Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#76 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

mozel biti momak sponzor prima SSI nema para na banci ili mamamu ili otac isto primaju SSI nemaju novca na banci nisu vracali taksu
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#77 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

nebo_1 wrote:poz kako ste tom momku je brat sponzor sad radi ima lijepo platu ima na banci para ali ima problem nije vracao taksu 3 god nije radio dali moze on biti sponzor ako nije vratio taksu ,kako ce biti momak sponzor a prima SSI i nema para na banci dali moze biti prijatelj sponzor iz druze drzave
Brat sponzor radi i ne ispunjava porezne papire? Ispunjavanje poreznih papira cak i ako ne dugujes nista je zakonom odredjeno. Cak i ako imas nule za prijaviti prijavi ispuni - forme su online na irs.gov i ako ne zaradjujes dovoljno imaju organizacije koje ce ti besplatno to uraditi za tebe - liste na irs.gov.
http://www.irs.gov/uac/Free-File:-Do-Yo ... s-for-Free

Zarucnik je prvi sponzor jer je on poslao peticiju za svoju zarucnicu - takva su pravila - ko salje peticiju je glavni sponzor.

Zasto je momak i cijela porodica na SSI?
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#78 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz recimi na koj da idem na 1 ili 2 ili 3 zasto su na SSI otac majka 72 62 god bolesni a momak je imo udes saobracajni recimi znaci taj momak on ima primanje 710 s i on treba ispunit i-134 , pa ondar brat isto i134 nije vratio taksu nije radio i da nadu nekog jos koje radio i vracao taksu znaci ovde su 3 sponzora molim te odgovorimi mozes i na privati
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#79 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

nebo_1 wrote:poz recimi na koj da idem na 1 ili 2 ili 3 zasto su na SSI otac majka 72 62 god bolesni a momak je imo udes saobracajni recimi znaci taj momak on ima primanje 710 s i on treba ispunit i-134 , pa ondar brat isto i134 nije vratio taksu nije radio i da nadu nekog jos koje radio i vracao taksu znaci ovde su 3 sponzora molim te odgovorimi mozes i na privati
Ne - momak ispunjava I-134 sa koliko novca ima taj iznos upisuje i uz to idu porezne prijave zadnje tri godine. Brat ako ce pomagati (je li brat ima zenu ili djecu?) mora pokazati da ima primanja za sebe i osobu za koju ce biti dodatni sponzor - znaci 2 ako nema zenu i djecu. Minimum sto ce se traziti je $19,387. Ako brat ne zaradjuje toliko, nadjite sponzora koji zaradjuje dovoljno - ne dopusta se vise od jednog dodatnog sponzora.

Hoce li zarucnik poceti raditi u buducnosti ili je stalno na SSI? Koliko ima godina?
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#80 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz kako ce momak ispunit a prima SSi i nije radio taksu , brat nema zenu i zaradiva preko 20000s znaci moze biti 3 sponzora , a njima sadvokatica govori da nema problema da moze biti samo njegov brat sponzor i ovaj isto covijek govori samo 1 da bude sponzor
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#81 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

nebo_1 wrote:poz kako ce momak ispunit a prima SSi i nije radio taksu , brat nema zenu i zaradiva preko 20000s znaci moze biti 3 sponzora , a njima sadvokatica govori da nema problema da moze biti samo njegov brat sponzor i ovaj isto covijek govori samo 1 da bude sponzor

Zarucnik i da ima 0 primanja mora ispuniti formu - I-134 za vjerenicku vizu kao dokaz da moze izdrzavati zarucnicu a kasnije i I-864 kad budu poslali za zelenu kartu. Brat posto ima dovoljno novca moze biti dodatni sponzor i to je to.
Je li zarucnik ima novac za sto dodje nakon dobijanja vjerenicke vize i vjencanja u roku 90 dana po ulasku u zemlju? Adjustment of status je $1070 - www.uscis.gov/i-485
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#82 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz taj momak ima 710 mijsecno platu mislim primanje ali mu je advokat samo brata upisao da bude sponzorn nije njega stavio
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#83 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

nebo_1 wrote:poz taj momak ima 710 mijsecno platu mislim primanje ali mu je advokat samo brata upisao da bude sponzorn nije njega stavio
Ja ne znam da li koristi pravog advokata koji zna o imigraciji ili "notario" ili samo nekoga da ispuni papire ali osoba koja salje peticiju je uvijek glavni sponzor:

The US fiance is ALWAYS the primary sponsor, but may have a co-sponsor. If there is a co-sponsor, both the
US fiance and the co-sponsor will EACH have to fill out the affidavit I-134 or I-864 and EACH will have to provide
supporting documentation.

http://www.visajourney.com/content/support
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#84 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

Poenta koju melb26 hoce reci jeste da tvoj zarucnik nije zarucnikov brat, nego taj momak koji ti je zarucnik :D
Njih ne interesuje kolika je plata, jel radio ili nije radio taxu. To je ZAKON!
I prilozi sto vise papira koje oni traze, a ne koje ti mislis da treba da prilozis. Ako nesto nemate (i melb26 ce me ispraviti ako sam u krivu) posaljite ono sto imate.
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#85 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz de mi recite kad dode AkoBogda tom momku dijevojka iz bosne k1 viza jel ona treba 1 ici u social admitadtion i dali ce odmah dobit socialni broj i kasnije da izvadi licnu i ondar da se vijenca ili ce 1 ici da se vijenca u sud pa ondar u social admistratiuon a za vijencanje treba licna hocu vas pitat hocel se 1 vijencat ili ce 1 ici u social adm
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#86 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

i ovo me zanima sta ovaj znaci aplikacija i-485 platise 1075$ zastio je to i ovo i-864 zasto je ovo
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#87 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

nebo_1 wrote:i ovo me zanima sta ovaj znaci aplikacija i-485 platise 1075$ zastio je to i ovo i-864 zasto je ovo
Pa imas na internetu sva objasnjenja! Sve je u detalje objasnjenjo sa je sta.
i485 je obrazac koji popunjava onaj koji aplicira za zelenu kartu.
i864 popunjava onaj koji sponzorira onoga koji aplicira za zelene kartu. Tj americki drzavljanin popunjava taj obrazac.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#88 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by melb26sa »

nebo_1 wrote:i ovo me zanima sta ovaj znaci aplikacija i-485 platise 1075$ zastio je to i ovo i-864 zasto je ovo
Sta taj advokat radi kojeg placate?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#89 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

melb26sa wrote:
nebo_1 wrote:i ovo me zanima sta ovaj znaci aplikacija i-485 platise 1075$ zastio je to i ovo i-864 zasto je ovo
Sta taj advokat radi kojeg placate?
Cuj pitanja! Uzima pare :lol:
Dok je ovaca bit ce i vune :D
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#90 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz de mi recite koliko se ceka zelena karta kad tom momku dode dijevojka i aplicira koliko se ceka , i recite mi dali na iterviju imali problema koliko su joj sanse da je puste
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#91 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

nebo_1 wrote:poz de mi recite koliko se ceka zelena karta kad tom momku dode dijevojka i aplicira koliko se ceka , i recite mi dali na iterviju imali problema koliko su joj sanse da je puste
Zavisi sta imate od papira, ali ne bi rekao da kada sve predate da cete cekati na odgovor duze od 6 mjeseci. Kolike sanse da je puste? Pa ne gledamo mi u kasike i viljuske. Sve zavisi kako procjeni sluzbenik koji radi intervju. Ako on/ona skonta da mutite i lazete, nema nista od toga. Ako je sve OK, bit ce gotovo za 5 min!
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#92 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz oni imaju da joj muz drzavljanin usa i da ona dolazi da se vijenca sa njim u americi , a drugo nema tu sta da lazu sve je istina, a recimi koliko prode vremena kad nazove za iterviju koliko treba da zakaze iterviju 10 dana ili vise ceka iterviju od kako je nazval;a znatel o tom
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#93 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

