Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1676 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mali_milojica »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:
Seawolf wrote: Ako nekoga interesuje, Mercedes-Maybach je registrovan u Mrkonjić Gradu, S 63 AMG Cabrio je registrovan u Banja Luci, jedan G 63 AMG u Trebinju, a drugi G 63 AMG u Čitluku.

Ali je zato Tesla S, registrovan u Sarajevu.
Jel Maybach bas Maybach (57 ili 63) ili je ovaj novi S sa oznakom Maybach.
Mercedes-Maybach S 500 4MATIC Maybach. Vozilo je proizvedeno 2017-e.
:thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1677 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by karanana »

kako i gdje servisira teslu?
mogu mislit upitnika iznad glave avlijskih mehanicara kad dignu haubu.
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1678 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mayab »

basicm wrote:
tempuser wrote:Benzinci sto trose 6 litara na 100 km valjda postoje na forumu, ja Focusa 1.4 ne mogu smiriti ispod 8 da hebe rak raka, grad 10 - 10,5 ko kuca.
Ja sam rekao da sljedece auto kupujem ovdje na forumu od nekog.
:lol: :lol:
Ovi sto pisu da im benzinci sa preko 100 KS trose 6-7 l gradske, neka objasne tu gradsku voznju, jednostavno neka napisu koja im je prosjecna brzina po bordu, sve preko 23 kmh, nije prava gradska!
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1679 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by corsa »

tempuser wrote:Benzinci sto trose 6 litara na 100 km valjda postoje na forumu, ja Focusa 1.4 ne mogu smiriti ispod 8 da hebe rak raka, grad 10 - 10,5 ko kuca.
Pa lakse bi ga spustio ispod 8 da je 1.6 ili neki jaci motor. Taj 1.4 je poznat po velikoj potrosnji. Meni je C180 trosio na otvorenom 7 litara, dok je po gradu oko 12.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1680 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tempuser »

karanana wrote:kako i gdje servisira teslu?
mogu mislit upitnika iznad glave avlijskih mehanicara kad dignu haubu.
To se ne servisira kod mehanicara nego kod elektricara, viklovanje motora, ves masine, kucanski aparat i to, ako je sta ozbiljnje ceraj u Elektroprenos! :lol:
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1681 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by corsa »

Seawolf wrote:
mali_milojica wrote:
Seawolf wrote: Ako nekoga interesuje, Mercedes-Maybach je registrovan u Mrkonjić Gradu, S 63 AMG Cabrio je registrovan u Banja Luci, jedan G 63 AMG u Trebinju, a drugi G 63 AMG u Čitluku.

Ali je zato Tesla S, registrovan u Sarajevu.
Jel Maybach bas Maybach (57 ili 63) ili je ovaj novi S sa oznakom Maybach.
Mercedes-Maybach S 500 4MATIC Maybach. Vozilo je proizvedeno 2017-e.

Uzgred, vozilo ne bi trebalo spadati pod temu Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, jer nije uvezeno preko ovlaštene prodajne mreže.
Ja mislim da ovi Mercedesi nisu novi, jer su mi nesto male cijene za ove G 63 AMG, pa i S cabrio. :?
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#1682 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Seawolf »

corsa wrote:
Seawolf wrote: Mercedes-Maybach S 500 4MATIC Maybach. Vozilo je proizvedeno 2017-e.

Uzgred, vozilo ne bi trebalo spadati pod temu Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, jer nije uvezeno preko ovlaštene prodajne mreže.
Ja mislim da ovi Mercedesi nisu novi, jer su mi nesto male cijene za ove G 63 AMG, pa i S cabrio. :?
Tako je. Oba G 63 AMG su bila stara oko godinu dana, S-klasa Cabrio oko 6 mjeseci, a za Mercedes-Maybach S 500 4MATIC ne znam tačno, ali mislim da je bio jednodnevna registracija, ili star do 3 mjeseca.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1683 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by johntra »

konektovan wrote:
johntra wrote:Pa nije to svakako ista klasa automobila...Ova Lada je klasa malih gradskih sedan vozila, Tipo, Rapid i ostali su nešto između i viša su klasa...
Ako pogledas dimenzije i lade i tipa, vidjeces da je to tu negdje, posebno medjuosovinski razmak, ali mislim da je vise uporediva sa 301, c elisse, rapidom, toledom.
jeste možda samo po dužini MOR-a...ostalo nije približno ni na mapi...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1684 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tempuser »

