USA useljenička viza recenzija.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#26 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by karanana »

ne skontah dado iz ovih 20 i kusur postova ove teme, od kad si nam naveo sta sve treba....jesi se ti udo u ameriku i na taj nacin otiso?
ili lutrija?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#27 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by vjesticanametli »

Dado34 wrote: 06/03/2020 02:45
Fudo387 wrote: 28/01/2018 02:16
Dado34 wrote:@ fudo387, ma buraz svakako se ne planiram druziti sa nasim papcima, zato i bjezim odavde.
Govorim ti za lokalno stanovnistvo.
It’s fuc..ng bible belt.
Proslo je malo vise od 2 godine od zadnjeg posta ovde. Mogu reci, za razliku od ostalih drzava, ovaj bajblbelt je precious! Malo je naseg zivlja preko 23g. a da nije ufatilo furseta! Ili na gudri klasicnoj, vena - nos ili na tabletama! Ovde u bajblbeltu iole normalna raja, nasa naravno. Vozdrica!
:shock: pa jeste vi zivi :) hahahhha covjece zar ima 2 god

Karanano nije ni jedno ni drugo
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#28 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by CikCikCikPogodi »

Ovako najlaksi put do useljenicku vize za Ameriku i Kanadu je da ste obuceni vatrogasac. U Americi vas svrstavaju u rangu sa IT tehnicarima tj. EB-01 Green Card.

Do toga je doslo zbog lijenosti Amera jer ih sve manje aplicira za vatrogasnu obuku. Isto vam ovo vazi za hitnu pomoc, dispecere i za policiju u pojedinim saveznim drzavama.

Posto znam da je ovdje svima san New York, po informacijama koje ja imam mozete i sa zelenom kartom biti vatrogasac, samo oni preferiraju one sa drzavljanstvom.

Ako se trend nastavi sigurno ce dopustiti da mozete biti vatrogasac sa zelenom kartom u US Forest Service I National Park Service.

Ista situacija je u Kanadi, samo puno lakse je doci do useljenicke vize.
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#29 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by mirsek »

CikCikCikPogodi wrote: 06/03/2020 11:55 Ovako najlaksi put do useljenicku vize za Ameriku i Kanadu je da ste obuceni vatrogasac. U Americi vas svrstavaju u rangu sa IT tehnicarima tj. EB-01 Green Card.

Do toga je doslo zbog lijenosti Amera jer ih sve manje aplicira za vatrogasnu obuku. Isto vam ovo vazi za hitnu pomoc, dispecere i za policiju u pojedinim saveznim drzavama.

Posto znam da je ovdje svima san New York, po informacijama koje ja imam mozete i sa zelenom kartom biti vatrogasac, samo oni preferiraju one sa drzavljanstvom.

Ako se trend nastavi sigurno ce dopustiti da mozete biti vatrogasac sa zelenom kartom u US Forest Service I National Park Service.

Ista situacija je u Kanadi, samo puno lakse je doci do useljenicke vize.
Znas li kakva je Kanada sa uslovima zivota (troskovi/plate)u odnosu na Ameriku, konkretnije Calgary za informaticare, programere ?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#30 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by CikCikCikPogodi »

Znas li kakva je Kanada sa uslovima zivota (troskovi/plate)u odnosu na Ameriku, konkretnije Calgary za informaticare, programere ?
Calgary je jako skup grad za zivot. U Americi i Kanadi konstantno IT industrija biljezi rast, jer to vise nisu zemlje koje proizvode opipljive proizvode kao nekada. Danas se krece sve prema neopipljivim proizvodima, najvise Know how-u koji se kasnije prenosi u manje razvijene zemlje kao sto su Meksiko.

Ima posla po cijeloj Kanadi za informaticare, a ako si dobar u multitaskingu, pogledaj imali otvorenih pozicija za dispecere (osim Quebeca).

Imas jeftiniji mjesta za zivot u Kanadi npr Nova Skotska, Saskatchewan i Manitoba (Winnipeg).

Ja da sam na tvojem mjesto, razmislio bi i o Estoniji. Estonija je postala medu vodecima zemljama u IT industriji u Europi.

Vjerujem da ti ne bi trebao estonski jer IT kompanije vode mladi ljudi koji znaju engleski.

Izvini ako nisam jasan u nekim stvarima jer sam u kafani pa se malo vec popilo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by moonca »

Kanada ima losu klimu- depresivno je - Biraj Ameriku- narod je bolji... generalno. Naravno, zavisi i od tebe, kako se asimilujes.

Kanada je bolji izbor ako brines za starost- penzija.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#32 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by CikCikCikPogodi »

moonca wrote: 06/03/2020 15:25 Kanada ima losu klimu- depresivno je - Biraj Ameriku- narod je bolji... generalno. Naravno, zavisi i od tebe, kako se asimilujes.

Kanada je bolji izbor ako brines za starost- penzija.
Pa jest malo losija klima. Ali fino je u nekim gradovima ziviti. Victoria je lijep grad u BC-u jer su ti priroda sume udaljeni pola sata voznje isto ko u Sarajevu.

A Amerika, pa vala Kalifornija koja je poznata po IT industriji, ne bi je preporocio nikome sada, jer svake godine rastu troskovi zivota, naravno to su sve krivi papani koji sjede od lokalne zajednice do capitola Kalifornije u odjelima. U San Franciscu vatrogasac ne moze da kupi najjeftiniji stan koji kosta nesto vise od pola miliona dolara.

Eto mozes skontati kakva je situacija.
Ja bi prije zivio u Montani, Idahou ili Wyomingu zbog prirode a da manje zaradujem, nego u nekom Los Angelesu ko stakor.

Nije IT industrija samo silikonska dolina.

