Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#23601 Re: Utakmice.

Post by yasaq »

Dinostula wrote:
Raigor Stonehoof wrote:Ma nije meni krivo uopste, jebo kup. Nakon ocajnog starta u prvenstvu treba se koncentrisati na povratak u vrh tabele.
Za 2 mjeseca cemo svakako govoriti jebo i prvenstvo. :D
Upravo tako :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23602 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Tomahawk11 wrote:Što ne možemo biti prvi?
Jer nam' igraju amateri koji imaju luzerski mentalitet generalno!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23603 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

bjelave wrote:
Tomahawk11 wrote:Što ne možemo biti prvi?
Mozemo ali necemo.
Zbog?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23604 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Maharadza wrote:
Tomahawk11 wrote:Što ne možemo biti prvi?
Jer nam' igraju amateri koji imaju luzerski mentalitet generalno!
A neki dan pišemo da imamo dosta dobru ekipu i širok roster, možda još stoper :roll:
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#23605 Re: Utakmice.

Post by bjelave »

Tomahawk11 wrote:
Zbog?
Iz hiljadu razloga a nismo ni navikli.
U zestokom smo minusu. A onda Zrinjski ima bolji tim, zeljA bolje sudije a i inace nama se to ne desava bas cesto....
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#23606 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Šteta,ne toliko zbog kupa, nego što će nam poljuljati atmosferu koja se tek pocela pomalo podizati. Uglavnom nije ni mladost baš prašinarska ekipa, dodaj loš teren ,kišu , naš mentalitet "lahko ćemo" , i eto ga recept za poraz
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#23607 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Tomahawk11 wrote:
Raigor Stonehoof wrote:Ma nije meni krivo uopste, jebo kup. Nakon ocajnog starta u prvenstvu treba se koncentrisati na povratak u vrh tabele.
Isto mislim.
Nije bas za odbaciti

Nije mi do Kupa ko' trofeja ali je veliki minus manja mogucnost za mladje igrace da dobiju minutazu a sudeci po Husrefovoj postavci danas tesko da ce biti neke rotacije u prvenstvu.

Znam da je peglativno ali treba ponoviti, imamo Hadzica, Herica, Lelica, Kuzmanovica, Kadusica, Andjusica, Radovca te ove no name na koje sad niko i ne racuna ali koji osim para ocekuju i neku minutazu da bi bili spremni ostati u klubu.

Ukoliko po ovom pitanju ne napravimo neki iskorak mislim da ce i ovim a i onim koji dolaze biti jasno da FKS nije mjesto gdje ces dobiti sansu da se izgradis kao igrac. Kod Cale ni jedan nije dobio priliku kako treba za godinu dana.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#23608 Re: Utakmice.

Post by bjelave »

Ova sezona je propala dok je pocela. Hebo Kup, mislim generalno.
Ne odradis prelazni rok, promjenis 3 trenera do 5 kola i u minusi si 11 bodova.
Evropa plus promocija Hadzica, Lelica i eventualno Herica u prvotimce. Puna saka brada sa ovakvom idiotskom Upravom.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23609 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Grean wrote:
Tomahawk11 wrote:
Raigor Stonehoof wrote:Ma nije meni krivo uopste, jebo kup. Nakon ocajnog starta u prvenstvu treba se koncentrisati na povratak u vrh tabele.
Isto mislim.
Nije bas za odbaciti

Nije mi do Kupa ko' trofeja ali je veliki minus manja mogucnost za mladje igrace da dobiju minutazu a sudeci po Husrefovoj postavci danas tesko da ce biti neke rotacije u prvenstvu.

Znam da je peglativno ali treba ponoviti, imamo Hadzica, Herica, Lelica, Kuzmanovica, Kadusica, Andjusica, Radovca te ove no name na koje sad niko i ne racuna ali koji osim para ocekuju i neku minutazu da bi bili spremni ostati u klubu.

