Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Alexstrasuz
Posts: 12
Joined: 23/02/2014 21:12

#1 Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Alexstrasuz »

Zdravo.
Sljedece godine zavrsavam gimnaziju i planiram da upisem medicinski.
Zanima me dal sa ovim ocjenama imam sanse da upisem BIO 4 5 5 5 HEM 3 5 5 5 FIZ 3 3 4 5. Opsti prosjek je svake godine 4.6+ samo u prvom sam prosao sa 4.Vec sam se poceo pripremati za prijemni da mi bude lakse
User avatar
seinfeld
Posts: 104
Joined: 23/04/2014 13:09

#2 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by seinfeld »

možeš se upisati kao pacijent
merdas
Posts: 44
Joined: 05/02/2013 18:44

#3 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by merdas »

Alexstrasuz wrote:Zdravo.
Sljedece godine zavrsavam gimnaziju i planiram da upisem medicinski.
Zanima me dal sa ovim ocjenama imam sanse da upisem BIO 4 5 5 5 HEM 3 5 5 5 FIZ 3 3 4 5. Opsti prosjek je svake godine 4.6+ samo u prvom sam prosao sa 4.Vec sam se poceo pripremati za prijemni da mi bude lakse
Odmah uzmi skriptu ako nekoga znas od ovogodisnjih konkurenata za upis. Vidi sa njima za pripreme, kako su oni to isli, obavezno obrati paznju na fiziku, i preporucujem ti da vec ovaj raspust ozbiljno pocnes sa vjezbanjem. Znaci dnevno po nekih sat i po (ili koliko ti sebi odredis na osnovu pitanja).. Te ocjene ti igraju ulogu sto se tice bodova, ali prijemni je najbitniji i tvoja zelja za medicinom kao naukom. Ako te neko "hajca" a ti to ne zelis, nemoj ni upisivati, gubis samo vrijeme a mozda si talentovan za nesto drugo. Prijemni je eliminatoran i tuzno je reci ali ganjaj neku štelu ako ikako mozes...
Direktan odgovor na tvoje pitanje : otidji na stranicu medicinskog fakulteta, pogledaj prosjeke ovih sto su primljeni pa malo uporedi sa svojim. Tvoj prosjek je definitivno dovoljan, ali morao bi malo jace da uradis prijemni i potrudi se da cetvrti razred bude iznad 4.7.
Alexstrasuz
Posts: 12
Joined: 23/02/2014 21:12

#4 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Alexstrasuz »

merdas wrote:
Alexstrasuz wrote:Zdravo.
Sljedece godine zavrsavam gimnaziju i planiram da upisem medicinski.
Zanima me dal sa ovim ocjenama imam sanse da upisem BIO 4 5 5 5 HEM 3 5 5 5 FIZ 3 3 4 5. Opsti prosjek je svake godine 4.6+ samo u prvom sam prosao sa 4.Vec sam se poceo pripremati za prijemni da mi bude lakse
Odmah uzmi skriptu ako nekoga znas od ovogodisnjih konkurenata za upis. Vidi sa njima za pripreme, kako su oni to isli, obavezno obrati paznju na fiziku, i preporucujem ti da vec ovaj raspust ozbiljno pocnes sa vjezbanjem. Znaci dnevno po nekih sat i po (ili koliko ti sebi odredis na osnovu pitanja).. Te ocjene ti igraju ulogu sto se tice bodova, ali prijemni je najbitniji i tvoja zelja za medicinom kao naukom. Ako te neko "hajca" a ti to ne zelis, nemoj ni upisivati, gubis samo vrijeme a mozda si talentovan za nesto drugo. Prijemni je eliminatoran i tuzno je reci ali ganjaj neku štelu ako ikako mozes...
Direktan odgovor na tvoje pitanje : otidji na stranicu medicinskog fakulteta, pogledaj prosjeke ovih sto su primljeni pa malo uporedi sa svojim. Tvoj prosjek je definitivno dovoljan, ali morao bi malo jace da uradis prijemni i potrudi se da cetvrti razred bude iznad 4.7.
Imam jako veliku zelju za medicinom, roditelji cak govore da ne upisem jer puno godina treba da se potpuno zavrsi, oni me inace guraju na farmaciju jer su oni tu ali ona me ne privlaci. Hvala na odgovoru puno, krenuo od pocetka ovog raspusta da ponovim fiziku teoriju i da vjezbam zadatke.
zigomatikum
Posts: 1
Joined: 24/07/2014 17:09

