Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#1 Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by zdruzdjo »

Pozdrav
Kao sto sam naslov kaze. idem putem prema tamo. krecem petak poslijepodne.
Opcije:
Jedna je: Sarajevo-zivinice-orasje-zupanja-autoput beograd-pozarevac. ukupno 423 km
Druga je: Sarajevo-visegrad-uzice-cacak-kragujevac-autoput pozarevac. ukupno 384 km
Treca je: Sarajevo-tuzla-bijeljina-sremska raca-kuzmin-autoput beograd-pozarevac. ukupno 402 km
Cetvrta: Sarajevo-vlasenica-zvornik-loznica-sabac-autoput kod rume do beograda-pozarevac. ukupno 383 km

Isao sam par puta do beograda. Raznim putevima.
Kilometraza mi i nije nesto osobito od veeeelike vaznosti jer npr viamichelin kaze da je ova najduza opcija i najkraca vremenom jer se vozi autoputem velika dionica se vozi autoputem. znaci nekih 220-ak km. I zbog nekih 50 kilometara razlike ne bih zakerao ako cu doci smoren ko konj.

Ova opcija preko tuzle-bijeljine-sremske race mi je pravo mrska zbog karaule i djela od nekih 30-ak kilometara od tuzle do priboja(u BiH) jer je put kao spageta izmotan. ali kasnije je uzivancija jer se vozis ravnicom i veoma je ugodno za voziti.
Opcija preko zvornika-loznice-sabca je isto tako smor jer vozis kroz vukojebine po srbiji gdje ti svaki cas iskacu lokalni policajci a obzirom da ce petkom biti more kamiona samo doprinosi smaranju.


Eto hajde postovana forumska populacijo, Help.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by bitanga_sa_otesa »

neki do tuzle mogu za sat,za dalje ne znam :lol: :lol:
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#3 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote:neki do tuzle mogu za sat,za dalje ne znam :lol: :lol:
ejs i manje. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nedostaje.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#4 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by Me_again »

zdruzdjo wrote:Pozdrav
Kao sto sam naslov kaze. idem putem prema tamo. krecem petak poslijepodne.
Opcije:
Jedna je: Sarajevo-zivinice-orasje-zupanja-autoput beograd-pozarevac. ukupno 423 km
Druga je: Sarajevo-visegrad-uzice-cacak-kragujevac-autoput pozarevac. ukupno 384 km
Treca je: Sarajevo-tuzla-bijeljina-sremska raca-kuzmin-autoput beograd-pozarevac. ukupno 402 km
Cetvrta: Sarajevo-vlasenica-zvornik-loznica-sabac-autoput kod rume do beograda-pozarevac. ukupno 383 km

Isao sam par puta do beograda. Raznim putevima.
Kilometraza mi i nije nesto osobito od veeeelike vaznosti jer npr viamichelin kaze da je ova najduza opcija i najkraca vremenom jer se vozi autoputem velika dionica se vozi autoputem. znaci nekih 220-ak km. I zbog nekih 50 kilometara razlike ne bih zakerao ako cu doci smoren ko konj.

Ova opcija preko tuzle-bijeljine-sremske race mi je pravo mrska zbog karaule i djela od nekih 30-ak kilometara od tuzle do priboja(u BiH) jer je put kao spageta izmotan. ali kasnije je uzivancija jer se vozis ravnicom i veoma je ugodno za voziti.
Opcija preko zvornika-loznice-sabca je isto tako smor jer vozis kroz vukojebine po srbiji gdje ti svaki cas iskacu lokalni policajci a obzirom da ce petkom biti more kamiona samo doprinosi smaranju.


