VARES I OKOLINA

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#1 VARES I OKOLINA

Post by Vares City »

Znam da ima mnogo raje sa mog kraja,..Ima nas na svim kontinentima,Radimo,dolazimo na odmor u rodni kraj,mozda se i vidimo a ne poznajemo se.Vrijeme je da se upoznamo :)
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#2 Re: VARES I OKOLINA

Post by Vares City »

:roll:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3 Re: VARES I OKOLINA

Post by ljuspica »

Ko ce mi reci gdje je opasna zona ( minska polja) na teritoriji opcina Vares? Planinar sam i poznajem teritorij kao sto su Tvrtkovac,Sebuje, Pepelari, tresnjeva glava i bliza brda pomenutim mjestima, ali htjela bih se kretati i dalje prema Vranici,Hotonju i sl. samo ne znam da li je minirano, za put cu se snaci. Dakle moje pitanje je gdje pocinje opasna zona na teritoriji opcine Vares da se ne priblizavam tom dijelu?
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#4 Re: VARES I OKOLINA

Post by Rizvan »

Ima li neko iz Vareša da nam opiše trenutnu situaciju, s obzirom da je grad skroz odsječen. Nažalost u medijima je jako malo informacija iz Vareša. :(
User avatar
Inter1908
Posts: 682
Joined: 02/12/2013 22:59
Location: curva nord

#5 Re: VARES I OKOLINA

Post by Inter1908 »

Rizvan wrote:Ima li neko iz Vareša da nam opiše trenutnu situaciju, s obzirom da je grad skroz odsječen. Nažalost u medijima je jako malo informacija iz Vareša. :(
JAD I CEMER.... E takvo je stanje...mozda malo i gore.. :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: VARES I OKOLINA

Post by _BataZiv_0809 »

Pozdrav za dobre ljude Varesake :bih:

Je li stvarno toliko lose stanje ili se pretjeruje?

De opisite nam malo :) :)
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#7 Re: VARES I OKOLINA

Post by bella_ciao »

Ima, puno ih sarajevo samo niko ne smije da prizna da je iz varesa :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#8 Re: VARES I OKOLINA

Post by ljuspica »

Planina Zvijezda pripada Varešu. Htjela bih sa dragim da posjetim ovaj gradić i da vidim nesto zanimljivo (neki kulturnohistorijski objekat ili bilo sta sto privlaci turiste) a onda da u nekim bungalovima prenocimo za male pare (zato trazimo nesto skromno).Na TV sam gledala jedan dokumentarac o pl.Zvijezdi i jednoj zeni koja iznajmljuje bunalove. Sigurna sam da građani ovog gradica znaju o kome se radi.Kako doci do tog mjesta ako nemas auto?Nije problem ici 5 km pjeske,ali samo da nije vise....:)Mozemo nociti i u pl.domu samo nam trebaju bus veze.Tenkju veri mac :)
dert
Posts: 6540
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#9 Re: VARES I OKOLINA

Post by dert »

Dragi Varesani,litijum ce se kopati kod vas :twisted: , zlato je bila kamuflaza
dizite se dok nije kasno , bit cete PUSTINJA i najebat cete samo tako :evil:
Nemojte da govorite da niste znali pa vidite sta cete i kako cete
Sretno
missko
Posts: 11430
Joined: 22/02/2008 13:22

#10 Re: VARES I OKOLINA

Post by missko »

Kod Varesa je rudnik zlata i pravi se rudrsko nselje i bit ce love neprodajite zemlju ako imate u blizini
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#11 Re: VARES I OKOLINA

Post by Grean »

Kako ide obnova te zeljeznicke stanice, ima li kakvih slika?

Vares mi je drago mjesto jos iz rata, nevjerovatno dobri i pitomi ljudi. Sto se geografije tice, tu im majka priroda nije bila naklonjena. Ali nema veze, ljudi cine grad.
Post Reply