Uvoz auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#1276 Re: Uvoz auta

Post by bullmastiff »

Danguba wrote:Meni kako je poznato to je u D zakonom kaznjivo dok recimo u NL nije.
Za 25 eura ljudi ti nastimaju koju hoces kilometrazu a svaka ozbiljnija kuca ce te odbiti.
Za Fr ne znam kako je.
bas sam dobio informaciju od nekoga ko zivi u DE da je to kod njih zakonom kaznjivo...pa zato i pitam da neko upucen potvrdi ili ospori..
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1277 Re: Uvoz auta

Post by mali_milojica »

Zakonom kaznjivo u DE je mnogo stvari,pa dosta ljudi krsi zakon. O cemu pricate? Kao da vam je 10 godina,pa ste naivni kao djeca. Cuj ne vracaju kilometre u DE,gdje ce Svabo to,ma neee i sofware su im gremlini podvalili :-)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1278 Re: Uvoz auta

Post by 530i »

Danguba wrote: Za Fr ne znam kako je.
Vrlo zabranjeno, ali za auta koja idu u izvoz zašto da ne. ,

Dobar auto sigurno nije jeftin, i ne prodaje ga Hasan iz Izmira na šljunku ili Aleksa koji je došao iz Rusije prije dva mjeseca....
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1279 Re: Uvoz auta

Post by Danguba »

530i wrote:
Danguba wrote: Za Fr ne znam kako je.
Vrlo zabranjeno, ali za auta koja idu u izvoz zašto da ne. ,

Dobar auto sigurno nije jeftin, i ne prodaje ga Hasan iz Izmira na šljunku ili Aleksa koji je došao iz Rusije prije dva mjeseca....
U ovom grmu lezi zec.
Ako mu date do znanja da auto ide vani i to telefonom, ne trebate se iznenaditi ako kilometrazu promijeni ALI ako kazete da ce se to auto voziti u DE, cisto sumnjam da ce rizikovati i cackati oko kilometraze.
Gubitak licence skuplja je od auta tako da to ozbiljne kuce nikada ne bi napravile.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1280 Re: Uvoz auta

Post by Danguba »

530i wrote:
Danguba wrote: Za Fr ne znam kako je.
Vrlo zabranjeno, ali za auta koja idu u izvoz zašto da ne. ,

Dobar auto sigurno nije jeftin, i ne prodaje ga Hasan iz Izmira na šljunku ili Aleksa koji je došao iz Rusije prije dva mjeseca....
U ovom grmu lezi zec.
Ako mu date do znanja da auto ide vani i to telefonom, ne trebate se iznenaditi ako kilometrazu promijeni ALI ako kazete da ce se to auto voziti u DE, cisto sumnjam da ce rizikovati i cackati oko kilometraze.
Gubitak licence skuplja je od auta tako da to ozbiljne kuce nikada ne bi napravile.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#1281 Re: Uvoz auta

Post by bilic »

mali_milojica wrote:Zakonom kaznjivo u DE je mnogo stvari,pa dosta ljudi krsi zakon. O cemu pricate? Kao da vam je 10 godina,pa ste naivni kao djeca. Cuj ne vracaju kilometre u DE,gdje ce Svabo to,ma neee i sofware su im gremlini podvalili :-)
:D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1282 Re: Uvoz auta

Post by condy »

Meni je nerazumno i glupo otic u DE i kupovat auto od Turaka, Marokanaca, Rumuna ....oni su gori prevaranti od nasih. Ako ides tamo kupuj od Njemaca, vozila sa urednom servisnom historijom. Nema servisnu, racune, dokaz o servisiranju i kilometrazi, trazi dalje, izbor je toliki da ces naci sto trazis ali to ima cijenu koja je visa nego ovdje.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1283 Re: Uvoz auta

