Upoznajte Tuzlu :)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#1301 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by skvo »

Na stranici prije imas preporuke gdje sta jesti, Lord Vader napisao.

Ja kafu u kaficima ne volim pa nemam preporuku a za nocni izlazak Nardi pub u Bankerovoj nije los, to ti je ulica u centru prema pozoristu, Desperado ista ulica, Pivnica u sklopu pivare...ima i novi klub u hotelu Mellain mozda neko ima iskustva pa da te uputi.

Reci curi da te odvede u Robinzon, na jezero, imaju finu hranu.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#1302 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by maida95 »

Meni je recimo Firma uvijek bila okej, Doorsi, posebno ljeti :-D sve zavisi kakve ko izlaske voli :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1303 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Ommadawn »

Spear wrote:Pozdrav ljudi!

Ja do prošle godine nikad nisam bio u Tuzli. Onda sam upoznao curu iz Lukavca tako da smo znali svratiti i u Tuzlu.

Moram priznati da mi se grad jako sviđa. Onaj centralni dio trg/ setališta je dosta veliki i lijep, ugodno za setati. Ljudi ljubazni i susretljivi, nikakva loša iskustva nisam imao.

Cevape sam jeo na 2 mjesta, Sarajka i ona neka cevadzinica pored Little Italy. Ukusni su, jedino za moj ukus ona lepina bude previše masna.
Kad sam prvi put jeo kontam puno mi 10 cevapa i vidim nešto piše srednja porcija, ja kontam e taman to garant 7 cevapa ili tako nesto, kad mi donesose 5 cevapa i čitav somun :-D

Kafe smo najčešće pili tamo u onim kaficima oko glavnog trga sa fontanom, a nismo stigli neke noćne izlaske.

Imate li mi preporučihi kakvih finih mjesta za piti kafu, i mjesto gdje se moze fino jesti? Sta ima za nocni zivot, ima li dobar pub?

Uglavnom ja se snalazim u tom centralnom dijelu, pored toga znam gdje panonsko i mejdan i to je to o mom snalaženju po Tuzli.
Jazz Bar u Sestoj Bosanskoj ti je dobro mjesto ako volis dobru muziku - malko zavuceno ali kao sto rekoh, dobra muzika i fina raja dodje. Bar je tako bilo prije par godina kad sam bio tamo.
Robinzon na Modracu ti je dobro mjesto za klopu.

Inace ni ja nisam bio u Tuzli do prije desetak godina kad sam upoznao hanumu mi u mene - i naograisao :D Zato, cuvaj se ;)
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#1304 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by escobar__ »

Bolje da smo svi kolektivno na ćevape otišli ili slučajno naletili u Diskreciju nego što ovdje gladujemo. :mrgreen:

Inače, u petak mi preselio (umro) omiljeni ćevabdžija Ahmet (mala ćevabdžinica u Tušnju). :-?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1305 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by plain vanilla »

ovo sa slucajnim nalijetanjem u Diskreciju mi je prejako :lol: :thumbup:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#1306 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Hemel »

Sjeca li se ko Nume?

...i usput, gdje dodje Diskrecija? :D
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#1307 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Lord Vader »

Spear wrote:Sta ima za nocni zivot, ima li dobar pub?
Dobro nam došao :-D

Elem od pubova u Tz imaš slijedeće (upute daj hanumi, pošto ti reče da se ne snalaziš po Tz):

Nardi pub (bivši City pub u Bankerovoj) - Ogroman izbor piva, bude mjuze uživo, ali dosta šminkeraj i teško naći mjesto.

Pivnica (u sklopu pivare) - Vrhunska hrana, točeno nefiltrirano je odlično. Mana: rade do 23h i vikendom ako nemaš rezervaciju ne pokušavaj džaba.

Irish pub (malo niže pivnice, kod crvenih 7) - Najviše liči na pub, mjuza uživo pojedinim danima, tv na zidovima gdje se utakmice vrte, dosta dobra ponuda pića, top hrana, dobra raja. Mana: zna biti gužva u pm.

