VARANJE !

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1026 Re: VARANJE !

Post by moonca »

pakica_ wrote:jedno je prcnut' se s nekim kad ne znas da je objesen, al' svjesno to raditi znajuci da tamo negdje ima zenu koja hekla i ceka ga s' omiljenim jelom.. e to mi se gadi..
Znaci li to da zene/supruge/objezene - ne rade isto.
Ko koga vara, uopsteno. :-)
User avatar
apsidejzi
Posts: 8263
Joined: 25/05/2013 23:49

#1027 Re: VARANJE !

Post by apsidejzi »

pakica_ wrote:
Ramzess Veliki wrote: Pakica je mlada, promijeni se svako poslije raznih situacija koje mu se dese tokom života.
e vala ne znam sta bi se moralo desit' da odem negdje u mrak sa ozenjenim :roll: :P
E ti onda mora da si posebna. :thumbup:

Neki dan sam citao neko istrazivanje u kojem se objasnjava kako zene koje nisu u vezi ili koje su u losoj vezi vise privlace ozenjeni muskarci. Razlozi koji se navode su malo kontradiktorni (mada je meni iz muske pozicije dosta toga kontradiktorno kod zena). Helem, evolucijski: ozenjen muskarac = dobar muskarac jer je "dokazao" da moze osnovati familiju. Navodno, zene imaju strah kako nece naci muskarca koji je voljan da ih ozeni pa im ozenjen izgleda atraktivniji jer on vec "isproban" na tom planu. Priroda zeli da se zivot nastavi i zena zbog toga ima osjecaj krivice ako ne bude imala djecu a istovremeno priroda od nje ocekuje da obezbjedi sigurnost svojoj djeci a u ljudskom rodu to se postize najbolje kroz brak. Uglavnom, ozenjen muskarac = isprobana sigurnost koja je sposobna imati djecu.

Luda teza ali je potkrijepljena naukom. Meni je nelogicno to sto zena ne konta da ako uspije dobiti tog muskarca on bi po toj logici automatski trebao postati nesiguran za novi brak. Ako je jednom prevario zenu, zasto ne bi i tebe? Mozda je u pitanju nada da si ti bolja i da ces ga sacuvati...

Uglavnom, nas organizam je podredjen pravilima koji su se kreirali milionima godina evolucije i priroda ne zna da danas hranu ne donosi Alfa muzjak nego da je mozes kupiti u prvoj prodavnici dok napravis 20-30 korak. Zato i imamo ove "nerazumne i nelogicne" poteze. Sukob modernih mogucnosti i nasljedjenih ponasanja. Na kraju pobjedjuje nasljedjeno ponasanje i pravda se "licnim napretkom", zadovoljavanjem svojih zelja i potreba i sl.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#1028 Re: VARANJE !

Post by Ramzess Veliki »

Ma nidje veze ... :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1029 Re: VARANJE !

Post by Euridika »

pecpec wrote:
muha_sa wrote:
Euridika wrote: Pratim šta Muha prati. :D :kiss:
pocastvovan sam što Euridika prati ono što ja pratim :kiss: :kiss:
tako mator a vara
Slabo Muha vara. Pokušava često prevariti Havanu i Sprecu, ali izvuče deblji kraj. :(

Muha... :-D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1030 Re: VARANJE !

Post by Euridika »

apsidejzi wrote:
pakica_ wrote:
Ramzess Veliki wrote: Pakica je mlada, promijeni se svako poslije raznih situacija koje mu se dese tokom života.
e vala ne znam sta bi se moralo desit' da odem negdje u mrak sa ozenjenim :roll: :P
E ti onda mora da si posebna. :thumbup:

Neki dan sam citao neko istrazivanje u kojem se objasnjava kako zene koje nisu u vezi ili koje su u losoj vezi vise privlace ozenjeni muskarci. Razlozi koji se navode su malo kontradiktorni (mada je meni iz muske pozicije dosta toga kontradiktorno kod zena). Helem, evolucijski: ozenjen muskarac = dobar muskarac jer je "dokazao" da moze osnovati familiju. Navodno, zene imaju strah kako nece naci muskarca koji je voljan da ih ozeni pa im ozenjen izgleda atraktivniji jer on vec "isproban" na tom planu. Priroda zeli da se zivot nastavi i zena zbog toga ima osjecaj krivice ako ne bude imala djecu a istovremeno priroda od nje ocekuje da obezbjedi sigurnost svojoj djeci a u ljudskom rodu to se postize najbolje kroz brak. Uglavnom, ozenjen muskarac = isprobana sigurnost koja je sposobna imati djecu.