#5 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by zigomatikum »

Ja sam imala poprilično slične ocjene iz tih predmeta, pa mi nisu predstavljali problem kao što je fizika. Ne znam kakvi su predavači u srednjoj bili kod tebe što se tiče fizike, tako da dosta zasluge imaju i oni. Biologiju i hemiju stvarno dobro pripreme na pripremnoj nastavi, ali fizika je problem. Profesori su stvarno kvalitetni, međutim fizika je kritična svima. Ne kažem da nisu profesori iz fizike dobri na pripremnoj nastavi, nego fizičari kao fizičari smatraju da se sve zna, a ništa se ne zna. Meni ocjene nisu bili problem, čak sam biologiju i hemiju nulirala na prijemnom ali fiziku nisam položila tako da moram sad čekati godinu dana (jer drugog roka nema). Moja preporuka bi ti bila da se stvarno dobro pripremiš što se tiče fizike (u vidu dodatanih časova, instrukcija..) Tako da se ne obeshrabruješ što se tiče ocjena, nekad ocjene i nisu mjerilo znanja :-D Puno sreće :-)
maida1
Posts: 1
Joined: 07/07/2015 12:41

#6 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by maida1 »

Zdravo, sljedece godine zavrsavam gimnaziju i planiram upisati medicinu, zanima me koliko prosjek u srednjoj skoli bitan za upis, nisam bila odlicna sve prethodne godine, i kakav je prijemni ispit bude, cula sam da je dosta tezak...
MellyCullen
Posts: 4
Joined: 10/11/2012 17:21

#7 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by MellyCullen »

Za vas koji trazite informacije o upisu: upisala sam medicinu sa prosjekom u srednjoj u prvom razredu 4.0, drugom 3.3, trecem 3.6 i cetvrtom 4.7. Uradila 80% prijemnog koji je bio prelagan, uz to naravno isla na pripremnu nastavu koju je fakultet organizovao. Jeste da sam upala u samofinansirajuce, ali bolje ista nego nista :)
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#8 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Dr.medicine »

MellyCullen wrote:Za vas koji trazite informacije o upisu: upisala sam medicinu sa prosjekom u srednjoj u prvom razredu 4.0, drugom 3.3, trecem 3.6 i cetvrtom 4.7. Uradila 80% prijemnog koji je bio prelagan, uz to naravno isla na pripremnu nastavu koju je fakultet organizovao. Jeste da sam upala u samofinansirajuce, ali bolje ista nego nista :)
i ti se hvalis? pa poklopi se i zavuci u mišiju rupu. srećom sad je bolonja pa ćeš ga vjerovatno i završiti, obzirom da su sada kriterijumi nula kakvi su bili prije.
a takvi kao ti prije nisu mogli ni prismrditi medicini, a neki koji bi i platili da ulete na fax, ostali bi na prvoj godini.

samo cu reci fuj
Gejmerofil
Posts: 72
Joined: 31/08/2013 10:51

#9 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Gejmerofil »

Dr.medicine wrote:
MellyCullen wrote:Za vas koji trazite informacije o upisu: upisala sam medicinu sa prosjekom u srednjoj u prvom razredu 4.0, drugom 3.3, trecem 3.6 i cetvrtom 4.7. Uradila 80% prijemnog koji je bio prelagan, uz to naravno isla na pripremnu nastavu koju je fakultet organizovao. Jeste da sam upala u samofinansirajuce, ali bolje ista nego nista :)
i ti se hvalis? pa poklopi se i zavuci u mišiju rupu. srećom sad je bolonja pa ćeš ga vjerovatno i završiti, obzirom da su sada kriterijumi nula kakvi su bili prije.
a takvi kao ti prije nisu mogli ni prismrditi medicini, a neki koji bi i platili da ulete na fax, ostali bi na prvoj godini.

samo cu reci fuj
U cemu je problem sa ovim sto je djevojka napisala? Cuj fuj nigdje veze.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#10 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Dr.medicine »