Just pub - solidan novi pub iznad bivšeg Undera, preko puta Bunta. Bude svirka, dobra raja, točeni Tuborg. :-D

Old Story Pub - novootvoreni pub preko puta Turalibegove džamije, nisam još bio, al' mi hvale hranu a na slikama sam vidio da izgleda vrhunski unutra. :thumbup:


Što se tiče kafe dnevne, ajd Sloboda je kult, al' gužva. U parku imaš Urban Beatz, Sydney kod pozorišta ima najljepšu baštu al' najgoru kafu i najodvratnije konobare (ovo je izgleda trend u svim Sydneyima :-) ).

Ja ljeti najviše volim otići u Billy Blues. To ti je onom uličicom od trga Slobode prema Limenci. Malo je mjesto ali ljeti ima dobra bašta. Imaš tu bilijar, pikado, snooker, a dobra kafa, piva i raja.

Eto malo detaljniji popis. Ako hoćeš klubove, dj-e i ostalo, sačekaj nek ti neko drugi objasni :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1308 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by seln »

Hemel wrote:Sjeca li se ko Nume?

...i usput, gdje dodje Diskrecija? :D
Mislis li "Shela kod Nume", tamo kod Trobegovog parka?
Ogromne porcije, ono bas "fataju za vrat"?

A Diskrecija ti je od Husina prema Kiseljaku...
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1309 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by SkyLimit »

Ja pomalo i nerado idem u Slobodu jer je uvijek prepuno, uhvati me klaustrofobija, nekad se osjećam kao da ima na stotine ljudi oko mene...a prednosti su kahva od 1 KM :D , nema narodnjaka, bude dobrih cura te poznatih faca ala Frenkie :P

Ja u zadnje vrijeme budem u jednom kafiću na Korzu koji mi se strašno svidio, grijanje prejako u ovim zimskim danima, konobari ljubazni, lijep objekat...ali nikako da obratim pažnju kako se zapravo zove, baš ću naredni put pozornije pogledati.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#1310 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Hemel »

seln wrote:
Hemel wrote:Sjeca li se ko Nume?

...i usput, gdje dodje Diskrecija? :D
Mislis li "Shela kod Nume", tamo kod Trobegovog parka?
Ogromne porcije, ono bas "fataju za vrat"?

A Diskrecija ti je od Husina prema Kiseljaku...
Numo :thumbup:
Sada znam gdje je ta Diskrecija. :D
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1311 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by sumirprimus »

upoznaj tuzlu u dva i po posta.
ko kakav sitcom :D
kod ismeta je najbolje :kiss: :bih:
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#1312 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Spear »

Da ne citiram sad svakoga, hvala vam puno ljudi, definitivno sada imam listu sa mjestima za obici :)
jedino ce to snalazenja po gradu mozda malo teze ici ali uzdam se u ljubaznost tuzlaka :D

a neko je spominjao robinzon, bili smo tamo, stvarno odličan ambijent a i hrane, cijena.. :thumbup:

A sad sam se sjetio da smo i bili u nekom kaficu New York ja mislim, onako nije los, sladak ambijent
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1313 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by SkyLimit »

Meni je Sydney najsretnije mjesto što se tiče uspjeha sa djevojkama. Tu gore na spratu imaju oni namjerno zabačeni stolovi po ćoškovima, koju god sam djevojku odveo tu uspio sam je zavesti, ima nešto u tom kafiću.

S obzirom da kad god sam bio gore uvijek bi bio bar jedan par koji bi se strastveno žvalio, očito da nisam samo ja prepoznao magiju tog mjesta.

I za razliku od vječito prenapućene Slobode, tu nikad nije pretjerana gužva. Možda nisam trebao otkrivati tajnu.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1314 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by SkyLimit »

I moram napomenuti da mi se cure iz Tuzle stvarno dopadaju, otvorene su i samostalne, ja većinu koju znam već nakon srednje škole su se zaposlile, ne razmišljaju na onaj način da se udaju i sjede kod kuće, to im baš i nije životni san.