Ljudi na aljaski zaraduju za neke poslove skoro duplo vise para nego u nizi 48 drzava Amerike.
User avatar
mirsek
Posts: 12838
Joined: 07/05/2010 15:40

#33 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by mirsek »

CikCikCikPogodi wrote: 06/03/2020 15:43
moonca wrote: 06/03/2020 15:25 Kanada ima losu klimu- depresivno je - Biraj Ameriku- narod je bolji... generalno. Naravno, zavisi i od tebe, kako se asimilujes.

Kanada je bolji izbor ako brines za starost- penzija.
Pa jest malo losija klima. Ali fino je u nekim gradovima ziviti. Victoria je lijep grad u BC-u jer su ti priroda sume udaljeni pola sata voznje isto ko u Sarajevu.

A Amerika, pa vala Kalifornija koja je poznata po IT industriji, ne bi je preporocio nikome sada, jer svake godine rastu troskovi zivota, naravno to su sve krivi papani koji sjede od lokalne zajednice do capitola Kalifornije u odjelima. U San Franciscu vatrogasac ne moze da kupi najjeftiniji stan koji kosta nesto vise od pola miliona dolara.

Eto mozes skontati kakva je situacija.
Ja bi prije zivio u Montani, Idahou ili Wyomingu zbog prirode a da manje zaradujem, nego u nekom Los Angelesu ko stakor.

Nije IT industrija samo silikonska dolina.

Ljudi na aljaski zaraduju za neke poslove skoro duplo vise para nego u nizi 48 drzava Amerike.
Ponuda za posao i pomoc oko realokacije i vize je bila za posao u Calgary-ju, IT oblast, imamo jos 2 ponude, jedna ponuda za Berlin i jedna za Dublin, isto IT oblast, pa sad vagamo prednosti i mane.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#34 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by CikCikCikPogodi »

mirsek wrote: 06/03/2020 17:42
CikCikCikPogodi wrote: 06/03/2020 15:43
moonca wrote: 06/03/2020 15:25 Kanada ima losu klimu- depresivno je - Biraj Ameriku- narod je bolji... generalno. Naravno, zavisi i od tebe, kako se asimilujes.

Kanada je bolji izbor ako brines za starost- penzija.
Pa jest malo losija klima. Ali fino je u nekim gradovima ziviti. Victoria je lijep grad u BC-u jer su ti priroda sume udaljeni pola sata voznje isto ko u Sarajevu.

A Amerika, pa vala Kalifornija koja je poznata po IT industriji, ne bi je preporocio nikome sada, jer svake godine rastu troskovi zivota, naravno to su sve krivi papani koji sjede od lokalne zajednice do capitola Kalifornije u odjelima. U San Franciscu vatrogasac ne moze da kupi najjeftiniji stan koji kosta nesto vise od pola miliona dolara.

Eto mozes skontati kakva je situacija.
Ja bi prije zivio u Montani, Idahou ili Wyomingu zbog prirode a da manje zaradujem, nego u nekom Los Angelesu ko stakor.

Nije IT industrija samo silikonska dolina.

Ljudi na aljaski zaraduju za neke poslove skoro duplo vise para nego u nizi 48 drzava Amerike.
Ponuda za posao i pomoc oko realokacije i vize je bila za posao u Calgary-ju, IT oblast, imamo jos 2 ponude, jedna ponuda za Berlin i jedna za Dublin, isto IT oblast, pa sad vagamo prednosti i mane.
Pogledaj Argentinu. Jako je jeftino za zivjeti, i dobr su plate u IT oblasti, bukvalno zbog inflacije za 1.500 dolara mjesecno mozes zivjet ko car. Ako znas Njemacki probaj grad Bariloche, to ti je grad isto ko da si transplantiro Bavariju u Juznu Ameriku, tu ti Nijemci zive.
Jedan veliki plus kod Argentine je sto imas ustavnu prednost za imigraciju zbog toga sto si Europljanin.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#35 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by moonca »

Bila sam jedne godine na GO Argentini --Buenos Aires- Recoleta-- centar grada- jedini dobar...
Razmisljala sam ici tamo zivjeti - no, nesigurna je po svemu... gledala nekretnine, i dalje skupe --zivotni troskovi ne.. narod- tak malo oduran...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67376
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by _BataZiv_0809 »

Covjek pita za Kanadu ovi mu nude Estoniju i Argentinu :-) E golemo oba mi oca
User avatar
konektovan
Posts: 41208
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 06/03/2020 18:00 Covjek pita za Kanadu ovi mu nude Estoniju i Argentinu :-) E golemo oba mi oca
Ja bih tu još dodao Rwandu,.... :mrgreen:
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#38 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by Dado34 »

karanana wrote: 06/03/2020 03:24 ne skontah dado iz ovih 20 i kusur postova ove teme, od kad si nam naveo sta sve treba....jesi se ti udo u ameriku i na taj nacin otiso?
ili lutrija?

Udao sam se u Bosni, pa je poveo. Nije lutrija vec spajanje porodice. Otac (americko drzavljanstvo) je predao zahtjev davne 2004 godine, da bih ja dobio vizu 2018 godine. Bilo je zajebancija izmedju, udao sam se pa se viza promjenila iz samac u porodica tako da sam cekao duplo, mozda cak i vise...
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#39 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by Dado34 »

Da vratimo topic u zivot. Kome trebaju informacije tu sam.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#40 Re: USA useljenička viza recenzija.

Post by MehmedPasaMoric »

Pa vecini je jasno kako funkcionise spajanje porodica, ali malo ko je u takvoj situaciji danas... Uglavnom su ostali i izlaz traze oni koji nemaju nigdje nikoga, a oni sa familijom vani su davno otisli
Post Reply