Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63436
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Niko nije zadovoljan Festivalom, svi imamo svoje prijedloge, svi bi ga uređivali na svoj nacin...
Pokusajmo dati neke svoje prijedloge za Festival...jednostavno da vidimo koliko bi smo mi bili drugaciji
u pravljenju liste ucesnika Festivala prijateljstva...

evo recimo otprilike mojih prijedloga:

1. Uz Jesme Doma, rock grupa iz Češke, momci su dolazili u Goražde da sviraju kada niko nije smio o tome ni pomisliti...
2. Hari Mata Hari, zato sto je mega zvijezda (najbolji pjevac, bar za mene)...
3. Obavezno bi doveo neke od profesionalnih BH pozorista sa jedno 2 njihove predstave koje bi bile izvedene na otvorenom (događaj veceri)...
4. Nihad Alibegović, dobar mi je...
dadulle
Posts: 45
Joined: 12/01/2007 19:44

#2 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by dadulle »

Masimo Savic,definitivno.Koliko sam primjetio i koliko znam,on je jedan od onih koji se druzi sa rajom prije i poslije koncerta,za razliku od nekih koji dodju samo da bi odradili svirku i razgulili (naravno zaradili dobru lovu nabrzaka).
Festival je prijateljstva,i lijepo je vidjeti kad se jedan takav pjevac druzi i zeza sa "obicnom" rajom.
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#3 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by burekodsira »

Crvena Jabuka
Djordje Balasevic
Zabranjeno Pusenje
Zeljko Bebek (Bjelo Dugme)
Zdravko Colic
Valentino
Zeljko Samardzic
Oliver Dragojevic
Macbeth
Garavi Sokak
User avatar
BarbaDue
Posts: 63436
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

dadulle wrote:Masimo Savic,definitivno.Koliko sam primjetio i koliko znam,on je jedan od onih koji se druzi sa rajom prije i poslije koncerta,za razliku od nekih koji dodju samo da bi odradili svirku i razgulili (naravno zaradili dobru lovu nabrzaka).
Festival je prijateljstva,i lijepo je vidjeti kad se jedan takav pjevac druzi i zeza sa "obicnom" rajom.
Massimo ucestvovao, bio jedan od najboljih koncerata na festivalu (uz Tonija Cetinskog)...ikad :)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#5 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Pera Trta »

BarbaDue wrote:Niko nije zadovoljan Festivalom, svi imamo svoje prijedloge, svi bi ga uređivali na svoj nacin...
Pokusajmo dati neke svoje prijedloge za Festival...jednostavno da vidimo koliko bi smo mi bili drugaciji
u pravljenju liste ucesnika Festivala prijateljstva...

evo recimo otprilike mojih prijedloga:

1. Uz Jesme Doma, rock grupa iz Češke, momci su dolazili u Goražde da sviraju kada niko nije smio o tome ni pomisliti...
Za ove sam čuo da su svirali dolje odmah par mjeseci iza rata, što je bio svojevrstan fenomen. Ljudi se pojavili ničim izazvani i nepozvani ni od koga, otprašili svirku (da li samo jednu?) i otišli u legendu (mislim da nisu više svirali u Goraždu). Imaš li kakav podatak postoje li više uopšte? Takve frikove treba zvati, a ne nekakve šerife i šabane, koji traže debele honorare za svoj seljakluk.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63436
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#6 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

Naravno da postoje, cesto slusam njihove pjesme (pogledajte njihov sajt i sve ce vam biti jasno http://ujd.tre-hosting.cz/cs/eng :D )...
sjecam se da je basista svirao neku gitaru sa 12 žica, ja to do tada nikada nisam vidio...grupa svira fenomenalno. Od njih sam tada dobio jednu
audio kasetu(album Uprostřed Slov) , koju sam kasnije poklonio jaranu za rođendan.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#7 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

Lepa Brena i Dragana Mirkovic :bih:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#8 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sodom »

1 KEMAL MALOVČIĆ
2 SILENT KINGDOM
3 ŠEMSA- CARICA ZA MENE
4 DOKTOR ZO
5 JAŠAR AHMEDOVSKI
6 LAKA
7 MUHAREM SERBEZOVSKI- STARI CAR
8 ZONA ISKLJUCENJA
9 ZISKO
10 FAZLIJA
11 KONTRAPUNKT
12 DEFILE ZVUKA
13 BUBE
14 OLJA KARLEUŠA KAO POSEBAN GOST KOJI BI ZATVORIO FESTIVAL PRIJATELJSTVA :lol: :lol: :lol:


čuj hari mata ari lol
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#9 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by IBM »

