Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#101 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

Image

da li je moskvic bio prisutan na nasim ulicama :?:

Image

i nekog ralzoga me je uvijek podsjecao na americka auta,zadnji dio,gepeck,svjetla ,malo na kadilak


trabant

Image

wartburg

Image
User avatar
corolla02
Posts: 10394
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#102 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by corolla02 »

I ova dva Renaulta dala su se vidjati po cestii.., istina ovaj prvi vise nego drugi!

Image

Kod ovog mjenjac bio ko kod R4 na sred interijera iznutra

Image
:D
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#103 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by muz66 »

Image
Uhvacen danas na Grbavici...sa crno-bijelim gumama :D
User avatar
corolla02
Posts: 10394
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#104 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by corolla02 »

U mojoj carsiji birvaktile, ovo cetverokotacalo je uglavnom koristeno za prijevoz tajkuna u pojedinim firmama

Image
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#105 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by frankwhite »

Image
Image
Image
krkkrkkrk
Posts: 62
Joined: 23/05/2009 14:25

#106 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by krkkrkkrk »

Par stvari koje sam zapazio na temi su :

- Da su mrakaca aute vozale dajdze i tetkovi i mazali butrose sa njima.

U taj "klise" se interesantno uklapam i ja jer je tetak vozio "prestrasnog"

Image
- i to samo ovaj model TALIJANSKI sa buton-stekom (koja je imala beskonacan rok trajanja za razliku od one klasicne poluga "steke", crvenim frotir sjedistima, crvenom konzolom, metalik smedjom farbom, mjenjacem na volanu, klizecim kadilak-brzinomjerom, jebackim duplim okruglim farovima u stilu tadasnjih reli legendi i jebackim mirisom kabine kroz koju je proslo masa riba....

A dajdza je vozio vec spomenutog NSU Prinza sa mrak kruznim svjetlima (a od tetka je "drpio" i tog "Pezejca")

Moram da priznam da je i meni Citroen DS ajkula sa dignispusti hidraulikom krik tehnike, a stanovao sam blizu direkcije jedne od jacih BH kompanija ispred koje su se redovno redale zvijeri tipa Opel Senator, DS-a (i nikad mercedesa).

Tako da je Opel Senator bio auto kojem sa se izuzetno divio - a za kojeg mislim da je i danas dan odlicno dizajniran:

Image

Jos samo da potpisem ovog Renoa gore TS20 koji je vec spomenut - dok sam bio mali ludio sam za autima sa duplim okruglim farovima tipa Fiata 131 npr.
Bas pred tom direkcijom sam se nagled'o auta boli glava a tad sam prvi put uzivo vidio auto sa duplim farovima "koji izranjaju iz haube" onako na polukrug ali da me ubijes ne znam koji je model - bio je kupe dvosjed i volio bih se skontat koji je. Pisno sam kad sam vidio tu zvijer.
User avatar
corolla02
Posts: 10394
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#107 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by corolla02 »

@krkrkrkrkr:Bas pred tom direkcijom sam se nagled'o auta boli glava a tad sam prvi put uzivo vidio auto sa duplim farovima "koji izranjaju iz haube" onako na polukrug ali da me ubijes ne znam koji je model - bio je kupe dvosjed i volio bih se skontat koji je. Pisno sam kad sam vidio tu zvijer.

Hmm, to zvuci dosta interesantno, inace nikad vidio, zar je to uopste postojalo? Recimo, ni dan danas ne mozes vidjeti takvo nesto. Cudno!?
A inace se slazem da su okrugla dupla svijetla mnogo privlacnija nego bilo koja druga, plus jaca su, pa recimo mozda je to jedan od razloga zasto je BMW popularniji od ostalih auta!? Pa i moj G2 iz '85 je imao duple okrugle farove :)
I evo, u svijetu duplih okruglih farova Audi 100 svakako zauzima zasluzno mijesto, kod mene u ulici je postojao jedan kratko vrijeme tokom 80tih ali je bio sa pet vrata (Avant), istina model koji nisam mogao naci slikom ali evo onda barem neki vrlo slicann..

Image

EDIT: ali evo ja sam nesto kopao po internetu pa mi ovo zapade za oko i nekako se poklapa sa tvojim opisom tog misterioznog auta, pa rekoh da postavim

http://www.google.com/search?gbv=2&hl=e ... f&oq=&aqi=

Kao i opsirna lista modela sa preklopnim farovima

http://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_headlamps
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#108 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by Nosferatu »

Sad posto se predstavili sve nase domicilne kandidate, da se i pokoji preko-okeanski model uvuce.

Vrh, vrhova. O njemu je i cak i Miljenko Jergovic pisao.
Buick Riviera (ne znam nikog ko ga je imao, licno). 1963. Ovo se smatra #2 americkim muscle automobilom svih vremena. V8, 360 HP, 0-60 mph (100 km) 8 sekundi.

Image

Sjece mi sliku forum (hoce li se ikad boze skripta podesiti da ili sliku smanji ili da se poveca sirina posta).

Image
Image
Image



Jedini konkurent, po meni

Pontiac Catalina Ventura 1966. Tkz. eye candy.
Image
Image
Image
Image
I
krkkrkkrk
Posts: 62
Joined: 23/05/2009 14:25

#109 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by krkkrkkrk »

Buraz - ja razumijem da je mozda prisutna opsesija americkim autima (imam i ja par favorita) ali postujem ako si u svojoj mladosti vozao, bio blizu ove makine navedene gore. Ovako ispade samo "joj sto bi vaku makinu volio imat" post.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#110 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by Nosferatu »

Pa normalno da sam bio blizu.