Post by direstraits0078 »

condy wrote:Meni je nerazumno i glupo otic u DE i kupovat auto od Turaka, Marokanaca, Rumuna ....oni su gori prevaranti od nasih. Ako ides tamo kupuj od Njemaca, vozila sa urednom servisnom historijom. Nema servisnu, racune, dokaz o servisiranju i kilometrazi, trazi dalje, izbor je toliki da ces naci sto trazis ali to ima cijenu koja je visa nego ovdje.
Problem je u boldovanom. Jer kad prodajes auomobil koji ima svu urednu servisnu dokumentaciju, i pride odrzavan kako treba, onda ti papak kaze: ima na olx.ba isti takav s automatskom klimom i 50.000 km manje, za hiljadu jeftinije. Naravno, onaj koji je hiljadu jeftiniji ima dubinski opran interijer i skinutu kilonmetrazu za nekih 150-200 hiljada, fali mu vitalnih dijelova ispusnog sistema i sastavljen je od 3 razlicita, ali hej, hiljadu jeftiniji. Pa eto ako moze da uzmes divljeg krmka u racun... Malo presao nakon ranjavanja. :-)
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#1284 Re: Uvoz auta

Post by zrakomlat »

direstraits0078 wrote:
condy wrote:Meni je nerazumno i glupo otic u DE i kupovat auto od Turaka, Marokanaca, Rumuna ....oni su gori prevaranti od nasih. Ako ides tamo kupuj od Njemaca, vozila sa urednom servisnom historijom. Nema servisnu, racune, dokaz o servisiranju i kilometrazi, trazi dalje, izbor je toliki da ces naci sto trazis ali to ima cijenu koja je visa nego ovdje.
Problem je u boldovanom. Jer kad prodajes auomobil koji ima svu urednu servisnu dokumentaciju, i pride odrzavan kako treba, onda ti papak kaze: ima na olx.ba isti takav s automatskom klimom i 50.000 km manje, za hiljadu jeftinije. Naravno, onaj koji je hiljadu jeftiniji ima dubinski opran interijer i skinutu kilonmetrazu za nekih 150-200 hiljada, fali mu vitalnih dijelova ispusnog sistema i sastavljen je od 3 razlicita, ali hej, hiljadu jeftiniji. Pa eto ako moze da uzmes divljeg krmka u racun... Malo presao nakon ranjavanja. :-)
:lol: :lol:

Bolje kupiti auto iz 2001 nego iz 2010. Jeftinije a manje prešlo. Dizel, naravno.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#1285 Re: Uvoz auta

Post by The BEN10 »

Prijatelj bi htio da uveze auto EU porijekla (auto je van EU - čovjek ima povoljnu šemu da ga preveze ovamo).
E sad je pitanje: obzirom da je potencijalno auto benzinac i da je EURO3, da li ga može uvesti? Koliko plaća dadžbina i u kojem trenutku?

hvala
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#1286 Re: Uvoz auta

Post by bilic »

The BEN10 wrote:Prijatelj bi htio da uveze auto EU porijekla (auto je van EU - čovjek ima povoljnu šemu da ga preveze ovamo).
E sad je pitanje: obzirom da je potencijalno auto benzinac i da je EURO3, da li ga može uvesti? Koliko plaća dadžbina i u kojem trenutku?

hvala
Mora motor bit EURO 4. Ne može starije. jbg. Znači otprilike od 2005 god . pa mlađe
User avatar
byNelle
Posts: 166
Joined: 06/11/2004 10:56

#1287 Re: Uvoz auta

Post by byNelle »

Ima li neko okvirnu kalkulaciju, koliko bi konkretno auto u prilogu kostalo do registracije?

http://m.autoscout24.de/angebote/volksw ... -280357281

Hvala unaprijed.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1288 Re: Uvoz auta

Post by Danguba »

byNelle wrote:Ima li neko okvirnu kalkulaciju, koliko bi konkretno auto u prilogu kostalo do registracije?

http://m.autoscout24.de/angebote/volksw ... -280357281

Hvala unaprijed.
i mene to interesuje(okvirno)

a da nije ovaj malo poskup ili si se zaljubio u njega. :D

vidi ovog
User avatar
byNelle
Posts: 166
Joined: 06/11/2004 10:56

#1289 Re: Uvoz auta

Post by byNelle »

Danguba wrote:
byNelle wrote:Ima li neko okvirnu kalkulaciju, koliko bi konkretno auto u prilogu kostalo do registracije?

http://m.autoscout24.de/angebote/volksw ... -280357281

Hvala unaprijed.
i mene to interesuje(okvirno)

a da nije ovaj malo poskup ili si se zaljubio u njega. :D

vidi ovog
Ili je ovaj tvoj dobro jeftin :)
Svidja mi se kilometraza, al je tanak sa opremom skroz. Takodje nisam siguran za ovaj 110KS TDI, al mozda i grijesim.
Steta sto je u BiH slaba ponuda.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1290 Re: Uvoz auta