BarbaDue wrote:Naravno da postoje, cesto slusam njihove pjesme (pogledajte njihov sajt i sve ce vam biti jasno http://ujd.tre-hosting.cz/cs/eng :D )...
sjecam se da je basista svirao neku gitaru sa 12 žica, ja to do tada nikada nisam vidio...grupa svira fenomenalno. Od njih sam tada dobio jednu
audio kasetu(album Uprostřed Slov) , koju sam kasnije poklonio jaranu za rođendan.
oni su dolazili u jan '94 sa onim konvojima ja mislim, joe sacco njih spominje u svom stripu.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#10 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by Liberalism »

Kazu Ziskov koncert otvara festival
:thumbup:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#11 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sodom »

Liberalism wrote:Kazu Ziskov koncert otvara festival
:thumbup:

biće žestoko... :lol: :lol: :lol:
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#12 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by inspire_me »

Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#13 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by king31 »

User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#14 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

inspire_me wrote:Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)
aleksandra radovic, ali mislim da je kasno za aranzmane. na zalost, zakasnili su.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63436
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

king31 wrote:procitajte obavezno :


http://www.radio.cz/en/article/71631
...e ovo mi ne znamo da cjenimo, i 90% ovih sto prave festival ne znaju za ovakve stvari...zasto ne pozovu ljude...
ovo bi za njih bila velika cast a za nas ugođaj, jer ljudi zaista umiju da praše...
ja progovorila
Posts: 132
Joined: 22/01/2009 19:54

#16 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by ja progovorila »

burekodsira wrote:Crvena Jabuka
Djordje Balasevic
Zabranjeno Pusenje
Zeljko Bebek (Bjelo Dugme)
Zdravko Colic
Valentino
Zeljko Samardzic
Oliver Dragojevic
Macbeth
Garavi Sokak
slazem se burek od sira sa tobom, mozda treba dodati jos:
Sare e Roma-koji su bili na tom istom festivali i odradili odlican posao, isto vazi i za
Toni Cetinski
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#17 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by king31 »

inspire_me wrote:Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)

idi , bjezi ... ma mene sramota citati ovo sto ti napisa , a kamoli slusati... :x
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#18 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sodom »

inspire_me wrote:Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)
o alexandra je prejeb... DOBRA pa i ovaj stari prdonja koji glumi mladića bi mogao proći ali ko je ba sergej cvetković
prrrrrrrrrrrr!!!
fuj!!!
ne kontam kako mozes tog turbo folkera strpat sa alexandrom covjece?*??
mislim ima i ona ljiga stvari al je ipak jaka u odnosu na tog ljigavca smrdljivog...

mada mozda ce ti se zelja ostvarit ipak je GEZE festival u pitanju :roll: :roll: :roll:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#19 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

sodom wrote:
inspire_me wrote:Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)
o alexandra je prejeb... DOBRA pa i ovaj stari prdonja koji glumi mladića bi mogao proći ali ko je ba sergej cvetković
prrrrrrrrrrrr!!!
fuj!!!
ne kontam kako mozes tog turbo folkera strpat sa alexandrom covjece?*??
mislim ima i ona ljiga stvari al je ipak jaka u odnosu na tog ljigavca smrdljivog...

mada mozda ce ti se zelja ostvarit ipak je GEZE festival u pitanju :roll: :roll: :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#20 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by inspire_me »

sodom wrote:
inspire_me wrote:Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)
o alexandra je prejeb... DOBRA pa i ovaj stari prdonja koji glumi mladića bi mogao proći ali ko je ba sergej cvetković
prrrrrrrrrrrr!!!
fuj!!!
ne kontam kako mozes tog turbo folkera strpat sa alexandrom covjece?*??
mislim ima i ona ljiga stvari al je ipak jaka u odnosu na tog ljigavca smrdljivog...

mada mozda ce ti se zelja ostvarit ipak je GEZE festival u pitanju :roll: :roll: :roll:
Prvo, covjek se zove Sergej Ćetkovic..
Drugo, ako vec ne znas, progooglaj malo, prije nego pocnes lupati gluposti, da je folker ne bih predlagala da nastupa zajedno sa Aleksandrom....

