Upozorenje na Intersport!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
toska
Posts: 3079
Joined: 26/09/2016 14:08

#626 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by toska »

Sve je moguće ali puno bolje je funkcionisalo prije, 2008. se prijavio.
Hakiz
Posts: 41083
Joined: 30/07/2015 20:01

#627 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Hakiz »

toska wrote: 11/05/2024 19:57
moimoi wrote: 11/05/2024 14:45 Koliki je procenat onih koji ce vratiti robu nakon sto su je dobro iskoristili, potruditi se da je ostete tako da izgleda kao greska u proizvodnji tj manjkav kvalitet, a kolika njihova zarada ukoliko te zadrze kao kupca, jer znas da na tom mjestu mozes vratiti robu i dobiti povrat novca ako zelis?
Vjerovatno puno, puno manji nego u bogatijim državama,
niko nema statistiku ali nisu naši ljudi skloni reklamacijama.

Neko spomenuo Aliexpres i da naši varaju , evo ja ću sa Ebay, šest narudžbi iz Kine ove godine, manje vrijednosti, sve sa track number, jedna pošiljka stigla redovno, druga nakon žalbe da je nema poslata ponovo, treća nakon žalbe odmah refundirala novac, tri preostale vjerovatno ništa i čekam istek vremena da se žalim.
Katastrofa.
Problem je u tome da neko naruči, čeka, ne dođe mu. Pokrene postupak, dobije ili novac nazad ili novi proizvod. A onda, poslije nekog vremena dođe mu proizvod koji je prvo naaručio.

Tada bi trebalo javiti se prodavaču i dogovoriti šta da se uradi. Ako je nešta jeftino skoro sigurno će reći da ga kupac zadrži, ne vrijedi maltretiranja.

Ali, mnogi to ne urade i onda imaju 2 proizvoda a jedan plaćen ili 1 proizvod besplatno jer im je novac vraćen. To je prevara.

To trpe neko vrijeme i onda nas blokiraju da ni pošteni ne mogu kupiti.
liyf
Posts: 1328
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#628 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

kB27 wrote: 11/05/2024 19:24
liyf wrote: 11/05/2024 19:20
kB27 wrote: 11/05/2024 18:13 Ne mora biti sa istog kontinenta a ne iz iste fabrike. A i kada je iz iste fabrike takodjer ne mora da vrijedi navedeno, isto kao sto Nike patike iz tvoje price mogu izaci sa proizvodne trake sa defektom, tako isto moze i repromaterijal od kojeg se prave doci sa defektom u Nike fabriku.
Ne, ne može jer skladištar i dostavljač(u najgorem slučaju) vrše kontrolu materijala pri prijemu, a da ne pričamo o kontroli kada se patika i pravi.
Ok. Inace i ti i ja direktori Nike proizvodnog pogona pa tacno znamo kako ide. Cuj skladistar ili dostavljac kompetentni da izvrse kontrolu kvalitete repromaterijala koji ulazi u fabriku. :mrgreen: I to u fabrici, iz koje gotovi proizvodi izlaze bez kontrole kvaliteta. :mrgreen:

To dosta govori i o tome kakva kompanija je Nike. Srecom prodaju "modnu" obucu, odnosno ne prodaju sportsku obucu specificne namjene, i to za namjenu pri kojoj neko moze nastradati uslijed fabricki neispravnog proizvoda.

