Update navigacije

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#1 Update navigacije

Post by cico x »

Pozdrav,
ima li ko u gradu da radi update auto navigacije Garmin ?
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#2 Re: Update navigacije

Post by cico x »

moze lock ovdje ;)
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#3 Re: Update navigacije

Post by _mufljuz_ »

sto ti je bosnjo - rijesio sebi problem otvorio temu - i sad nema boga da prioPCi kako kod koga i sta :lol: izem ti solidarisanje sa ljudima u pomoci.... :lol:
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#4 Re: Update navigacije

Post by cico x »

Što ti je mufljuz :)
nisam ništa riješio,samo sma istu temu otvorio u pod "računari i tehnologija",nadajući se da će mi tamo neko pomoći ,jer ovdje nema hajra ;)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5 Re: Update navigacije

Post by supercali »

I sta te konkretno zanima?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6 Re: Update navigacije

Post by condy »

I sta ga zanima jel :D

Čovjeka interesuje kako da navigaciju ažurira novim kartama za 2014 godinu.

Za pokretača teme. To možeš uraditi u svakoj bolje opremljenoj kompjuterskoj radnji. Možeš i naručiti preko neta ili naravno preko pika. Najbolje ti je otiđi u neku radnju i da ti to ljudi na brzinu urade.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#7 Re: Update navigacije

Post by cico x »

konkretno update za garmin nuvi :)
mape bih,srbije,cro....
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#8 Re: Update navigacije

Post by condy »

cico x wrote:konkretno update za garmin nuvi :)
mape bih,srbije,cro....
Ne znam konkretno odakle se. Ukoliko si u Sa, to možeš uraditi u nekoj od sledećih firmi

http://www.garminbh.ba/Shop/Dealers.asp ... kultura=hr#

U Zenici, to radi gog.ba

Za druga mjesta pogledaj na istom linku

http://www.garminbh.ba/Shop/Dealers.asp ... kultura=hr#
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#9 Re: Update navigacije

Post by supercali »

Reci uredjaj reci sta ti treba i javi se kad odlucis
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#10 Re: Update navigacije

Post by cico x »

Iz Sarajeva sam,ali nisu mi ovdje htjeli uraditi update ,navodno je "lažni softwer",a navig. kupljena u Zg u prodavnici ??
U svakom slučaju hvala na savjetu ;)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11 Re: Update navigacije

Post by supercali »

Citas li ti sta pisem?
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#12 Re: Update navigacije

Post by cico x »

nije ovo tvoje zadnje pisalo kad sam poslao post ;)
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#13 Re: Update navigacije

Post by madner »

Ima li neki updejt za ugradjenu Opelovu navigaciju (800) koji pokriva BiH i okolinu?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#14 Re: Update navigacije

Post by supercali »

Koje karte koristi taj opel?
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#15 Re: Update navigacije

Post by madner »

Mislim da su NAVTEQ.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#16 Re: Update navigacije

Post by supercali »

Jel hd ili idu cd-i dvd-i i slicno?
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#17 Re: Update navigacije

Post by madner »

DVD 800.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#18 Re: Update navigacije

Post by supercali »

Pa to je lako onda samo sprzis dvd i to je to
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#19 Re: Update navigacije

Post by nightvision »

danas svaki malo bolji telefon ima mogucnost instalacije navigacije. navigon i copilot imaju sasvim solidne mape.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#20 Re: Update navigacije

Post by supercali »

pa ako vec imas navigaciju odvojeno sto je ne koristiti?
uostalom uvijek je bolji apart konkretno namjenjen necemu nego nesto all in one
koristi garmin i ima telefon slobodan u svakom trenutku
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#21 Re: Update navigacije

Post by nightvision »