Ukoliko po ovom pitanju ne napravimo neki iskorak mislim da ce i ovim a i onim koji dolaze biti jasno da FKS nije mjesto gdje ces dobiti sansu da se izgradis kao igrac. Kod Cale ni jedan nije dobio priliku kako treba za godinu dana.
Pa ne bi je izgleda ni u kupu bilo. Dakle, nije minus.
Malo je čudno što više nije izmikso ekipu danas. Očito je išao na sigurno, ono prvi tim, ali mislim da bi prije prošli da je data prilika nekim igračima s klupe.
Opet, ne treba suditi po ovom ispadanju o davanju prilike mlađim igračima. Sjetimo se utakmice sa Vitezom na Koševu. Biće još takvih utakmica.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#23610 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Grean wrote:
Tomahawk11 wrote:
Raigor Stonehoof wrote:Ma nije meni krivo uopste, jebo kup. Nakon ocajnog starta u prvenstvu treba se koncentrisati na povratak u vrh tabele.
Isto mislim.
Nije bas za odbaciti

Nije mi do Kupa ko' trofeja ali je veliki minus manja mogucnost za mladje igrace da dobiju minutazu a sudeci po Husrefovoj postavci danas tesko da ce biti neke rotacije u prvenstvu.

Znam da je peglativno ali treba ponoviti, imamo Hadzica, Herica, Lelica, Kuzmanovica, Kadusica, Andjusica, Radovca te ove no name na koje sad niko i ne racuna ali koji osim para ocekuju i neku minutazu da bi bili spremni ostati u klubu.

Ukoliko po ovom pitanju ne napravimo neki iskorak mislim da ce i ovim a i onim koji dolaze biti jasno da FKS nije mjesto gdje ces dobiti sansu da se izgradis kao igrac. Kod Cale ni jedan nije dobio priliku kako treba za godinu dana.
Upravo tako. Čime mozemo privoliti mlade igrace da produze ugovor, em ne igraju em para tanka. I onda mi zamjeramo Dulji koji sad ima platu 70000 KM plus priliku da se proda u neki jači tim. Čovjek je sad pravi bogataš za naš standard, a aBd može napraviti mnogo šta u budućnosti. Mi bi Kadušića na tribine, pa već je na tribinama i sanja puste snove.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#23611 Re: Utakmice.

Post by bjelave »

Heric je danas trebao dobiti sansu po onom sto je pokazao protiv Borca i Viteza. Meni se barem tako cini.
Ali lako je sada biti pametan. Da je stavio od starta par mladjih igraca pa ispao tek bi mu se onda prigovaralo.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23612 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Ma šta će nam' trofej ba, upravu ste, gledamo rapsodiju ionako radi lijepe igre i izrađenih akcija, 'ta će trofeji?! :oops: :run:

Sa ekipe se luzerski mentalitet počeo širiti i među navijačima...ZARAZNO JE! :run:
Last edited by Maharadza on 20/09/2017 19:04, edited 1 time in total.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#23613 Re: Utakmice.

Post by bjelave »

sencobih wrote: Upravo tako. Čime mozemo privoliti mlade igrace da produze ugovor, em ne igraju em para tanka. I onda mi zamjeramo Dulji koji sad ima platu 70000 KM plus priliku da se proda u neki jači tim. Čovjek je sad pravi bogataš za naš standard, a aBd može napraviti mnogo šta u budućnosti. Mi bi Kadušića na tribine, pa već je na tribinama i sanja puste snove.
Duljevic se afirmirao preko Sarajeva a onda se ponio kao hinjaus. Kadusica neka na tribinama, nek samo sanja, ako nece da sarne.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23614 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Protivnik je bio dosta jak. Jbg, dok su drugi igrali sa niželigašima, mi dobili ekipu iz PL koja je prilično zeznuta, pogotovo na svom terenu.
Naravno, to ne bi trebao biti izgovor, ali ko ti tu garantuje prolazak? Dakle, ispali, ispali, još na penale, a Husref sigurno nije imao puno vremena da radi na tome s njima. Znamo kako nam je bilo s tim penalima prošle sezone, znamo i ove, sa komšijama fulimo penal, jel ono bi i sa Zrinjskim....šta reći? Ti penali su nam postali noćna mora.
Za prolivenim mlijekom ne vrijedi plakati. I ja neću, ko hoće nek plače.
Treba se okrenuti Radniku. Igrali su i oni kup, ispali. To treba uzeti.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#23615 Re: Utakmice.