Samo sto, naravno, Kipchoge ne trci maraton u patikama koje su sisle sa iste proizvodne trake i proizvedene su od istih materijala kao patike koje ti kupis u InterSportu ili bilo gdje drugo. :)
Naravno, skladištar bilo kojeg preduzeća, nebitno kojom se djelatnošću preduzeće bavi preuzima fakturu pri dostavi robe, te po toj fakturi vrši provjeru dostavljene robe te u skladu sa procedurom vrši reklamaciju i zapis o toj robi ukoliko ima defekat (pokvarena, razbijena, pogrešna isporuka, manje-više dostavljenog materijala i sl.), a Nike je preduzeće koje samo proizvodi svoj materijal (koliko ja znam), pa imaju unutrašnje kontrole kvalitete u više stepena. Svakako idemo van teme, pa evo par primjera fabričkih defekta patika koji su sasvim normalni i patiku ne čine "fušem koji se šalje za Bosnu"


Swoosh na različitim mjestima na 2 patike
Image

Bukvalno patika bez swoosha na jednoj strani
Image

Ista situacija kao na prošlim patikama
Image

Šivenje
Image
toska
Posts: 3079
Joined: 26/09/2016 14:08

#629 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by toska »

Hakiz wrote: 11/05/2024 20:18
Problem je u tome da neko naruči, čeka, ne dođe mu. Pokrene postupak, dobije ili novac nazad ili novi proizvod. A onda, poslije nekog vremena dođe mu proizvod koji je prvo naaručio.

Tada bi trebalo javiti se prodavaču i dogovoriti šta da se uradi. Ako je nešta jeftino skoro sigurno će reći da ga kupac zadrži, ne vrijedi maltretiranja.

Ali, mnogi to ne urade i onda imaju 2 proizvoda a jedan plaćen ili 1 proizvod besplatno jer im je novac vraćen. To je prevara.

To trpe neko vrijeme i onda nas blokiraju da ni pošteni ne mogu kupiti.
Nikad mi se to nije desilo u ovih 16 godina, ako nije stiglo za dva mjeseca onda i neće nikako.
Nisam uvijek ni pokrenuo refund, a jedne prilike umjesto dvije ham radio stanice stigle tri, prijavim trgovcu i dobrovoljno doplatim.
Nekao mi se čini da su priče o online kupovinama i prevarama od strane naših kupaca pretjerane jer je to teško izvodivo više od par puta, možeš ostvariti jednokratni dobitak ali i ban jer nije niko lud.
kB27
Posts: 1337
Joined: 17/02/2016 17:46

#630 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by kB27 »

Hakiz wrote: 11/05/2024 20:18
toska wrote: 11/05/2024 19:57
moimoi wrote: 11/05/2024 14:45 Koliki je procenat onih koji ce vratiti robu nakon sto su je dobro iskoristili, potruditi se da je ostete tako da izgleda kao greska u proizvodnji tj manjkav kvalitet, a kolika njihova zarada ukoliko te zadrze kao kupca, jer znas da na tom mjestu mozes vratiti robu i dobiti povrat novca ako zelis?
Vjerovatno puno, puno manji nego u bogatijim državama,
niko nema statistiku ali nisu naši ljudi skloni reklamacijama.

Neko spomenuo Aliexpres i da naši varaju , evo ja ću sa Ebay, šest narudžbi iz Kine ove godine, manje vrijednosti, sve sa track number, jedna pošiljka stigla redovno, druga nakon žalbe da je nema poslata ponovo, treća nakon žalbe odmah refundirala novac, tri preostale vjerovatno ništa i čekam istek vremena da se žalim.
Katastrofa.
Problem je u tome da neko naruči, čeka, ne dođe mu. Pokrene postupak, dobije ili novac nazad ili novi proizvod. A onda, poslije nekog vremena dođe mu proizvod koji je prvo naaručio.

Tada bi trebalo javiti se prodavaču i dogovoriti šta da se uradi. Ako je nešta jeftino skoro sigurno će reći da ga kupac zadrži, ne vrijedi maltretiranja.

Ali, mnogi to ne urade i onda imaju 2 proizvoda a jedan plaćen ili 1 proizvod besplatno jer im je novac vraćen. To je prevara.