nebo_1 wrote:poz oni imaju da joj muz drzavljanin usa i da ona dolazi da se vijenca sa njim u americi , a drugo nema tu sta da lazu sve je istina, a recimi koliko prode vremena kad nazove za iterviju koliko treba da zakaze iterviju 10 dana ili vise ceka iterviju od kako je nazval;a znatel o tom
Ne znam koja je vize, melb26 zna to daleko bolje od mene.
Ako je i ona u americi, onda ce dobiti datum (zavisno od centra gdje se intervju radi) i to je to.
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#94 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

ona je u sarajevu a on je usa i treba da dode da se vijencaju u americi i sad ona skuplja papire i treba zakazat razgovor i koliko to vremena uzime ,
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#95 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

nebo_1 wrote:ona je u sarajevu a on je usa i treba da dode da se vijencaju u americi i sad ona skuplja papire i treba zakazat razgovor i koliko to vremena uzime ,
Eh to ti ne bi stvarno znao reci.
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#96 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz recimi ako je odbije imaqli pravo na zalbu itd
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#97 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

nebo_1 wrote:poz recimi ako je odbije imaqli pravo na zalbu itd
Stvarno nemam pojma, koliko sam skuzio vi imate advokata, i advokat bi morao da odgovori na sva ta pitanja.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#98 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by miki27A »

nebo_1 ako vec ima advokata, a rekoste da imate, sto fino sva ova pitanja ne postavite njemu/njoj. Ja imam osjecaj da niko od vas (ukljucujuci i doticnog "advokata") nema blage kako se sta radi za K1 vizu (to je valjda na sta mislis kad kazes da je ona u Bosni, a momak u US).
Reci momku ako zna engleski jezik (a nadam se da zna) da ide na visajourney.com, ima podforum pri dnu regionalni (BiH, Srbija, Hrvatska) pa nek se ukljuci tamo. A momak bi mogao i sam da se ukljuci, a da ne salje svoje posrednike da pitaju po forumima, ko se ovdje zeni, on ili ti, kao posrednik?
Ako cura bude odbijena za zarucnicku vizu nema zalbe. Onda najbolje da momak dodje u Bosnu, tu se vjencaju i da idu na supruznicku vizu. Male su sanse da ce biti odbijena (osim ako se nisu vidjeli uzivo u zadnje dvije godine, e tu dobijas odbijenicu)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#99 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by jefferson »

miki27A wrote:nebo_1 ako vec ima advokata, a rekoste da imate, sto fino sva ova pitanja ne postavite njemu/njoj. Ja imam osjecaj da niko od vas (ukljucujuci i doticnog "advokata") nema blage kako se sta radi za K1 vizu (to je valjda na sta mislis kad kazes da je ona u Bosni, a momak u US).
Reci momku ako zna engleski jezik (a nadam se da zna) da ide na visajourney.com, ima podforum pri dnu regionalni (BiH, Srbija, Hrvatska) pa nek se ukljuci tamo. A momak bi mogao i sam da se ukljuci, a da ne salje svoje posrednike da pitaju po forumima, ko se ovdje zeni, on ili ti, kao posrednik?
Ako cura bude odbijena za zarucnicku vizu nema zalbe. Onda najbolje da momak dodje u Bosnu, tu se vjencaju i da idu na supruznicku vizu. Male su sanse da ce biti odbijena (osim ako se nisu vidjeli uzivo u zadnje dvije godine, e tu dobijas odbijenicu)
Ja fakat ovdje nemam pojma ko se zeni i udaje za koga :D
nebo_1
Posts: 14
Joined: 17/07/2013 18:30

#100 Re: Usljenicka viza za Ameriku putem braka...

Post by nebo_1 »

poz on je mogo doci u bosnu zbog zdrastveni razloga tako mu je dr napisao i njima je odobrio usci samo ceka iterviju a nisu se vidijeli
Post Reply