Post by Danguba »

byNelle wrote:
Danguba wrote:
i mene to interesuje(okvirno)

a da nije ovaj malo poskup ili si se zaljubio u njega. :D

vidi ovog
Ili je ovaj tvoj dobro jeftin :)
Svidja mi se kilometraza, al je tanak sa opremom skroz. Takodje nisam siguran za ovaj 110KS TDI, al mozda i grijesim.
Steta sto je u BiH slaba ponuda.
Uvijek visi ta dilema, da li platiti podobro neke opcije koje neces mozda nikada ili rijetko koristiti ili ici na nizu cijenu(u ovom slucaju blizu €5000 sto je ekvivalent nekom auticu :D ) sa manje opcija.

Kako vidim, velika je razlika i u kilometrazi pa opet bi prednost dao ''svom'' modelu...a ti kako hoces.
U svakom slucaju, sretno. Iste muke i mene muce ali sreca pa mi nije zurba. :D
User avatar
byNelle
Posts: 166
Joined: 06/11/2004 10:56

#1291 Re: Uvoz auta

Post by byNelle »

Danguba wrote:
byNelle wrote:
Danguba wrote:
i mene to interesuje(okvirno)

a da nije ovaj malo poskup ili si se zaljubio u njega. :D

vidi ovog
Ili je ovaj tvoj dobro jeftin :)
Svidja mi se kilometraza, al je tanak sa opremom skroz. Takodje nisam siguran za ovaj 110KS TDI, al mozda i grijesim.
Steta sto je u BiH slaba ponuda.
Uvijek visi ta dilema, da li platiti podobro neke opcije koje neces mozda nikada ili rijetko koristiti ili ici na nizu cijenu(u ovom slucaju blizu €5000 sto je ekvivalent nekom auticu :D ) sa manje opcija.

Kako vidim, velika je razlika i u kilometrazi pa opet bi prednost dao ''svom'' modelu...a ti kako hoces.
U svakom slucaju, sretno. Iste muke i mene muce ali sreca pa mi nije zurba. :D
Pa razlika je oko 3000€.
Mislim da je samo motor u nabavi skuplji vise od 3000, a tih dodatnih 60ks mislim da koristis svakodnevno. Pored toga adaptivni xenon je izuzetno dobra stvar, ko ima cesto obicaj da putuje nocu. Reci cemo da je navigacija uslovno receno manje korisna u BiH, al ako samo 1x godisnje ides u zapadnu evropu, ispatit ce se.
Alcantara je baska na ovo sve :)
Kozni volan? Komande na istom? Mislim da je to vec standard i u manjim autima, al prihvatam razlicite preferencije.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#1292 Re: Uvoz auta

Post by Suicidal Siberian »

Moze li mi neko preporuciti koja je najpouzdanija auto kuca za uvoz auta iz Njemacke?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1293 Re: Uvoz auta

Post by condy »

Suicidal Siberian wrote:Moze li mi neko preporuciti koja je najpouzdanija auto kuca za uvoz auta iz Njemacke?
Za koje auto trazis, do koliko godina starosti i do koje cijene mislis ici ? Izbor je u Njemackoj ogroman u bilo kojem mjestu. Po meni je Njemacka isplativa ako planiras kupiti mlado vozilo sa malo kilometara i ako to mozes platiti.

Evo ti link za jednu autokucu koja nudi perfektna vozila, i koja mislim vraca PDV.

http://www.Nord-automobile.de

www.audi-partner.de
Ima salone u vecini gradova u DE ako te interesuje Audi ali su cijene paprene.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#1294 Re: Uvoz auta

Post by Suicidal Siberian »

condy wrote:
Suicidal Siberian wrote:Moze li mi neko preporuciti koja je najpouzdanija auto kuca za uvoz auta iz Njemacke?
Za koje auto trazis, do koliko godina starosti i do koje cijene mislis ici ? Izbor je u Njemackoj ogroman u bilo kojem mjestu. Po meni je Njemacka isplativa ako planiras kupiti mlado vozilo sa malo kilometara i ako to mozes platiti.