Generalno to je ta neka nova hibrid klasa kako bi se zadovoljili zahtjevi prije svega ruskog i turskog trzista (a onda i ostalih) za 3-volumenskim jeftinim limuzima pa se auti B segmenta bukvalno razvlace na potrebne demzije pri cemu trag tockova, sirina, a pocesto i MOR ostaju u B segmentu, a duzina prelazi u C segment.
Nedavno sam bio u Madridu, 2/3 taksija su Rapidi i Toledi, a nekad su dominirali broj veci Octavie Tour i A5, stari "veliki" Toledo isl.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1685 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Truba »

karanana wrote:kako i gdje servisira teslu?
mogu mislit upitnika iznad glave avlijskih mehanicara kad dignu haubu.
ja sam čuo da u lanciji ne znaju naći gdje se dijagnostika ušteka :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#1686 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by ElRe »

Guma M Sarajevo - strasno neprofesionaln i neljubazni. Odvuceno vozilo Megane dCi na zamjenu svih filtera i ulja, oni ne zamijene filter goriva. Kazu, akcijska ponuda bez filtera goriva je 130 KM i kao to je razlog zasto nisu zamijenili filter goriva.

Ovlasteni su servis, ali za vozila sa stranim tablama ne unose podatke o servisu u Renault bazu. Vozilo nema papirnu servisnu knjigu, vec ima e-servisnu knjigu. Pitas ih kakve veze imaju tablice sa e-servisnom knjigom samo kazu, mi to ne radimo.

Sto se mene tice, od Gume M treba bježati na kilometre.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1687 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tempuser »

Jos jedan dokaz da su svi u 5 deka, samo je pitanje kako ces im se namjestiti.
Neki dan odvezem u Porsche Passata B8 2,0 TDI starog 7 mjesec, presao 8,5k km jer mu je klima prestala raditi.
Dodjem po auto, naravno u garanciji, niko ne spominje placanje, dijagnoza da je sistem bio prazan i da nisu nasli curenje ali lik iz servisa kaze kao tecnosti ne potpadaju pod garanciju, ali kako je auto nov napravili su izutezak?!?!?!?!
Pa, rekoh, po uputstvu za odrzavanje klima uredjaj se ne dopunjava, plin se ne mjenja, znaci ako nema fiz. ostecenja vlasnik nit luk jeo nit luk mirisao, a klima mu ne radi i sad ti meni govoris da ako na autu ima fabricki nedostatak zbog kojeg curi plin vi to ne proznajete, tj. sad ste priznali jer je auto nov i ako plin opet ispari 6 mj auto ce biti star godinu i vi necete priznati punjenje, necete popraviti kvar i vlasnik ceiz svog dzepa popravljati klimu, a auto u garanciji?!?!?! Usminkani bilmez slijeze ramenima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1688 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mali_milojica »

Ista govna,samo druga ambalaza. Jel francuska,talijanska,njemacka,peta deseta svejedno. Unaprijedjeno sa nasim mentalnim sklopom je dobitna kombinacija.
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#1689 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by ElRe »

I to im (Gumi M) jos crno na bijelo naposano sta da urade, ali ne oni po svome. Da dodam da niko nije ni pitao za akcijsku ponudu.
Od svega mi je najcudnije to da ne evidentiraju auta sa stranim tablicama u Renault registru.
Sutra zakazano kod Unitrade da zamijene i filter goriva.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#1690 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Throttle »

Pa ne kontam, zamijenis to u akciji sta pokriva, a filter goriva i zamjenu naplatis zasebno, bezveze ljudi prave problem, a mogli zaradit i da sve bude okej :roll:
User avatar
ElRe
Posts: 10845
Joined: 12/12/2011 11:28

#1691 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by ElRe »

Ni meni, ali eto...

@milojica Ja sa Sofa M iz Viteza imam samo dobra iskustva sa serisiranjem i redovnim odrzavanjem Fiat vozila.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1692 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:Ni meni, ali eto...

@milojica Ja sa Sofa M iz Viteza imam samo dobra iskustva sa serisiranjem i redovnim odrzavanjem Fiat vozila.
Izuzetci su tu samo da potvrde pravilo :D
Naravno,ima i postenih i ovakvih i onakvih.
Sutra bih,da sam u prilici,kupio nov auto. Najmanje me odbija kaliranje na cijeni,manjak opreme u odnosu na polovan,znacka i sl.
Najvise, ko ce sa rauberima izaci na kraj kad bi se desilo nepredvidjeno i moras se natezati,garancija drzi ne daj.
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#1693 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:
ElRe wrote:Ni meni, ali eto...