To trpe neko vrijeme i onda nas blokiraju da ni pošteni ne mogu kupiti.
:thumbup: Upravo. 99% bi rekli zadrzi jer je skuplje da se vrati (ili se ne moze ni vratiti iz BiH) ali prodavac ne bi bio prevaren nego bi za narednu narudzbu znao da treba 45 dana da stigne a ne recimo 30.
kB27
Posts: 1337
Joined: 17/02/2016 17:46

#631 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by kB27 »

liyf wrote: 11/05/2024 20:24
kB27 wrote: 11/05/2024 19:24
liyf wrote: 11/05/2024 19:20 Ne, ne može jer skladištar i dostavljač(u najgorem slučaju) vrše kontrolu materijala pri prijemu, a da ne pričamo o kontroli kada se patika i pravi.
Ok. Inace i ti i ja direktori Nike proizvodnog pogona pa tacno znamo kako ide. Cuj skladistar ili dostavljac kompetentni da izvrse kontrolu kvalitete repromaterijala koji ulazi u fabriku. :mrgreen: I to u fabrici, iz koje gotovi proizvodi izlaze bez kontrole kvaliteta. :mrgreen:

To dosta govori i o tome kakva kompanija je Nike. Srecom prodaju "modnu" obucu, odnosno ne prodaju sportsku obucu specificne namjene, i to za namjenu pri kojoj neko moze nastradati uslijed fabricki neispravnog proizvoda.

Samo sto, naravno, Kipchoge ne trci maraton u patikama koje su sisle sa iste proizvodne trake i proizvedene su od istih materijala kao patike koje ti kupis u InterSportu ili bilo gdje drugo. :)
Naravno, skladištar bilo kojeg preduzeća, nebitno kojom se djelatnošću preduzeće bavi preuzima fakturu pri dostavi robe, te po toj fakturi vrši provjeru dostavljene robe te u skladu sa procedurom vrši reklamaciju i zapis o toj robi ukoliko ima defekat (pokvarena, razbijena, pogrešna isporuka, manje-više dostavljenog materijala i sl.), a Nike je preduzeće koje samo proizvodi svoj materijal (koliko ja znam), pa imaju unutrašnje kontrole kvalitete u više stepena. Svakako idemo van teme, pa evo par primjera fabričkih defekta patika koji su sasvim normalni i patiku ne čine "fušem koji se šalje za Bosnu"


Swoosh na različitim mjestima na 2 patike
Image

Bukvalno patika bez swoosha na jednoj strani
Image

Ista situacija kao na prošlim patikama
Image

Šivenje
Image
Ne moze skladistar znati je li greskom dosla rolna platn sa 1000 umjesto 1600 niti po cm2, ili koza debljine 1.5mm umjesto 2mm. Ili repromaterijal koji je stajao godinu na suncu i raspada se pri sivenju a ne nosenju. Ali nebitno.

A gdje su kupljene patike sa slika? Vani ovo moze u outlet po 50-80% nizoj cijeni, u BiH moze i u Nike shop.

Dakle Nike je i neozbiljniji proizvodjac nego sto sam ranije mislio.
Hakiz
Posts: 41083
Joined: 30/07/2015 20:01

#632 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Hakiz »

toska wrote: 11/05/2024 20:36
Hakiz wrote: 11/05/2024 20:18
Problem je u tome da neko naruči, čeka, ne dođe mu. Pokrene postupak, dobije ili novac nazad ili novi proizvod. A onda, poslije nekog vremena dođe mu proizvod koji je prvo naaručio.

Tada bi trebalo javiti se prodavaču i dogovoriti šta da se uradi. Ako je nešta jeftino skoro sigurno će reći da ga kupac zadrži, ne vrijedi maltretiranja.

Ali, mnogi to ne urade i onda imaju 2 proizvoda a jedan plaćen ili 1 proizvod besplatno jer im je novac vraćen. To je prevara.

