US OPEN 2016

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#826 Re: US OPEN 2016

Post by Banksy »


Svi kritiziraju Đokovića: Glumio ozljedu kako bi zaustavio Wawrinku



Stan Wawrinka calls for more transparency over medical time-outs after Novak Djokovic struggles in US Open final

The new US Open champion Stan Wawrinka has called for the public to be given more information about the medical time-outs that have become such a regular part of grand-slam tennis – and which brought a late edge of controversy to Sunday night’s final.

Wawrinka was irate when his opponent Novak Djokovic broke up the rhythm of play while trailing 3-1 in the fourth set, claiming that he needed treatment on a toe injury. The rules say that you should wait for the changeover – which would have one game later - unless you have an “acute” problem. But Djokovic invited accusations of gamesmanship by calling play to a halt for seven minutes before Wawrinka was due to serve.

“I was just surprised with the timing,” said Wawrinka on Monday at a morning-after photocall on top of Manhattan’s Rockefeller Center. “Normally you don’t take it before your opponent is going to serve.
“I think sometimes some players abuse the rules for sure,” Wawrinka added.



Djokovic “Complete Abuse of the Rules,” Says McEnroe at US Open

John and Patrick McEnroe, believed the World No. 1 was suffering from cramps, which aren't an ailment that allows a player to summon the trainer. Treatment in mid-match instead requires an "acute" medical emergency. But Djokovic was given a break -- a six-minute-plus break -- as a trainer came out and treated his toes. The trainer taped them. The break was granted before Wawrinka's service game -- Djokovic wasn't even made to wait for his own serve, and the changeover.

Patrick McEnroe, who has seen numerous players call the trainer for cramps while claiming to suffer from a different injury, left little doubt that he thought Djokovic had just done the same -- in order to rest and preserve his chances of winning the finals. McEnroe called what Djokovic did a "complete abuse of the rules." It was “up to the officials to do something about it”, adding: “They just don’t have the guts to do it.”



Wawrinka holds...even though Djokovic came back from his medical timeout running as if he was the spawn of Usain Bolt and a mature gazelle

For someone who couldn't stand 5 minutes ago, Djokovic has made a miraculous recovery.

ANOTHER medical timeout for Djokovic, his second in three games. Thank goodness he's not a racehorse


No one likes Novak Djokovic...
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#827 Re: US OPEN 2016

Post by drndalo »

Bla, bla, bla, truch........... Bla, bla, bla...

Rece McEnroe i osta ziv kao jedan od predstavnika najpostenijih tenisera ikad... :sinbad:
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#828 Re: US OPEN 2016

Post by smijesni_ste »

Fakat, ne znam jel postojalo veće djubre od njega na terenu, ali bogme i izvan njega....ostavio je trudnu ženu ovako nešto, ali eto danas svako ima mišljenje o svemu :-)
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#829 Re: US OPEN 2016

Post by Leopold_IV »

Banksy wrote: Djokovic “Complete Abuse of the Rules,” Says McEnroe at US Open

John and Patrick McEnroe, believed the World No. 1 was suffering from cramps, which aren't an ailment that allows a player to summon the trainer. Treatment in mid-match instead requires an "acute" medical emergency. But Djokovic was given a break -- a six-minute-plus break -- as a trainer came out and treated his toes. The trainer taped them. The break was granted before Wawrinka's service game -- Djokovic wasn't even made to wait for his own serve, and the changeover.

Patrick McEnroe, who has seen numerous players call the trainer for cramps while claiming to suffer from a different injury, left little doubt that he thought Djokovic had just done the same -- in order to rest and preserve his chances of winning the finals. McEnroe called what Djokovic did a "complete abuse of the rules." It was “up to the officials to do something about it”, adding: “They just don’t have the guts to do it.”

Wawrinka holds...even though Djokovic came back from his medical timeout running as if he was the spawn of Usain Bolt and a mature gazelle

For someone who couldn't stand 5 minutes ago, Djokovic has made a miraculous recovery.