@milojica Ja sa Sofa M iz Viteza imam samo dobra iskustva sa serisiranjem i redovnim odrzavanjem Fiat vozila.
Izuzetci su tu samo da potvrde pravilo :D
Naravno,ima i postenih i ovakvih i onakvih.
Sutra bih,da sam u prilici,kupio nov auto. Najmanje me odbija kaliranje na cijeni,manjak opreme u odnosu na polovan,znacka i sl.
Najvise, ko ce sa rauberima izaci na kraj kad bi se desilo nepredvidjeno i moras se natezati,garancija drzi ne daj.
Zbog toga treba uzeti nov auto sa najkraćom mogućom garancijom. Što je duža garancija, to više sekiracije. Ovako, prođe dvije godine, i rahat ... Znaš da onda moraš ionako sve platiti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1694 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by tempuser »

ElRe wrote:I to im (Gumi M) jos crno na bijelo naposano sta da urade, ali ne oni po svome. Da dodam da niko nije ni pitao za akcijsku ponudu.
Od svega mi je najcudnije to da ne evidentiraju auta sa stranim tablicama u Renault registru.
Sutra zakazano kod Unitrade da zamijene i filter goriva.
Ja sam imao slican slucaj i primjenio vrlo efikasno rjesenje. Dovezao auto u tadasnju ASA PSS, za redovni servis i kuckanje u trapu. Kad sam dosao faktura spremna, ureden servis, kao sa trapom sve uredu. U meni prokuha i sefa servisa proba auto na licu mjesta i odmah cuje kuckanje. Ja necu da platim fakturu jer nisu uradili sve sto sam rekao. Daj da se vidi sta sam na rekao, na radnom nalogu pise kuckanje trapa, ali sad slijedi zaplet, oni ne mogu izdati 2 fakture na taj radni nalog. Elem, ja platio fakturu, a oni o svom trosku su zamjenili prednje selene. Zakljucak, samo odbijes da platis ako nisu uradjeni radovi iz radnog naloga, pogotovo redovni servisi i zamjene, ni stavka vise, ni stavka manje.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1695 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by Maraschino »

ElRe wrote:I to im (Gumi M) jos crno na bijelo naposano sta da urade, ali ne oni po svome. Da dodam da niko nije ni pitao za akcijsku ponudu.
Od svega mi je najcudnije to da ne evidentiraju auta sa stranim tablicama u Renault registru.
Sutra zakazano kod Unitrade da zamijene i filter goriva.
Cudni su ti u Guma M. Ja narucio gume online i dosao sutra da zamijenim. Kaze tip da tu nije uracunata montaza i balansiranje. Ja drito na vrata. Cekaj, uradit cemo ali da znate od sada u cijeni nije uracunata montaza i balansiranje. :-)
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1696 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by mayab »

Stvarno je bijedno od njih da kupljene nove gume kod njih, nisu gratis da se montiraju, jebeš im mater ako su oni normalni, to su takvi poslovni ofsajdi da ne mogu vjerovati :facepalm:
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#1697 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by zli_hordas »

mayab wrote:Stvarno je bijedno od njih da kupljene nove gume kod njih, nisu gratis da se montiraju, jebeš im mater ako su oni normalni, to su takvi poslovni ofsajdi da ne mogu vjerovati :facepalm:
Ciganluk i amaterizam.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#1698 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by probook »

zli_hordas wrote:
mayab wrote:Stvarno je bijedno od njih da kupljene nove gume kod njih, nisu gratis da se montiraju, jebeš im mater ako su oni normalni, to su takvi poslovni ofsajdi da ne mogu vjerovati :facepalm:
Ciganluk i amaterizam.
Na taj način obore cijenu gume pošto svi ostali napišu kao besplatna montaža, a ono već se ugradili u cijenu gume. Zato Guma M ima na sajtu uglavnom jeftinije gume, ali kada uračunaš montažu dodje ti na isto.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#1699 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by milojicabrzi »

ElRe wrote:Guma M Sarajevo - strasno neprofesionaln i neljubazni. Odvuceno vozilo Megane dCi na zamjenu svih filtera i ulja, oni ne zamijene filter goriva. Kazu, akcijska ponuda bez filtera goriva je 130 KM i kao to je razlog zasto nisu zamijenili filter goriva.
.
Kod Megane je vrlo nezgodno mijenjati filter nafte, jer se nalazi ispod blatobrana, kod desnog točka i mora se skidati i točak i obloga blatobrana, pa im mrsko :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1700 Re: Uvoznici / koncesionari vozila u BiH, šta se dešava?

Post by 530i »

Za naplaćivanje montaže guma novih, kupljenih kod njih) nisu jedini, postalo je to popularno, ali da je ciganluk - jeste. Pogotovo kad se kupe sve četiri gume istovremeno. Za servis uvijek treba specificirati precizno šta i kako. Kad im se kaže filteri i ulje, oni to shvate proizvoljno...za neupisivanje u elektronsku servisnu knjigu najbolje kontaktirati nekog van Balkana, ako se vlasniku da uopšte zezati sa tim.
Post Reply