Upozorenje na Intersport!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kB27
Posts: 1325
Joined: 17/02/2016 17:46

#551 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by kB27 »

moimoi wrote: 08/05/2024 20:14 To se svakako treba i mora mijenjati. Svako ima pravo da dobije novac nazad ako nije zadovoljan proizvodom (govorim o stvarima koje nisu koristene) sto kod nas jos uvijek izbjegavaju u vecini slucajeva… tj nude ti zamjenu.
Ovakav tip reklamacije isto treba proci bez problema…neka skrate period na 10-20 dana i zdravo.. Ako naravno nema garanciju. Ono sto je pod garancijom treba zamjeniti za isti proizvod… a ne “popravljati”
Njihovo je da izbjegavaju, tvoje/nase da ne dozvolimo. Kad znas svoja prava, onda te ne moze niko vuci za nos:
- zelis vratiti neotpakovan, nekoristen proizvod unutar 30 dana, prodavnica ce naravno reci mozete zamijeniti za nesto drugo; a tvoje je da znas da ti mora vratiti novac
- mlijeko na polici kosta 2.50KM a na kasi 2.80KM, prodavac ce naravno reci stornirat cemo nije problem; a tvoje je da znas da ti mora naplatiti po cijeni sa police, odnosno vratiti razliku u novcu
- vrata na autu udubljena i zagrebana, osiguranje ce naravno predloziti samo farbanje; a tvoje je da znas da je to po standardima za zamjenu
- i milion slicnih primjera
kB27
Posts: 1325
Joined: 17/02/2016 17:46

#552 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by kB27 »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 20:15 Hvala vam evo upravo sam poslao email INTERSPORT glavnoj grupaciji u Svicarskoj (BERN). Prilozio racun, sliku tena. Primili su email i cekam odgovor od njih. Poslat cu i MCkinley email da vidim sta ce mi odgovoriti. Jer u nasaoj drzavi a posebno u FBIH ocigledno zakon ne vazi ili nije jasan do kraja dok u RS-u su kupci mnogo bolje zasticeni. :bih:
Zakon je savrseno jasan, i ako ista funkcionise u ovoj drzavi to su prava potrosaca i prava radnika - ali samo kada znas svoja prava i adekvatno se pozoves na njih. Ono sto ti ovdje hoces je na ho-ruk nove patike ili instant novac nazad. Sto nije po zakonu. Mozda ce ti i proci ako napravis "frku", sto znaci da nisi ostvario svoja prava kao prava potrosaca, nego je tamo neko odlucio "hajde da se s ovim ne peglamo" - kabadahijski pristup.

Popunis formular, posaljes na inspekciju i oni odluce. Ako nisi zadovoljan odlukom, ima kome se dalje zalis.
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#553 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

detroit-mercy wrote: 08/05/2024 20:14
moimoi wrote: 08/05/2024 19:57
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 19:47

Ne ide to tako kod nas po zakonu u prodavnicama imas reklamaciju od godinu dana, sport vision, intersport popune ti reklamacioni formular i tene salju u euroinspekt na skenderiju koja je jedina ovlaštena službena laboratorija za tu vrstu testiranja. Oni imaju zakonski rok po kojem moraju donijeti odluku u euroinspektu je li oštećenje nastalo fabrickim defektom il koristenjem korisnika i tek na osnovu tog vještačenja prodavnica odluci jel proizvod za zamjenu il ne

Ljudi ne znaju svoja prava ako sacuvas fiskalni racun imas pravo na reklamaciju godinu dana od dana kupovine, al moras pristati da ti se tene odnesu u euroinspekt jer da se tako ne radi svako bi se napravio pametan uništio tene i onda ih odnio na reklamaciju
Pa neka odradi sta je po nasem zakonu.
Mckinley-u sigurno nije u interesu da im se roba negativno ocjenjuje. Ko zna sta ovi nasi nabavljaju.. da li je fuserska roba koja nije prosla provjeru kvalitete ili cak kopije. Neka znaju kako se kod nas tretiraju kupci i njihova roba.
Pitanje je sta se nabavlja i tusi po nasim prodavnicama. Kvaliteta svega je upitna. Kod mene mali kupio Nike tene u SSCu (ona velika sportska prodavnica), trebale mu hitno, mada sa ja protiv kupnje bilo cega dole jer se uglavnom tuse laznjaci pa i po prodavnicama. Ne treba reci da nisu dugo trajale, vizualno iste tene (po materijalu i svemu drugom) kupljene u USA mu mnogo duze traju.
Pogotovo tehnika
Dzemo_razbijac
Posts: 5
Joined: 26/03/2018 17:59

