Vase naredno vozilo ce biti ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply

Vase naredno vozilo ce biti?

1.) Hibrid
24
6%
2.) SUV
71
18%
3.) SUT
1
0%
4.) Sportski Compackt
44
11%
5.) Subcompact
16
4%
6 ) Limuzina
126
32%
7.) Pickup
2
1%
8.) Crossover
16
4%
9.) Mini Van
11
3%
10) Nije bitno samo nek' je VW
81
21%
 
Total votes: 392

User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1501 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by respo »

vukojebina wrote:Bravooooo respo, nek si se potrudio da nadjes te teme, mogu mislit kako si sad sav ponosan i pun sebe...no, posto emko nije tu, a on ti je to par puta reko, moracu i ja ponovit, izvini, ali konverzacija nije na tvom nivou intiligencije..pokuso si,ali si profulio i ovaj put..
Helem, ovo sto si ti naveo su kvarovi, jos jednom, "kvarovi", i to nije nista neobicno, jer vw kao i sva druga vozila se kvare..neka se kvare zbog fabrickih gresaka, neka zbog nemarnosti vlasnika...opste poznsto je recimo da u vw grupaciji jako lose se pokazo 2.0 motor,i svi bjeze od njega,kao i ja naravno...
No ono sto ja tvrdim je da se nemogu desit stvari poput pustanja vode unutra,a sto je kod renoa normalna stvar, to je nesto zbog cega se takva auta samo mogu nazvati poluproizvod...hocemo dalje,krenes po noci na more sa svojim reno-om,crknu ti sijalice...skidaj tockove lagano...ma mislim smijesno.
onog ublehasa nit vrijedi citat nit odgovarat mu...smor je lik fakat...
super mislio sam da si mnogo veci sagovornik od emka al pogrijesih
i tebi ide isto objasnjenje
napisi svasta nesto da si kao nesto rekao a ustvari nista nisi rekao
pa ako vec imam kvar radije cu da mi voda curi nego da mi nesto oko motora nevalja
svejedno si potvrdio da se i oni kvare

znaci pst ne ukopavaj sam sebe
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#1502 Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by basicm »

Industrialyzer wrote:Image


Pa da se i japanac proba 8-)
Perfekcija od auta, u prosloj firmi imali stare linije pa onda ove. Odlicne i ja sam fasciniran svim sto ima, cak mi je stari model bio sladji za voznji zbog polozaja vozaca. Ko ovo kupi uziva i nema problema. Samo vole malo vise popiti od deklarisanog, ali mozda je to zato sto mame da stiskas gas.
citroen xm
Posts: 18125
Joined: 17/04/2012 22:57

#1503 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by citroen xm »

Ovaj vukojebina je smiješan kao cirkus. Čuj normalna stvar da Renault curi. Gdje mu curi voda i koji model? Baš tebi su priče zasnovane na rekla kazala. Dovezi mi Megana ja ću mu zamijeniti sijalicu za pola sata iako nikada nisam, jer sam gledao kako ljudi mijenjaju bez ikakvog skidanja točka. A evo laičko pitanje za tebe: Imaš na autu ksenone i desi se da putuješ negdje po noći i rikne ti jedan, a naravno da se i to dešava. Kako ćeš ga zamjeniti?

Ja ti kažem, a ima i dokumentovano na TV-u da je Golf IV propustio vodu unutra preko čepova na podu. I to ne malo vode već čitava bara. I štaćemo sad, vidiš da propušta i Golf? Hoćemo malo pričati o 2.0 TDI motorima, o trapovima na Golfu 4 i Pasatu 5, hoćemo li o elektronskim ručnim kočnicama na Pasatu 6, o čudnim zvucima iz predjela ventilacije na VW-u, o 2.5 TDI motorima, o prodavanju starih modela pod nove(vaša nova dika Pasat 7 je na platformi Golf-a 5), da malo spomenemo i TSI motore..... Evo ja sam ti nabrojao samo par učestalih kvarova na VW-u kao i par lažnjaka iz VW-a koji kod ljudi prolaze i to po paprenoj cijeni, ajd ti meni nabroj koji su to stalni kvarovi na francuzima ili italijanima.
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#1504 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by burgundy »

NenjiA wrote:Nadam se da neće biti bezobrazno od mene ako sad uletim između dva fronta i viknem OPEEEEEL!!!! :run:
:thumbup:

Opel je odlican u zadnje vrijeme.Ustvari od proslog modela Astre su nagovijestili da idu u bolje dane.Insignija je meni najljepsi auto u svojoj klasi,a kvalitet su popravili drasticno.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#1505 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by DoradO »

citroen xm wrote:Ovaj vukojebina je smiješan kao cirkus. Čuj normalna stvar da Renault curi. Gdje mu curi voda i koji model? Baš tebi su priče zasnovane na rekla kazala. Dovezi mi Megana ja ću mu zamijeniti sijalicu za pola sata iako nikada nisam, jer sam gledao kako ljudi mijenjaju bez ikakvog skidanja točka. A evo laičko pitanje za tebe: Imaš na autu ksenone i desi se da putuješ negdje po noći i rikne ti jedan, a naravno da se i to dešava. Kako ćeš ga zamjeniti?

Ja ti kažem, a ima i dokumentovano na TV-u da je Golf IV propustio vodu unutra preko čepova na podu. I to ne malo vode već čitava bara. I štaćemo sad, vidiš da propušta i Golf? Hoćemo malo pričati o 2.0 TDI motorima, o trapovima na Golfu 4 i Pasatu 5, hoćemo li o elektronskim ručnim kočnicama na Pasatu 6, o čudnim zvucima iz predjela ventilacije na VW-u, o 2.5 TDI motorima, o prodavanju starih modela pod nove(vaša nova dika Pasat 7 je na platformi Golf-a 5)..... Evo ja sam ti nabrojao samo par učestalih kvarova na VW-u kao i par lažnjaka iz VW-a koji kod ljudi prolaze i to po paprenoj cijeni, ajd ti meni nabroj koji su to stalni kvarovi na francuzima ili italijanima.
evo ja cu ti reci iz mog iskustva :D zena mi vozi megane-a i ja sam rekao da curi voda unutra i niko je jos nije zaustavio :) (vjeruj da me zaboli neka stvar) stari moj vozi G4 vec 4 godine a i ja povremeno, presao je 310000 a on ga vozi jedno 4-5 godina i neki dan je remen puk'o i to je to cega se ja sjecam :) a megane-a sam uzeo prije mozda 2 godine (2004 2.0 16v) ... pazi sad! svaka 2 mjeseca idem da mi nesto ciste da mi ne ulazi voda u auto, sve 4 bombine u razmaku od 8 mjeseci, nekakav senzor u volanu sto automatski zakljucava kad izvadim karticu, kad kocim na vecim brzinama tresao se oni rekli to samo do pakni ovo ono... nece vise, evo ga opet trese se ko italija, i ponekad odem na redovni servis :lol: ma sta me briga :) dobro ide i udoban je i mlada se ne zali :thumbup:
citroen xm
Posts: 18125
Joined: 17/04/2012 22:57

#1506 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by citroen xm »

Ovde niko nije rekao da je nemoguće da se to desi na Renou, ali zašto potencirati sve boljke kod drugih, a njemce poštediti kritika. I opet će nekome zvučati bezveze, ali ti si kupio polovno auto kao i ja tako da je to lutrija. A vjerujem i da bi pravi majstor veoma lako otklonio curenje. I to je takođe jedan model Renoa koji je možda i na najgorem glasu pored Lagune 2 phase1. Posle su sve mane ispravili na phase 2 oba modela. Ne treba zbog jednog modela govoriti kako je cijeli Reno sranje iako ni ti modeli nisu sranje. Ne postoji auto bez mane i ne treba jedne srozavati, a druge uzdizati. Svi imaju neke vrline i neke mane.

Ali da ne bi bilo kako izmišljam i kako pričam priče od babine tetke, evo potrudio sam se naći jedan video zapis koji potvrđuje vodu u Golf-u 4.

