USA viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
nenene
Posts: 39
Joined: 01/09/2014 19:56

#876 Re: USA viza i novija iskustva

Post by nenene »

...
mire11
Posts: 68
Joined: 14/07/2013 23:25

#877 Re: USA viza i novija iskustva

Post by mire11 »

pozdrav svima ,,,, imam jedno pitanje uskoro imam interviju pa me zanima sta treba ponjet na interviju i dali mogu bit odbijen ja sam ozenjen sa americkom drzavljankom imam sve dokaze slike skayp razgovor yiber fb cat i sve sto treba al i cura je od mene 10 godina starija dali ima problemaa ... hvala u naprjedd
Barca_Adnan
Posts: 15
Joined: 01/02/2013 08:54

#878 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Barca_Adnan »

Pozz svima.

Ukoliko mi neko moze dati informaciju koliko treba nvc da obradi slucaj i ugovore termin za vizu nakon sto im ja dostavim dokumente koje traze?
User avatar
Walter991
Posts: 44
Joined: 14/12/2013 01:37

#879 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Walter991 »

Pozz raja . Ja sam planirao aplicirati za ovu neuseljenicku vizu . Idem kod rodice u New York , turisticki . Student sam druge godine , redovan-samofinansirajuci , ne radim, ne posjedujem nikakvu imovinu ( roditelji posjeduju stan i dvije kuce , koje planiraju prepisati na mene i sestru ) . Kakve su mi šanse da dobijem vizu , i sta bih trebao dostaviti od dokumentacije ?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#880 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Avetinho »

Walter991 wrote:Pozz raja . Ja sam planirao aplicirati za ovu neuseljenicku vizu . Idem kod rodice u New York , turisticki . Student sam druge godine , redovan-samofinansirajuci , ne radim, ne posjedujem nikakvu imovinu ( roditelji posjeduju stan i dvije kuce , koje planiraju prepisati na mene i sestru ) . Kakve su mi šanse da dobijem vizu , i sta bih trebao dostaviti od dokumentacije ?
Nemoj po forumu pitati za dokumentaciju, pitaj u konzulatu, ili provjeri web stranicu.

Ostala prica zvuci dobro, imas buducu imovinu od roditelja, ides u skolu, imas rodbinu u SAD kojima ides u posjetu. Ako nisi koga ubio ili opljackao, nemas problema.
User avatar
Walter991
Posts: 44
Joined: 14/12/2013 01:37

#881 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Walter991 »

Avetinho wrote:
Walter991 wrote:Pozz raja . Ja sam planirao aplicirati za ovu neuseljenicku vizu . Idem kod rodice u New York , turisticki . Student sam druge godine , redovan-samofinansirajuci , ne radim, ne posjedujem nikakvu imovinu ( roditelji posjeduju stan i dvije kuce , koje planiraju prepisati na mene i sestru ) . Kakve su mi šanse da dobijem vizu , i sta bih trebao dostaviti od dokumentacije ?
Nemoj po forumu pitati za dokumentaciju, pitaj u konzulatu, ili provjeri web stranicu.

Ostala prica zvuci dobro, imas buducu imovinu od roditelja, ides u skolu, imas rodbinu u SAD kojima ides u posjetu. Ako nisi koga ubio ili opljackao, nemas problema.
Mislio sam na ovu neobaveznu dokumentaciju kojom trebam dokazati svoje veze sa maticnom zemljom . Ne znam sta da dostavim osim indexa , posto nigdje ne radim a nemam ni imovinu .
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#882 Re: USA viza i novija iskustva

Post by razonoda »

Walter991 wrote:
Avetinho wrote:
Walter991 wrote:Pozz raja . Ja sam planirao aplicirati za ovu neuseljenicku vizu . Idem kod rodice u New York , turisticki . Student sam druge godine , redovan-samofinansirajuci , ne radim, ne posjedujem nikakvu imovinu ( roditelji posjeduju stan i dvije kuce , koje planiraju prepisati na mene i sestru ) . Kakve su mi šanse da dobijem vizu , i sta bih trebao dostaviti od dokumentacije ?
Nemoj po forumu pitati za dokumentaciju, pitaj u konzulatu, ili provjeri web stranicu.

