VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#1276 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by HobotnicaPLus »

MyTao wrote:"Ta ce doktori... karine... ima jedna mama pravi videos na youtube kanalu sve zena zna.
Pa svima je poznato da su doktori dio terije zavjere I da su mnogi ustvari gusteri ljudi...
...ciji je cilj da uniste muslimane.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1277 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

Nazalost neki se vec rode imuni... na pamet. Jadna djeca takvih roditelja. I ja sam misljenja da bi socijalne sluzbe trebale time da se pozabave.
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1278 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

odbijam vjerovati da doktori sudjeluju u namjernom povredjivanju djece
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1279 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by triconja »

HobotnicaPLus wrote:
MyTao wrote:"Ta ce doktori... karine... ima jedna mama pravi videos na youtube kanalu sve zena zna.
Pa svima je poznato da su doktori dio terije zavjere I da su mnogi ustvari gusteri ljudi...
...ciji je cilj da uniste muslimane.
Mislim da je problem mlogo veci jerbo sam gledao na filmu "they live", odlican dokumentarac otvara oci kao laksativ gujcu, naci ti su ljudi kaj zombiji.
Black swan wrote:odbijam vjerovati da doktori sudjeluju u namjernom povredjivanju djece
Kao sto rekoh to nijesu doktori naski vego neki vanzemaljci :lol:

Edit: zaboravio sam da prepravim nego u vego :lol:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1281 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Alhemicarkaa »

sadie_forever wrote:Jucer smo ja i muz vodili bebu pedijatrici za 6-mjesecni pregled,tada je trebala i vakcinacija,odbili smo,ona je pricala o tome sta se moze desiti,rekoh hajd razmislit cemo pa cemo vam javit ..sreca pa ovdje ne moras vakcinisat ako neces.Jos doktorica bila arapkinja i ona odmah skontala sta je prica i krenula pricati kako i u njenoj domovini se svi vakcinisu,sve zemlje svijeta to rade ne samo zapadnjacke gdje autizam povecao :D

u bosni citam zakonski te tjeraju,a zasto onda potpisuju roditelji u slucaju da se nesto desi preuzimaju odgovornost na sebe? nebi ja nista potpisala,tjerate me da vakcinisem dijete nije to moja zelja,znaci vi potpisite ne ja
Roditelji potpisju da su odbili primiti vakcinu. Kakvu crnu odgovornost. Po zakonu su domovi zdravlja duzni da provode imunizaciju u protivnom slijede sankcije. Potpis je potreban da se dokaze da je dom zdravlja pokusao provesti, roditelj sprijecio te je stoga sankcija na roditelju.

A odgovornost ako se djetetu nesto desi zbog neprimanja vakcine... e tu ti niko nece pomoci. Nikakav papir ni dr ni nadridoktor.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1282 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

Alhemicarkaa wrote:
sadie_forever wrote:Jucer smo ja i muz vodili bebu pedijatrici za 6-mjesecni pregled,tada je trebala i vakcinacija,odbili smo,ona je pricala o tome sta se moze desiti,rekoh hajd razmislit cemo pa cemo vam javit ..sreca pa ovdje ne moras vakcinisat ako neces.Jos doktorica bila arapkinja i ona odmah skontala sta je prica i krenula pricati kako i u njenoj domovini se svi vakcinisu,sve zemlje svijeta to rade ne samo zapadnjacke gdje autizam povecao :D

u bosni citam zakonski te tjeraju,a zasto onda potpisuju roditelji u slucaju da se nesto desi preuzimaju odgovornost na sebe? nebi ja nista potpisala,tjerate me da vakcinisem dijete nije to moja zelja,znaci vi potpisite ne ja
Roditelji potpisju da su odbili primiti vakcinu. Kakvu crnu odgovornost. Po zakonu su domovi zdravlja duzni da provode imunizaciju u protivnom slijede sankcije. Potpis je potreban da se dokaze da je dom zdravlja pokusao provesti, roditelj sprijecio te je stoga sankcija na roditelju.