To trpe neko vrijeme i onda nas blokiraju da ni pošteni ne mogu kupiti.
Nikad mi se to nije desilo u ovih 16 godina, ako nije stiglo za dva mjeseca onda i neće nikako.
Nisam uvijek ni pokrenuo refund, a jedne prilike umjesto dvije ham radio stanice stigle tri, prijavim trgovcu i dobrovoljno doplatim.
Nekao mi se čini da su priče o online kupovinama i prevarama od strane naših kupaca pretjerane jer je to teško izvodivo više od par puta, možeš ostvariti jednokratni dobitak ali i ban jer nije niko lud.
Meni dugo putovao proizvod iz Britanije. Javio se prodavaču, on pitao hoću li novac ili ponovo proizvod. Ja rekao da sačekamo još desetak dana, pa ako ne dođe, radije bih opet proizvod. Poslije 3 dana originalni proizvod je stigao. Odmah sam javio prodavaču da sam dobio proizvod i da neće trebati slati novi. Kada sam sljedeći put nešta naručio dali su mi popust.

Treba biti fer i pošten. Na duge staze se isplati, a i mimo toga, zbog osjećaja samopoštovanja.
liyf
Posts: 1328
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#633 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by liyf »

kB27 wrote: 11/05/2024 20:44
liyf wrote: 11/05/2024 20:24
kB27 wrote: 11/05/2024 19:24

Ok. Inace i ti i ja direktori Nike proizvodnog pogona pa tacno znamo kako ide. Cuj skladistar ili dostavljac kompetentni da izvrse kontrolu kvalitete repromaterijala koji ulazi u fabriku. :mrgreen: I to u fabrici, iz koje gotovi proizvodi izlaze bez kontrole kvaliteta. :mrgreen:

To dosta govori i o tome kakva kompanija je Nike. Srecom prodaju "modnu" obucu, odnosno ne prodaju sportsku obucu specificne namjene, i to za namjenu pri kojoj neko moze nastradati uslijed fabricki neispravnog proizvoda.

Samo sto, naravno, Kipchoge ne trci maraton u patikama koje su sisle sa iste proizvodne trake i proizvedene su od istih materijala kao patike koje ti kupis u InterSportu ili bilo gdje drugo. :)
Naravno, skladištar bilo kojeg preduzeća, nebitno kojom se djelatnošću preduzeće bavi preuzima fakturu pri dostavi robe, te po toj fakturi vrši provjeru dostavljene robe te u skladu sa procedurom vrši reklamaciju i zapis o toj robi ukoliko ima defekat (pokvarena, razbijena, pogrešna isporuka, manje-više dostavljenog materijala i sl.), a Nike je preduzeće koje samo proizvodi svoj materijal (koliko ja znam), pa imaju unutrašnje kontrole kvalitete u više stepena. Svakako idemo van teme, pa evo par primjera fabričkih defekta patika koji su sasvim normalni i patiku ne čine "fušem koji se šalje za Bosnu"


Swoosh na različitim mjestima na 2 patike
Image

Bukvalno patika bez swoosha na jednoj strani
Image

Ista situacija kao na prošlim patikama
Image

Šivenje
Image
Ne moze skladistar znati je li greskom dosla rolna platn sa 1000 umjesto 1600 niti po cm2, ili koza debljine 1.5mm umjesto 2mm. Ili repromaterijal koji je stajao godinu na suncu i raspada se pri sivenju a ne nosenju. Ali nebitno.

A gdje su kupljene patike sa slika? Vani ovo moze u outlet po 50-80% nizoj cijeni, u BiH moze i u Nike shop.

