re: Vaše prvo Kino iskustvo

Post by kokuz_sa »

prvi film KUDUZ..ako s ene varam na ilidji ndgdje gledao..ja dijete maleno bio i isao sa mamom i tatom..znaci filma nit iceg s ene sjecam samo mraka i kako skakucem po stolici..
drugi film sto sam gledao
Konan Barbarin
tata me vodio u kino u B fazi ili ti ga mojmilu jer je kinodvorana bila na pola puta :D
tad je bio aktuelan crtic himan pa je to za mene bio film i po :-D
Post Reply