A odgovornost ako se djetetu nesto desi zbog neprimanja vakcine... e tu ti niko nece pomoci. Nikakav papir ni dr ni nadridoktor.
Evo glave ako, u toj istoj Svedskoj, joj se ne bi socijalne sluzbe na vrat natovarile, da joj dijete oboli od neke bolesti i ima komplikacije, a ona mu odbila dati vakcinu. Ja nacuh da su u skandinavkskim zemljama socijalne sluzbe veoma azurne.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1283 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sadie_forever »

easy wrote:
Alhemicarkaa wrote:
sadie_forever wrote:Jucer smo ja i muz vodili bebu pedijatrici za 6-mjesecni pregled,tada je trebala i vakcinacija,odbili smo,ona je pricala o tome sta se moze desiti,rekoh hajd razmislit cemo pa cemo vam javit ..sreca pa ovdje ne moras vakcinisat ako neces.Jos doktorica bila arapkinja i ona odmah skontala sta je prica i krenula pricati kako i u njenoj domovini se svi vakcinisu,sve zemlje svijeta to rade ne samo zapadnjacke gdje autizam povecao :D

u bosni citam zakonski te tjeraju,a zasto onda potpisuju roditelji u slucaju da se nesto desi preuzimaju odgovornost na sebe? nebi ja nista potpisala,tjerate me da vakcinisem dijete nije to moja zelja,znaci vi potpisite ne ja
Roditelji potpisju da su odbili primiti vakcinu. Kakvu crnu odgovornost. Po zakonu su domovi zdravlja duzni da provode imunizaciju u protivnom slijede sankcije. Potpis je potreban da se dokaze da je dom zdravlja pokusao provesti, roditelj sprijecio te je stoga sankcija na roditelju.

A odgovornost ako se djetetu nesto desi zbog neprimanja vakcine... e tu ti niko nece pomoci. Nikakav papir ni dr ni nadridoktor.
Evo glave ako, u toj istoj Svedskoj, joj se ne bi socijalne sluzbe na vrat natovarile, da joj dijete oboli od neke bolesti i ima komplikacije, a ona mu odbila dati vakcinu. Ja nacuh da su u skandinavkskim zemljama socijalne sluzbe veoma azurne.
Nebi,jer nisam nista uradila protiv zakonito,imam pravo da odbijem..nije ovo bosna da ti zakon namtne umjetno,njima da je cejf da se mora vakcinisati uveli bi to
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1284 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

Sreca tvoja pa zivis u ovakvoj zemlji:

https://www.pri.org/stories/2015-01-29/ ... ccinations

Nazalost, takvi kao ti ce kad tad dostici kriticnu masu, koja ce na kraju dovesti do epidemija od bolesti za koje mislimo da su iskorjenjene.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1285 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sadie_forever »

easy wrote:Sreca tvoja pa zivis u ovakvoj zemlji:

https://www.pri.org/stories/2015-01-29/ ... ccinations

Nazalost, takvi kao ti ce kad tad dostici kriticnu masu, koja ce na kraju dovesti do epidemija od bolesti za koje mislimo da su iskorjenjene.
Jedno pitanje,moja mama je primila jednu vakcinu sa 7 godina,i tako svi njeni vrsnjaci...i ja vise od pola ovih koje mi djetetu zele da vakcinisu nisam primila

sto treba onda djeci sad kad smo i mi dobro prosli s par njih?
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1286 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

sadie_forever wrote:
easy wrote:Sreca tvoja pa zivis u ovakvoj zemlji:

https://www.pri.org/stories/2015-01-29/ ... ccinations

Nazalost, takvi kao ti ce kad tad dostici kriticnu masu, koja ce na kraju dovesti do epidemija od bolesti za koje mislimo da su iskorjenjene.
Jedno pitanje,moja mama je primila jednu vakcinu sa 7 godina,i tako svi njeni vrsnjaci...i ja vise od pola ovih koje mi djetetu zele da vakcinisu nisam primila

sto treba onda djeci sad kad smo i mi dobro prosli s par njih?
pa jel se pitas zasto si ti dobro prosla? jel se ikad zapitas sto su nam pranane pricale kako im od 7 djeece, 3-4 dozivi da odrastu? jel ti jasno da to mozes da zahvalis samo drugoj djeci u tvom okruzenju, koja su se vakcinisala protiv bolesti koje su tebe zaobisle, jer ti uzrocnici nisu mogle da nadju put do tebe. jel mozes da probas da razmisljas malo dalje od svoje avlije? procitaj bar ovaj link sto sam postao - nije nikakav naucni rad, vec clanak iz novina, tj. na tvom nivou argumentacija
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1288 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

