Urtikarija/ Koprivnjaca

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

corei3
Posts: 722
Joined: 22/05/2014 09:42

#26 Re: Urtikarija/ Koprivnjaca

Post by corei3 »

Ima li neko iskustva sa ovim? juce dobih "napad" po skoro cijelom tijelu,u hitnu navece,dali mi tri boce,smirilo se preko noci sad opet. Ovo mi je novina :shock:
Normalno jeo i pio ko svaki dan.
corei3
Posts: 722
Joined: 22/05/2014 09:42

#27 Re: Urtikarija/ Koprivnjaca

Post by corei3 »

Bas niko nista.
Sinoc poslije hitne i: sinopena,dexazona i hidrocortizola jutros opet isto. U domu zdravlja mi opet dali sinopen i dexazon,drzalo 4-5 sati i opet isto. Imam osim ma cca 30% tijela,bas koprivnjaca
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#28 Re: Urtikarija/ Koprivnjaca

Post by BJB »

Meni se dešavalo zbog pretjeranog tuširanja..kod tebe je možda stres ili alergija uzrok..Vaditi nalaze, doktoru-pa tražiti uzrok..Uglavnom tuširanje uljnim gelovima -vrlo malo gela-dobro oprati tijelo-i meni odgovara što hladnija voda, gotovo ledena.
corei3
Posts: 722
Joined: 22/05/2014 09:42

#29 Re: Urtikarija/ Koprivnjaca

Post by corei3 »

Sad za sad nista od nalaza dok se ne smiri. Na infektivnoj su mi dali tablete,dosta pomazu,nije 100% al pregura se dan. Uzroka moze biti vise, kad se smiri zaganjat testove
bogata_sirotinja
Posts: 630
Joined: 10/09/2021 19:33

#30 Re: Urtikarija/ Koprivnjaca

Post by bogata_sirotinja »

Uh... Ja sam je 2x imao u svojih 30-ak godina.
Prvi put je to bilo sa 13 godina i u jednom danu je došla i otišla.
Drugi put sa nekih 20 godina. Taj dan sam imao teži ispit na fakualtetu i odmah su mi rekli naravno, da je uzrok stres. Tada me držala 5-6 dana... Bio sam čak i na bolničkom liječenju.
Ni danas mi nije jasno, koji je stvarni uzrok te gadosti...
U poslednjih 10 godina sam imao još stresnijih životnih situacija, razočarenja, teških ispita na fakultetu ali nije se pojavila ponovo.

Inače nakon njenog drugog pojavljivanja, intenzivirali su mi se drugi problemi sa kožom kao što je seboreja. Ja sam do sada skontao da mi od hrane jako smeta masna, jako začinjena hrana... Od tableta šumeći aspirin +C od koga dobijem osip itd. Alergo testovi na polen nisu ništa pokazali...

Iskreno mislim da je problem u ne pravilnom radu jetre, nekim vrstama hrane a vjerujem da i stres sve dodatno začini.

Toliko od mene...
corei3
Posts: 722
Joined: 22/05/2014 09:42

#31 Re: Urtikarija/ Koprivnjaca

Post by corei3 »

Hvala Bogu smirilo se, bilo je gadno. Moram zaganjati ove alergene. Čitam da može biti od dosta stvari i da se zapravo i ne otkrije.
Međutim, mene uvijek pomalo svrbe leđa, nikad nikakvog osipa ali svrbe, posebno kad se "raskomotim" odnosno ostanem npr u potkošulji i otkrijem malo kožu. Blago češanje od štok odma spasi situaciju. Nikad na ovo nisam obraćao pažnju iako traje godinama a možda je povezano sa nedavnim napadom.
Daaaavno radio štitnu, jetrene enzime, krvnu sliku, sve ok. Jesam primjetio, ali doktori na to ne reaguju, da mi je uvijek, godinama, povećaj onaj nekakav iz krvi MCHC, vrlo blago, za možda 1 od referentne vrijednosti.
Post Reply