Gejmerofil wrote:
U cemu je problem sa ovim sto je djevojka napisala? Cuj fuj nigdje veze.
pa da neko ko je prosjecnu ocjenu tokom srednje skole imao 3,9 želi upisati najteži fax :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kad se razboliš, i dođeš doticnoj u ruke, odgovori onda sebi na to pitanje.
eto zato je fuj :wink:
Gejmerofil
Posts: 72
Joined: 31/08/2013 10:51

#11 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Gejmerofil »

Dr.medicine wrote:
Gejmerofil wrote:
U cemu je problem sa ovim sto je djevojka napisala? Cuj fuj nigdje veze.
pa da neko ko je prosjecnu ocjenu tokom srednje skole imao 3,9 želi upisati najteži fax :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kad se razboliš, i dođeš doticnoj u ruke, odgovori onda sebi na to pitanje.
eto zato je fuj :wink:
Sta je to medicina samo za ucenike sa 5.0 prosjekom?
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#12 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by handžar88 »

Dr.medicine wrote:
Gejmerofil wrote:
U cemu je problem sa ovim sto je djevojka napisala? Cuj fuj nigdje veze.
pa da neko ko je prosjecnu ocjenu tokom srednje skole imao 3,9 želi upisati najteži fax :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kad se razboliš, i dođeš doticnoj u ruke, odgovori onda sebi na to pitanje.
eto zato je fuj :wink:
Debilcicu kad bude lijecila nece ti prepricavat lektire iz srednje i rjesavat trigonometrijske zadatke, nego ce upotrijebit znanje steceno na medicinskom fakultetu.. najtezi fakultet :lol: FUJ
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#13 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by cenecimoveocino »

Dr.medicine wrote:
MellyCullen wrote:Za vas koji trazite informacije o upisu: upisala sam medicinu sa prosjekom u srednjoj u prvom razredu 4.0, drugom 3.3, trecem 3.6 i cetvrtom 4.7. Uradila 80% prijemnog koji je bio prelagan, uz to naravno isla na pripremnu nastavu koju je fakultet organizovao. Jeste da sam upala u samofinansirajuce, ali bolje ista nego nista :)
i ti se hvalis? pa poklopi se i zavuci u mišiju rupu. srećom sad je bolonja pa ćeš ga vjerovatno i završiti, obzirom da su sada kriterijumi nula kakvi su bili prije.
a takvi kao ti prije nisu mogli ni prismrditi medicini, a neki koji bi i platili da ulete na fax, ostali bi na prvoj godini.

samo cu reci fuj
ovo je ogavno razmišljanje :run:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Krokodajl »

Ovoj možda ne budem morao donositi ballentine :oops: :oops:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#15 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Dr.medicine »

:lol:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#16 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Dr.medicine »

handžar88 wrote:
Dr.medicine wrote:
Gejmerofil wrote:
U cemu je problem sa ovim sto je djevojka napisala? Cuj fuj nigdje veze.
pa da neko ko je prosjecnu ocjenu tokom srednje skole imao 3,9 želi upisati najteži fax :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kad se razboliš, i dođeš doticnoj u ruke, odgovori onda sebi na to pitanje.
eto zato je fuj :wink:
Debilcicu kad bude lijecila nece ti prepricavat lektire iz srednje i rjesavat trigonometrijske zadatke, nego ce upotrijebit znanje steceno na medicinskom fakultetu.. najtezi fakultet :lol: FUJ
jedino što je debilno je tvoja izjava
User avatar
dulekrele
Posts: 3812
Joined: 10/04/2014 18:25

#17 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by dulekrele »

Neki sa slabijim ocjenama imaju vise znanja od onih sa visim. Rezultati prijemnih ispita to zorno pokazuju gdj su djeca sa prosjekom 5.0 iz srednje popadali na prijemnom.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#18 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Dr.medicine »

dulekrele wrote:Neki sa slabijim ocjenama imaju vise znanja od onih sa visim. Rezultati prijemnih ispita to zorno pokazuju gdj su djeca sa prosjekom 5.0 iz srednje popadali na prijemnom.
Niko ne kaze da su odlikasi pametniji od ostalih. Ali ako neko na kraju godine kada se u skoli nabije najbolji prosjek ima 3.3........tu je dvica ko u prici
Gejmerofil
Posts: 72
Joined: 31/08/2013 10:51