#554 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Dzemo_razbijac »

ako neko ima tacan email McKinley bio bih jako zahvalan?
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#555 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

kB27 wrote: 08/05/2024 20:19
moimoi wrote: 08/05/2024 20:14 To se svakako treba i mora mijenjati. Svako ima pravo da dobije novac nazad ako nije zadovoljan proizvodom (govorim o stvarima koje nisu koristene) sto kod nas jos uvijek izbjegavaju u vecini slucajeva… tj nude ti zamjenu.
Ovakav tip reklamacije isto treba proci bez problema…neka skrate period na 10-20 dana i zdravo.. Ako naravno nema garanciju. Ono sto je pod garancijom treba zamjeniti za isti proizvod… a ne “popravljati”
Njihovo je da izbjegavaju, tvoje/nase da ne dozvolimo. Kad znas svoja prava, onda te ne moze niko vuci za nos:
- zelis vratiti neotpakovan, nekoristen proizvod unutar 30 dana, prodavnica ce naravno reci mozete zamijeniti za nesto drugo; a tvoje je da znas da ti mora vratiti novac
- mlijeko na polici kosta 2.50KM a na kasi 2.80KM, prodavac ce naravno reci stornirat cemo nije problem; a tvoje je da znas da ti mora naplatiti po cijeni sa police, odnosno vratiti razliku u novcu
- vrata na autu udubljena i zagrebana, osiguranje ce naravno predloziti samo farbanje; a tvoje je da znas da je to po standardima za zamjenu
- i milion slicnih primjera
Sve ja to znam.. samo sto ti neki umjesto da kazu-nema problema i odmah vrate pare.. daju da ispunis formular pa cekas 5-6 dana da ti tel jave da je odobreno. :D
To tako ne smije biti.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#556 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 20:15 Hvala vam evo upravo sam poslao email INTERSPORT glavnoj grupaciji u Svicarskoj (BERN). Prilozio racun, sliku tena. Primili su email i cekam odgovor od njih. Poslat cu i MCkinley email da vidim sta ce mi odgovoriti. Jer u nasaoj drzavi a posebno u FBIH ocigledno zakon ne vazi ili nije jasan do kraja dok u RS-u su kupci mnogo bolje zasticeni. :bih:
Niko ti nece vratiti pare na lijepe oci i na tvoju rijec nisam majke mi ja kriv, mozes slati ti kome hoces al ovo ti je procedura koju moras proci, pokazes fiskalni racun oni iz kase izvuku kopiju giskalnog racuna, popune reklamacioni formular i to sve ide u euroinspekt, na sve ostalo zaboravi slanje e-maila na mufte i neke ucjene
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#557 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

moimoi wrote: 08/05/2024 20:24
kB27 wrote: 08/05/2024 20:19
moimoi wrote: 08/05/2024 20:14 To se svakako treba i mora mijenjati. Svako ima pravo da dobije novac nazad ako nije zadovoljan proizvodom (govorim o stvarima koje nisu koristene) sto kod nas jos uvijek izbjegavaju u vecini slucajeva… tj nude ti zamjenu.
Ovakav tip reklamacije isto treba proci bez problema…neka skrate period na 10-20 dana i zdravo.. Ako naravno nema garanciju. Ono sto je pod garancijom treba zamjeniti za isti proizvod… a ne “popravljati”
Njihovo je da izbjegavaju, tvoje/nase da ne dozvolimo. Kad znas svoja prava, onda te ne moze niko vuci za nos:
- zelis vratiti neotpakovan, nekoristen proizvod unutar 30 dana, prodavnica ce naravno reci mozete zamijeniti za nesto drugo; a tvoje je da znas da ti mora vratiti novac
- mlijeko na polici kosta 2.50KM a na kasi 2.80KM, prodavac ce naravno reci stornirat cemo nije problem; a tvoje je da znas da ti mora naplatiti po cijeni sa police, odnosno vratiti razliku u novcu
- vrata na autu udubljena i zagrebana, osiguranje ce naravno predloziti samo farbanje; a tvoje je da znas da je to po standardima za zamjenu
- i milion slicnih primjera
Sve ja to znam.. samo sto ti neki umjesto da kazu-nema problema i odmah vrate pare.. daju da ispunis formular pa cekas 5-6 dana da ti tel jave da je odobreno. :D
To tako ne smije biti.
Naravno da smije jer prodavnica obuce u tom roku salje tene na testiranje i procjenu, zato se ceka jer svaka tena ima svoj reklamacioni broj u euroinspektu i provjeru
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#558 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:26
moimoi wrote: 08/05/2024 20:24
kB27 wrote: 08/05/2024 20:19