Dakle Nike je i neozbiljniji proizvodjac nego sto sam ranije mislio.
Pa vi ovdje kenjate o Bosni a ovi defekti su još češći u svijetu tojest toj famoznoj Ameriki nego u Bosni, kontrola kvalitete na IZLAZU iz FABRIKE je grozna u zadnjih par godina i zato ima ovoliko puno defekata i lomova Nike patika, proizvodnja je okej ali je kontrola kvaliteta horifična. Dakle, da sumiramo. Ne radi se o regulativi Bosne, o pravilima reklamacije u Bosni, nego se radi o defektima u proizvodnji koji se dešavaju u ZEMLJAMA PORIJEKLA, ne u Bosni. I ne, nekvalitetne patike nisu samo u Bosni nego su svugdje u svijetu, Bosna dobija iste patike koje dobija i Španija, ne postoji skladište za prvi svijet, drugi svijet i treći svijet, skladište za bogate i siromašne, za Bosnu i Evropu i sl. Zahebite te svoje fantazije da je Bosna propala zemlja i malo se uozbiljite

Nebitno je gdje su kupljene, patike su ovakve izašle iz Nike pogona za proizvodnju patika i ovakve su prošle kontrolu kvalitete patika.
Prva fotografija - ne znam
Druga fotografija - JD Sports, poznata kompanija koja se bavi prodajom patika
Treća fotografija - ne znam
Četvrta fotografija - Nike shop, na reklamaciji dobiveno 15% popusta na ODREĐENE proizvode u shopu, nije dobiven povrat novca/zamijena za drugi par
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#634 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by AdzijaFace »

kB27 wrote: 08/05/2024 20:19 - zelis vratiti neotpakovan, nekoristen proizvod unutar 30 dana, prodavnica ce naravno reci mozete zamijeniti za nesto drugo; a tvoje je da znas da ti mora vratiti novac
moimoi wrote: 08/05/2024 20:29 Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.

Moze li zakon za ovo sto navodite? Koliko se sjecam zakona, ne ne mozes vratiti artikal jer ti se ne svidja boja, ili jer nisi koristio, OSIM ako kupovina nije putem interneta, odnosno na daljinu, sto vi niste naveli.

Odem u radnju, kupim bijele patike. Nnakon 20 dana, skontam da pada previse kisa i da mi se ne isplati da ih nosim, te se ja spremim i u radnju odem i trazim povrat novca, ili zamjenu, jer mi se eto ne svidjaju. Na koji clan zakona se pozivam?
moimoi
Posts: 5092
Joined: 01/07/2006 12:59

#635 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

AdzijaFace wrote: 13/05/2024 18:34
kB27 wrote: 08/05/2024 20:19 - zelis vratiti neotpakovan, nekoristen proizvod unutar 30 dana, prodavnica ce naravno reci mozete zamijeniti za nesto drugo; a tvoje je da znas da ti mora vratiti novac
moimoi wrote: 08/05/2024 20:29 Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.

Moze li zakon za ovo sto navodite? Koliko se sjecam zakona, ne ne mozes vratiti artikal jer ti se ne svidja boja, ili jer nisi koristio, OSIM ako kupovina nije putem interneta, odnosno na daljinu, sto vi niste naveli.

Odem u radnju, kupim bijele patike. Nnakon 20 dana, skontam da pada previse kisa i da mi se ne isplati da ih nosim, te se ja spremim i u radnju odem i trazim povrat novca, ili zamjenu, jer mi se eto ne svidjaju. Na koji clan zakona se pozivam?
Koliko skontah,to je kod nas sve od politike prodavnice. Imas radnji koje bez problema vrate lovu… doduse, jako mali broj.
Uvijek pitam da li vracaju novac ili samo zamjena. Najveci broj kaze-samo zamjena.. ako kazem da nisam sigurna da li cu ista naci u tom trenutku za zamjenu, onda kazu da mogu ispuniti formular i cekati odobrenje.
Meni recimo nije problem da mi daju neki vid bona koji mogu iskoristiti kadgod naidjem na nesto sto mi se svidja, ali mi je problem prisilna zamjena.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#636 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by AdzijaFace »

Razumijem ja tebe, tvoj isksutva i zelje. Isto sam prosao, pa cak i ovo sto dizac teme ima problem, no ne rjesava ga na pravi nacin. Puknute patike nakon provjere kao sto je njemu ponudjeno, vracen novac. Pricamo o zakonu, pa eto i mene interesuje, mada sam siguran da se ovo odnosi samo na kupovinu na daljinu kada je prodavac OBAVEZAN vratiti novac u X vremenu.