#19 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Gejmerofil »

Dr.medicine wrote:
dulekrele wrote:Neki sa slabijim ocjenama imaju vise znanja od onih sa visim. Rezultati prijemnih ispita to zorno pokazuju gdj su djeca sa prosjekom 5.0 iz srednje popadali na prijemnom.
Niko ne kaze da su odlikasi pametniji od ostalih. Ali ako neko na kraju godine kada se u skoli nabije najbolji prosjek ima 3.3........tu je dvica ko u prici
Bolje I 3.0 iz ozbiljne skole nego 5.0 iz vecine bh skola danas
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#20 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by handžar88 »

Dr.medicine wrote: jedino što je debilno je tvoja izjava
Ljudi imamo ubermenscha tu na forumu, zavrsio je najtezi fakultet u univerzumu, molim da mu se svi poklonimo.
Jbt koji bolesnik i egoista moras bit da ovakav nick imas, jos ako je to slika tvoje glavuše ubij se.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#21 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Chmoljo »

handžar88 wrote: Debilcicu kad bude lijecila nece ti prepricavat lektire iz srednje i rjesavat trigonometrijske zadatke, nego ce upotrijebit znanje steceno na medicinskom fakultetu.. najtezi fakultet :lol: FUJ
Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» handžar88

sedam dana
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#22 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Ductus Holedocus »

"doktore medicine", svaki put se najezim kad naletim na tvoj post. Ti nisi ništa nego iskompleksirani seljak. Popicu ban zbog tebe, ali neka. Pros'o kroz fakultet, a fakultet nije kroz tebe. Ne bi loše bilo da malo pogledas dalje ispred . I da ti slusalice i bijeli mantil ne budu ponos , već ono za sta si se školovao i za sta si Hipokratovu polagao. :kiss:
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#23 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by Teletubbies »

Pozz raja :)

Naletio sam na zanimljivu knjigu koju je izdao Medicinski fakultet u Tuzli jos 1987. godine sa pitanjima za prijemne ispite...310 iz biologije, 302 iz hemije i 388 iz te jebene fizike....zanima me moze li to biti od pomoci za pripremu za prijemni na medicini (naravno ima tu jos bruku sskripti knjiga itd al zanima me jel neko konkretno iz ove spremao, odlicno izgleda :mrgreen: )
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#24 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by AmiĐa_Idriz »

MEDICINSKI FAKULTET UNIVERZITETA U SARAJEVU O B A V J E Š T A V A

SVE ZAINTERESIRANE KANDIDATE ZA UPIS U PRVU GODINU INTEGRIRANOG STUDIJA „MEDICINA“ U AKADEMSKOJ 2017/2018. GODINI DA ĆE
NOVO IZDANJE ZBIRKE ZADATAKA ZA PRIJEMNI ISPIT NA MEDICINSKOM FAKULTETU UNIVERZITETA U SARAJEVU BITI DOSTUPNO 20. 04. 2017. GODINU U BIBLIOTECI FAKULTETA

U Zbirci zadataka nalazi se Pristupnica za probni test koji će se održati na kraju pripremne nastave.

Cijena Zbirke zadataka za prijemni ispit sa Pristupnicom za probni test prijemnog ispita na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu iznosi 50,00 KM.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#25 Re: Upis Medicinski fakultet Sarajevo

Post by bumerangss »

Teletubbies wrote:Pozz raja :)

Naletio sam na zanimljivu knjigu koju je izdao Medicinski fakultet u Tuzli jos 1987. godine sa pitanjima za prijemne ispite...310 iz biologije, 302 iz hemije i 388 iz te jebene fizike....zanima me moze li to biti od pomoci za pripremu za prijemni na medicini (naravno ima tu jos bruku sskripti knjiga itd al zanima me jel neko konkretno iz ove spremao, odlicno izgleda :mrgreen: )

ima na piku informator sa 500 pitanja iz biologije, 500 hemoije i 500 iz fizike za 15 km
Post Reply