Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#26 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Teletubbies »

Na koju oblast iz fizike bi se trebao najvise bazirati...presao sam sve pa bi sad malo da se fokusiram na ono "najvaznije" u ovih mjesec dana :)

Unaprijed zahvalan.
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#27 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by ABDstudent »

Teletubbies wrote:Na koju oblast iz fizike bi se trebao najvise bazirati...presao sam sve pa bi sad malo da se fokusiram na ono "najvaznije" u ovih mjesec dana :)

Unaprijed zahvalan.
U Sarajevu zadnjih nekoliko godina izlaze njihove zbirke sa zadacima za prijemni tako da je to osnovna literatura,malo to prelistaj vidi kakve zadatke daju,koliko se ja sjecam nisu niti jednu oblast posebno naglasavali,ali eto provjeri zbirku i ovaj mjesec pred prijemni uci ko lud,sto vise i temeljnije (ukoliko ides na pripreme to ti je prednost,brze ces prec i razumjet gradivo,mada i ako ne ides mozes bez problema polozit).Sretno
nemoj zaboravit hemiju i biologiju,jer kolko me pamcenje sluzi vise je raje padalo na hemiji tako da fokusiraj se na sve
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#28 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Teletubbies »

ABDstudent wrote:
Teletubbies wrote:Na koju oblast iz fizike bi se trebao najvise bazirati...presao sam sve pa bi sad malo da se fokusiram na ono "najvaznije" u ovih mjesec dana :)

Unaprijed zahvalan.
U Sarajevu zadnjih nekoliko godina izlaze njihove zbirke sa zadacima za prijemni tako da je to osnovna literatura,malo to prelistaj vidi kakve zadatke daju,koliko se ja sjecam nisu niti jednu oblast posebno naglasavali,ali eto provjeri zbirku i ovaj mjesec pred prijemni uci ko lud,sto vise i temeljnije (ukoliko ides na pripreme to ti je prednost,brze ces prec i razumjet gradivo,mada i ako ne ides mozes bez problema polozit).Sretno
nemoj zaboravit hemiju i biologiju,jer kolko me pamcenje sluzi vise je raje padalo na hemiji tako da fokusiraj se na sve
Hvala puno na odgovoru!

Volio bih kada bi mi neko jos opisao kako izgleda test, vidim ima 100 zadataka sve ukupno iz sva 3 predmeta, na koliko su podijeljena, koliko bude teorije na primjer oz fizike i tako to (posto cu se na teoriju vvaditi grijesicu sigurno na zadatak shitu :cry: )

Prijemni nam je iduce srijede..............vec me prpa hvata :|
ABDstudent
Posts: 57
Joined: 11/10/2015 01:02

#29 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by ABDstudent »

do sad je bilo 30 biologija i po 35 fizika i hemija,mislim da jos uvijek ima probni ispit 10-ak dana prije prijemnog pa ako nisi bio probaj barem nabavit primjer jer ce takav koncept pitanja biti i na prijemnom vjerovatno
dale-klc
Posts: 1
Joined: 22/07/2017 00:21

#30 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by dale-klc »

Pozdrav , sljedece godine zavrsavam gimnaziju i zanima me medicina .
Sto se tice predmeta potrebnih za medicinu , tu su mi sve petica . Ali sam u prvom i drugom razredu prosla 4 , a u trecem razredu sam imala sve petice . Da li ima sanse da upadnem redovno, ako dobro uradim prijemni , ali uz to imam neke diplome sa takmicenja iz fizike
Svaki odgovor i savjet bi dobro dosao :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#31 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by AmiĐa_Idriz »

dale-klc wrote:Pozdrav , sljedece godine zavrsavam gimnaziju i zanima me medicina .
Sto se tice predmeta potrebnih za medicinu , tu su mi sve petica . Ali sam u prvom i drugom razredu prosla 4 , a u trecem razredu sam imala sve petice . Da li ima sanse da upadnem redovno, ako dobro uradim prijemni , ali uz to imam neke diplome sa takmicenja iz fizike
Svaki odgovor i savjet bi dobro dosao :D
Ma samo dobro spremi prijemni. Evo ove godine, ko je polozio taj je i upao na budzet. Od 181 samo 72 covjeka polozila prijemni, a 80 primaju na budzet. Dakle na drugom roku 108 mjesta ostalo :-) ludilo.
ivanj44
Posts: 5
Joined: 20/05/2018 16:24

#32 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by ivanj44 »

Pozdrav :-D
Evo naidjoh na ovu temu u vezi upisa na Medicinski fakultet, pa imam nekoliko pitanja u vezi toga. Uzeo sam testove sa prijemnih ispita od prethodnih godina i preradio sam veci dio, a takodje imam i informator. Interesuje me da li je to dovoljno za prijemni, i da li bude slicnih pitanja kao prethodnih godina. I ukoliko neko slucajno ima svesku ili neke materijale od pripremne nastave od prosle godine, bio bih jako zahvalan kada bih mogao doci do toga.
Hvala unaprijed :-D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#33 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by AmiĐa_Idriz »

ivanj44 wrote:Pozdrav :-D
Evo naidjoh na ovu temu u vezi upisa na Medicinski fakultet, pa imam nekoliko pitanja u vezi toga. Uzeo sam testove sa prijemnih ispita od prethodnih godina i preradio sam veci dio, a takodje imam i informator. Interesuje me da li je to dovoljno za prijemni, i da li bude slicnih pitanja kao prethodnih godina. I ukoliko neko slucajno ima svesku ili neke materijale od pripremne nastave od prosle godine, bio bih jako zahvalan kada bih mogao doci do toga.
Hvala unaprijed :-D
Pitanja za biologiju budu ista kao iz onih njihovih zbirki, hemija pola pola dok za fiziku ne znam...mada ti je fizika posebna prica :mrgreen:
User avatar
Men_of_Numenor
Posts: 267
Joined: 22/01/2018 11:52

#34 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Men_of_Numenor »

ivanj44 wrote:Pozdrav :-D
Evo naidjoh na ovu temu u vezi upisa na Medicinski fakultet, pa imam nekoliko pitanja u vezi toga. Uzeo sam testove sa prijemnih ispita od prethodnih godina i preradio sam veci dio, a takodje imam i informator. Interesuje me da li je to dovoljno za prijemni, i da li bude slicnih pitanja kao prethodnih godina. I ukoliko neko slucajno ima svesku ili neke materijale od pripremne nastave od prosle godine, bio bih jako zahvalan kada bih mogao doci do toga.
Hvala unaprijed :-D
Iz koje škole dolaziš :) ?
ivanj44
Posts: 5
Joined: 20/05/2018 16:24

#35 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by ivanj44 »

Men_of_Numenor wrote:
ivanj44 wrote:Pozdrav :-D
Evo naidjoh na ovu temu u vezi upisa na Medicinski fakultet, pa imam nekoliko pitanja u vezi toga. Uzeo sam testove sa prijemnih ispita od prethodnih godina i preradio sam veci dio, a takodje imam i informator. Interesuje me da li je to dovoljno za prijemni, i da li bude slicnih pitanja kao prethodnih godina. I ukoliko neko slucajno ima svesku ili neke materijale od pripremne nastave od prosle godine, bio bih jako zahvalan kada bih mogao doci do toga.
Hvala unaprijed :-D
Iz koje škole dolaziš :) ?
Gimnaziji sam zavrsio :)
lejna23
Posts: 22
Joined: 31/07/2018 12:15

#37 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by lejna23 »

.
Post Reply