Evo ti link za jednu autokucu koja nudi perfektna vozila, i koja mislim vraca PDV.

http://www.Nord-automobile.de

http://www.audi-partner.de
Ima salone u vecini gradova u DE ako te interesuje Audi ali su cijene paprene.
Volvo S60 je u pitanju, 2011-2012 godište. Treba mi ovdje u BiH auto kuća, da sredi uvoz itd.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#1295 Re: Uvoz auta

Post by ranger »

90% trgovaca autima u DE su turci, ali i kod njih ima svega, mislim da se moze zakljucit na osnovu cjelokupne slike kakav je trgovac.
ako preko telefona djeluje normalno, voljan je dostaviti sve podatke koje ga pitas, ako auto ima svu servisnu istoriju (popunjenu od ovlastenih servisa ili evenutalno velikih poznatih servisa), i ako na licu mjesta vidis da je auto ok, onda nema razloga da odustajes od auta zato sto ga prodaje turcin npr... i ako postoji 10-15-20 godina, na placu ima 20 auta prosjecne pojedinacne vrijednosti 10k€ tu je tesko pogrijesiti...
najbitnije je pravilno se ugraditi u novac koji imas, ne moze uredno auto bit jeftino nikako... ako valja i sve je tip top onda i kosta, a mozes li ti to platit je osobna stvar.
ravnati se po pik.ba je ravno samoubistvu...
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#1296 Re: Uvoz auta

Post by basicm »

Ja imam prijatelja koji ima auto kucu u DE, on mi je rekao jednu foru: kvalitet prodavca se gleda autima na ponudi, ako ima skupih auta moze mu se vise vjerovati nego onom koji ima samo jeftinije aute.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#1297 Re: Uvoz auta

Post by ranger »

basicm wrote:Ja imam prijatelja koji ima auto kucu u DE, on mi je rekao jednu foru: kvalitet prodavca se gleda autima na ponudi, ako ima skupih auta moze mu se vise vjerovati nego onom koji ima samo jeftinije aute.
de tog prijatelja u pp, bit ce posla za njega :D
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#1298 Re: Uvoz auta

Post by Sa_u_srcu »

Uvozim neko auto iz Italije, moze li mi neko pojasniti proceduru i jel istina da oni nemaju colke kao svabe?
Auto je na firmi u Italiji tako da zelim i pdv vratiti. Znam proceduru iz svabije ali nike valjda da nemaju colke talijani?
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#1299 Re: Uvoz auta

Post by TDK-90 »

Danguba wrote:
530i wrote:
Danguba wrote: Za Fr ne znam kako je.
Vrlo zabranjeno, ali za auta koja idu u izvoz zašto da ne. ,

Dobar auto sigurno nije jeftin, i ne prodaje ga Hasan iz Izmira na šljunku ili Aleksa koji je došao iz Rusije prije dva mjeseca....
U ovom grmu lezi zec.
Ako mu date do znanja da auto ide vani i to telefonom, ne trebate se iznenaditi ako kilometrazu promijeni ALI ako kazete da ce se to auto voziti u DE, cisto sumnjam da ce rizikovati i cackati oko kilometraze.
Gubitak licence skuplja je od auta tako da to ozbiljne kuce nikada ne bi napravile.
Vrlo moguce , kod dosta preprodavaca auta (Hendler :D ) na oglasima je jasno oznaceno "ZA IZVOZ" i radije prodaju auto jeftinije za izvoz nego malo skuplje da ostane u DE. Inace je skoro donesen zakon o 1 godini dana garancije na polovan auto........Druga je prica sto puno preprodavaca ima samo parking na kome se prodaju auta, tj. na crno bolje reci na sivo nisu registrovani pa nema ni obaveze garancije :izet:
goranxperia
Posts: 22
Joined: 20/01/2014 20:00

#1300 Re: Uvoz auta

Post by goranxperia »

Zdravo,
Koliko bi imao jos troskova ako bi uvezao Mercedes-Benz E 200 CDI BlueEFFICIENCY (nova serija) 2010 godiste cena malo ispod 8000 eura.
Posto vidim da se auto prodaje na placu znaci da mogu dobiti euro1 papir da se oslobodim poreza. Sta moram uraditi da dobijem nazad 18%pdv (ili je vise ?) na granici ili gde vec ?


Koliko kosta usluga ovih sto idu u Evropu po auta i dovezu ti kuci ?
Post Reply