Ideš na ovaj link http://www.vox.de/cms/sendungen/auto-mo ... ideos.html

A zatim od ponuđenih videa izabereš Autodoktoren 27.5. Teil 2
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#1507 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by DoradO »

ok potrudio si se i u pravu si samo onda ne treba porediti sa tim renaultom g4 nego g5... bar toliko znam o auticima :-D odoh nazad na sijelo, slucajno sam uletio ovdje dok sam birao muziku :D zivio
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#1508 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by basicm »

citroen

Kakve veze ima to sto je polovno auto sa curenjem vode, i kad svi znamo da im je to mana. A kvalitetnu autu se to ne smije desiti.
Evo ja imam phase 2 i auto mi pusta vodu ne znam ni ja odakle i zadnje sjediste mi bude mokro. Ja cu reci uvijek da ne Renault ne valja i da mi je krivo sto sam ga kupio, i primicu misljenja samo od ljudi koja pricaju o svojim autima koja su imali, a ne o nekim testovima i clancima iz novina. I mene nije sramota priznati, ne valja i gotovo, sam pao sam se ubio, vozacu dok mi ne prekipi i prodati ga, svaka roba ima musteriju.
citroen xm
Posts: 18125
Joined: 17/04/2012 22:57

#1509 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by citroen xm »

DoradO wrote:ok potrudio si se i u pravu si samo onda ne treba porediti sa tim renaultom g4 nego g5... bar toliko znam o auticima :-D odoh nazad na sijelo, slucajno sam uletio ovdje dok sam birao muziku :D zivio
Pa i G4 ima 2003 godište, ali to nema veze. Bitno je da se i uzvišenom Golfu dešavaju pizdarije. Samo uživaj. :thumbup:

basicm wrote:citroen

Kakve veze ima to sto je polovno auto sa curenjem vode, i kad svi znamo da im je to mana. A kvalitetnu autu se to ne smije desiti.
Evo ja imam phase 2 i auto mi pusta vodu ne znam ni ja odakle i zadnje sjediste mi bude mokro. Ja cu reci uvijek da ne Renault ne valja i da mi je krivo sto sam ga kupio, i primicu misljenja samo od ljudi koja pricaju o svojim autima koja su imali, a ne o nekim testovima i clancima iz novina. I mene nije sramota priznati, ne valja i gotovo, sam pao sam se ubio, vozacu dok mi ne prekipi i prodati ga, svaka roba ima musteriju.

Ok ja nemam pravo da tebe nagovaram šta da radiš sa svojim parama i koje sledeće auto da uzmeš. Takođe nemam pravo ni da ti namećem šta će ti se sviđati ili ne i šta ćeš voljeti ili ne. :thumbup:
Ta voda se može ispitati odakle dolazi, samo se mora malo dubllje upustiti u problematiku. A takođe ne možeš donositi zaključak o firmi Renault na osnovu jednog modela i to polovnog. Trebao bi da posjeduješ više modela pa da donosiš zaključke. Evo recimo ja u bližoj familiji i među prijateljima imam vlasnike par modela Renoa i svi su zadovoljni. :thumbup:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#1510 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by vukojebina »

e jebga sad si sjebo cojka, on reko da su sve greske ispravili na phase 2, a kad ono vidi, opet curi voda..a ovo sto sto je on postavio video, pa ja znam za slucaj gdje je lik sa peugeotom 308, naletio na smrznuti snijeg, tj led i pokido te dihtunge, gumene cepove...i naravno odma se pojavila voda unutra, otiso majstoru, i sredjeno sve za pola sata..posle toga godinama ga vozi, i nigdje ne curi voda vise...
no, i da ne curi voda kod renoa, reno je opet kerov ku*ac od auta..

al frajer nece nikako da skonta, da niko ne glorifikuje golfa, niti vw uopste, naravno, svako normalan ce rec da se kvari ko i svako drugo auto, ima i fabrickih gresaka naravno, cuveno neopisivo, i neizdrzljivo kuckanje iza instrument table..i to samo na petici (doduse ne znam za sesticu, vozio sam par dana 2.0, nisam cuo kuckanje, ne znam za ostale modele)..uglavnom kako to strucnjaci tipa ovaj ublehas opisuju, najmanje da neko sa hilti busilicom stema iza inst table...a ustvari tako je mizerno, i to traje samo 30-tak sekundi do minutu kad upalis auto..ovo govorim jer sam ja imao peticu..nadam se da smijem to rec, da ne ispadne da se kurcim, kao sto to strucnjaci emki pribacuju..prvo ne dozvoljavaju da komentarises ono sta ne posjedujes, a kad komentarises ono sto vozis, e onda se kurcis, onda si papak itd...
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#1511 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by preludezalude »