Post by Grean »

sencobih wrote:
Grean wrote:
Tomahawk11 wrote: Isto mislim.
Nije bas za odbaciti

Nije mi do Kupa ko' trofeja ali je veliki minus manja mogucnost za mladje igrace da dobiju minutazu a sudeci po Husrefovoj postavci danas tesko da ce biti neke rotacije u prvenstvu.

Znam da je peglativno ali treba ponoviti, imamo Hadzica, Herica, Lelica, Kuzmanovica, Kadusica, Andjusica, Radovca te ove no name na koje sad niko i ne racuna ali koji osim para ocekuju i neku minutazu da bi bili spremni ostati u klubu.

Ukoliko po ovom pitanju ne napravimo neki iskorak mislim da ce i ovim a i onim koji dolaze biti jasno da FKS nije mjesto gdje ces dobiti sansu da se izgradis kao igrac. Kod Cale ni jedan nije dobio priliku kako treba za godinu dana.
Upravo tako. Čime mozemo privoliti mlade igrace da produze ugovor, em ne igraju em para tanka. I onda mi zamjeramo Dulji koji sad ima platu 70000 KM plus priliku da se proda u neki jači tim. Čovjek je sad pravi bogataš za naš standard, a aBd može napraviti mnogo šta u budućnosti. Mi bi Kadušića na tribine, pa već je na tribinama i sanja puste snove.
Htio sam isto da kazem ali ne smjedoh, rekoh napast ce me.

Cala ga je hladio godinu dana na konto Hodzica ko' da je ovaj u najmanju ruku Dani Alves. Onda je dosao Toso koji je vise gurao Kadusica.

I mislim da ta hladjenja nemaju nista sa ugovorom, jednostavno kako koji trener. Lelic npr. nije bio ni u kakvim opcijama kod prethodnika a kod Husrefa je ispred Kuzmanovica i Andjusica.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23616 Re: Utakmice.

Post by Tomahawk11 »

Čuo sam da Husref ne miriše Kuzmanovića.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#23617 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

Nije ovo obican poraz. Ovo je nastavak niza poraza koji su dokaz da je ekipa nestabilna igracki, psihicki i plod su totalnog odsustva vizije uprave kluba a samim tim i lose selekcije igrackog i strucnog kadra. Kao posljedica tih faktora uslijedili su brojni razocaravajuci porazi i siguran sam da cemo ovaj niz nastaviti jer ekipa nema trunke hrabrosti, energije a ni znanja. Oni za izraz "pobjednicki mentalitet" ne znaju i stvorili smo jednu totalno gubitnicku ekipu.

Husref ce, po dobrom starom obicaju, dobiti otkaz na proljece kada pocne nova sezona. Svaki trener koji dolazi u Sarajevo a stalo mu je do referenci i ugleda morao bi se zapitati treba li raditi u ekipi u kojoj je trener jedini krivac. Uprava nema ideju, viziju i strategiju. Svaki trener koji dodje napravi nekoliko pozitivnih rezultata i onda sve po starom. Za to vrijeme imamo trenere od kojih svaki fura svoju pricu pa neki forsiraju mlade igrace a neki forsiraju starije i iskusnije i mijenjaju taj tim samo kada neki od tih igraca ima kartone ili je povrijedjen. Majku mu jebem, kakva je to uprava koja ne zna sta hoce, kakav tim hoce i od kakvih igraca je tim sastavljen? Hoce li neko konacno progovoriti o tome koji su ciljevi Sarajeva i kako cemo i od koga praviti tim i od cega cemo da zivimo?

A samo da se nacudim sto je mlade igrace najvise forsirao Jesic a najmanje Cala pa i Husref je taj tip a obojica legende Sarajeva.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#23618 Re: Utakmice.