Ostala prica zvuci dobro, imas buducu imovinu od roditelja, ides u skolu, imas rodbinu u SAD kojima ides u posjetu. Ako nisi koga ubio ili opljackao, nemas problema.
Mislio sam na ovu neobaveznu dokumentaciju kojom trebam dokazati svoje veze sa maticnom zemljom . Ne znam sta da dostavim osim indexa , posto nigdje ne radim a nemam ni imovinu .
drz se pravila. ponesi samo ono sto ti traze za taj razgovor, slusaj pitanja i ogovaraj kratko. ne objasnjavaj previse.
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#883 Re: USA viza i novija iskustva

Post by MrShadow »

Djevojka i ja planiramo turisticki u USA, zelimo zajedno na razgovor, da li popunjavamo jedan DS-160 obrazac ili svako za sebe ?
Za DS-160 formular treba nam i digitalna slika + tu istu sliku nosimo u ambasadu ?

hvala
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#884 Re: USA viza i novija iskustva

Post by melb26sa »

MrShadow wrote:Djevojka i ja planiramo turisticki u USA, zelimo zajedno na razgovor, da li popunjavamo jedan DS-160 obrazac ili svako za sebe ?
Za DS-160 formular treba nam i digitalna slika + tu istu sliku nosimo u ambasadu ?

hvala
Svako za sebe.

Ako je ok digitalna slika prilikom ispunjavanja DS-160 ne trebas nositi sliku na intervju.
Barca_Adnan
Posts: 15
Joined: 01/02/2013 08:54

#885 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Barca_Adnan »

Pozdrav svima

Da li neko ima slicnih problema sa nvc stranicom kao ja? Ne mogu da predjem s koraka 2 jer im ne radi online uplata pa sam platio cekom i poslao postom cek na adresu koju su mi dali. Ne odgovaraju mi ns mejlove pa me malo panika hvata. Dosad je islo poprilicno brzo i sad osjecam da tapkam u mjestu. Ima li iko kakvih pozitivnih informacija za mene? Ako neko zma koliko traje da obrade cek pa da mogu dalje ici s procesom?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#886 Re: USA viza i novija iskustva

Post by no_sekirli »

Par pitanja vezano za vizu, ako netko ima odgovor iz rukava pošto ne mogu naći informaciju koja je 100% tačna.

Planiram ići malo u USA sa djetetom, dok supruga i drugo dijete ne idu. Trebam li popuniti DS160 i za maloljetno dijete, i da li trebam nositi pristanak drugog roditelja za put i rodni list djeteta?

Unaprijed hvala!
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#887 Re: USA viza i novija iskustva

Post by melb26sa »

no_sekirli wrote:Par pitanja vezano za vizu, ako netko ima odgovor iz rukava pošto ne mogu naći informaciju koja je 100% tačna.

Planiram ići malo u USA sa djetetom, dok supruga i drugo dijete ne idu. Trebam li popuniti DS160 i za maloljetno dijete, i da li trebam nositi pristanak drugog roditelja za put i rodni list djeteta?

Unaprijed hvala!
Svako ko putuje treba vizu - i dijete. Ti kao roditelj ces ispuniti aplikaciju. Naravno da ce trebati i pristanak drugog roditelja - rodni list ne treba, ima svoj pasos.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#888 Re: USA viza i novija iskustva

Post by no_sekirli »

melb26sa wrote:
no_sekirli wrote:Par pitanja vezano za vizu, ako netko ima odgovor iz rukava pošto ne mogu naći informaciju koja je 100% tačna.

Planiram ići malo u USA sa djetetom, dok supruga i drugo dijete ne idu. Trebam li popuniti DS160 i za maloljetno dijete, i da li trebam nositi pristanak drugog roditelja za put i rodni list djeteta?

Unaprijed hvala!
Svako ko putuje treba vizu - i dijete. Ti kao roditelj ces ispuniti aplikaciju. Naravno da ce trebati i pristanak drugog roditelja - rodni list ne treba, ima svoj pasos.
Hvala! :thumbup:
murga112
Posts: 147
Joined: 14/12/2011 22:10

#889 Re: USA viza i novija iskustva

Post by murga112 »

Pozdrav narode

Imam curu u USA..planiramo se vjencati..sad smo se vidjeli i napravili plan da ja idem u kod nje preko vjerenicke vize..