Eto hajde postovana forumska populacijo, Help.
Reci cu ti iz prve ruke, bez Viamichelin i Google Maps filozofiranja:

Sarajevo - Sokolac - Vlasenica - Zvornik - Bijeljina - Raca - Kuzmin - autoput - Beograd - Pozarevac

Sve ostalo ti je smaracina poteska, jedino mozes do Bijeljine preko Tuzle ali ti je ipak malo brze preko Romanije. Sada je ok vrijeme, nema snijegai leda pa se moze Romanijom prilicno prasiti.
To preko Uzica i Kragujevca nije los put, isao sam par puta, ali si stalno eksponiran njihovoj saobracajnoj policiji uz stalna ogranicenja i prolaske kroz naseljena mjesta.
A ako hoces malo eksperimenata, onda se vrati preko Kragujevca i Uzica. Ja licno volim tako praviti krugove.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#5 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by zdruzdjo »

Me_again wrote:
Reci cu ti iz prve ruke, bez Viamichelin i Google Maps filozofiranja:

Sarajevo - Sokolac - Vlasenica - Zvornik - Bijeljina - Raca - Kuzmin - autoput - Beograd - Pozarevac

Sve ostalo ti je smaracina poteska, jedino mozes do Bijeljine preko Tuzle ali ti je ipak malo brze preko Romanije. Sada je ok vrijeme, nema snijegai leda pa se moze Romanijom prilicno prasiti.
To preko Uzica i Kragujevca nije los put, isao sam par puta, ali si stalno eksponiran njihovoj saobracajnoj policiji uz stalna ogranicenja i prolaske kroz naseljena mjesta.
A ako hoces malo eksperimenata, onda se vrati preko Kragujevca i Uzica. Ja licno volim tako praviti krugove.

Ma i ici cu i vracati se u prilicno "gluho doba" pa zato ce mi i biti bezveze da nesto kruzim.
Isao sam svakakvim putevima do beograda. Tacnije do aerodroma bg. Cak sam jednom i preko kraljeva krusevca pa izlazak na auto put nis-beograd.
Iskreno najmrza mi je varijanta bila ta preko zvornika loznice....stalno voznja kroz neke selendre. Svaki cas ogranicenje naseljno mjesto, blicanje radar, zautavljanje jer vozis sa BiH tablicama, lokalne kabadahije sa ladma koje preticu po punim i izlijecu ko kamikaze....jednom su me drotovi pijani ko kugle zaustavili odmah pored kafane u kojoj je neka pevaljka u basti ciiiičala

Iskreno nisam nikad vozio dionicu od zvornika do bijeljine. Kakva je? Ovaj dio od tuzle do bijeljine mi je mrzak samo zbog onih 20-ak kilometara
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by 530i »

Fataj se Rače, Kuzmina i autoputa...najelegantnija dionica po Srbiji. Meni lično nije smaranje ni Tuzla - Bijeljina, posebno kad sam sam :D
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#7 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by branimir stulic »

Isto mislim . Sarajevo - Tuzla - Ugljevik - BN - Raca (nekada smo znali skrenuti u Zivinicama prema Kalesiji da izbjegnemo Tuzlu).... ako ides na Sabac pripremi se na kontrole brzine 40 - 50 - 60 , (hiljadu nekakvih sela) tako da se putovanje od 60 tak kilometara pretvori u moru. Raca je OK... (mada i tu nekada zna biti guzve na granici)
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#8 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by Me_again »

zdruzdjo wrote:
Me_again wrote:
Reci cu ti iz prve ruke, bez Viamichelin i Google Maps filozofiranja:

Sarajevo - Sokolac - Vlasenica - Zvornik - Bijeljina - Raca - Kuzmin - autoput - Beograd - Pozarevac

Sve ostalo ti je smaracina poteska, jedino mozes do Bijeljine preko Tuzle ali ti je ipak malo brze preko Romanije. Sada je ok vrijeme, nema snijegai leda pa se moze Romanijom prilicno prasiti.
To preko Uzica i Kragujevca nije los put, isao sam par puta, ali si stalno eksponiran njihovoj saobracajnoj policiji uz stalna ogranicenja i prolaske kroz naseljena mjesta.
A ako hoces malo eksperimenata, onda se vrati preko Kragujevca i Uzica. Ja licno volim tako praviti krugove.