Post by yasaq »

Prethodne dvije utakmice su bile bljesak pod uticajem novog šefa i sreće da je preuzeo ekipu na pauzi. Ova ekipa je prvo jako loše fizički pripremljena, pred tim ne treba zatvarati oči, a drugo jako slabo tehnički potkovana. Bojim se da je Husref sada izvuk'o maksimum i da će ekipi u oktobru opet pauza doći ko budali šamar. Protiv Radnika će boba biti k'o kuća.

A o upravi treba posebna tema !
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23619 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Maharadza wrote:
Tomahawk11 wrote:Što ne možemo biti prvi?
Jer nam' igraju amateri koji imaju luzerski mentalitet generalno!
Amateri su u svakoj ekipi. Većina amatera ima isti mentalitet.

Titula se može osvojiti, samo treba raditi pametno.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#23620 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Ja i dalje ne mogu da svarim da ovo nije bila utakmica za Hadzica i Herica.

Jednostavno ovo je takva liga, bezmuda i to su navike svih trenera pa se onda cudimo sto komsije prave igrace za 10 miliona a mi za Dresdena i druge lige Njemacke. Ne moze me niko ubijediti da su ovi "standarni" takav kvalitet da se osjeti da dvojica fale. Necu da prozivam ali sve je to u pet deka.

Jednostavno treba imati muda, Del Piero se pojavio kad je Baggio bio na vrhu karijere ali to nije bio peh Del Piera vec Baggia koji je selio u Milan. Cijeli svijet se cudio ali Juventus je donio odluku, on je nasa buducnost i pravimo mu mjesto.

Jos bolji primjer sa jos ocitijim opravdanjem je 18 godisnji Xavi zbog kog je kapiten i legenda Barselone Guardiola prodan u Italiju da pravi mjesto balavcu. I nije bilo daj ostavi obojicu jer se zna kad su obojica tu ko ce da igra cim krene nizbrdo. A Barselona je u to vrijeme bila u dubokoj buli.

Nisu to laki potezi ni za najvece klubove ali za sve treba imati muda.

Znam da Husrefu nije lako i nije ovo sad na njegov racun, tek je dosao ali govorim generalno jer mislim da se nece puno mijenjati. Bude li se cekalo 10 bodova viska da ih gurnes nece nikad ni igrati a tad i nemaju za sta.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#23621 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Pitarluk at its best...
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#23622 Re: Utakmice.

Post by Cossack »

Ne kontam otkud ovolika drama. Ispali smo iz kupa, bilo je ove sezone i većih blamaža. Mladost uopšte nije loša ekipa, ove sezone su glat dobili Želju. Još ih je Mulalić naložio da igraju kao da im je zadnja... Idemo dalje.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#23623 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

Problem je niz gubitnickih utakmica i načina kako gubimo. Od Širokog preko Zarije do Mladosti. Nije problem ispadanje kad bi ono bilo incident.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#23624 Re: Utakmice.

Post by vicious »

Ma nije ni meni drama što smo ispali, jebaji ga, i nije Mladost truba ekipa pa da je nešto blam.

Samo mi nije jasno zašto, ZAŠTO Sarić opet puca penal? Pa jel treba ko Martin Palermo da fuli 3 na jednoj utakmici pa da se okani toga? Nije mi jasan ni on, a ni Husref što je dozvolio to. Opet kažem, jebo ispadanje, ali ovo je jebavanje u zdrav mozak.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#23625 Re: Utakmice.

Post by Cossack »

vicious wrote:Ma nije ni meni drama što smo ispali, jebaji ga, i nije Mladost truba ekipa pa da je nešto blam.

Samo mi nije jasno zašto, ZAŠTO Sarić opet puca penal? Pa jel treba ko Martin Palermo da fuli 3 na jednoj utakmici pa da se okani toga? Nije mi jasan ni on, a ni Husref što je dozvolio to. Opet kažem, jebo ispadanje, ali ovo je jebavanje u zdrav mozak.
Samo se sjeti Kukešija i Melunatora i sve će ti biti jasno.
Post Reply