Ipak, mi pricamo o BIH i o zakonima. Ti si navela da se MORA vratiti novac ako ti se nesto ne svidja. Koliko ja znam, samo putem kupovine na daljinu.

Ovo sve govorim jer je jedna alapaca dosla sutradan da vrati pare od poklona koji je dobila a rodica radila. Dovela ju je do placa histericnim nastupom "morate mi vratiti novac, kupac je uvijek u pravu, ne svidja mi se ovaj parfem smrdljivi, evo nisam ni otvorila osjeti se kroz ambalazu".

I ona kaze da je negdje procitala da je kupac uvijek u pravu i da ima pravo da dobije kes jer joj se ne svidja. Facebook pravo.
detroit-mercy
Posts: 16183
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#637 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

liyf wrote: 11/05/2024 00:38
detroit-mercy wrote: 08/05/2024 20:14
moimoi wrote: 08/05/2024 19:57

Pa neka odradi sta je po nasem zakonu.
Mckinley-u sigurno nije u interesu da im se roba negativno ocjenjuje. Ko zna sta ovi nasi nabavljaju.. da li je fuserska roba koja nije prosla provjeru kvalitete ili cak kopije. Neka znaju kako se kod nas tretiraju kupci i njihova roba.
Pitanje je sta se nabavlja i tusi po nasim prodavnicama. Kvaliteta svega je upitna. Kod mene mali kupio Nike tene u SSCu (ona velika sportska prodavnica), trebale mu hitno, mada sa ja protiv kupnje bilo cega dole jer se uglavnom tuse laznjaci pa i po prodavnicama. Ne treba reci da nisu dugo trajale, vizualno iste tene (po materijalu i svemu drugom) kupljene u USA mu mnogo duze traju.
pa ne živimo u Afganistanu, postoje zakonske regulative sve, a fabrički imaju na hiljade pari patika i odjeće koji imaju neki defekt, kako zbog problema sa materijalom, tako i do ljudske greške i zanemarivanja. Nije to "fuš roba", nego je legitiman defekt koji se nikada neće moći izbjeći, kako te sreća pogodi.
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#638 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by AdzijaFace »

Naravno da postoje oscilacije. Jedan parfem D&G nema isti sastav/jacinu kao npr onaj kupljen u EU i u BIH. Cocacola nije ista kod nas i vani, a to se moze lagano testirati ako se kupi u pennyu poljska i uporedi s nasom. Etc etc.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11147
Joined: 27/04/2021 22:52

#639 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

detroit-mercy wrote: 14/05/2024 14:00
liyf wrote: 11/05/2024 00:38
detroit-mercy wrote: 08/05/2024 20:14
Pitanje je sta se nabavlja i tusi po nasim prodavnicama. Kvaliteta svega je upitna. Kod mene mali kupio Nike tene u SSCu (ona velika sportska prodavnica), trebale mu hitno, mada sa ja protiv kupnje bilo cega dole jer se uglavnom tuse laznjaci pa i po prodavnicama. Ne treba reci da nisu dugo trajale, vizualno iste tene (po materijalu i svemu drugom) kupljene u USA mu mnogo duze traju.
pa ne živimo u Afganistanu, postoje zakonske regulative sve, a fabrički imaju na hiljade pari patika i odjeće koji imaju neki defekt, kako zbog problema sa materijalom, tako i do ljudske greške i zanemarivanja. Nije to "fuš roba", nego je legitiman defekt koji se nikada neće moći izbjeći, kako te sreća pogodi.
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
detroit-mercy
Posts: 16183
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#640 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 14:00
liyf wrote: 11/05/2024 00:38 pa ne živimo u Afganistanu, postoje zakonske regulative sve, a fabrički imaju na hiljade pari patika i odjeće koji imaju neki defekt, kako zbog problema sa materijalom, tako i do ljudske greške i zanemarivanja. Nije to "fuš roba", nego je legitiman defekt koji se nikada neće moći izbjeći, kako te sreća pogodi.
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Pa Nuttela ima drugaciji proizvod/standard za Istocnu Evropu a drugi za Zap. Evropu, isto kao i Persil i masa drugih proizvoda. NIje valjda da ne znas za to. Postoje stvari kao npr. automobili koji su svugdje isti ali masa stvari robe siroke potrosnje, standardi odstupaju.
Sad sto ti vjerujes da je isto je druga stvar.
moimoi
Posts: 5092
Joined: 01/07/2006 12:59