Ma i ici cu i vracati se u prilicno "gluho doba" pa zato ce mi i biti bezveze da nesto kruzim.
Isao sam svakakvim putevima do beograda. Tacnije do aerodroma bg. Cak sam jednom i preko kraljeva krusevca pa izlazak na auto put nis-beograd.
Iskreno najmrza mi je varijanta bila ta preko zvornika loznice....stalno voznja kroz neke selendre. Svaki cas ogranicenje naseljno mjesto, blicanje radar, zautavljanje jer vozis sa BiH tablicama, lokalne kabadahije sa ladma koje preticu po punim i izlijecu ko kamikaze....jednom su me drotovi pijani ko kugle zaustavili odmah pored kafane u kojoj je neka pevaljka u basti ciiiičala

Iskreno nisam nikad vozio dionicu od zvornika do bijeljine. Kakva je? Ovaj dio od tuzle do bijeljine mi je mrzak samo zbog onih 20-ak kilometara
Ultimativno Bijeljna Kuzmin BG Pozarevac. Da li ces do Bijeljine stici preko Tuzle ili preko Romanije, stvar je tvog izbora. Razlika je desetak minuta, a i nemora biti.
Od Zvornika do Bijeljine ti je OK put, ravno je , nesto krivina, i uglavnom moze se lijepo voziti. Ima i dosta novog asfalta, ja u zadnje vrijeme nisam primijetio ni jednu rupu na cesti.
Ja sam zimi znao, da izbjenem Romaniju ali i Tuzlu zbog guzvi, ici na Kladanj a zatim do Vlasenice, Zvornika i preko Bijeljine dalje. Dobar izbor zimi, definitivno.
Da budem posten, ne volim u gluho doba preko Romanije, prispava mi se pa volim negje kafu popiti a tim putem je izbor vrlo slab, takoreci nikakav.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#9 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by zdruzdjo »

Me_again wrote:
Ultimativno Bijeljna Kuzmin BG Pozarevac. Da li ces do Bijeljine stici preko Tuzle ili preko Romanije, stvar je tvog izbora. Razlika je desetak minuta, a i nemora biti.
Od Zvornika do Bijeljine ti je OK put, ravno je , nesto krivina, i uglavnom moze se lijepo voziti. Ima i dosta novog asfalta, ja u zadnje vrijeme nisam primijetio ni jednu rupu na cesti.
Ja sam zimi znao, da izbjenem Romaniju ali i Tuzlu zbog guzvi, ici na Kladanj a zatim do Vlasenice, Zvornika i preko Bijeljine dalje. Dobar izbor zimi, definitivno.
Da budem posten, ne volim u gluho doba preko Romanije, prispava mi se pa volim negje kafu popiti a tim putem je izbor vrlo slab, takoreci nikakav.

Evo ovo je razlog sto mi je mrska dionica tuzla bijeljina. To je nekih 30-ak km, ali umori samo tako.
Image
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#10 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by zdruzdjo »

update.
Znaci put zavrsio. bilo prilicno dobro.
krenuo u petak oko 7-ice i bio oko pola 3 u pozarevcu. po satu pregrgao 330-ak km do tamo i isto toliko nazad.
Isao preko tuzle i na bijeljinu. Taj dan klepao snijeg i nisam se htio zalijetati na romaniju pa na zvornik nego isao na karaulu do tuzle pa onda ravno do bijeljine. na majevici snijeg ko u sred decembra. sreca razmisljao skinuti gume i staviti ljetne ali nisam imao vremena. e sreca pa nisam.
od kuzmina do beograda auto putem je bas lose. ja ne znam kako ih nije stid ondje naplacivati putarinu. desna traka nemoguca za voznju od preko 110. svakih 10-20 metara rohavo ili rupa. od bg pa do skretanja za pozarevac prilicno dobro. i kod njih ima bisera koji voze lijevom onako hladno klaj klaj. najgori su tamo gdje imaju 3 trake pa bi ono nesto lijevom ili srednjom. a raspada se.
Oko bg sam vidio par vozila koja nemaju definiciju. najblize izgledaju kao motokultivator. znaci platforma na koju je montiran neki motor koji vidis sve na njemu kako se vrti. na to su montirani neki tockovi uski skroz cca155/13 a zadnji dio je u stvari prikolica. niti kakvih reg oznaka niti ista. hladno kotrljaju desnom trakom na ap kroz bg.
Interesantna info.
vozeci se nazad negdje prije bg na ap, stajem na neku pumpu da se baci toalet i provjere gume. vrijeme oko 21:00. zaustavljam se a na pumpi se odmah ispred zaustavlja kod goriva mitsubishi lancer. novija generacija. crni, zatamnjen, auspuh bijesan, pruge preko haube krova i gepeka. kako stajem tako iz istog izlazi policajac u fluo kombinezonu sa full lizalom i utokom i sipa gorivo drugi sjedi na suvozacevom mjestu. Kod retrovizora na sajbi KAMERA. PRESRETAC!?!?!?! da da presretac.
Znaci ideja vrh. izvedba jos bolja. navlakusa za wanabee rejsere samo taka. vec zamisljam nadobudnog klinca u bmw-u 5ici kako mu ovaj na 170-180 presjeca put i pali onaj led displej na zadnjoj sajbi. Da li je presretac ili covjek ima lancer-a a ima kameru da snima ne znam ali eto da znate ako idete eventualno tuda pa vidite nekoga tako.