Luda teza ali je potkrijepljena naukom. Meni je nelogicno to sto zena ne konta da ako uspije dobiti tog muskarca on bi po toj logici automatski trebao postati nesiguran za novi brak. Ako je jednom prevario zenu, zasto ne bi i tebe? Mozda je u pitanju nada da si ti bolja i da ces ga sacuvati...

Uglavnom, nas organizam je podredjen pravilima koji su se kreirali milionima godina evolucije i priroda ne zna da danas hranu ne donosi Alfa muzjak nego da je mozes kupiti u prvoj prodavnici dok napravis 20-30 korak. Zato i imamo ove "nerazumne i nelogicne" poteze. Sukob modernih mogucnosti i nasljedjenih ponasanja. Na kraju pobjedjuje nasljedjeno ponasanje i pravda se "licnim napretkom", zadovoljavanjem svojih zelja i potreba i sl.
Kakvo je ovo istraživanje, koga su ispitivali? Ovo nikakve logike nema. Danas svašta plasiraju u javnosti kao istinu :-).
Nije moguće unaprijed teoretisati o tome kakav bi ko bio kao supružnik, jer to nikad nije samo stvar te jedinke. Jedino možeš uočiti osobine koje karakteriziraju stabilne, trezvene i ozbiljne ljude, ali to samo po sebi ne znači da će i biti dobri za brak.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1031 Re: VARANJE !

Post by JoseMujica »

najlakše je moralisati kad u khurac jal u chokaru ne gledaš :D

al kad te znoj oblije...
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#1032 Re: VARANJE !

Post by jao_situacije »

muha_sa wrote:
Euridika wrote:
muha_sa wrote:pratim
Pratim šta Muha prati. :D :kiss:
pocastvovan sam što Euridika prati ono što ja pratim :kiss: :kiss:
pogrešno pročitah "varenje" kontam muha otvorio temu :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1033 Re: VARANJE !

Post by muha_sa »

pecpec wrote:
muha_sa wrote:
Euridika wrote: Pratim šta Muha prati. :D :kiss:
pocastvovan sam što Euridika prati ono što ja pratim :kiss: :kiss:
tako mator a vara
ne varam vec varIm :D

mator ti je tetak :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#1034 Re: VARANJE !

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote:
pakica_ wrote:jedno je prcnut' se s nekim kad ne znas da je objesen, al' svjesno to raditi znajuci da tamo negdje ima zenu koja hekla i ceka ga s' omiljenim jelom.. e to mi se gadi..
Znaci li to da zene/supruge/objezene - ne rade isto.
Ko koga vara, uopsteno. :-)
Matematika kaže da ako varaš, velika je vjerovatnoća da si i ti prevaren.
Prevare su odvratne. To je licemjerno i sebično ponašanje, laganje partnera. Neki uživaju u tome, nalaze tu neku avanturu. Poslije drugi snose posljedice te nepromišljenosti.
Ne isplati se toliki rizik ...
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#1035 Re: VARANJE !

Post by ing-ecc »

zato imamo tebe da nam ti svima pojasniš :mrgreen:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#1036 Re: VARANJE !

Post by ing-ecc »

Dobro, znam da nisi jezikom nesto sposobna :P
Hajd probaj rukama, nogama, vratom, ledjima, guzarom,..... anything :mrgreen:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#1037 Re: VARANJE !

Post by zoomba »

Svak svakoga vara ,podjenako i muski i zenskinje , neki flertom , neki forumom a neki idu do kraja ...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1038 Re: VARANJE !

Post by supercali »

sherbett wrote:
ing-ecc wrote:Dobro, znam da nisi jezikom nesto sposobna :P
Hajd probaj rukama, nogama, vratom, ledjima, guzarom,..... anything :mrgreen:
Ako je ista u mene mi sposobno, onda je to jezicina :mrgreen:
Osim kad sam nervozna, gladna i umorna
Tebe onda bolje ostaviti da gladujes
Post Reply