#641 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 14:00
liyf wrote: 11/05/2024 00:38 pa ne živimo u Afganistanu, postoje zakonske regulative sve, a fabrički imaju na hiljade pari patika i odjeće koji imaju neki defekt, kako zbog problema sa materijalom, tako i do ljudske greške i zanemarivanja. Nije to "fuš roba", nego je legitiman defekt koji se nikada neće moći izbjeći, kako te sreća pogodi.
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Pa i ima. Struja u usa 110v a u eu 220v

I sve sto se pise je istina.
Sto se garderobe tice, vjerujem da nasi nabavljaju po outletima datih kompanija. Mnogo robe sa defektom… trulim materijalima.
Mi smo premalo trziste.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5742
Joined: 04/08/2020 19:22

#642 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by -Chesterfield- »

Danas mi stigle Nike patike i vidim da piše na naš jezik oznaka veličine.
Ne sjećam se da je to prije pisalo...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11147
Joined: 27/04/2021 22:52

#643 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

moimoi wrote: 14/05/2024 17:49
tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 14:00
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Pa i ima. Struja u usa 110v a u eu 220v

I sve sto se pise je istina.
Sto se garderobe tice, vjerujem da nasi nabavljaju po outletima datih kompanija. Mnogo robe sa defektom… trulim materijalima.
Mi smo premalo trziste.
Image
Image
Image

Sta ba snadbijevaju po outletima evo ti nike shop u americi, radnja u njemačkoj i kod nas buzz i nike shop, u svim radnjama u tri različite zemlje dosle su u isto vrijeme, bukvalno na ovoj temi si rekla toliko licnih insuinacija koje nemaju nikakve veze sa realnošću :-) , bukvalno je ista roba ovdje i vani al vi to ne mozete da shvatite pa spominjete persile i ostale gluposti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67364
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#644 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by _BataZiv_0809 »

tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 14:00
liyf wrote: 11/05/2024 00:38 pa ne živimo u Afganistanu, postoje zakonske regulative sve, a fabrički imaju na hiljade pari patika i odjeće koji imaju neki defekt, kako zbog problema sa materijalom, tako i do ljudske greške i zanemarivanja. Nije to "fuš roba", nego je legitiman defekt koji se nikada neće moći izbjeći, kako te sreća pogodi.
Ne zivis u Afganistanu ali sve sto se prodaje dole je slabijeg kvaliteta od onoga sto prodaju na Zapadu. Od jebene Nutelle, preko Persila do monitora za komputere i sl. Ti ne moras vjerovati ali je tako.
jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Yebote hljeb sta ljudi pisu u 2024. :lol:
moimoi
Posts: 5092
Joined: 01/07/2006 12:59

#645 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 18:44
moimoi wrote: 14/05/2024 17:49
tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 17:22

jes Sony ima jednu liniju TV za cemeriku vasu a drugu za Bosnu :zzzz: :zzzz:
Pa i ima. Struja u usa 110v a u eu 220v

I sve sto se pise je istina.
Sto se garderobe tice, vjerujem da nasi nabavljaju po outletima datih kompanija. Mnogo robe sa defektom… trulim materijalima.
Mi smo premalo trziste.
Image
Image
Image