prvo domena je sumnjiva
drugo cim se pljuju masovini mediji to je odmah sumnjivo (isto rade oni sto snimaju vanzemaljce, podzemaljce i onostrana bica bigfoot, vampir, zombi, saskvac, area 51, nwo, gusteri)
trece i mozda najvaznije...predispozicija... okidac moze biti bilo sta...da nije dobilo vakcinu okidac bi sutra bilo nesto drugo
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1289 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

da sud kaze da postoje vanzemaljci :mrgreen: ili da se moze prezivjeti pad s 15 kata fatanjem za trotoar bil vjerovao?
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1290 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

sadie_forever wrote:Evo vas pametnjakovici,komentarisite ovo:

http://devetmeseci.net/sud-priznao-da-m ... e-autizam/
Naravno, koji drugi izvor nego devetmeseci.net. Haj bona daj neki dokument, nesto kvalitetno da procitamo u vezi tog slucaja. Gdje su ti vldini dokumenti, nije valjda da niko nije iskopirao. Ti ponudis clanak kojem se ne zna ni autor i to iste sekunde prihvatis kao ultimativnu istinu. A stotine godine istrazivanja i izucavanja... ma kakvi, 'ta ce nam to. Sirce lijeci sve.

Jesi li napravila ikakvo istrazivanje o slucaju koji se spominje? Svaki idiot moze da sjedne i napise ovakvu glupost na nekom od ovIh žlj portala!

Ako se malo istrazi, brzo se nadje da je ovo sto si ti postala iskopriano sa kopp verlag. Evo sta na wikipediji stoji za tu novinu: https://de.m.wikipedia.org/wiki/Kopp_Verlag

Pise da su izdavaci koji su poznati po izdavanju clanaka o teorijama zavjera i pseudo naucnih tema.

Ja trenutno tebe vidim na ovom nivou razmisljanja:

http://www.blic.rs/vesti/svet/lecili-ga ... li/mbmqs5y
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#1291 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by hladan.preminger »

Vi jos sa njom raspravljate. :)

Pa ta je saddie otvorila 10 tak tema u zadnju godinu dana o problemima sa svekrvom sa kojom zivi. Toliko je nesposobna da se u jebenoj svedskoj ne moze odvojiti od svekrve i naci sebi stan da zivi samostalno. Posljednja je bila "kako iznervirati svekrvu, al da muz ne skonta".

Zato ne cudi postiranje linkova sa iditiotskih stranica i predstavljanje istih kao naucnih istina.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1292 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sadie_forever »

hladan.preminger wrote:Vi jos sa njom raspravljate. :)

Pa ta je saddie otvorila 10 tak tema u zadnju godinu dana o problemima sa svekrvom sa kojom zivi. Toliko je nesposobna da se u jebenoj svedskoj ne moze odvojiti od svekrve i naci sebi stan da zivi samostalno. Posljednja je bila "kako iznervirati svekrvu, al da muz ne skonta".

Zato ne cudi postiranje linkova sa iditiotskih stranica i predstavljanje istih kao naucnih istina.
Netacno da zivim sa svekrvom,a ovo je samo sajt prenio,sajt je inace roditeljski,dakle nije uopste o tim temama koje vi nazivate teorije zablude

a inace mozes izgoglati i vidjeti da je ovaj slucaj prenesen i u drugim medijima
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1293 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by sadie_forever »

easy wrote:
sadie_forever wrote:Evo vas pametnjakovici,komentarisite ovo:

http://devetmeseci.net/sud-priznao-da-m ... e-autizam/
Naravno, koji drugi izvor nego devetmeseci.net. Haj bona daj neki dokument, nesto kvalitetno da procitamo u vezi tog slucaja. Gdje su ti vldini dokumenti, nije valjda da niko nije iskopirao. Ti ponudis clanak kojem se ne zna ni autor i to iste sekunde prihvatis kao ultimativnu istinu. A stotine godine istrazivanja i izucavanja... ma kakvi, 'ta ce nam to. Sirce lijeci sve.