Njihovo je da izbjegavaju, tvoje/nase da ne dozvolimo. Kad znas svoja prava, onda te ne moze niko vuci za nos:
- zelis vratiti neotpakovan, nekoristen proizvod unutar 30 dana, prodavnica ce naravno reci mozete zamijeniti za nesto drugo; a tvoje je da znas da ti mora vratiti novac
- mlijeko na polici kosta 2.50KM a na kasi 2.80KM, prodavac ce naravno reci stornirat cemo nije problem; a tvoje je da znas da ti mora naplatiti po cijeni sa police, odnosno vratiti razliku u novcu
- vrata na autu udubljena i zagrebana, osiguranje ce naravno predloziti samo farbanje; a tvoje je da znas da je to po standardima za zamjenu
- i milion slicnih primjera
Sve ja to znam.. samo sto ti neki umjesto da kazu-nema problema i odmah vrate pare.. daju da ispunis formular pa cekas 5-6 dana da ti tel jave da je odobreno. :D
To tako ne smije biti.
Naravno da smije jer prodavnica obuce u tom roku salje tene na testiranje i procjenu, zato se ceka jer svaka tena ima svoj reklamacioni broj u euroinspektu i provjeru
Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#559 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

moimoi wrote: 08/05/2024 20:29
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:26
moimoi wrote: 08/05/2024 20:24
Sve ja to znam.. samo sto ti neki umjesto da kazu-nema problema i odmah vrate pare.. daju da ispunis formular pa cekas 5-6 dana da ti tel jave da je odobreno. :D
To tako ne smije biti.
Naravno da smije jer prodavnica obuce u tom roku salje tene na testiranje i procjenu, zato se ceka jer svaka tena ima svoj reklamacioni broj u euroinspektu i provjeru
Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.
to je druga stvar ovdje pricamo o ostecenju robe i kako ide postupak vještačenja, jedno je zamjena a drugo kad ti ne odgovaraju
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#560 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 20:23 ako neko ima tacan email McKinley bio bih jako zahvalan?
Izgleda da je to intersportov brend.. ima mckinlAys Novi Zeland al se razlikuje u slovima :D
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#561 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:34
moimoi wrote: 08/05/2024 20:29
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:26

Naravno da smije jer prodavnica obuce u tom roku salje tene na testiranje i procjenu, zato se ceka jer svaka tena ima svoj reklamacioni broj u euroinspektu i provjeru
Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.
to je druga stvar ovdje pricamo o ostecenju robe i kako ide postupak vještačenja, jedno je zamjena a drugo kad ti ne odgovaraju
Pa ni tada ne vracaju lovu… tj izbjegavaju.
detroit-mercy
Posts: 16179
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#562 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by detroit-mercy »

moimoi wrote: 08/05/2024 20:37
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:34
moimoi wrote: 08/05/2024 20:29
Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.
to je druga stvar ovdje pricamo o ostecenju robe i kako ide postupak vještačenja, jedno je zamjena a drugo kad ti ne odgovaraju
Pa ni tada ne vracaju lovu… tj izbjegavaju.
Evo kako rade u cemerici. Ne pitaju puno.