basicm wrote:citroen

Kakve veze ima to sto je polovno auto sa curenjem vode, i kad svi znamo da im je to mana. A kvalitetnu autu se to ne smije desiti.
Evo ja imam phase 2 i auto mi pusta vodu ne znam ni ja odakle i zadnje sjediste mi bude mokro. Ja cu reci uvijek da ne Renault ne valja i da mi je krivo sto sam ga kupio, i primicu misljenja samo od ljudi koja pricaju o svojim autima koja su imali, a ne o nekim testovima i clancima iz novina. I mene nije sramota priznati, ne valja i gotovo, sam pao sam se ubio, vozacu dok mi ne prekipi i prodati ga, svaka roba ima musteriju.
Zadnja sajba nije dobro zaljepljena ili siber pusta ako ima siber tj odvodni kanali zacepljeni.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1512 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by direstraits0078 »

basicm wrote:citroen

Kakve veze ima to sto je polovno auto sa curenjem vode, i kad svi znamo da im je to mana. A kvalitetnu autu se to ne smije desiti.
Evo ja imam phase 2 i auto mi pusta vodu ne znam ni ja odakle i zadnje sjediste mi bude mokro. Ja cu reci uvijek da ne Renault ne valja i da mi je krivo sto sam ga kupio, i primicu misljenja samo od ljudi koja pricaju o svojim autima koja su imali, a ne o nekim testovima i clancima iz novina. I mene nije sramota priznati, ne valja i gotovo, sam pao sam se ubio, vozacu dok mi ne prekipi i prodati ga, svaka roba ima musteriju.
Da, curi voda koja udje u vrata (rjesenje kao kod svih vozila), i izadje na dnu vrata (kao kod svih vozila), ali samo ako je podizac nestrucno zamijenjen i pocijepana plasticna zastita u vratima. Nije greska proizvodjaca nego greska amatera koji ne znaju na odgovarajuci nacin zamijeniti mehanizam podizaca. Da ne govorimo o slucajevima karamboliranih auta kojima fali pola termo/hidro/akusticke zastite u vratima.
Curi voda i u slucaju da su zacepljeni odvodi na dnu vrata. Opet nije greska proizvodjaca, nego ljudi koji ne odrzavaju auto, tj. ne peru dovoljno cesto.

Curi voda i kroz prednji dio kroz zacepljene odvode ispod sofersajbe. Nije Renault, a ni Megane II jedino vozilo koje ima taj problem. Opet nije greska proizvodjaca, problem je kad vozilo stoji napolju i odvodi se zacepe kojekakvim stranim tijelima.

Dalje, pojavljuje se voda i unutar modula termoizmjenjivaca iza centralne konzole. Ta voda je rezaltat kondenzacije i normalno se odvodi ispod vozila. Medjutim, odvod se zna zacepiti, jer je gumeni cep na kraju crijeva dizajniran tako da ne podnosi previse prasine na bosanskim putevima. Da bi se ocistio treba vam otprilike 3 minuta na dizalici.

Problem sa curenjem na zadnjim vratima je najcesce problem nestrucne popravke vrata ili sasije, ili istrosenih gumenih brtvi/dihtunga. Ali hajde ti objasni ljudima da je guma porozan materijal i da se trosi s vremenom. :-)

Nisam ni s jednim od gore navedenog imao problema u 3 godine i 150.000 km koliko sam presao sa Meganom II karavan 1.5 dCi K9K 732. Jedino sto su prilikom zamjene podizaca (inace, postoji produzena garancija na podizac, do 4 godine starosti vozila ili 150.000 km) zaboravili postaviti termoizolaciju prekidaca prozora, na moju intervenciju odmah narucena nova i postavljena o trosku Renaulta.

Od ostalih kvarova je zamijenjen jedan aksijalni lezaj amortizera i povratno crijevo goriva (takodje pokrila produzena garancija na taj dio).
citroen xm
Posts: 18125
Joined: 17/04/2012 22:57

#1513 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by citroen xm »

vukojebina wrote:e jebga sad si sjebo cojka, on reko da su sve greske ispravili na phase 2, a kad ono vidi, opet curi voda..a ovo sto sto je on postavio video, pa ja znam za slucaj gdje je lik sa peugeotom 308, naletio na smrznuti snijeg, tj led i pokido te dihtunge, gumene cepove...i naravno odma se pojavila voda unutra, otiso majstoru, i sredjeno sve za pola sata..posle toga godinama ga vozi, i nigdje ne curi voda vise...
no, i da ne curi voda kod renoa, reno je opet kerov ku*ac od auta..