Evo jedan link: http://www.youtube.com/watch?v=C6JKeiL_ang

A evo i zasto njih dvoje skupa:

http://www.youtube.com/watch?v=urNoOFI4EIs
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#21 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sharwoodforest »

niko se ne pojavljuje, niko nam ne saopstava........ima li smisla u svemu sto se desava...pa ni onog gemige vise nema.....
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#22 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sodom »

inspire_me wrote:
sodom wrote:
inspire_me wrote:Neka otvori Aleksandra Radovic, a zatvori Zeljko Samardzic i dosta!!!
A ako ostane para, ubaciti negdje i Sergeja Cetkovica, mozda najbolje na otvaranje sa Aleksadrom :)
o alexandra je prejeb... DOBRA pa i ovaj stari prdonja koji glumi mladića bi mogao proći ali ko je ba sergej cvetković
prrrrrrrrrrrr!!!
fuj!!!
ne kontam kako mozes tog turbo folkera strpat sa alexandrom covjece?*??
mislim ima i ona ljiga stvari al je ipak jaka u odnosu na tog ljigavca smrdljivog...

mada mozda ce ti se zelja ostvarit ipak je GEZE festival u pitanju :roll: :roll: :roll:
Prvo, covjek se zove Sergej Ćetkovic..
Drugo, ako vec ne znas, progooglaj malo, prije nego pocnes lupati gluposti, da je folker ne bih predlagala da nastupa zajedno sa Aleksandrom....

Evo jedan link: http://www.youtube.com/watch?v=C6JKeiL_ang

A evo i zasto njih dvoje skupa:

http://www.youtube.com/watch?v=urNoOFI4EIs

e sad ozbiljno: TIP JE TURBO FOLK!!!
i ako mislis da je turbo folk samo ono gdje ima harmonika gadno grijesis sine... po toj bi ti i dino merlin, rizo ruza, selma muhedinović bili urbana mjuza- e hoćeš ...
slusaj malo vise rambo amadeusa sve ce ti biti jasno... :)[/color]


strasno me nervira njegova boja glasa, ma sve vezano za ove turbo gaj ajnšpric pekave pjevače! FUJ!!!
i ja svoj glas dajem zisku prije neg njemu- zisko je bar smiješan a ovaj je smrtno monoton i iritantan.


p.s. nemam namjeru da te provociram ili oponiram al fakat je tip odron!
najdalje vlado georgijev kad su u pitanju ovi pekavi pjevači...al i on 2-3 pjesme maximalno :):):)

[/b] :dance: :dance:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#23 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by sodom »

sharwoodforest wrote:niko se ne pojavljuje, niko nam ne saopstava........ima li smisla u svemu sto se desava...pa ni onog gemige vise nema.....
sigurno spremaju iznenađenje kao i uvjek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63436
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#24 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by BarbaDue »

@sodom, u buduce pripazi na svoj urbani nacin izrazavanja, na ovom forumu takav koji ti koristis nije dozvoljen.

Ovo ti je zadnja opomena pred dugotrajni ban
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#25 Re: Vas prijedlog ucesnika za Festival prijateljstva

Post by gemiga »

Pop rock program festivala prijateljstva 2009.g.

2.08.(nedjelja)
20.00 sati -Jamas (Goražde)
20.45 -Francuska 1
22.00 -Dubioza Kolektiv (Sarajevo)
23.00 -Elemental (Hrvatska)


4.08.(utorak)
20.00 sati -Lejla Hrelja (Goražde)
20.45 -Austrija
21.45 -Francuska 2
23.00 -Anabela (Srbija)


6.08.(četvrtak)
20.00 sati -Predgrupa (Gračanica)
21.00 -Francuska 1
22.00 -King Size Co. Feat. Emir Bukovica (Španija/Goražde)



8.08.(subota)
20.00 sati -Gangbengersi (Goražde)
21.45 -Francuska 2
23.00 -Zona Isključenja (Goražde)



?????????????????????????????????????????????
Zbog novaca!!!!!!!!!
p.s. gosti iz Francuske nam jos uvijek nisu dostavili ko su njihovi ucesnici u pop rock programu,i neznamo dali ce ih uopste biti!Sve je jos uvijek neizvjesno jer sredstva od sponzora sporo dolaze i niko nije bas darezljiv ove godine!Nijedan ugovor jos nije potpisan,a to bi se moglo desiti naredne sedmice,poslije sjednice opcinskog vijeca!inace sa cesima smo u kontaktu i oni zbog rada na novom matrijalu mogu doci tek naredne godine!Kontaktirali smo i Van Gogh-a i Aleksandru Radovic i Cetinskog i Nena Belana i mnoge druge, ali su njihovi honorari za nas neprihvatljivi,jer smo za pop rock program dobili na raspolaganje 17 000 km,a sami nismo mogli prikupiti sredstva zbog kasnog formiranja organizacionog odbora(krajem maja)!Tako stoje stvari sto se tice pop rock programa!?!
Post Reply