ANOTHER medical timeout for Djokovic, his second in three games. Thank goodness he's not a racehorse
No one likes Novak Djokovic...
sad će radosni naružiti i McEnroa...
User avatar
konektovan
Posts: 40677
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#830 Re: US OPEN 2016

Post by konektovan »

Ma, gledajuci reprizu meca, zadnji set, Djokovic je izgledao da ima kuveta, bez obzira na povredu. Udarci su bili jaki, kretanje nije bilo lose, al' falilo je koncentracije.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#831 Re: US OPEN 2016

Post by commendatore »

radostan dan wrote:evo nađoh...pih, da mi je neko ponudio u 100 maraka, hladno bih stavio na r garos. zaribalo se, bog te mazo... :sad:


Đoković je dobro počeo mec sa Nadalom i već u drugom gemu napravio brejk, iako je Španac u prvom imao tri takve prilike. Srpski teniser je prednost sačuvao do kraja seta koji je dobio sa 6:4. Prvi brejk u drugom setu, ipak, napravio je Nadal u drugom gemu, iako je Đoković imao prednost od 40:30. Španac je prednost povisio novim brejkom u šestom gemu, kada je stigao do vođstva od 5:1 i zatim sigurno priveo set kraju.
Đoković je pre početka trećeg seta zbog žulja na levom stopalu tražio pomoć lekara.
On je, ipak, nastavio meč, ali nije mogao da se odupre Nadalu, koji je protivniku "uzeo" servis i u trećem i u petom gemu, a Đoković je tada, posle nove intervencije lekara, odlučio da pred meč.
Đokoviću je duel sa Nadalom bio treći meč za tri dana, pošto je u četvrtfinalu igrao četiri i po sata protiv Australijanca Lejtona Hjuita, a juče u polufinalu i pet sati sa Kipraninom Markosom Bagdatisom.
ma dobro ekipa prati tenis, ovaj djokovica tako nekako 4-5 g :mrgreen: sto i nije cudno :|
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#832 Re: US OPEN 2016

Post by lakilaka »

Leopold_IV wrote:
Banksy wrote: Djokovic “Complete Abuse of the Rules,” Says McEnroe at US Open

John and Patrick McEnroe, believed the World No. 1 was suffering from cramps, which aren't an ailment that allows a player to summon the trainer. Treatment in mid-match instead requires an "acute" medical emergency. But Djokovic was given a break -- a six-minute-plus break -- as a trainer came out and treated his toes. The trainer taped them. The break was granted before Wawrinka's service game -- Djokovic wasn't even made to wait for his own serve, and the changeover.

Patrick McEnroe, who has seen numerous players call the trainer for cramps while claiming to suffer from a different injury, left little doubt that he thought Djokovic had just done the same -- in order to rest and preserve his chances of winning the finals. McEnroe called what Djokovic did a "complete abuse of the rules." It was “up to the officials to do something about it”, adding: “They just don’t have the guts to do it.”

Wawrinka holds...even though Djokovic came back from his medical timeout running as if he was the spawn of Usain Bolt and a mature gazelle

For someone who couldn't stand 5 minutes ago, Djokovic has made a miraculous recovery.

ANOTHER medical timeout for Djokovic, his second in three games. Thank goodness he's not a racehorse
No one likes Novak Djokovic...
sad će radosni naružiti i McEnroa...
hahahaha, gdje ce neko na idola, pa makar bio i u pravu.
generalno zaboli me ona stvar za novaka, ali ovi njegovi navijaci dovode do toga da se prema njemu radja neka odbojnost.
svaka cast wawrinki.
User avatar
sjedi 1
Posts: 1296
Joined: 26/10/2015 17:58

#833 Re: US OPEN 2016

Post by sjedi 1 »

ovo je zrelo za katanac
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#834 Re: US OPEN 2016

Post by commendatore »

mene cudi da do sad niko nije protestovo na njegova beskrajna pimplanja loptice po pedeset puta na servisu i to takodjer ...

ja bi ga poslo u tri picke materine kad bi mi ovo uradio....



nije mu to bilo strano i kad je bio kurton na pocetku karijere....



drago mi je zbog drkadzijskog ponasanja da su šarapovu maršnuli sa toura.... iako je to bilo kao zbog dopinga....

a kladim se u zivot da kad ovaj antisportista ode sa scene da ce teniski svijet odahnut....
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#835 Re: US OPEN 2016

Post by zarko.filip »

https://www.youtube.com/watch?v=eog0TaQ1o3c
Iako sam veliki fan Rafe,zamisli bezobraznike Tomasa i Robina.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#836 Re: US OPEN 2016

Post by Dr Baltazar »

zarko.filip wrote:https://www.youtube.com/watch?v=eog0TaQ1o3c
Iako sam veliki fan Rafe,zamisli bezobraznike Tomasa i Robina.
Iskreno koga briga za likove za koje niko neće znati da su postojali za 5-10 godina u svijetu tenisa ? Za ovog drugog već sad da pitaš nekog ko je '98 godište (a takav ti je punoljetan), pojma on ne bi imao za nekog tamo Soderlinga ;-)