al frajer nece nikako da skonta, da niko ne glorifikuje golfa, niti vw uopste, naravno, svako normalan ce rec da se kvari ko i svako drugo auto, ima i fabrickih gresaka naravno, cuveno neopisivo, i neizdrzljivo kuckanje iza instrument table..i to samo na petici (doduse ne znam za sesticu, vozio sam par dana 2.0, nisam cuo kuckanje, ne znam za ostale modele)..uglavnom kako to strucnjaci tipa ovaj ublehas opisuju, najmanje da neko sa hilti busilicom stema iza inst table...a ustvari tako je mizerno, i to traje samo 30-tak sekundi do minutu kad upalis auto..ovo govorim jer sam ja imao peticu..nadam se da smijem to rec, da ne ispadne da se kurcim, kao sto to strucnjaci emki pribacuju..prvo ne dozvoljavaju da komentarises ono sta ne posjedujes, a kad komentarises ono sto vozis, e onda se kurcis, onda si papak itd...
E neka si ti odmah dao drugi primjer(i to zamisli primjer sa francuskim autom) pa neka sve gori. :lol: Šta je sad sa pričama od čovjeka koga ti znaš, tetke, strine, ujka i ostalih? Gdje je tvoje lično iskustvo, kao što znaš da pitaš nas?
Ovim dijelom koji sam označio plavom bojom si sve dokazao. Kada nestane argumenata onda se jednostavno kaže: "ma to je sranje i tačka". Volim takve sagovornike. :lol:

A što se tiče tih zvukova u VW-u nije tačno da se čuje samo 30-ak sekundi. Vozio sam se u Pasatu 5 300 kilometara u jednom pravcu i pored toga što sam sav utrnuo u toj udobnosti kočija, taj iritantni zvuk se čuo cijelo vrijeme. Kako mi je čovjek objasnio to je zvuk od nekih releja klime i boljka je čitavog VW koncerna. Nije preglasan, ali je iritantan, kao da miš glođe nešto u tabli. :-D Ali opet se ti uhvati najmanjeg problema od svih koje sam nabrojao. Šta ćemo sa motorima i trapovima?
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#1514 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by Mr.Fundamental »

Interesantno toliko ljudi sa Meganeom znam, jednog često i vozam, imam auto koje se tehnički zasniva na Meganeu i niko se još nije požalio na curenje vode niti generalno da ima problema sa kakvoćom automobila. Ali opet dođe neki google master i nazove te ublehašem, veze ja nemam, ON zna, jer je pročitao negdje :lol: Haj dobro...
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#1515 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by Miro Spiro »

Mr.Fundamental wrote:Interesantno toliko ljudi sa Meganeom znam, jednog često i vozam, imam auto koje se tehnički zasniva na Meganeu i niko se još nije požalio na curenje vode niti generalno da ima problema sa kakvoćom automobila. Ali opet dođe neki google master i nazove te ublehašem, veze ja nemam, ON zna, jer je pročitao negdje :lol: Haj dobro...

Stvarno ni ja nisam cuo od brata da ima problema sa Meganom kojeg je novog kupio.Jesu dijelovi skupi ali auto ko auto nikada nikakvog kvara nije imao.Drzaci na krovu 1 mjesec stajali na dalmatinskom suncu i nista,stajao na Jahorini 1 mjesec i nista plastika kederi sve radi normalno.

Ti koji prelijecu preko smrznute bare,snijega kamenja,balvana ,zivog blata :lol: i kidaju se cepovi itd. ja bi porucio da kupe taljige i volove.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1516 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by drndalo »

Cekaj, kako znas da su dijelovi skupi kad se ne kvari ?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1517 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by direstraits0078 »

drndalo wrote:Cekaj, kako znas da su dijelovi skupi kad se ne kvari ?
Mozda je mislio na dijelove koji se redovno mijenjaju na vozilima (izuzev na G2 koji moze beskonacno da vozi sa fabrickim dijelovima), tipa kocioni elementi, filteri...
User avatar
shecher
Posts: 381
Joined: 26/01/2012 21:29
Location: na raskrsnici

#1518 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by shecher »

Šta mislite o Kia Rio 2012, da li vrijedi nekih 18-20k

Image
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#1519 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by Miro Spiro »

drndalo wrote:Cekaj, kako znas da su dijelovi skupi kad se ne kvari ?
Svaki auto ima redovan servis pa tako znas na koliko km moras zamijeniti zupcasti kajs+spaner+vodenu pumpu,filtere itd. To sve nije 50 KM kao kod Golfa 2 8-)