Ja kao momak iz manje sredine sam se baš pitao kako će Tuzlanke uopće gledati na mene :mrgreen: , ali osim što mi je jedna rekla "kako to da ti pričaš normalno?" očekujući valjda da svi izvan Tuzle pričaju sa "kislooo mi je glovooo" naglaskom nisam zaista imao loših iskustava, naprotiv.

Ja kad izađem sa nekom djevojkom, meni je nezamislivo da ona plati piće pa barem samo svoje, tako smo odgojeni mi iz provincije :P Tuzlanke su uvijek hvalile tu moju osobinu, kažu kod njih ne samo da je normalno da cura plaća svoje piće, već često plati i momkovo :lol:
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#1315 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Skream »

Vlasnik Billy Blues-a je preuzeo BKC bilijar klub i baš sredio fino
svirkice su krenule, samo da zaživi :thumbup:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1316 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by agnostic_front »

Ima li taj naziv "billy blues" kakve veze sa "terror billy blues", termina koji je Rupa u zidu koristila? Meni inače najbolji bend sa kompletnog našeg govornog područja.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#1317 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by LongDong »

gazda, malo je reći, svršava na frontmena pa otuda takav naziv... a rupa u zidu daleko nenadjebiva po pitanju mjuze na ovim područjima...

jedino što graha sere pa neće da otpraši barem jednu svirku u ime starih vremena... ovo njegovo soliranje ne priznajem

samo hladno, budi samo na distanci i lov mi maj darling...tri albuma čistog iskonskog rnr-a
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1318 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by sumirprimus »

ehh
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#1319 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Lord Vader »

SkyLimit wrote:I moram napomenuti da mi se cure iz Tuzle stvarno dopadaju, otvorene su i samostalne, ja većinu koju znam već nakon srednje škole su se zaposlile, ne razmišljaju na onaj način da se udaju i sjede kod kuće, to im baš i nije životni san.

Ja kao momak iz manje sredine sam se baš pitao kako će Tuzlanke uopće gledati na mene :mrgreen: , ali osim što mi je jedna rekla "kako to da ti pričaš normalno?" očekujući valjda da svi izvan Tuzle pričaju sa "kislooo mi je glovooo" naglaskom nisam zaista imao loših iskustava, naprotiv.

Ja kad izađem sa nekom djevojkom, meni je nezamislivo da ona plati piće pa barem samo svoje, tako smo odgojeni mi iz provincije :P Tuzlanke su uvijek hvalile tu moju osobinu, kažu kod njih ne samo da je normalno da cura plaća svoje piće, već često plati i momkovo :lol:
Il sere il je nalijetala na najgore papke. Doduše cijeni se kad se uhvati za novčanik, al' platit neće.

Odakle si pa su te zapitkivale za naglasak? Svako mjesto oko Tz ima drukčiji naglasak i nije svaki "kislo mi je glovo" al svaki ima nešto svojstveno sebi. ;-)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1320 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by plain vanilla »

Lord Vader wrote:
Il sere il je nalijetala na najgore papke. Doduše cijeni se kad se uhvati za novčanik, al' platit neće.

Odakle si pa su te zapitkivale za naglasak? Svako mjesto oko Tz ima drukčiji naglasak i nije svaki "kislo mi je glovo" al svaki ima nešto svojstveno sebi. ;-)
u zivotu nisam platila samo sebi pice :mrgreen: ili platim racun ili nista ne platim, sta imam samo sebi placati :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1321 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by sumirprimus »

janikad nisamplatio pice...
dobro krug zacitavu kafanu se ne racuna...to su emocije.. :D
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1322 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Anestezija »

ima cura avion gore,posebno Stupine :D :izet: :izet:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1323 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Anestezija »

vazda sam na jalu volio dolazit :izet: 8-)
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1324 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by sumirprimus »

stupine pitar..
bio kod bekica??? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#1325 Re: Upoznajte Tuzlu :)

Post by Anestezija »

sumirprimus wrote:stupine pitar..
bio kod bekica??? :lol: :lol: :lol:
nou :-D
Post Reply