Nike stands behind all of its products. If you purchased an item on Nike.com and you believe it's flawed or defective, you can return it to us as long as it was manufactured less than 2 years ago.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#563 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

moimoi wrote: 08/05/2024 20:37
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:34
moimoi wrote: 08/05/2024 20:29
Ama ne moram cipele ostetiti uopste. Niti prohodati vani.. kupila i skontala da nije boja koja mi treba.. lupam. Imam pravo da ih vratim i ne uzmem nix u zamjenu vec da mi vrate novac.
to je druga stvar ovdje pricamo o ostecenju robe i kako ide postupak vještačenja, jedno je zamjena a drugo kad ti ne odgovaraju
Pa ni tada ne vracaju lovu… tj izbjegavaju.
Image

Vracaju naravno al samo nece ti niko na prvu vratiti, ev ti primjer na sniženju u nike outletu uzete forsice nakon dva mjeseca materijal sa strane poceo popuštati odnijete u euroinspekt i vraćen novac normala
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#564 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

detroit-mercy wrote: 08/05/2024 20:42
moimoi wrote: 08/05/2024 20:37
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:34

to je druga stvar ovdje pricamo o ostecenju robe i kako ide postupak vještačenja, jedno je zamjena a drugo kad ti ne odgovaraju
Pa ni tada ne vracaju lovu… tj izbjegavaju.
Evo kako rade u cemerici. Ne pitaju puno.

Nike stands behind all of its products. If you purchased an item on Nike.com and you believe it's flawed or defective, you can return it to us as long as it was manufactured less than 2 years ago.
Ma svugdje bez problema vracaju lovu. Mozda ne bas 2god ali imas fore minimalno 2hefte do mjesec.
Samo kod nas prave problem. Isto da si kriminalac.. Prodavac te gleda poprjeko k’o da iz njegovog dzepa uzimas lovu.
moimoi
Posts: 5059
Joined: 01/07/2006 12:59

#565 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by moimoi »

tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:43
moimoi wrote: 08/05/2024 20:37
tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 20:34

to je druga stvar ovdje pricamo o ostecenju robe i kako ide postupak vještačenja, jedno je zamjena a drugo kad ti ne odgovaraju
Pa ni tada ne vracaju lovu… tj izbjegavaju.
Image

Vracaju naravno al samo nece ti niko na prvu vratiti, ev ti primjer na sniženju u nike outletu uzete forsice nakon dva mjeseca materijal sa strane poceo popuštati odnijete u euroinspekt i vraćen novac normala
Naravno da moraju. Stvar je u tome “na prvu”. U cemu je problem i zasto prave problem? Trebaju samo da kazu…nema problema :D uzmu robu nazad i vrate ti pare sa osmjehom na licu.
Dzemo_razbijac
Posts: 5
Joined: 26/03/2018 17:59

#566 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Dzemo_razbijac »

Ljudi umijesto da kazete treba se boriti za nasa prava prava gradzana-ljudi-potrosaca (pa cak i motikama ako treba).Treba sve apsoluto sve pokusati. U normalnim zemljama povrat se moze traziti i nakon nekoliko mjeseci za svu kupljenu robu (obuca, odjeca, bjela tehnika itd...) a ne nakon 12 dana nosenja obuce. Jok ovdje se sve podilazi kompanijama koje prodaju sve i svasta. Da prostite jebu nas malo ne malo nego puno za sve, racuni za komunalije, za plate da nemas pravo na ovo da nemas pravo na ono itd...da ne nabrajam. Kada je sve u talu. Imamo li mi imalo je...morala da skontamo da ce nama biti bolje sutra. Zato nece niko na proteste, za bilo sta. Pa primjera radi zasto penzioneri ne izadzu na proteste ima ih cc 500k. Pa bilo ko da protestuje prosvetni radnici, ljekari, ljudi koji odrzavaju higijenu, vodovod, Gras, da imamo bolje lijekove, da imamo bolje masine (da ne moramo cekati po dva mjeseca min. za slikanje (magnetna rezonanca) itd...pa da mi postar pokuca na vrata i dostavi postu (nego ko bajagi nema ga kuci i napise ceduljicu i stavi u sanduce javi se u postu da vidis kakvo si pismo primio) pa da ih podrze. Sve se moze promijeniti u roku 48h. Nece mi biti jasno nikako. Da ne dosadzujem zivi bili ljudi.
kB27
Posts: 1325
Joined: 17/02/2016 17:46