Isto ovako razmišlja Rafa. Ne zamara se sigurno sitnom buranijom.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#837 Re: US OPEN 2016

Post by drndalo »

Pogledaj malo Rafinu facu, pa vidi koliko mu je bilo svejedno... Progutao je govno ko sarmicu...
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#838 Re: US OPEN 2016

Post by zarko.filip »

Dr Baltazar wrote:
zarko.filip wrote:https://www.youtube.com/watch?v=eog0TaQ1o3c
Iako sam veliki fan Rafe,zamisli bezobraznike Tomasa i Robina.
Iskreno koga briga za likove za koje niko neće znati da su postojali za 5-10 godina u svijetu tenisa ? Za ovog drugog već sad da pitaš nekog ko je '98 godište (a takav ti je punoljetan), pojma on ne bi imao za nekog tamo Soderlinga ;-)

Isto ovako razmišlja Rafa. Ne zamara se sigurno sitnom buranijom.
Pa da nije bilo tog drugog veliki Rozder ne bi nikada osvojio RG.Ali ti si odavno prevazisao nebeski narod u mitomanisanju tako da ti se oprasta.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#839 Re: US OPEN 2016

Post by Dr Baltazar »

drndalo wrote:Pogledaj malo Rafinu facu, pa vidi koliko mu je bilo svejedno... Progutao je govno ko sarmicu...
Tada kao momak i totalno nezreo za ove stvari. Pitaj ga danas sa xxx miliona na računu :lol: Treba li napomenuti da je dobio Berdycha u, čini mi se, 18 mečeva nakon ovoga ?? To su puno bitnije stvari.

Ja ti opet kažem, za Berdycha niko neće znati ni za 5 godina. Nadal je upisan u tenisu dok je ovog svijeta ;-)
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#840 Re: US OPEN 2016

Post by Dr Baltazar »

zarko.filip wrote:
Dr Baltazar wrote:
zarko.filip wrote:https://www.youtube.com/watch?v=eog0TaQ1o3c
Iako sam veliki fan Rafe,zamisli bezobraznike Tomasa i Robina.
Iskreno koga briga za likove za koje niko neće znati da su postojali za 5-10 godina u svijetu tenisa ? Za ovog drugog već sad da pitaš nekog ko je '98 godište (a takav ti je punoljetan), pojma on ne bi imao za nekog tamo Soderlinga ;-)

Isto ovako razmišlja Rafa. Ne zamara se sigurno sitnom buranijom.
Pa da nije bilo tog drugog veliki Rozder ne bi nikada osvojio RG.Ali ti si odavno prevazisao nebeski narod u mitomanisanju tako da ti se oprasta.
Ne može niko sa vama. Na kraju krajeva, vaš učitelj je to sam priznao. Je li lijepo da se učenici suprotstavljaju učitelju ??

Uzeo bi to Federer sigurno, jer bi ga Rafa jednom pustio. Samo što bi to puštanje zaplatio Novak koji bi ostao bez RG-a. Recimo da je na kraju Rafa pustio Novaka kulturno da uzme i taj životni slem.

Al kako ste patetični sa sarkazmom kada pominjete Federera. Iz dana u dan me fascinira taj kompleks koji su Federer i Nadal nabili što Đokoviću, što njegovim fanovima. I opet sad kad se i definitivno uvidjelo da se ovaj prvi neće dostići, zadovoljno se i sa 12 slemova. Eto radosni još 2 predvidio :lol:
Last edited by Dr Baltazar on 15/09/2016 00:00, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#841 Re: US OPEN 2016

Post by drndalo »

Naravno da su bitnije pobjede od nekog zeza, razvlacenja, ili marifetluka... E sad , kako sam kazes da to potenciras, onda bi Novaka morao berem postovati (ne moras ga voliti), bas zbog hejbet pobjeda, na hejbet turnira... A to je kako kazes ipak najvaznije...

A dozvoljavas si da zbog toga odakle je seres po njemu kao da je sam Karadzic u pitanju...
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#842 Re: US OPEN 2016

Post by Dr Baltazar »

drndalo wrote:Naravno da su bitnije pobjede od nekog zeza, razvlacenja, ili marifetluka... E sad , kako sam kazes da to potenciras, onda bi Novaka morao berem postovati (ne moras ga voliti), bas zbog hejbet pobjeda, na hejbet turnira... A to je kako kazes ipak najvaznije...

