Uvoz automobila na povlasticu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#1 Uvoz automobila na povlasticu

Post by ktbffh »

Dugo nisam uvozio auto na povlasticu (RVI), pa me zanima postoji li auto kuca u BiH da preko nje to iskoristim. Drugo, molim ko zna i koje upucen u ovu problematiku da napise cega smo sad oslobodjeni (carina, porez i sl), navodno je bilo promjena u zakonu...Vasa iskustva..... Hvala
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#2 Re: Uvoz automobila na povlasticu

Post by orinoco »

ktbffh wrote:Dugo nisam uvozio auto na povlasticu (RVI), pa me zanima postoji li auto kuca u BiH da preko nje to iskoristim. Drugo, molim ko zna i koje upucen u ovu problematiku da napise cega smo sad oslobodjeni (carina, porez i sl), navodno je bilo promjena u zakonu...Vasa iskustva..... Hvala
Stotine firmi sa najpouzdanijim odgovorima - http://spedicije.e-bih.com/
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#3 Re: Uvoz automobila na povlasticu

Post by ktbffh »

orinoco wrote:
ktbffh wrote:Dugo nisam uvozio auto na povlasticu (RVI), pa me zanima postoji li auto kuca u BiH da preko nje to iskoristim. Drugo, molim ko zna i koje upucen u ovu problematiku da napise cega smo sad oslobodjeni (carina, porez i sl), navodno je bilo promjena u zakonu...Vasa iskustva..... Hvala
Stotine firmi sa najpouzdanijim odgovorima - http://spedicije.e-bih.com/
Ma hvala ti svakako, ali bilo bi mi brze cuti par iskustava u pocetnoj fazi, obilazak nekih slijedi svakako....
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: Uvoz automobila na povlasticu

Post by drndalo »

Trebao bi biti oslobodjen svega sto se mora platiti za uvoz... Dakle i carine ako je primjenjiva, i PDV-a...

Drug je nedavno u BL kupio 3008 kod Kramara na povlasticu. Auto je fizicki prebaceno iz SA u BL, jer oni koji su bili tamo nisu bili ono sto je on zelio... I papire je sredio u dogovoru s njima... Morao im je nesto dostaviti da mogu promijeniti papirologiju za auto...
Post Reply