#567 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by kB27 »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 20:55 Ljudi umijesto da kazete treba se boriti za nasa prava prava gradzana-ljudi-potrosaca (pa cak i motikama ako treba).Treba sve apsoluto sve pokusati. U normalnim zemljama povrat se moze traziti i nakon nekoliko mjeseci za svu kupljenu robu (obuca, odjeca, bjela tehnika itd...) a ne nakon 12 dana nosenja obuce. Jok ovdje se sve podilazi kompanijama koje prodaju sve i svasta. Da prostite jebu nas malo ne malo nego puno za sve, racuni za komunalije, za plate da nemas pravo na ovo da nemas pravo na ono itd...da ne nabrajam. Kada je sve u talu. Imamo li mi imalo je...morala da skontamo da ce nama biti bolje sutra. Zato nece niko na proteste, za bilo sta. Pa primjera radi zasto penzioneri ne izadzu na proteste ima ih cc 500k. Pa bilo ko da protestuje prosvetni radnici, ljekari, ljudi koji odrzavaju higijenu, vodovod, Gras, da imamo bolje lijekove, da imamo bolje masine (da ne moramo cekati po dva mjeseca min. za slikanje (magnetna rezonanca) itd...pa da mi postar pokuca na vrata i dostavi postu (nego ko bajagi nema ga kuci i napise ceduljicu i stavi u sanduce javi se u postu da vidis kakvo si pismo primio) pa da ih podrze. Sve se moze promijeniti u roku 48h. Nece mi biti jasno nikako. Da ne dosadzujem zivi bili ljudi.
Udrobi ti svega, ali hajmo redom:
- apsolutno svi koji su bilo sta napisali na ovu temu su ti i objasnili kako se boriti za prava "gradzana"
- ne mozes "u normalnim zemljama" vratiti nakon nekoliko mjeseci nosenja na bazi nekog zakona, nego na bazi toga da prodavnica tako posluje - to je njen izbor i model poslovanja (u principu sve to kao kupac zapravo ti platis kroz cijenu proizvoda); zasto kod nas nema, zato sto bi Bosnjo zloupotrebljavao na svakom koraku
- dva mjeseca na magnetnoj rezonanci? U 20 puta razvijenijim drzavama ces cekati i po dvije godine, osim ako nemas dodatno privatno zdravstveno osiguranje
- postar ti ne dostavlja postu? jesi kad probao napraviti prigovor, predati ga na protokol poste ili poslati emailom? ili mozda bolje da 500k penzionera izadje na proteste da bi tebi postar dostavljao postu
- tacno, sve mozes promijeniti u 48h, samo ti se ne da nego bi da neko drugi rijesi tvoje probleme
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#568 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 20:55 Ljudi umijesto da kazete treba se boriti za nasa prava prava gradzana-ljudi-potrosaca (pa cak i motikama ako treba).Treba sve apsoluto sve pokusati. U normalnim zemljama povrat se moze traziti i nakon nekoliko mjeseci za svu kupljenu robu (obuca, odjeca, bjela tehnika itd...) a ne nakon 12 dana nosenja obuce. Jok ovdje se sve podilazi kompanijama koje prodaju sve i svasta. Da prostite jebu nas malo ne malo nego puno za sve, racuni za komunalije, za plate da nemas pravo na ovo da nemas pravo na ono itd...da ne nabrajam. Kada je sve u talu. Imamo li mi imalo je...morala da skontamo da ce nama biti bolje sutra. Zato nece niko na proteste, za bilo sta. Pa primjera radi zasto penzioneri ne izadzu na proteste ima ih cc 500k. Pa bilo ko da protestuje prosvetni radnici, ljekari, ljudi koji odrzavaju higijenu, vodovod, Gras, da imamo bolje lijekove, da imamo bolje masine (da ne moramo cekati po dva mjeseca min. za slikanje (magnetna rezonanca) itd...pa da mi postar pokuca na vrata i dostavi postu (nego ko bajagi nema ga kuci i napise ceduljicu i stavi u sanduce javi se u postu da vidis kakvo si pismo primio) pa da ih podrze. Sve se moze promijeniti u roku 48h. Nece mi biti jasno nikako. Da ne dosadzujem zivi bili ljudi.
Jarane odluci se hoces li da zakonski okvir ispostujes za reklamiranje obuce il da kukas kako nista u Bosni ne valja