Status nam je ovakav..ona ima master a ja bachelor diplomu (mozda nam je to bonus)..cura sad treba poceti raditi a ja vec radim u Njemackoj..prije mjesec dana dobio vizu i radnu dozvolu (mozda mi je ovo bonus a mozda nije..uglavnom jest dokaz da se ne zenim za papire vec iz ljubavi)

Jel zna neko koliko traje taj proces..koliko kosta...citao sam pravila na stranici ambasade al komplikovano je sve..jek ima neko iskustvo iz prve ruke s ovim
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#890 Re: USA viza i novija iskustva

Post by melb26sa »

murga112 wrote:Pozdrav narode

Imam curu u USA..planiramo se vjencati..sad smo se vidjeli i napravili plan da ja idem u kod nje preko vjerenicke vize..

Status nam je ovakav..ona ima master a ja bachelor diplomu (mozda nam je to bonus)..cura sad treba poceti raditi a ja vec radim u Njemackoj..prije mjesec dana dobio vizu i radnu dozvolu (mozda mi je ovo bonus a mozda nije..uglavnom jest dokaz da se ne zenim za papire vec iz ljubavi)

Jel zna neko koliko traje taj proces..koliko kosta...citao sam pravila na stranici ambasade al komplikovano je sve..jek ima neko iskustvo iz prve ruke s ovim
Do godine dana.

http://www.visajourney.com/content/k1guide
http://www.visajourney.com/forums/forum ... rocedures/
rui
Posts: 50
Joined: 17/01/2014 12:33

#891 Re: USA viza i novija iskustva

Post by rui »

Je li razgovor za vizu na engleskom, pomažem starijoj osobi s vizom pa ne znam kako ide ako su razgovori na engleskom? Hvala. Neuseljenička viza je u pitanju.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#892 Re: USA viza i novija iskustva

Post by melb26sa »

rui wrote:Je li razgovor za vizu na engleskom, pomažem starijoj osobi s vizom pa ne znam kako ide ako su razgovori na engleskom? Hvala. Neuseljenička viza je u pitanju.
Ne mora biti, moze i na bosanskom - imaju lokalne sluzbenike koji prevode.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#893 Re: USA viza i novija iskustva

Post by karanana »

i130 poslan na chicago lockbox, sredinom marta stigla obavijest da je dosao tamo i da ide u nebraska service center. i stigao receipt number. nakon toga nista. kucajuci receipt number u uscisov sajt dobija se: At this time USCIS cannot provide you with information for your case. Please contact the NCSC 1 (800) 375-5283 FREE for additional information.
je li ovo normalno? za nebrasku pise da je processing time 5 mjeseci. znaci apsolutno nikakav update ne daju dok to ne procesiraju? znaci nista se nece dogoditi vjerovatno do sredine avgusta? da li ih treba kontaktirati ili sacekati jos?
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#894 Re: USA viza i novija iskustva

Post by BornInHell »

karanana wrote:i130 poslan na chicago lockbox, sredinom marta stigla obavijest da je dosao tamo i da ide u nebraska service center. i stigao receipt number. nakon toga nista. kucajuci receipt number u uscisov sajt dobija se: At this time USCIS cannot provide you with information for your case. Please contact the NCSC 1 (800) 375-5283 FREE for additional information.
je li ovo normalno? za nebrasku pise da je processing time 5 mjeseci. znaci apsolutno nikakav update ne daju dok to ne procesiraju? znaci nista se nece dogoditi vjerovatno do sredine avgusta? da li ih treba kontaktirati ili sacekati jos?
Neš valjda i ti u čemeriku :D Moraš čekati, taj uscis sajt u većini slučajeva ne pokazuje stanje, tek kad ti odobre dobiješ poruku ako si registrovo email adresu..ima stranica visajourney tamo mozes pratiti razvoj
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#895 Re: USA viza i novija iskustva

Post by karanana »

BornInHell wrote:
karanana wrote:i130 poslan na chicago lockbox, sredinom marta stigla obavijest da je dosao tamo i da ide u nebraska service center. i stigao receipt number. nakon toga nista. kucajuci receipt number u uscisov sajt dobija se: At this time USCIS cannot provide you with information for your case. Please contact the NCSC 1 (800) 375-5283 FREE for additional information.
je li ovo normalno? za nebrasku pise da je processing time 5 mjeseci. znaci apsolutno nikakav update ne daju dok to ne procesiraju? znaci nista se nece dogoditi vjerovatno do sredine avgusta? da li ih treba kontaktirati ili sacekati jos?
Neš valjda i ti u čemeriku :D Moraš čekati, taj uscis sajt u većini slučajeva ne pokazuje stanje, tek kad ti odobre dobiješ poruku ako si registrovo email adresu..ima stranica visajourney tamo mozes pratiti razvoj
a nisu moji papiri, ali je vrlo moguce da prolaz ovog zahtjeva bude i moja buduca karta za tamo. vjerovatno je svugdje karanana pa i tamo, ali mislim da ne moze biti gore nego ovdje pa kako god.
hvala. znaci nema mjesta panici u smislu da su izgubili slucaj ili da je neki problem jer ne updejtiraju status? konto sam i da ono vrijeme cekanja malo pretjeraju i da zavrse ranije, ali izgleda da bi moglo biti priblizno tacno.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#896 Re: USA viza i novija iskustva