Ne 1, vec 30.000 old timera, ne jednom, vec jedno 5-6 puta.... prvi put prije 11 godina...
http://www.woodwarddreamcruise.com/
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#111 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by Nosferatu »

I ovi gore nisu makine za ono sto mozes na taj dan da vidis.

Ovo je makina.
Image

Ili ovo
Image

Ili ovo
Image

Ili ovo
Image

Ili ovo
Image
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RYVR5cbtX-U&NR=1[/youtube]
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#112 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ins »

Nosferatu ocito ima 18-19 godina, za razliku od nas koji imamo 50-ak :P

Kada smo ko price "sta je moj amidza/daidza vozio", evo od mog, BMW 1602, kupljen nov :thumbup: :

Image
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#113 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by madner »

To nisu makine, to je preseravanje. Ta prva dva su makine.

Image

First car gdje sam ponekad uspjeo sjesti naprijed :D
krkkrkkrk
Posts: 62
Joined: 23/05/2009 14:25

#114 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by krkkrkkrk »

Kako me podsjeti....

Stara se ucila na :
Image

Mislim da je osjecaj bio otprilike kao kad bi danas sjedio u novoj Astri GTC.
Ma da sebe ne lazem i danas bih volio imati ovu mraku.
User avatar
corolla02
Posts: 10394
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#115 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by corolla02 »

@nosferatu, da ne kazem da si promasio temu, pa ipak tvoj odabir i nije bas neki, Buick Riviera?? Hellooo? Pa jel' si mogao izabrati ista drugo? Pored poznatih Mustang, Camaro, Ford GT, Challanger, GTO ja bih jos samo uvrstio Trans AM u taj klan, auto koje je na mene ostavilo utisak jos sa TV ekrana u filmu "Smokey and the Bandit" i trka po interstate 85, the area gdje ja sad habitant. Ovi V8 iz 60tih koji djeluju kao kuca na tockovima i da kojom prilikom oni pripadaju ovdje onda ova bi se tema nekako drugacije zvalla :-), btw, koja moze uvjek moze da se otvori i tamo bi bilo ovakvih gomila, vjerujem. A ako ovi sportasi ubrzavaju 0-100 kmh za 9 sec, onda moja Corolla V4 ih jede na toj razdaljini :D
Americka industrija je dugo vremena bila prica za sebe, po fazonu, ma mozemo MI sami, i da im Japanci nisu dosli na trziste od kraja 50tih, Ameri bi i danas danile vozali ovakva auta i bili kontra cijelog svijeta, vjerujem kao sto i sam znas vise nije slucaj. Taj tradicionalni sentimentalisam u auto industriji bas ovih dana ja na prosijackom stapu, ta nekad velika trojka iz Detroita sad se samo uz pomoc nekog pomagala/magnifiera da primjetiti, samo je Ford OK opet radi svog evropskog ogranka. Nego, ima jedna dobra knjiga koja se ne tice samo uvoza iz Japana, nego opsirno vidjenje i stanje auto industrije u SAD kroz historiju kao i ostalu auto industriju koju danas nalazimo na SAD trzistu. Posto ti volis citati i dobar si sa jezikom, vrijedi pogledati.
Image

Bas ovaj tradicionalni sentimentalizam rezultirao je inkarnacijom modela iz proslosti typa GTO, Mustang, Camaro, Challanger...mozda i Riviera dodje na red. Pa evo kako Ameri rade automobile u 21 stoljecuu..

http://www.youtube.com/watch?v=1AvAsMCc ... re=related
User avatar
corolla02
Posts: 10394
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#116 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by corolla02 »

Bila jedna ovakva kod mene u ulici samo sa cetvera vrata, vazda smo joj se divili, kad bi je lopta lupila negdje, vriska bi usljedila sa balkona od strane njenog doticnog vlasnikaa.. :-)

Image
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#117 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

ladyada wrote:bio i ostala buba ......
Image

i sada bi rado kupila samo su cijene masne .......
narocito kad se zna ko je dizjaner :D

Image

"Sitting at a restaurant table in Munich in the summer of 1932, Hitler designed the prototype for what would become the immensely successful Beetle design for Volkswagen (literally, the "car of the people"). " :-)

Image

ima jos informcija na http://strangevehicles.greyfalcon.us/HitlerKDF.htm

P.S. niej vezano za temu,li jeste za hitlera,da mi je vidjeti njegov aerodorm u berlinu ;-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#118 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

zaboravih reci,bial sma jucer na prezentacija automobila od pocetka 19 vijeka do danas :-D

opel/GT manta 1969
lancia 1981
buba 1957
alfa romeo 1971

:-D

oh da i merzedes 500K 1935

70tak skljocanih fotosa ;-)
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#119 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by corsa »

ljubav_aha wrote:zaboravih reci,bial sma jucer na prezentacija automobila od pocetka 19 vijeka do danas :-D

opel/GT manta 1969
lancia 1981
buba 1957
alfa romeo 1971

:-D

oh da i merzedes 500K 1935

70tak skljocanih fotosa ;-)
Pa postavi nam koju da vidimo! :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#120 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

corsa,tokom ove sedmice,jer moram postaviti fotke u imageshack :)
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#121 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by zambaklija »

dok sam bio u bivšoj nam državi sanjario sam o AJKULI,a kada sam došao ovamo u švabiju desila se ljubav na prvi pogled....čak sam si za dužinu jedne godine sebi taj san bio i ispunio....ljubav je ostala :D


Image

Image
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#122 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

mercedes

Image
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#123 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

Image

[imghttp://img7.imageshack.us/img7/8624/1000710w.jpg][/img]

opel manta 1969
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#124 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

Image

mercdes iz '30 tih
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#125 Re: Vase Omiljeno Auto iz Proslosti!?

Post by ljubav_aha »

Image

mercedes
Post Reply