P.S

Na svim autima do sada i ja i brat kad se mijenja zupcasti mijenjamo i spaner i vodenu za svaki slucaj :D
citroen xm
Posts: 18125
Joined: 17/04/2012 22:57

#1520 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by citroen xm »

shecher wrote:Šta mislite o Kia Rio 2012, da li vrijedi nekih 18-20k

Image
Osnovni model je 17000, a sada na nekoj akciji oko svjetskog prvenstva čini mi se da košta 15500 KM. U osnovi dođe klima, ABS i još masu nekih džidža tako da ja ne bi skuplji ni tražio sem ako ti motor 1.2 nije dovoljan. Mislim da toliko para itekako vrijedi. Već za 20000 bi dobro razmislio jer ta cijena ulazi u klasu iznad.
User avatar
shecher
Posts: 381
Joined: 26/01/2012 21:29
Location: na raskrsnici

#1521 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by shecher »

citroen xm wrote:
shecher wrote:Šta mislite o Kia Rio 2012, da li vrijedi nekih 18-20k

Image
Osnovni model je 17000, a sada na nekoj akciji oko svjetskog prvenstva čini mi se da košta 15500 KM. U osnovi dođe klima, ABS i još masu nekih džidža tako da ja ne bi skuplji ni tražio sem ako ti motor 1.2 nije dovoljan. Mislim da toliko para itekako vrijedi. Već za 20000 bi dobro razmislio jer ta cijena ulazi u klasu iznad.
osnovni model je sasvim OK...
vidim da mnogi imaju predrasude prema KIA-i. Meni bi ovo bio drugi automobil, prvi put KIA.
kad bi koštalo nekih 16000 za godinu, možda bi bilo dobro ulaganje. valjda ova auta ne gube puno na cijeni u slučaju korištenja nekih 5 godina i planova za prodaju.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1522 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by drndalo »

Miro Spiro wrote:
drndalo wrote:Cekaj, kako znas da su dijelovi skupi kad se ne kvari ?
Svaki auto ima redovan servis pa tako znas na koliko km moras zamijeniti zupcasti kajs+spaner+vodenu pumpu,filtere itd. To sve nije 50 KM kao kod Golfa 2 8-)


P.S

Na svim autima do sada i ja i brat kad se mijenja zupcasti mijenjamo i spaner i vodenu za svaki slucaj :D
Pa nije to 50 KM ni na Golfu 2...
citroen xm
Posts: 18125
Joined: 17/04/2012 22:57

#1523 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by citroen xm »

shecher wrote:
citroen xm wrote:
shecher wrote:Šta mislite o Kia Rio 2012, da li vrijedi nekih 18-20k

Image
Osnovni model je 17000, a sada na nekoj akciji oko svjetskog prvenstva čini mi se da košta 15500 KM. U osnovi dođe klima, ABS i još masu nekih džidža tako da ja ne bi skuplji ni tražio sem ako ti motor 1.2 nije dovoljan. Mislim da toliko para itekako vrijedi. Već za 20000 bi dobro razmislio jer ta cijena ulazi u klasu iznad.
osnovni model je sasvim OK...
vidim da mnogi imaju predrasude prema KIA-i. Meni bi ovo bio drugi automobil, prvi put KIA.
kad bi koštalo nekih 16000 za godinu, možda bi bilo dobro ulaganje. valjda ova auta ne gube puno na cijeni u slučaju korištenja nekih 5 godina i planova za prodaju.
O gubitku ne znam time se ne bavim. Gubi kao i svi ostali, samo što to ovde ljudi ne mogu da shvate. Pitanje je samo koliko ga platiš manje u startu. Toliko ćeš ga manje prodati i posle 5 godina. A imaš pri prodaji posle 5 godina prednost što budući kupac ima još 2 godine garancije. Za 16000 se može sigurno kupiti. Jer čim sada daju za 15500 KM na nekoj akciji postoji mogućnost da akcija ostane trajno, a ako ne ostane uvijek cjenkanjem možeš doći do tih 16000 ili nešto malo jače za osnovni model.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#1525 Re: Vase naredno vozilo ce biti ?

Post by addem »

.
Post Reply