Post by melb26sa »

karanana wrote:i130 poslan na chicago lockbox, sredinom marta stigla obavijest da je dosao tamo i da ide u nebraska service center. i stigao receipt number. nakon toga nista. kucajuci receipt number u uscisov sajt dobija se: At this time USCIS cannot provide you with information for your case. Please contact the NCSC 1 (800) 375-5283 FREE for additional information.
je li ovo normalno? za nebrasku pise da je processing time 5 mjeseci. znaci apsolutno nikakav update ne daju dok to ne procesiraju? znaci nista se nece dogoditi vjerovatno do sredine avgusta? da li ih treba kontaktirati ili sacekati jos?
Da, pet mjeseci za Nebrasku je prosjek. Nista, pricekaj dok prodje tacno 5 mjeseci a onda se fino uhvati svog kongresmena ili senatora - vecina ih ima immigration liaison aide - ispunis formular za release of personal information, posaljes (ili odneses) im kopiju NOA1 (receipt number) i trazis da vide dokle se stiglo.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#897 Re: USA viza i novija iskustva

Post by karanana »

Hvala. Sacekat cu sredinu augusta pa ako ne bude nista onda cu probati ovaj kontakt i upit iznad, ako budem znao. Ako ne, ponovo cu pitati.
User avatar
Walter991
Posts: 44
Joined: 14/12/2013 01:37

#898 Re: USA viza i novija iskustva

Post by Walter991 »

Evo ja upravo stigao iz ambasade. Zahtjev za vizu odbijen. Razgovor je trajao cirka 2 minute , nije mi trazio apsolutno nikakav dokument. Pitao me koji je razlog putovanja , kod koga idem , cime se bavi ta osoba, cime se ja bavim , sta studiram , kad namjeravam zavrsiti studij, sta poslije studija , koliko namjeravam ostati u usa, da li sam prije negdje putovao , ko placa troskove putovanja. Prije mene je bilo 10 ljudi , od cega su cetvero studenti. Svi studenti su odbijeni , pa cak i djevojka koja je pored studija bila jos i zaposlena . Moj savjet , ako ste student , ne bacajte pare ..cini mi se da je nemoguce dobiti vizu. Cuo sam od jos neke raje da su odbijeni . Uglavnom su samo stariji ljudi koji imaju posao i porodicu ovdje uspjeli dobiti vizu .
Zao mi je ako sam nekoga razocarao . Ja bih volio da je meni neko ovo rekao prije razgovora , bar ne bih bacio 300 kmetova niz Miljacku , nego ostavio za neki studentski pohod. Lijep pozdrav !
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2579
Joined: 16/05/2015 12:49

#899 Re: USA viza i novija iskustva

Post by SpecialOffer »

A moze li se tamo kako ostati, mislim ako se uspije otici ns turisticku vizu. Je li ostao ko a da nije ozenio/udao.
doboj71
Posts: 587
Joined: 21/07/2011 05:20

#900 Re: USA viza i novija iskustva

Post by doboj71 »

ja sam u Americi vec dugo vremena.Skoro sam bio na odmoru u maryland-u.U skoro svakoj radnji ,restoranu ,kaficu rade studenti iz evrope .Dosli su preko nekih studentskih servisa,da rade preko ljeta .Upoznao sam momke iz brckog ,bajine baste ,beograda.Vecina njih ce pokusati da ostane ilegalno nakon isteka vize .Momak iz beograda ima prijatelja koji mu je sredio advokata ,pa ce dobiti vizu .To ce ga kostati oko 20 hiljada dolara.
Ne znam da li ce ovo nekome pomoci ,postoje nacini da se ostane .Raspitujte se ,istrazujte ko je zainteresovan.
Takodje je veliko broj studenata iz ukrajine ,turske ,rumunije .
Da li BIH ambasada ima vise informacija o ovim studentskim servisima?
Post Reply