kad pravis reklamaciju potpisujes cetiri primjerka jedan ostaje u radnji, jedan ide tebi, jedan euroinspektu i jedan za centralno skladište ako ti se odobri reklamacija ostavljas te tene u radnji veoma jednostavna stvar ako hoćeš poštivati procedure
Dzemo_razbijac
Posts: 5
Joined: 26/03/2018 17:59

#569 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by Dzemo_razbijac »

-tacno, sve mozes promijeniti u 48h, samo ti se ne da nego bi da neko drugi rijesi tvoje probleme

Kopkao sam se da odgovorim na ovu konstataciju ali jbg moram.

Znaci ja koji sam pitao o iskustvu ljudi na ovoj temi da zelim da cujem njihova iskustva kako se oni snalaze gdje ti tvrdis da neko zeli da rjesava moje probleme. Svaka cast na razmisljanju. THE END
User avatar
saiks
Posts: 1020
Joined: 12/11/2013 13:06

#570 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by saiks »

Nemas ti sta slati mckinleyu mail kad je to njihova robna marka.
Energetics,mckinley,tecnopro sve je to intersportovo
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#571 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 21:30 -tacno, sve mozes promijeniti u 48h, samo ti se ne da nego bi da neko drugi rijesi tvoje probleme

Kopkao sam se da odgovorim na ovu konstataciju ali jbg moram.

Znaci ja koji sam pitao o iskustvu ljudi na ovoj temi da zelim da cujem njihova iskustva kako se oni snalaze gdje ti tvrdis da neko zeli da rjesava moje probleme. Svaka cast na razmisljanju. THE END
Jok ti bi na mufte da od prodavnice dobijes pare za nešto sto mozda nije krivica proizvodjaca, zato si u početnom postu odbio reklamaciju proizvoda, sve ostalo je suplja prica ako hoces svoje pare nazad postuj pravila i procedure i tjt

Kazu mi popunite reklamaciju i mi cemo ih poslati na analizu da li cemo vam odobriti ili ne, a citam da ih salju u neki nezavisni laboratorij. Fazon je da ja necu da potpisem taj neki papir (reklamacija) da li ce mi odobriti povrat ili nece jer uvijek mogu reci da vam ne uvazavamo reklamaciju.

Sav tvoj problem se nalazi u ovome sto hoces mimo zakona i na silu da ostvaris svoja prava
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67324
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#572 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by _BataZiv_0809 »

tramvajtrojka wrote: 08/05/2024 21:13
Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 20:55 Ljudi umijesto da kazete treba se boriti za nasa prava prava gradzana-ljudi-potrosaca (pa cak i motikama ako treba).Treba sve apsoluto sve pokusati. U normalnim zemljama povrat se moze traziti i nakon nekoliko mjeseci za svu kupljenu robu (obuca, odjeca, bjela tehnika itd...) a ne nakon 12 dana nosenja obuce. Jok ovdje se sve podilazi kompanijama koje prodaju sve i svasta. Da prostite jebu nas malo ne malo nego puno za sve, racuni za komunalije, za plate da nemas pravo na ovo da nemas pravo na ono itd...da ne nabrajam. Kada je sve u talu. Imamo li mi imalo je...morala da skontamo da ce nama biti bolje sutra. Zato nece niko na proteste, za bilo sta. Pa primjera radi zasto penzioneri ne izadzu na proteste ima ih cc 500k. Pa bilo ko da protestuje prosvetni radnici, ljekari, ljudi koji odrzavaju higijenu, vodovod, Gras, da imamo bolje lijekove, da imamo bolje masine (da ne moramo cekati po dva mjeseca min. za slikanje (magnetna rezonanca) itd...pa da mi postar pokuca na vrata i dostavi postu (nego ko bajagi nema ga kuci i napise ceduljicu i stavi u sanduce javi se u postu da vidis kakvo si pismo primio) pa da ih podrze. Sve se moze promijeniti u roku 48h. Nece mi biti jasno nikako. Da ne dosadzujem zivi bili ljudi.
Jarane odluci se hoces li da zakonski okvir ispostujes za reklamiranje obuce il da kukas kako nista u Bosni ne valja
Vala bas
Isto na temi o inflaciji frajer onkoloske pacijente spominje
Ludnica
zigson
Posts: 3199
Joined: 04/04/2015 22:17