supercali wrote:pa ako vec imas navigaciju odvojeno sto je ne koristiti?
uostalom uvijek je bolji apart konkretno namjenjen necemu nego nesto all in one
koristi garmin i ima telefon slobodan u svakom trenutku
ne znam s kojim si se ti uredjajima u skorije vrijeme susretao iz ovog domena jer je tako bilo prije desetak godina, i jos zaboravljas da stariji uredjaji imaju problem sa prostorom za pohranu podataka jer nove mape pokrivaju sve vise detalja. garmin je danas nista posebno i cak mozda zaostaje po mapama za konkurencijom. tako da ti to vrijedi samo ako vec imas posebno uredjaj, i opet je neprakticno nosati ruksak pa iz njega vaditi navigaciju, telefon, fotoaparat... cuj imati telefon slobodan? haloooo??? i da ti zazvoni, javis se, zavrsis razgovor, a navigacija i dalje radi u pozadini. a u voznji i tako ne koristis telefon, jel tako? :wink: da ne govorim o kradji. parkiras negdje sa navigacijom natakarenom na sajbu, zaboravis je i za deset minuta odnijece i sajbu i navigaciju. a prije ce biti da ce ti trebati i pjeske jer se podrazumijeva da je neces ni koristiti u svojoj mahali. i onda opet ide onaj ruksak... uostalom, veliki izbor aplikacija-navigacija svjetski poznatih kompanija koje se mogu instalirati na danasnje telefone i sredstva koja proizvodjaci ulazu u razvoj software-e sasvim dovoljno govori o tome koliko su pouzdane. pazi ovo, sjedis u lokalu u parizu i trebas otici do ajfelovog tornja a ne znas kako. zakacis se na free wi-fi i downloadujes detaljnu mapu grada i cijele francuske ako hoces. ili je lakse traziti po parizu servis da ti u garmin instaliraju nove mape? :wink:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22 Re: Update navigacije

Post by supercali »

Ajde ponovo procitaj citavu temu a onda posebno i moj citirani post
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#23 Re: Update navigacije

Post by madner »

Navigacija je ugradjena, fiksirana i integrisana sa radiom i telefonom. Niti hocu da ljepim nesto na sofersajbu, niti da gledam na mobitel dok vozim.

Mobitel mi je ok ako idem pjeske.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#24 Re: Update navigacije

Post by supercali »

ma i da nije fiksirana ako vec ima od ranije navigaciju sto je ne bi koristio?
kad je pjesacenje u pitanju onda nije problem na mobitelu imati navigaciju i nju koristiti al u autu vala nek mi mobitel stoji u dzepu a nek navigacija radi svoj posao
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#25 Re: Update navigacije

Post by sema911s »

nightvision wrote:
supercali wrote:pa ako vec imas navigaciju odvojeno sto je ne koristiti?
uostalom uvijek je bolji apart konkretno namjenjen necemu nego nesto all in one
koristi garmin i ima telefon slobodan u svakom trenutku
ne znam s kojim si se ti uredjajima u skorije vrijeme susretao iz ovog domena jer je tako bilo prije desetak godina, i jos zaboravljas da stariji uredjaji imaju problem sa prostorom za pohranu podataka jer nove mape pokrivaju sve vise detalja. garmin je danas nista posebno i cak mozda zaostaje po mapama za konkurencijom. tako da ti to vrijedi samo ako vec imas posebno uredjaj, i opet je neprakticno nosati ruksak pa iz njega vaditi navigaciju, telefon, fotoaparat... cuj imati telefon slobodan? haloooo??? i da ti zazvoni, javis se, zavrsis razgovor, a navigacija i dalje radi u pozadini. a u voznji i tako ne koristis telefon, jel tako? :wink: da ne govorim o kradji. parkiras negdje sa navigacijom natakarenom na sajbu, zaboravis je i za deset minuta odnijece i sajbu i navigaciju. a prije ce biti da ce ti trebati i pjeske jer se podrazumijeva da je neces ni koristiti u svojoj mahali. i onda opet ide onaj ruksak... uostalom, veliki izbor aplikacija-navigacija svjetski poznatih kompanija koje se mogu instalirati na danasnje telefone i sredstva koja proizvodjaci ulazu u razvoj software-e sasvim dovoljno govori o tome koliko su pouzdane. pazi ovo, sjedis u lokalu u parizu i trebas otici do ajfelovog tornja a ne znas kako. zakacis se na free wi-fi i downloadujes detaljnu mapu grada i cijele francuske ako hoces. ili je lakse traziti po parizu servis da ti u garmin instaliraju nove mape? :wink:
ovo za grarmin sigurno si neki ponosni vlasnik nekog kineza sa androidom,. pogledaj ko koristi taj isti garmin(malo dublje ako znas) garmin vecina nuvi uredjaja cim spojis na kompjuter sama nudi udate ako ima veze sa netom,. to sto neke druge firme suminkaju te svoje mape ne znaci da su ok rcimo tvoja krekovana navigacija nemoze naci moju ulicu, dok je navtek uredno registrovao,. navteq nudi mogucnost ispravljana mape ali uz dodatnu provjeru dok tvoju krekovanu moze svako promjenit koliko hoce,.,

ta prenosiva navigacija pogledaj kako radi, koliku bateriju ima i kolko traje(telefon nemoze ni blizu) tvoj kineski telefunken nemoze prezivit pad sa stola dok nuvi(islicni) mogu,.
Post Reply