druga info
pri povratku prema sarajevu, na i prije nisica na dva mjesta policija stane odmah sa desne strane puta na ravnoj dionici i upale duga svjetla. ne znam zasto. dobro te sjebu jer kontas neko ti u traci ide prema tebi.
i nista sjede u upaljenom autu. cemu takav potez ne razumijem. ali su me bas onako trznuli da sm spustio ispod 40. kontam ide lokalac na mene.
Last edited by zdruzdjo on 23/04/2017 18:19, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: Oko bg sam vidio par vozila koja nemaju definiciju. najblize izgledaju kao motokultivator. znaci platforma na koju je montiran neki motor koji vidis sve na njemu kako se vrti. na to su montirani neki tockovi uski skroz cca155/13 a zadnji dio je u stvari prikolica. niti kakvih reg oznaka niti ista. hladno kotrljaju desnom trakom na ap kroz bg.
to je priti dajana :)

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by bitanga_sa_otesa »

evo i toyota ima hahaha

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :D
Leon16v
Posts: 5782
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by Leon16v »

Jeste, taj Lancer je presretac :-D
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#15 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by zdruzdjo »

Leon16v wrote:Jeste, taj Lancer je presretac :-D
Evo me vamo na drugom post-u nagrdi neki lik kaze da nema to u srb policiji.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda su neki privatnici ili se neki film snimao :lol: :lol:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#17 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by kafanski_covjek »

zdruzdjo wrote:
Leon16v wrote:Jeste, taj Lancer je presretac :-D
Evo me vamo na drugom post-u nagrdi neki lik kaze da nema to u srb policiji.
Image
http://www.automagazin.rs/forum/viewtop ... =20&t=9516
http://www.blic.rs/vesti/hronika/najbrz ... at/45whg9k
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#18 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by bitanga_sa_otesa »

Među presretačima su i automobili koje je od osumnjičenih za razna krivična dela oduzela Uprava za oduzimanje nelegalno stečene imovine. I to su veoma brza i jaka vozila. Shvatili smo da je najisplativije ta vozila angažovati kao presretače jer ako su na parkingu samo je država na trošku jer mora da plaća njihovo održavanje. Ovako ona pune republički budžet jer zaustavljaju bahate vozače koji plaćaju velike kazne
kad ce kod nas ovako....vidim jutros na poligonu u butmiru raznih strojeva oduzetih....
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#19 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by kafanski_covjek »

Image

zvijer :D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#20 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by kafanski_covjek »

bitanga_sa_otesa wrote:
Među presretačima su i automobili koje je od osumnjičenih za razna krivična dela oduzela Uprava za oduzimanje nelegalno stečene imovine. I to su veoma brza i jaka vozila. Shvatili smo da je najisplativije ta vozila angažovati kao presretače jer ako su na parkingu samo je država na trošku jer mora da plaća njihovo održavanje. Ovako ona pune republički budžet jer zaustavljaju bahate vozače koji plaćaju velike kazne
kad ce kod nas ovako....vidim jutros na poligonu u butmiru raznih strojeva oduzetih....
tamo nema cega nema :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by bitanga_sa_otesa »

kafanski_covjek wrote: tamo nema cega nema :D
a vidio sam...ima i nekih cunerskih auta...sticker bomb blatobrani....dva beNvea e 36 coupe :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22 Re: Upit Putovanje Sarajevo-Pozarevac

Post by amar1994 »

kafanski_covjek wrote:Image

zvijer :D
nista to , smetlje :skoljka: , gledaj presretaĆa :izet: :bih:

Image
Image
Image

:lol: :lol:
Post Reply