Jesi li napravila ikakvo istrazivanje o slucaju koji se spominje? Svaki idiot moze da sjedne i napise ovakvu glupost na nekom od ovIh žlj portala!

Ako se malo istrazi, brzo se nadje da je ovo sto si ti postala iskopriano sa kopp verlag. Evo sta na wikipediji stoji za tu novinu: https://de.m.wikipedia.org/wiki/Kopp_Verlag

Pise da su izdavaci koji su poznati po izdavanju clanaka o teorijama zavjera i pseudo naucnih tema.

Ja trenutno tebe vidim na ovom nivou razmisljanja:

http://www.blic.rs/vesti/svet/lecili-ga ... li/mbmqs5y
sajt je posvecen roditeljima,i obicno i podrzava vakcinaciju,ako je laz ok,ali lako je to provjeriti nemoj optuzivat izvor bez konkretnog dokaza da je laz :thumbup:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#1295 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by privremeni »

Nije uzalud receno da je ljudska glupost beskonacna, a vakcine ni na vidiku... :mrgreen:
ozdrlje_donje
Posts: 526
Joined: 01/02/2012 14:40

#1296 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by ozdrlje_donje »

sadie_forever wrote:
easy wrote:
sadie_forever wrote:Evo vas pametnjakovici,komentarisite ovo:

http://devetmeseci.net/sud-priznao-da-m ... e-autizam/
Naravno, koji drugi izvor nego devetmeseci.net. Haj bona daj neki dokument, nesto kvalitetno da procitamo u vezi tog slucaja. Gdje su ti vldini dokumenti, nije valjda da niko nije iskopirao. Ti ponudis clanak kojem se ne zna ni autor i to iste sekunde prihvatis kao ultimativnu istinu. A stotine godine istrazivanja i izucavanja... ma kakvi, 'ta ce nam to. Sirce lijeci sve.

Jesi li napravila ikakvo istrazivanje o slucaju koji se spominje? Svaki idiot moze da sjedne i napise ovakvu glupost na nekom od ovIh žlj portala!

Ako se malo istrazi, brzo se nadje da je ovo sto si ti postala iskopriano sa kopp verlag. Evo sta na wikipediji stoji za tu novinu: https://de.m.wikipedia.org/wiki/Kopp_Verlag

Pise da su izdavaci koji su poznati po izdavanju clanaka o teorijama zavjera i pseudo naucnih tema.

Ja trenutno tebe vidim na ovom nivou razmisljanja:

http://www.blic.rs/vesti/svet/lecili-ga ... li/mbmqs5y
sajt je posvecen roditeljima,i obicno i podrzava vakcinaciju,ako je laz ok,ali lako je to provjeriti nemoj optuzivat izvor bez konkretnog dokaza da je laz :thumbup:
Pa hajde ti dokazi da je istina.
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1297 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

povratak u srednji vijek dobro rečeno


JBT
Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije ospice su u 2015. odnijele 134.000 života u svijetu.
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1298 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

Pajo Pakšu · Zagreb, Croatia
Zoran Petrovic-Car Pa pojedi tunu iz konzerve bilo koju više ćeš u sebe unijeti žive i teških metala nego da se cijepiš idućih 100 puta. Serem vam se na inteligenciju i internet medicinu

:lol: :lol: :lol: :lol:
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#1299 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by easy »

Black swan wrote:Pajo Pakšu · Zagreb, Croatia
Zoran Petrovic-Car Pa pojedi tunu iz konzerve bilo koju više ćeš u sebe unijeti žive i teških metala nego da se cijepiš idućih 100 puta. Serem vam se na inteligenciju i internet medicinu

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nemoj tako, devetmeseci.net je sajt posvecen roditeljima i djeci, valjda oni znaju bolje od tih tamo zlih doktora i medicinara
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1300 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Truba »

i u ovome smo postali svjetski problem

ima li ijednog segmenta ljudskog života u kojemu balkanoidi nisu problem

imamo perspektive i predispozicije za budemo svjetski ljudi u svemu... od fizičke konsitucije, mozga, položaja države prirodnih bogatstava...

a o nama prave viceve
:roll:
Post Reply