#573 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by zigson »

A svasta lik nece da potpisuje da se salje na inspekciju obuca za koju tvrdi da nije ostecena njegovim nemarom odnosno da je fabricka greska.
Euroinspekt je dosta solidna firma i brzo ide proces kad im se posalje.
Btw ti mozes odnijeti u euroinspekt sam te cipele/patike sta vec i dati im da izvrse inspekciju, u tom slucaju ti snosis troskove cini mi se oko 30km nek me neko ispravi ako grijesim.

A u slucaju da potpises formular koji ti se nudi u intersport onda oni salju (MORAJU) euroinspektu i intersport snosi troskove 'vjestacenja'
Sto je po meni, najnormalnija i dosta regularna procedura.
Nema tu prevara kao sto ti mislis.
Znam dosta poznanika i ljudi koji su upravo tako ostvarili pravo na povrat novca.
kB27
Posts: 1325
Joined: 17/02/2016 17:46

#574 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by kB27 »

Dzemo_razbijac wrote: 08/05/2024 21:30 -tacno, sve mozes promijeniti u 48h, samo ti se ne da nego bi da neko drugi rijesi tvoje probleme

Kopkao sam se da odgovorim na ovu konstataciju ali jbg moram.

Znaci ja koji sam pitao o iskustvu ljudi na ovoj temi da zelim da cujem njihova iskustva kako se oni snalaze gdje ti tvrdis da neko zeli da rjesava moje probleme. Svaka cast na razmisljanju. THE END
Tako je, ljudi ti rekli svoja iskustva, tvoja prava, tvoje obaveze, objasnili ti proceduru. Sta si ti uradio: kukas kako drzava ne valja jer te ljudi nisu podrzali u borbi za tvoja prava, i pricu dovedes cak do protesta penzionera i cekanja na magnetnu rezonancu.


Po svemu sudeci i po tome kako si nastupio u cijeloj situaciji, ne bi me cudilo da se patike nisu odlijepile nego ti se zapravo ne svidjaju.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11139
Joined: 27/04/2021 22:52

#575 Re: Upozorenje na Intersport!

Post by tramvajtrojka »

zigson wrote: 08/05/2024 21:42 A svasta lik nece da potpisuje da se salje na inspekciju obuca za koju tvrdi da nije ostecena njegovim nemarom odnosno da je fabricka greska.
Euroinspekt je dosta solidna firma i brzo ide proces kad im se posalje.
Btw ti mozes odnijeti u euroinspekt sam te cipele/patike sta vec i dati im da izvrse inspekciju, u tom slucaju ti snosis troskove cini mi se oko 30km nek me neko ispravi ako grijesim.

A u slucaju da potpises formular koji ti se nudi u intersport onda oni salju (MORAJU) euroinspektu i intersport snosi troskove 'vjestacenja'
Sto je po meni, najnormalnija i dosta regularna procedura.
Nema tu prevara kao sto ti mislis.
Znam dosta poznanika i ljudi koji su upravo tako ostvarili pravo na povrat novca.
Normalno nece neko rusiti ugled firme i poslovati van zakona, ja sam mu objavio kako izgleda faktura koju dobijes nakon odobrene reklamacije iz fiskalne kase se uradi povrat na datum pravljenja računa, i sve fino dobijes potpises da si preuzeo novac i predas tene

Nekada je sv dok je bio na koreji imao stalazu za tu robu, za snijesne pare su se mogle uzeti tene sa defektima koji bi se laganini mogli popraviti dok dns to salju za Bijeljinu
Post Reply