Sta ba snadbijevaju po outletima evo ti nike shop u americi, radnja u njemačkoj i kod nas buzz i nike shop, u svim radnjama u tri različite zemlje dosle su u isto vrijeme, bukvalno na ovoj temi si rekla toliko licnih insuinacija koje nemaju nikakve veze sa realnošću :-) , bukvalno je ista roba ovdje i vani al vi to ne mozete da shvatite pa spominjete persile i ostale gluposti
Imas li ih po nasim radnjama koje prodaju nike?
Pogledaj nove kolekcije nikea, adidasa i sl pa mi nadji kod nas radnje gdje ih mozes nabaviti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67364
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#646 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by _BataZiv_0809 »

Doslovno ti je frajer stavio skrinsot toga sto pitas
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11147
Joined: 27/04/2021 22:52

#647 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

moimoi wrote: 14/05/2024 18:59
tramvajtrojka wrote: 14/05/2024 18:44
moimoi wrote: 14/05/2024 17:49
Pa i ima. Struja u usa 110v a u eu 220v

I sve sto se pise je istina.
Sto se garderobe tice, vjerujem da nasi nabavljaju po outletima datih kompanija. Mnogo robe sa defektom… trulim materijalima.
Mi smo premalo trziste.
Image
Image
Image

Sta ba snadbijevaju po outletima evo ti nike shop u americi, radnja u njemačkoj i kod nas buzz i nike shop, u svim radnjama u tri različite zemlje dosle su u isto vrijeme, bukvalno na ovoj temi si rekla toliko licnih insuinacija koje nemaju nikakve veze sa realnošću :-) , bukvalno je ista roba ovdje i vani al vi to ne mozete da shvatite pa spominjete persile i ostale gluposti
Imas li ih po nasim radnjama koje prodaju nike?
Pogledaj nove kolekcije nikea, adidasa i sl pa mi nadji kod nas radnje gdje ih mozes nabaviti.

Image

Image

Pa pogledaj podrobnije prvu sliku i vidjeces da je oz naseg buzza, ev ih dostupne u Sarajevu u nike shopu i buzz scc i ferhadija,

ovaj crni air jordan 4 bred reimenaged u top 3 najvažnija nikeova izdavanja je ova tena sarajevski Nike shop je jedan od 15ak nike shopova na citavom evropskom kontinentu u kojem si ih mogao uzeti, u americi nisu bile u slobodnoj prodaji u radnjama nego preko raffle sistema preko nike aplikacije
User avatar
konektovan
Posts: 41208
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#648 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by konektovan »

AdzijaFace wrote: 14/05/2024 14:09 Naravno da postoje oscilacije. Jedan parfem D&G nema isti sastav/jacinu kao npr onaj kupljen u EU i u BIH. Cocacola nije ista kod nas i vani, a to se moze lagano testirati ako se kupi u pennyu poljska i uporedi s nasom. Etc etc.
Neki proizvidi se definitivno razlikuju.....odnosno razlikovali su se...ali zadnjih godina se popravila situacija. To za parfeme nije tacno,..coca cola se mozda moze razlikovati malo u okusu, ali to su normalne stvari kod takvih proizvoda. Pa nece se u fabriku iz Poljske uvoziti voda koja se koristi u punionici u Atlanti ili u Sarajevu...ili neki drugi sastojak..
Ali stvarno su to minimalne razlike. Probao sam colu iz Izraela, Amerike, Danske, Poljske, Njemacke, Italije, Srbije...garantujem da je razlika minimalna u slucajy limenke.
User avatar
konektovan
Posts: 41208
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#649 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by konektovan »

Joj sto moimoi lupa... :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11147
Joined: 27/04/2021 22:52

#650 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

konektovan wrote: 14/05/2024 19:20 Joj sto moimoi lupa... :lol:
ljudi misle da je ovdje 98a, i da smo supak svijeta i da ne postoje zvanicni uvoznici koji dovlace aktuelnu ponudu :mrgreen:
Post Reply