A dozvoljavas si da zbog toga odakle je seres po njemu kao da je sam Karadzic u pitanju...
Pogrešno ti čitaš postove. Novak je odličan teniser, vjerovatno kad se podvuče crta na kraju karijere top3 svih vremena (poznato je da ja favorizujem Nadala, ali BREND koji ima RF je neuporedivo najjači u ovom sportu. Nešto tipa MJ u košarci, Schumacher u F1. Zbog toga će otići kao najveći. Iako je objektivno Nadal bolji igrač od Federera i vjerovatno prime Nadal je jedina osoba u tenisu koja je mogla dobiti prime Rogera). S druge strane, personality: 0. Treba li pominjati njegovog oca ? Ne može on sad popravljati tu neku sliku koju je stvarao 6-7 godina. I opet protiv Wawrinke pokaźe pravo lice. Ne bi on tražio MTO da je vodio, makar 10 noktiju otpadalo. Znamo to svi dobro. Onda ti možda drugačije gledaš tenis zbog Đokovića, ali lomljenje reketa je za mene totalni turn off za tenisera koji to radi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#843 Re: US OPEN 2016

Post by Tomahawk11 »

Ne bih ja to strogo tako gledao da raja ne navija za Novaka jer je Srbin. Naravno, ima i toga. Ima i onih koji striktno navijaju za njega zato sto je Srbin.
Licno, gledam max da ne obracam paznju na to, jer je u pitanju sport. Pun mi je qrc ove nase politike i posranog nacionalizma na kojem zive politicki paraziti.
I da, necu navijati za Novaka radi dobrosusjedskih odnosa, ono da se komsija ne naljuti. Jbg, imam svog favorita, pa kad on umre, vidjecemo.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#844 Re: US OPEN 2016

Post by drndalo »

Tomahawk11 wrote:Ne bih ja to strogo tako gledao da raja ne navija za Novaka jer je Srbin. Naravno, ima i toga. Ima i onih koji striktno navijaju za njega zato sto je Srbin.
Licno, gledam max da ne obracam paznju na to, jer je u pitanju sport. Pun mi je qrc ove nase politike i posranog nacionalizma na kojem zive politicki paraziti.
I da, necu navijati za Novaka radi dobrosusjedskih odnosa, ono da se komsija ne naljuti. Jbg, imam svog favorita, pa kad on umre, vidjecemo.
Pa upravo o tome i pricam... Imal' ista da mi ljudi ne useremo glupostima ?

Moja punica od 78 godina se navukla na gledanje tenisa zbog Novaka... Prije ga (tenis) nije gledala... Naravno da je fama oko njegovih uspijeha, i podneblje odakle je u njoj probudilo interesovanje, pocela gledati, jos joj se vise svidio "jer je simpatican", pa sad gleda redovno, barem ove gdje zbog vremenske razlike ne mora ustajati nocu... Ona se ne sjeca mozebitnih minusa s pocetka karijere, jer ga je pocela gledati prosle godine... I pravila tenisa je naucila, sve me ispitivala...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#845 Re: US OPEN 2016

Post by Tomahawk11 »

drndalo wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne bih ja to strogo tako gledao da raja ne navija za Novaka jer je Srbin. Naravno, ima i toga. Ima i onih koji striktno navijaju za njega zato sto je Srbin.
Licno, gledam max da ne obracam paznju na to, jer je u pitanju sport. Pun mi je qrc ove nase politike i posranog nacionalizma na kojem zive politicki paraziti.
I da, necu navijati za Novaka radi dobrosusjedskih odnosa, ono da se komsija ne naljuti. Jbg, imam svog favorita, pa kad on umre, vidjecemo.
Pa upravo o tome i pricam... Imal' ista da mi ljudi ne useremo glupostima ?

Moja punica od 78 godina se navukla na gledanje tenisa zbog Novaka... Prije ga (tenis) nije gledala... Naravno da je fama oko njegovih uspijeha, i podneblje odakle je u njoj probudilo interesovanje, pocela gledati, jos joj se vise svidio "jer je simpatican", pa sad gleda redovno, barem ove gdje zbog vremenske razlike ne mora ustajati nocu... Ona se ne sjeca mozebitnih minusa s pocetka karijere, jer ga je pocela gledati prosle godine... I pravila tenisa je naucila, sve me ispitivala...
Ma dobro, ovo je forum i ja ga ne bih uzeo kao pravilo u praksi.
Sad u Sarajevu da napravis anketu, nasao bi koliko hoces ljudi da navijaju za Novaka (u sportskom smislu).
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#846 Re: US OPEN 2016

Post by Dr Baltazar »

Upravo tako Toma.

Jednostavno, navijam za Nadala od 2005. godine. Da mi brat sad počne igrati profi tenis, pitanje da li bih za njega navijao :mrgreen: :lol:
Locked